Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij
Kuba - praktyczne informacje
Kuba  / Praktyczne informacje / Wycieczki / Wycieczki objazdowe / Salsa na Kubie 15-24.09.2017

Salsa na Kubie 15-24.09.2017

Przenieś się z nami w prawdziwie karaibski klimat, poczuj gorące kubańskie rytmy i daj się ponieść pasji zmysłowego tańca.

Intensywne lekcje salsy u źródła, przeplatane poznawaniem uroków kolonialnej Hawany,

zapewnią Ci moc niezapomnianych wrażeń!

Czekają na Ciebie indywidualni partnerzy i partnerki do tańca oraz profesjonalni instruktorzy salsy

z renomowanej kubańskiej szkoły.

Zobacz najważniejsze zabytki stolicy i przemierz kolorowe ulice w amerykańskim aucie z lat 50-tych.

Spróbuj słynnych na cały świat cygar.

Zasmakuj w Daiquiri lub Cuba Libre na bazie oryginalnego rumu w ulubionym barze Hemingway’a.

Wieczorami szlifuj nabyte umiejętności w najsłynniejszych Casas de la Musica.

Zatańcz salsę na Kubie!

 

 


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Wylot z Polski – przylot na Kubę

Opis: Na międzynarodowe lotnisko Jose Martini w Hawanie przylecimy wieczorem, gdzie przywita nas lokalny przedstawiciel a następnie przejedziemy do prywatnych apartamentów tzw. Casas Particulares w centrum miasta.

Noclegi # 1-8 w Casa Particular w centrum Hawany ze śniadaniami

Dzień 2 - Zapoznanie z partnerem tanecznym i określenie poziomu tanecznego

Po śniadaniu będziemy mieć czas wolny na wypoczynek po podróży lub samodzielną eksplorację stolicy. Po południu zabierzemy Państwa na pierwszą lekcję salsy, podczas której poznacie swoich partnerów tanecznych a profesjonalni instruktorzy określą Wasz poziom taneczny.

Wieczorem czas wolny. Możliwość wyjścia na spacer po mieście i spróbowania kubańskiej kuchni w jednej z licznych restauracji.

Dzień 3 - Wycieczka „Magiczna Hawana”

Dziś od rana zapraszamy Państwa na wycieczkę z przewodnikiem po Starej Hawanie. Poznawanie tego pełnego życia miasta rozpoczniemy od spaceru po głównym parku miasta – Parque Central. Następnie przejdziemy po najbardziej ruchliwej ulicy Calle Obispo i odwiedzimy pierwszy z czterech znanych placów Starego Miasta - Plaza de la Catedral. W międzyczasie będzie okazja, by spróbować ponoć najlepszego w całej Hawanie orzeźwiającego Mojito w “La Bodeguita del Medio” - ulubionym barze Ernesta Hemingway’a. Kontynuacja spaceru po słynnych miejskich placach - Plaza de Armas, Plaza Vieja oraz Plaza San Francisco de Asis. Na koniec naszej wycieczki zapraszamy Państwa do słynnego hotelu Ambos Mundos, gdzie odwiedzimy pokój, w którym przez kilka lat mieszkał i tworzył Hemingway. To właśnie tu rozpoczął pisanie swojego najważniejszego dzieła “Komu bije dzwon”. Następnie wejdziemy na taras mieszczący się na hotelowym dachu, skąd sącząc drinka będziemy podziwiać piękny widok na miasto.

Po południu zapraszamy na 2-godzinne zajęcia salsy. Wieczorem czas wolny.

Propozycja spędzenia wieczoru:Wspólne wyjście na słynne widowisko ‘Havana Queens’, gdzie 30 profesjonalnych tancerzy przy akompaniamencie muzyki granej na żywo przeniesie nas w niesamowity taneczny świat mieszanki takich stylów jak salsa, rumba, son, cha-cha, samba, break dance i wielu innych...    

Cena: 35 USD/osoba (min. 10 osób) w tym biletu wstępu + 5 koktajli

Dzień 4 - Salsa Libre

Po śniadaniu udamy się do naszej szkoły po kolejną dawkę zmysłowej salsy przy energetyzujących dźwiękach kubańskiej muzyki. Po południu i wieczorem czas wolny.

Propozycja spędzenia popołudnia: A co byście Państwo powiedzieli na schłodzenie się w orzeźwiającej wodzie lub poleniuchowanie w cieniu palmy? 25-minutowa podróż autobusem dzieli nas od ciepłego karaibskiego morza i niebiańskiej plaży Playas del Este J Koszt podróży autobusem to 5 CUC/osoba.

Dzień 5 - Salsa Cubana

Kolejny dzień rozpoczniemy wolnym porankiem. A popołudnie spędzimy w szkole na kolejnych fascynujących zajęciach tanecznych. Wieczór macie Państwo do swojej dyspozycji.

