Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij
 Przykładowe propozycje wyjazdów
Bali - wyspa świątyń. W pobliżu każdego domu znajdują się małe świątynie, w których codziennie składane są ofiary w postaci ryżu, kadzidełek, czy kolorowych kwiatów. Mieszkańcy wierzą, że dzięki temu zdobędą sobie przychylność Bogów.
„Człowiek nie może odkryć nowych oceanów dopóki nie znajdzie odwagi, żeby stracić z oczu brzeg”
Andre Gide
Bali wycieczki last minute – ekskluzywne wakacje w pakiecie 7+7

Wycieczki na Bali to doskonały pomysł, aby spędzić ekskluzywne wakacje pełne wspaniałych widoków oraz mnóstwa atrakcji! Oferta 7+7 lub w dowolnej formie, szytej na miarę każdego podróżnika, to opcja dla tych, którzy cenią uroki zwiedzania i odkrywania piękna kraju, z błogim odpoczynkiem i relaksem. Wyspa Bali uznawana jest za rajską wyspę bogów. Oprócz wyjątkowej pogody na Bali, licznych atrakcji w postaci nurkowania czy surfowania, wyspa oferuje również wspaniałe zabytki i miejsca, dla których warto wybrać się na wycieczkę i rozpocząć zwiedzanie Bali.

Japończycy uwielbiają obserwować kwitnienie drzew wiśni, nazywają tę czynność „hanami”. Jesienią natomiast podziwiają zmieniające się barwy liści klonów, co również ma swoją nazwę – „momijigari”.
Kuba jest wyspą oldtimerów. To istna światowa mieszanka motoryzacyjna, w której znajdują się setki zabytkowych samochodów nawet z lat 40 i 50 XX wieku! Królują tu „polsky”, czyli maluchy oraz duże fiaty będące w powszechnym użyciu Kubańczyków.
Dodo - to endemiczny ptak, którego ojczyzną był Mauritius. Kolonizacja wyspy przyczyniło się do bezpowrotnego wyginięcia tego gatunku. Dodo do dziś jest symbolem wyspy. Zobaczyć go można m.in. w popularnym filmie animowanym Epoka Lodowcowa.
Ciekawostka – na Arubie spotkać można różowe flamingi i są one niewątpliwą atrakcją wyspy. Co ciekawe znajdują się tylko w jednym miejscu - na wyspie Renaissance Island.
To, dlaczego właśnie Kuba powinna stać się celem podróży miłośników wypoczynku w ciepłych krajach streścił w kilku słowach Krzysztof Kolumb już ponad 500 lat temu mówiąc „To najpiękniejsze miejsce, jakie kiedykolwiek widziałem”.
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę.
Św. Augustyn
Rajskie Seszele słyną z legend o piratach i bajecznych skarbach pozostawionych przez nich na wyspach. Podobno legendarny pirat Olivier Lavasseur znany jako La Buse ukrył swój szacowany na 100 milionów funtów łup na wyspie Mahe. Do dziś ta informacja rozpa
W Dubaju znajduje się jedna z najwyższych na świecie tańczących fontann, która może osiągnąć wysokość nawet do ok. 140 m (równowartość 45 piętrowego budynku), zlokalizowana jest ona tuż przy centrum handlowym Dubai Mall oraz Burj Khalifa.
Turkusowe laguny, białe piaszczyste plaże, prawdziwa egzotyka, różnorodność kulturowa, bogactwo flory i fauny oraz luksusowe hotele mianują Malezję jako urlopowy raj!
W Dubaju powstał całoroczny stok narciarski – Ski Dubai, który został wybudowany na pustyni, znajduje się on w jednej z najbardziej popularnych galerii handlowych - Mall of The Emirates.
Ciekawostka – z gorącej wyspy Barbados pochodzi jedna z najpopularniejszych na świecie współczesnych piosenkarek pop – Rihanna. Na wyspie organizowane są nawet wycieczki po miejscach, w których mieszkała, uczyła się i bywała.
Ciekawostka
Szczególne miejsce w faunie Seszeli zajmują żółwie olbrzymie, które możemy spotkać na wyspach praktycznie wszędzie. Gwiazdą wśród przedstawicieli tego gatunku jest Esmeralda, osobnik męski, który mieszka na wyspie Bird i waży 298 kg!
Ciekawostka
Flaga Mauritiusa składa się z czterech kolorów: czerwonego symbolizującego walkę o niepodległość, niebieskiego przywołującego na myśl Ocean Indyjski, żółtego, które jest światłem jakie zaświeciło po ogłoszeniu niepodległości oraz z koloru zielonego z uwag
Malediwy są jednym z najmniejszych Państw na świecie, 1/3 kraju leży poniżej poziomu morza, a 99% jego powierzchni zajmuje woda.
Ciekawostka - oficjalnym językiem na Saint Lucii jest angielski, ale równie popularna wśród miejscowych jest kreolska odmiana języka francuskiego – patwah, którą posługuje się (wymiennie z angielskim) 95% populacji Saint Lucii.
Film „Most na Rzece Kwai” był kręcony na Sri Lance, w pobliżu miejscowości Kitulgala, mimo iż jego akcja rozgrywa się w Tajlandii. W roli Rzeki Kwai wystąpiła Rzeka Kelani.

