RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Dominikana - praktyczne informacje

Kultura, sztuka i religia Dominikana

Kultura Dominikany jest mieszanką elementów europejskich kolonistów, oraz wpływów afrykańskich i karaibskich. Jest to pierwszy z krajów Nowego Świata odkryty przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku. Znajdują się tam najstarsze miasta i budowle całego tzw. Nowego Świata.

Duszą Dominikany jest Merengue, taniec i muzyka grana w żywiołowym i dynamicznym tempie, z użyciem bębnów, akordeonu, instrumentów klawiszowych, oraz marakasów. Brzmienie tej muzyki idealnie oddaje temperament mieszkających tam ludzi. Równie popularna jest coraz bardziej rozprzestrzeniająca się na całym świecie Bachata, zmysłowy i emocjonalny taniec i muzyka, która traktuje o zawiedzionej miłości.

Dominikańczycy uwielbiają świętować i wykorzystują do tego każdą możliwą okazję. Wiąże się to oczywiście z organizacją licznych imprez i festiwali, które trwają do białego rana.

Dominującym językiem na Dominikanie jest hiszpański, który co prawda nieznacznie różni się od tego, który możemy spotkać na Półwyspie Iberyjskim (na którym swoją drogą możemy spotkać również wiele akcentów), ale nie stanowi to żadnego problemu w porozumiewaniu się. W miejscowościach turystycznych ludzie potrafią rozmawiać również po angielsku, a czasem jeszcze po niemiecku, czy francusku.

Sztuka Republiki Dominikany jest kojarzona głównie z jasnymi, wibrującymi obrazami, które sprzedawane są w każdym sklepie dla turystów. Aczkolwiek Dominikana posiada długą historię dzieł sztuki, która sięga połowy XIXw., kiedy państwo uzyskało niepodległość. Tematyka obrazów często odnosiła się do niepodległości, scen historycznych, portretów, krajobrazów i życia codziennego.

Około 80% ludności kraju stanowią katolicy, 10% protestanci, a pozostała część to wyznawcy innych religii, z których można wyróżnić animizm i vodoo. Dwie ostatnie praktykowane są głównie przez czarnoskórych uchodźców z Haiti. Dominikańczycy należą do narodu bardzo religijnego i około 75% uczęszcza na niedzielne msze.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.