Propozycja spędzenie poranka: Zwiedzanie ‘Fabryki Cygar’. Wizyta na Kubie bez odwiedzenia miejsca, gdzie wytwarzany jest jeden z najsłynniejszych towarów eksportowych wyspy z pewnością nie byłaby kompletna. Tradycja ręcznego skręcania cygar na Kubie jest bardzo stara i stanowi prawdziwą sztukę a cygara są jednym z głównych źródeł dochodu wielu mieszkańców Hawany. Wprawdzie w fabryce nie spotkamy gorących Kubanek skręcających na udach liście tytoniu, ale poznamy prawdziwych tzw. Torcedore, którzy uchylą nam rąbka tajemnicy wyrobu najznakomitszych cygar. Będzie to również świetna okazja do zakupu pamiatkowego pudełka cygar w przyfabrycznym sklepiku.

Cena: 15 USD/osoba (min. 10 osób) w tym bilet wstępu

Dzień 6 - Wycieczka “Panorama Tour w stylowym old-timerze”

Po śniadaniu zabierzemy Państwa w podróż w czasie, czyli zwiedzanie Hawany z kanapy zabytkowych amerykańskich samochodów zwanych old-timerami. Najpierw przejedziemy do nadmorskiej twierdzy El Morro oraz zobaczymy 17-metrowy posąg Chrystusa z Nazaretu. Zarówno z murów twierdzy jak i spod pomnika rozpościera się niesamowita panorama miasta. Kontynuacja przejazdu nadmorską promenadą Malecon, Avenida de los Presidentas aż do Plaza de la Revolucion z charakterystycznymi wizerunkami Che Guevary i Camillo. Sam plac imponuje swoimi rozmiarami i górującym nad nim pomnikiem Jose Marti Memorial. Ostatnim przystaniem w naszej podróży będzie Parque Almendares zwany hawańskim lasem.

Po południu zapraszamy na 2-godzinne zajęcia salsy. Wieczorem czas wolny.

Propozycja spędzenia wieczoru:Wspólne wyjście na ‘Tropicana Show’ wraz z kolacją. Najsłynniejszy na świecie kabaret pod gołym niebem oraz najsłynniejszy na całej Kubie klub nocny nazywany jest “rajem pod gwiazdami”. Niepowtarzalne miejsce położone wśród tropikalnej roślinności, gdzie możemy jednocześnie poznać i zasmakować kubańskiego folkloru i kultury. Tego nie da opisać się słowami, tam trzeba po prostu być! Po przedstawieniu zaczyna się impreza taneczna, gdzie będą mogli Państwo szlifować kroki salsy do białego rana.                                                                                                                                                      

Cena: 112 USD/osoba (min.10osób) w tym biletu wstępu + preferencyjne miejsca + kolacja + 250 ml Scotch Whisky lub Anejo Reserva + 1 napój bezalkoholowy + przekąska

Dzień 7 - Zatańcz salsę na Kubie!

Po śniadaniu udamy się do szkoły salsy na ostatnie zajęcia taneczne podczas tego wyjazdu, by w objęciach naszych indywidualnych partnerów przećwiczyć nabyte umiejętności. Po południu i wieczorem czas wolny.

Propozycja spędzenie popołudnia:Wizyta w ‘Muzeum Rumu Havana Club’. Tego nie trzeba reklamować – jeden z najsłynniejszych rumów na świecie w miejscu jego powstawania. Poznamy historię i cały proces produkcji tego trunku zaczynając od pól trzciny cukrowej, poprzez kolejki parowe a na destylarni kończąc. Mieści sie tu również fabryka, sklep i bar, gdzie po zwiedzaniu możemy skosztować różnorakich drinków na bazie świeżego rumu.

Cena: 12 USD/osoba (min. 10 osób) w tym bilet wstępu

Dzień 8 - Viva Cuba Libre!

Ostatni dzień naszego pobytu w stolicy salsy zostawiamy do Państwa dyspozycji.

Dzień 9 - Wylot z Kuby

Czas pożegnać niesamowitą Kubę i wyruszyć w powrotną podróż.Wcześnie rano pojedziemy na lotnisko w Hawanie i o godzinie 09:40 rozpocznie się lot powrotny do kraju.

Dzień 10 - Przylot do Polski

Na lotnisku w Warszawie wylądujemy w godzinach porannych.

Dodatkowe informacje

I termin: 15.09 - 24.09.2017

8 nocy/10 dni

cena: 6 490 zł/osoba*

zapisy do: 14.07.2017

 

Zainteresowany? Zadzwoń: tel. 071 750 03 02;

kom. 694 708 976 lub napisz: mn@um24.pl

 Dołącz do grupy wyjazdowej na facebooku

Zobacz wydarzenie na facebooku

* w przypadku niewystarczającej liczby osób zastrzegamy sobie prawo do odwołania imprezy turystycznej

 

Kliknij i zobacz plakat!

 

71 336 51 28   E-mail kontaktowy um24.pl
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.