Góra Adam’s Peak (Sri Pada, Szczyt Adama) jest świętym miejscem ponad podziałami - dla buddystów, hindusów, muzułmanów i chrześcijan. Na szczycie znajduje się ślad w kamieniu, który wg wierzeń może być odciskiem stopy Buddy, Śiwy lub Adama.

Ciekawostka - w okresie od stycznia do marca do północnych brzegów Dominikany (okolice półwyspu Samana) podpływają ogromne wieloryby – Humbaki, które właśnie te wody wybrały jako miejsce na coroczne gody.
Indie rzucają czar na przybyszów ze wszystkich stron świata. (...) Niewiele krajów niepokoi tak i zbija z tropu cudzoziemskiego wędrowca. Jeszcze mniej chyba budzi przy rozstaniu podobny żal i równie gorące pragnienie powrotu.
Arnold J. Toynbee
Ciekawostka - słynna Wieża Eiffla ma 320 metrów wysokości. Jako, że jest wykonana ze stali, to jej wysokość zmienia się ze względu na porę roku o ok. 15 cm. Dodatkowo, w ochronie przed korozją symbol Paryża jest odmalowywany co 7 lat.
Ameryka jest jak jaśniejące miasto na wzgórzu, którego światło jak latarnia prowadzi zewsząd ludzi miłujących wolność.
Ronald Reagan
Ciekawostka - Dominikana jest często wybieranym przez amerykańskich filmowców miejscem do kręcenia tropikalnych ujęć. Reżyserzy szczególnie upatrzyli sobie park narodowy Los Haitises, gdzie nakręcono część zdjęć do takich filmów jak „Piraci z Karaibów” cz

 

Król Tajlandii Bhumibol Adulyadej jest najdłużej obecnie panującym władcą na świecie. Objął tron w 1946 roku.
Powszechnie wiadomo, że słoń zajmuje specjalne miejsce w kulturze Tajlandii. Do tego stopnia, że jej mieszkańcy uważają nawet, iż kształt ich kraju na mapie przypomina właśnie głowę słonia.
Przez wiele nocy budził mnie sen, sen o niebieskich morzach, białych piaskach, rajskich ptakach i dziewczynach o ciepłych sercach – tak o Jamajce śpiewał Goombay Dance Band w piosence „Sun of Jamaica”.
Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. (...) Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej.
Ryszard Kapuściński
Ciekawostka - chociaż Saint Lucia jest Państwem niepodległym od ponad 35 lat to oficjalnie głową Państwa jest monarcha brytyjski, (obecnie Elżbieta II) którą reprezentuje gubernator generalny rezydujący na wyspie.
Filipińczycy lubią dobrą zabawę. Świadczy o tym fakt, że w ich kraju odbywają się rozmaite fiesty - fiesta kwiatowa, masek, ryżowa i wiele innych. Jest ich na tyle dużo, że na każdy dzień roku przypada jedna fiesta!
Ciekawostka - Francuzi na powitanie całują się w policzek, zazwyczaj 2 lub 4 razy. Zwyczaj ten obowiązuje bez względu na płeć i wiek witających się osób i jest głęboko zakorzeniony we francuskiej kulturze.
Gdy raz połknie się podróżniczego bakcyla, nie ma antidotum. Wiem, że będę szczęśliwie zainfekowany do końca moich dni.
Michael Palin
Ciekawostka - Pomimo iż oficjalnym językiem na Jamajce jest angielski, to w praktyce zdecydowana większość ludzi używa na co dzień języka Patois – kreolskiej odmianie języka angielskiego, który ma wyraźne wpływy języków afrykańskich.
Filipińczycy wysyłają najwięcej smsów na świecie! Każdego dnia 35 milionów obywateli tego kraju wysyła 350–400 milionów smsów. Jest to więcej niż wiadomości wysyłane przez mieszkańców USA i Europy łącznie.
Każda podróż ma swoje zalety. Kiedy odwiedzasz lepiej rozwinięte kraje, możesz dowiedzieć się jak poprawić swój własny. A kiedy los zaprowadzi Cię do tych biedniejszych, nauczysz się go doceniać.
Samuel Johnson
USA określane są jako ‘melting pot’ – czyli ‘tygiel narodów’, w którym mieszają się różne kultury i narodowości. Około 30% mieszkańców USA uważa hiszpański za swój ojczysty język, a w samym Nowym Jorku używa się ponad 800 języków.
Alfabet na Hawajach składa się z jedynie 12 liter alfabetu łacińskiego. Tym samym jest to najkrótszy alfabet na całym świecie.
Indie mają ponad miliard mieszkańców, są największą demokracją i najstarszą cywilizacją na świecie. Wymyślono tam system liczbowy, algebrę, trygonometrię, rachunkowość, szachy i jogę.
Na wyspie Big Island na Hawajach znajduje się góra Mauna Kea, której wysokość to ok. 4200 m n.p.m., ale jeśli liczyć wielkość od samej podstawy góry znajdującej się pod wodą, to jest ona wyższa od Mount Everestu - jej całkowita wysokość to aż 10 200 m!
W towarzystwie odpowiedniego człowieka możesz odbyć podróż dookoła świata, a będzie ci się zdawało, że wszystko to trwa jedną chwilę - Sándor Márai
Małżeństwo jest jak podróż w nieznane. Wiadomo, skąd i kiedy się wyjeżdża, ale nie wiadomo, kiedy i dokąd się dojedzie. – Jan Koprowski
Półwysep Jukatan zawdzięcza nazwę nieporozumieniu językowemu. Kiedy w XVI w Hiszpanie zapytali miejscowej ludności gdzie się znajdują, ci odpowiedzieli „Yucatan”, co oznaczało „nie rozumiem cię”. Określenie to przyjęło się stosować, jako nazwę półwyspu.
Narodowym alkoholem Meksyku jest tequila wytwarzana od XVI wieku. Zgodnie z prawem 51% tequili musi być wytwarzanych z niebieskich agaw pochodzących z miejscowości Tequila w stanie Jalisco.
Przy większości domów na wyspie Tahiti można dostrzec skrzynki, które wyglądają jak skrzynki na listy, ale służą do ...codziennej dostawy świeżego pieczywa. Mieszkańcy otrzymują w ten sposób dwa bochenki chleba dziennie.
W czasie II wojny światowej na Bora Bora znajdowała się amerykańska baza wojskowa, a terenów tych broniło 6 tys żołnierzy. Po zakończeniu wojny wielu z nich, oczarowanych urokiem wyspy, postanowiło osiąść tu na stałe.
Wyspa Zanzibar to pierwszy kraj w całej Afryce do którego dotarła kolorowa telewizja - nastąpiło to w 1973 roku. Pierwsze stacje telewizyjne w kontynentalnej części Tanzanii wprowadzono dopiero 20 lat później.
Freddie Mercury, lider i wokalista zespołu Queen urodził się na Zanzibarze. W wieku 9 lat wyemigrował do Indii, a następnie do Londynu pozostawiając po sobie dom, który teraz jest atrakcją turystyczną w Stone Town.

Egzotyczne wakacje na Bali są znakomitym rozwiązaniem dla par, narzeczonych, rodzin z dziećmi oraz sportowców. Biorąc pod uwagę relację jakości do ceny przeznaczonej na wczasy, Bali jest najlepszym wyborem! Wyspa Bali w ciągu ostatnich kilku lat zyskała na popularności i dziś jest jedną z najbardziej cenionych i rozchwytywanych egzotycznych kierunków. Dostępność oraz coraz większa liczba wakacyjnych ofert sprawia, że wczasy na Bali nie są już tylko mrzonką, fantazją i marzeniem o nieosiągalnej, odległej, nieodkrytej wyspie.

Dlaczego rejs?

Rejs statkiem jest idealnym połączeniem zwiedzania najdalszych zakątków świata, aktywnego wypoczynku, a zarazem relaksu i błogiego lenistwa. W końcu kto z nas nie marzył o połączeniu wycieczki objazdowej z pobytem w luksusowym kurorcie bez konieczności ciągłego rozpakowywania i pakowania bagażu oraz monotonnego przemieszania się z miejsca do miejsca.  

Wycieczki na Bali - egzotyka last minute

Wycieczki egzotyczne do doskonały pomysł na urlop dla wszystkich, którzy pragną odkryć nieznane miejsca i poznać świat w zupełnie nowej odsłonie. Jedną z opcji wycieczek na Bali może być połączenie zwiedzania i wypoczynku. W ten sposób poznać można magię wyspy Bali, a jednocześnie zaznać odpoczynku i spokoju dzięki licznym atrakcjom i propozycjom spędzenia wolnego czasu. Bali last minute to opcja dla osób, które cenią jakość wycieczek z atrakcyjną ceną. Wszystkie nasze oferty gwarantują wysokiej jakości wycieczki na Bali i inne regiony świata, dostarczając wyjątkowych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Gdzie wypoczywać w Japonii?

Tym z Państwa, którzy szukają wypoczynku na plaży, lazurowej wody i słońca polecamy prefekturę Okinawa, czyli archipelag położonych na południu wysp japońskich. Główna wyspa (Okinawa) posiada lotnisko, na które łatwo dostać się z wielu miast w kraju (np. z Tokio czy Osaki). Okinawa nazywana jest japońskimi Hawajami, posiada piękne czyste plaże, dobre warunki dla surferów, a pobliskie wyspy koralowe dostarczają ciekawych miejsc do nurkowania. Pogoda jest tam jednak dość kapryśna i należy dobrze zaplanować wyjazd – zimą temperatury są dość chłodne (około 20 stopni), natomiast pod koniec lata występują tajfuny. Kiedy więc jechać? Zima polecana jest osobom lubiącym zwiedzanie i aktywny wypoczynek, natomiast na plażowanie najlepsze są miesiące od czerwca do lipca, kiedy temperatury powietrza i wody są wystarczająco wysokie.

Poza Okinawą polecamy także wypoczynek w tradycyjnych japońskich onsenach – czyli gorących źródłach. Japończycy doprowadzili ten sposób relaksu do perfekcji i jest to ich ulubiony sposób spędzania dni wolnych od pracy. Kurorty oferują zwykle różne typy zakwaterowania – od dużych hoteli, przez mniejsze kameralne pensjonaty, po tradycyjne ryokany, czyli rodzinnie prowadzone „gospody”.

KRÓTKI PRZEWODNIK PO KUBIE
Wycieczki i egzotyka last minute

Wycieczki organizowane przez Unique Moment to gwarancja doświadczenia prawdziwych ekskluzywnych wakacji na całym świecie. Niezwykle popularne stają się dwutygodniowe wycieczki połączone ze zwiedzaniem i odpoczynkiem. Tego rodzaju wycieczki są bardzo elastyczne – można je modyfikować w dowolny sposób, na przykład połączyć 7 dni zwiedzania i 7 dni wypoczynku, ale także bardziej nietypowo, jak 4 dni zwiedzania i 10 wypoczywania. Wśród tego typu wyjazdów znajdą się najlepsze oferty last minute. Egzotyczne wycieczki odbywają się m.in. do Meksyku, na Mauritius, Dominikanę czy Seszele. Wycieczki te mogą być organizowane z bardzo krótkim wyprzedzeniem, więc tego typu egzotyka last minute nie stanowi żadnego problemu, aby w krótkim czasie zorganizować udane wakacje. Taki spontaniczne wycieczki last minute z pewnością będą udaną odskocznią od codzienności i pozwolą na poznanie dalekich i niezwykle malowniczych części świata.

Mauritius -kiedy jechać?

Nie ulega wątpliwości, że rozważając wyjazd w tak odległe miejsce jak Mauritius pogoda jest jednym z kluczowych czynników Na wyspie panuje łagodny klimat zwrotnikowy morski przez cały rok. Wyróżnić możemy dwa sezony: ciepłe wilgotne lato, (od listopada do kwietnia) i stosunkowo suchą zimę (od czerwca do września). Październik i maj są miesiącami przejściowymi. Na Mauritiusie temperatura latem wynosi 24,7 stopni Celsjusza. Jest to średnia temperatura. Najcieplejszymi miesiącami są styczeń i luty. Podczas lata, wyspę mogą nawiedzić cyklony, czyli obfite deszcze wraz z silnymi wiatrami.
W lipcu i w sierpniu czyli w nasze polskie wakacje Mauritius charakteryzuje niższymi, ale w dalszym ciągu zachęcającymi temperaturami w granicach 24-27 stopni na zachodnich i północnych wybrzeżach.
Podczas wyspiarskiej zimy, wakacje na plaży mogą nie być możliwe we wschodniej części wyspy z uwagi na silne wiatry.
Oferty last minute na Mauritius, nie zawsze są atrakcyjne pod względem cenowym. Zalecamy rezerwację wczasów egzotycznych na Mauritiusie z wyprzedzeniem, gdyż wtedy jest większe prawdopodobieństwo rezerwacji wymarzonego hotelu oraz zakupu w korzystnej cenie biletów lotniczych.

Dlaczego Kuba?

O Kubie mówi się, że to „wyspa jak wulkan gorąca” i to z kilku powodów. Po pierwsze ze względu na panujący tam ciepły karaibski klimat, ale także temperament jej mieszkańców, bogatą kulturę, sytuację polityczną i historię. Cała wyspa uważana jest za jedyne w swoim rodzaju miejsce, które od kilkudziesięciu lat niewiele się zmieniło. Nikogo nie trzeba przekonywać, że Wyspy Karaibskie to prawdziwa egzotyka i cudowne miejsce na spędzenie idealnego urlopu. Wspaniała pogoda, błękitne niebo, lazurowa woda i niekończące się piaszczyste plaże same w sobie są już wystarczającym powodem, żeby wybrać za cel podróży właśnie którąś z wysp tego regionu. Jeżeli dodamy do tych naturalnych uroków również fascynującą historię, zmysłową salsę, najlepsze cygara i rum oraz kultowe samochody, to uzyskamy mieszankę wybuchową, czyli Kubę. Ekskluzywne wakacje, różnorodne atrakcje na Kubie i unikalna przyroda od lat fascynują podróżników z całego świata.

Wstęp

Seszele to miejsce gdzie słowo raj na ziemi nabiera nowego znaczenia. Wspaniałe, piaszczyste plaże, lazurowa woda do tego palmy, tropikalne koktajle i bogactwo dziewiczej przyrody. To pierwsze skojarzenia jakie przywodzą wakacje na Seszele. Idealna lokalizacja dla romantyków, zakochanych, rodzin czy też osób najzwyczajniej pragnących zostawić wszelkie zmartwienia w hotelowej szufladzie oraz cieszyć się naturalnym, otaczającym pięknem. RAJSKIE SESZELE - WAKACJE KTÓRYCH NIE ZAPOMNISZ

Dubaj wczasy – wymarzony klimat i pogoda

Zjednoczone Emiraty Arabskie znajdują się w strefie klimatu zwrotnikowego kontynentalnego suchego, na pustyni natomiast panuje klimat skrajnie suchy. W Dubaju pogoda sprzyja podróżowaniu niemalże przez cały rok, a dzieli się on na dwie pory: lato i zimę. Turyści, którzy planują wczasy w Dubaju w okresie lata muszą być świadomi temperatur jakie tam panują, gdyż potrafią one osiągać nawet 45 – 50°C, zimą z kolei w Dubaju temperatury są znacznie przyjemniejsze, gdyż sięgają ok. 24°C – to idealny czas na zwiedzanie. 

O Malezji

Malezja jest krajem tropikalnym i leży w samym środku Azji południowo-wschodniej. Położona jest częściowo na Półwyspie Malajskim oraz na wyspie Borneo, a jej powierzchnia jest niewiele większa od Polski. Malezja to prawdziwa egzotyka, w której występuje połączenie kraju rozwiniętego z przepiękną naturą. Z jednej strony Borneo – dzika, porośnięta gęstą, dziewiczą dżunglą wyspa, na której można spotkać ludność plemienną i orangutany, a z drugiej strony nowoczesne Kuala Lumpur stworzone z architektonicznym rozmachem. Będąc w obu miejscach wycieczka do Malezji będzie niezwykle interesująca.

Dubaj kiedy jechać?

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich można wyróżnić dwie pory roku: lato i zimę. Turyści podróżujący do Dubaju w okresie lata, które zaczyna się już w kwietniu, muszą być przygotowani na to, że temperatury osiągają tu zawrotne wysokości. Zdecydowanie najgoręcej jest w lipcu i sierpniu, kiedy słupek rtęci pokazuje więcej niż 40°C na wybrzeżu oraz 50°C na pustyni. Miesiące od listopada do marca stanowią najlepszy czas, żeby wybrać się do Dubaju na wakacje. Temperatury powietrza są wysokie, ale nie tak męczące jak latem i sięgają zazwyczaj 26°C. Jak widać w Dubaju pogoda jest stabilna w zasadzie przez cały rok, opadów jest niewiele, jedynie upały, które mogą doskwierać, zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

Gdzie leży Barbados?

Barbados jest niewielką wyspą należącą do archipelagu Małych Antyli, oddaloną nieco na wschód od głównego pasa Karaibów. Barbados, w przeciwieństwie do pozostałych wysp karaibskich nie ma budowy wulkanicznej, ale wapienną. Do powstania wyspy przyczyniła się rafa koralowa, która w dalszym ciągu otacza jej wody. Z każdej strony tę przepiękną wyspę otaczają wody Oceanu Atlantyckiego, chociaż niektóre źródła podają, że południowo-zachodnie brzegi Barbadosu oblewa Morze Karaibskie.

Malediwy są jednym z najbezpieczniejszych miejsc turystycznych na świecie, głównie ze względu na ich specyficzne rozmieszczenie i odizolowanie – jedna wyspa jeden hotel.
Wstęp

Wakacje na Seszelach to idealny sposób na spędzenie urlopu w tropikalnym klimacie pośród dziewiczej przyrody. Szerokie, piaszczyste plaże rozpościerające się wzdłuż malowniczej flory uświetnione lazurem Oceanu Indyjskiego otaczającym wyspy. Jedynym zmartwieniem dla podróżujących jest wybór plaży na której danego dnia będą wypoczywać. Szum oceanu, powiewające palmy, wygodne leżaki, tropikalne koktajle i oczywiście przepyszne przekąski różnorodnych kuchni to wszystko pozwoli zatracić się na dłuższą chwilę.

Wstęp

Egzotyczna wycieczka na Mauritius to doskonały pomysł na spędzenie niezapomnianego urlopu w otoczeniu rajskiej przyrody oraz turkusowych wód Oceanu Indyjskiego. Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie -miłośnicy plażowania mają do wyboru szereg pięknych plaż, amatorzy górskich wędrówek - wiele tras o różnym stopniu trudności, fani sportowych przyjemności - światowej klasy pola golfowe oraz idealne warunki do windsurfingu, kitesurfingu, surfingu, snorkellingu oraz nurkowania głębinowego

Gdzie leżą Malediwy?

Malediwy leżą w Azji, ok. 500 km na południowy zachód od  Indii. Są one bardzo charakterystycznym kierunkiem, między innymi ze względu na ich nietypowe położenie. Archipelag Malediwów składa się z niemal 1 200 różnej wielkości wysepek, a zaledwie 200 z nich jest zamieszkała, pozostałe w większości przeznaczone są na turystykę (hotele, atrakcje i inne). Co ciekawe, wyspy te powstały na podłożu wulkanicznym i sięgają zaledwie do 2 m.n.p.m. 

Saint Lucia

Saint Lucia to niewielka wyspa karaibska, należąca do archipelagu Wysp Nawietrznych, które są częścią Małych Antyli. Wśród pozostałych wysp karaibskich wyróżnia się gęstą roślinnością w środku wyspy i przepięknymi formacjami skalnymi Pitons, które są symbolem Saint Lucii. Niecodzienny krajobraz wyspy to jeden z najsilniejszych magnesów, które przyciągają turystów z całego świata. Ta jeszcze wciąż mało znana wyspa karaibska stanowi ciekawą alternatywę dla innych, bardziej zatłoczonych wysp basenu Morza Karaibskiego.

Sri Lanka - wakacje

Wczasy na Sri Lance są doskonałym pomysłem dla każdego, kto szuka egzotycznej wycieczki. Wspaniałe długie plaże, palmy i słońce są gwarancją przyjemnego wypoczynku. Dzięki niskim cenom noclegów i wyżywienia dostępnych na Sri Lance, oferty wyjazdów do tego kraju są bardzo konkurencyjne w porównaniu z innymi egzotycznymi destynacjami. Dla osób poszukujących oryginalnego, ciepłego i bezpiecznego kierunku, wczasy na Sri Lance będą świetnym rozwiązaniem – czy to na wakacje, czy ferie zimowe. Zapraszamy!

Sri Lanka – zwiedzanie i wypoczynek

Ekskluzywne wakacje na Cejlonie są możliwe dzięki szerokiej bazie hoteli o bardzo dobrym standardzie, ale też przystępnych cenach. Na wyspie powstaje coraz więcej luksusowych obiektów 4- i 5-gwiazdkowych, a także eleganckie i nowoczesne hotele butikowe, które mogą Państwo wynająć dla siebie w całości. Popularnymi miejscowościami wypoczynkowymi są Kalutara, Bentona, Beruwala, Unawatuna czy Hikkaduwa. Ostatnio coraz więcej hoteli powstaje także na samym południu wyspy w rejonie Tangalle oraz na wschodzie – w okolicach Trincomalee i Passikudah. Jeśli zaś chodzi o organizowane przez nas na Sri Lance wycieczki, to wszystkie mają charakter prywatny, dzięki czemu zwiedzanie odbywa się w bardzo komfortowych warunkach. Podróż samochodem z własnym szoferem dostarcza niezapomnianych wrażeń, można dzięki temu lepiej poznać lokalną kulturę, zabytki, a przede wszystkim dostosować program do indywidualnych preferencji.

Dominikana wczasy – kiedy jechać?

Dominikana na mapie Karaibów znajduje się na północy, co sprawia, że sa Dominikanie pogoda słoneczna jest przez cały rok. Na Dominikanie temperatura średnia w ciągu dnia nie schodzi zwykle poniżej 28 stopni Celsjusza. Warto wiedzieć, że na Dominikanie klimat charakteryzuje występowanie dwóch głównych okresów pogodowych – pora sucha i pora deszczowa. W miesiącach od listopada do kwietnia panuje pora sucha, a w miesiącach od sierpnia do początku października jest pora deszczowa. Należy pamiętać, że pora deszczowa nie oznacza opadów deszczu przez cały dzień. Na Karaibach deszcze są bardzo obfite, ale krótkotrwałe. Zazwyczaj są to ulewy występujące nad ranem i późnym popołudniem, trwające niespełna pół godziny. Po deszczu od razu wychodzi słońce, który odparowuje nagromadzoną wodę. W innych regionach Dominikany takich jak Samana czy Puerto Plata pogoda jest trochę bardziej wietrzna. Od północy Dominikanę oblewają wody Oceanu Atlantyckiego, na którym fale są większe, co sprawia, że jest to idealne miejsce dla wielbicieli sportów wodnych. W miejscowości Cabarete co roku odbywają się nawet zawody w kite surfingu na najwyższym światowym poziomie.

Wczasy 7 + 7 w Indiach

Warto przez chwilę zastanowić się nad tym, jak powinny wyglądać idealne wakacje. Jeśli wypoczynek w Indiach, to Goa! Jeśli zaś zwiedzanie, to Trójkąt Kulturowy czy Bombaj... Można też połączyć dwa w jednym i uzyskać w ten sposób pomysł na jedyne w swoim rodzaju wakacje 7 + 7, czyli tydzień zwiedzania i tydzień wypoczynku (lub dowolna inna długość). Zapraszamy do naszego biura po pomysły na tego typu połączenia, na przykład: Dubaj + Indie, wycieczka objazdowa + Kerala, Bombaj + Goa czy nawet Indie + Nepal lub Indie + Sri Lanka!

Wakacje 7 + 7 w USA, czyli wypoczynek i zwiedzanie

W Ameryce Północnej jest tak wiele ciekawych atrakcji do zobaczenia, że ciężko jest zdecydować się na pobyt w tylko jednym miejscu. Dlatego wycieczki objazdowe do tego kraju są tak bardzo popularne. Co zrobić, by tego typu wycieczki były egzotyczne i pozwalały na odrobinę wytchnienia od zgiełku wielkich miast czy trekingu przez kaniony? Proponujemy połączenie zwiedzania i wypoczynku w takich miejscach, jak Floryda, Kalifornia, Hawaje lub nawet Bahamy. Regiony te są bardzo popularne wśród turystów, dlatego też odradzamy pozostawianie rezerwacji takiej egzotyki na last minute, gdyż może okazać się, że najlepsze hotele będą już zajęte.

Dominikana wycieczki

Wyspa Hispaniola, na której znajduje się Dominikana jest drugą, największą (po Kubie) wyspą na Karaibach. Co prawda większości turystom kojarzyć się będzie ona wyłącznie z błogim wypoczynkiem na plażach Punta Cana, ale warto wiedzieć, że to nie jedyne atrakcje, które może nam zaoferować wycieczka na Dominikanę. W kategorii egzotyka last minute ten karaibski kraj stał się jednym z najpopularniejszych, również wśród polskich turystów. Coraz częściej wśród wycieczek zagranicznych wybierane są dalsze kierunki, w tym Karaiby.

Tajlandia szczepienia, wizy, pogoda - przydatne informacje

Polscy turyści chętnie wybierają Tajlandię na cel swojego wakacyjnego wyjazdu. Od niedawna dodatkowym atutem jest także brak obowiązku wizowego, przy przylocie do kraju i pobycie do 30 dni. Obowiązkowe jest natomiast przesunięcie zegarków o 5 godzin do przodu w lecie i 6 godzin w zimie i nastawienie ich na Tajlandii czas lokalny. Ponadto przy wyjeździe do tego egzotycznego kraju, nie ma nakazu szczepień. Choć zawsze przed podróżą warto skonsultować się z lekarzem w kwestii szczepień zalecanych. Jeśli pytanie Tajlandia – kiedy jechać? często chodzi Państwu po głowie, to warto wiedzieć, że w okresie od listopada do kwietnia nie ma zbyt dużych opadów, a ciepłe promienie słoneczne odprężają podczas plażowania. Przede wszystkim, gdy u nas panuje czas zimowej słoty, możemy spędzić go na jednej z tajskich wysp. Wtedy bowiem panują tam najlepsze warunki pogodowe. Tajlandii pogody i atrakcyjnych miejsc do wypoczynku z pewnością nie można odmówić.

Egzotyka last minute

Swoimi propozycjami last minute Tajlandia przyciąga zarówno turystów szukających odpoczynku nad morzem, jak i tych bardziej aktywnych. Ekskluzywne wakacje czy egzotyczne wycieczki – teraz nie trzeba już wybierać. Wycieczki do Tajlandii dają możliwość poznania jej bogatej kultury oraz wypoczynku na rajskim Ko Samui, wyspach Phi Phi czy Phuket.

Jamajka – zwiedzanie i wypoczynek

Jamajka zachwyca swoim pięknem i kulturą. Szczególnie o tym drugim należy pamiętać wybierając się na tę karaibską wyspę. Aby nie zmęczyć się ciągłym zwiedzaniem, polecamy połączyć wypoczynek i zwiedzanie. Najlepszą proporcją są tzw. wczasy 7+7, czyli 7 dni zwiedzania i 7 dni odpoczynku. To idealne połączenie, które jednocześnie pozwala nam wypocząć i poznać odwiedzany kraj. Wakacje 7+7 to oczywiście propozycja dla osób, które mają 2 tygodniowy urlop. Jeżeli czasu jest mniej, można dowolnie modyfikować plan wyjazdu, zmniejszając liczbę dni wypoczynku, zwiedzania lub całego wyjazdu. Egzotyczne wycieczki na Karaiby charakteryzują się dosyć długim lotem. Ze względu no to polecamy co najmniej tygodniowe pobyty.

Egzotyczne wakacje

Nasza propozycja znacząco wyróżnia się spośród innych ofert biur podróży. Stawiamy na ekskluzywne wakacje na każdą kieszeń. Co to znaczy? Oferujemy szereg prestiżowych usług, które istotnie podnoszą poziom wyjazdów, a jednocześnie nie wpływają znacznie na cenę. Pozwalamy naszym Klientom zapoznać się z hotelami przed wykupieniem wycieczki objazdowej (oraz umożliwiamy ich zamianę na inne!), oferujemy różne typy pokoi w hotelach czy kajut na statkach, a nasze transfery lotniskowe są w większości prywatne i przez to mniej męczące (bez zatrzymywania się po drodze w tuzinie innych hoteli). Proponujemy wypoczynek na najpiękniejszych plażach świata – na Malediwach, Polinezji Francuskiej (Bora Bora), Zanzibarze czy Hawajach. Zachwycą Państwa nasze egzotyczne pomysły na połączenie zwiedzania z wypoczynkiem na Bali, Sri Lance czy w Tajlandii lub doskonale zaplanowane wycieczki indywidualne w takie zakątki świata, jak Madagaskar, Tanzania, Meksyk czy Filipiny. Naszym hitem jest natomiast łączenie kilku krajów podczas jednego wyjazdu, na przykład Dubaj + Seszele, Mauritius + Madagaskar, Sri Lanka + Malediwy czy Singapur + Bali. Dzięki temu w wygodny sposób można zwiedzić spory kawałek świata podczas jednej, relatywnie niedługiej podróży.

W skrócie o Saint Lucia

Saint Lucia jest małym karaibskim państwem stanowiącym część archipelagu Małych Antyli. Najbliższymi wyspami są na północy Martynika i na południu Saint Vincent i Grenadyna. Wyspa została odkryta przez Europejczyków prawdopodobnie na początku XVI w. Według oficjalnych danych w 1502 roku odkrył ją znany wszystkim żeglarz i odkrywca - Krzysztof Kolumb. Przez lata była ona kolonizowana przez Anglików i Francuzów, a od 1803 r. stała się wyłączną kolonią brytyjską. Następnie stopniowo stawała się coraz bardziej niezależna, a od 22 lutego 1979 roku Saint Lucia stała się niepodległym państwem.

Stolicą kraju i zarazem największym miastem jest Castries, o populacji niewiele ponad 50 tysięcy mieszkańców, co stanowi 1/3 mieszkańców całego państwa. Na wyspie znajdują się aż dwa lotniska, jedno przeznaczone dla długich międzynarodowych lotów, natomiast drugie dla mniejszych samolotów, które latają głównie pomiędzy wyspami karaibskimi.

Filipiny co warto zobaczyć

Nieco ponad 1000 filipińskich wysp jest zamieszkanych, reszta pozostaje w niepodzielnym władaniu natury. Do najczęściej odwiedzanych w czasie wycieczek zagranicznych należą wyspy regionu Visayas jak Boracay, Bohol-Panglao czy Cebu, a także Palawan z głównym miastem Puerto Princesa czy Mindoro. To tam znajdą Państwo doskonałe warunki do odpoczynku i sportów wodnych, znane ze zdjęć i katalogów biur podróży. Równie popularna, choć z innych powodów, jest wyspa Luzon. To główna i jednocześnie największa wyspa Filipin, gdzie znajduje się stolica kraju Manila. Na północy wyspy warto zobaczyć imponujące tarasy ryżowe w Banaue wpisane na listę UNESCO, wiszące groby w Sagadzie, a także odwiedzić jedno z plemion np. Ifugao, które wciąż kultywują tradycyjny styl życia. Zielone widoki górskie i barwne tradycyjne stroje zostają w pamięci podróżnych na długo. Chcieliby Państwo odwiedzić Luzon, ale jednocześnie nacieszyć się filipińskim wybrzeżem? Nic prostszego, propozycje Filipiny wycieczki - zwiedzanie i wypoczynek dają właśnie taką możliwość.

Nasze biuro wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, które szukają beztroskich wakacji All Inclusive, jak i podróżników poszukujących wrażeń podczas odkrywania nowych miejsc i atrakcji.

Jamajka wczasy

Nie da się ukryć, że Jamajka to jeden z najbardziej charakterystycznych krajów basenu Morza Karaibskiego. To na pewno niepowtarzalny klimat, miejsce gdzie kultura i muzyka reggae widoczna jest na każdym kroku. Miejsce gdzie można się w pełni zrelaksować i zapomnieć o wszelkich problemach. Jamajka last minute to bardzo ciekawy pomysł, aby wybrać się w ciepłe miejsce w środku europejskiej zimy i wygrzać się na białych plażach Ocho Rios czy Montego Bay. Na mapie Jamajki znajduje się wiele przepięknych kurortów, w których każdy znajdzie coś ciekawego.

Prywatne i indywidualne wyjazdy

Choć w znakomitej większości nasze „objazdówki” są prywatne, to cenowo niewiele różnią się od ich grupowych odpowiedników. A korzyści są ogromne! Przede wszystkim jesteśmy w stanie zaprojektować dla Państwa wyjazd indywidualnie wg Państwa zainteresowań czy możliwości – doradzimy, co warto zobaczyć oraz zaproponujemy ciekawe i nietypowe atrakcje (np. przelot balonem, wodne safari, kąpiel słoni czy nocleg w domkach na Rzece Kwai), jednak to Państwo decydują o ostatecznym wyglądzie programu. Wycieczki odbywają się zwykle pod czujnym okiem prywatnego szofera, który zatrzyma się dla Państwa w najbardziej malowniczych miejscach i doradzi, gdzie zrobić zakupy czy zjeść lunch. Nudne, przedłużające się postoje na stacjach benzynowych czy parkingach dla autokarów nie będą już dla Państwa problemem.

Innym ważnym aspektem jest wybór hoteli podczas wycieczki objazdowej – nasze biuro nie tylko informuje Państwa o tym, gdzie będą noclegi, ale daje również możliwość zmian. Nie ma więc ryzyka, że na miejscu spotka Państwa niemiła niespodzianka związana z niskim standardem hotelu.

Wczasy w USA – cudowna Floryda

Najpopularniejszym regionem wypoczynkowym kontynentalnej części USA jest Floryda, która posiada piękne długie i piaszczyste plaże. Najsłynniejszą miejscowością tego półwyspu jest oczywiście Miami, duża metropolia z mnóstwem hoteli, doskonałych restauracji i świetną infrastrukturą turystyczną. Można tam spróbować wielu sportów wodnych, wybrać się na przejażdżkę do Parku Narodowego Everglades czy na wyspy Florida Keys. Plaże na Florydzie przypominają nieco te znane z Karaibów – lazurowa woda i biały piasek. Hotele w większości są nowoczesne i wielopiętrowe, próżno szukać tam bungalowów czy chatek, jednak miłośnicy lokalnych klimatów mają również do wyboru urokliwe niewielkie hotele butikowe w zabytkowych budynkach w stylu Art Deco.

Idealne wakacje w Indiach - Goa

Kraj ten jest piękny, zróżnicowany, ale przede wszystkim – ogromny! Nie sposób zwiedzić go całego podczas jednego wyjazdu, jednak na pewno można tam doskonale wypocząć. Najpopularniejszym regionem wypoczynkowym jest oczywiście Goa – najmniejszy z indyjskich stanów, cieszy oko długimi piaszczystymi plażami, gęstymi lasami palmowymi i zielonymi polami ryżowymi. Wybór hoteli jest bardzo duży, w tym oferujące opcję All Inclusive (choć jedzenie w Indiach jest tak tanie i pyszne, że warto go spróbować w restauracjach poza hotelem). Wycieczki na Goa warto połączyć ze zwiedzaniem Bombaju (krótki przystanek na 2-3 noce w Bollywood).

Wakacje na Hawajach

Wypoczynek na Hawajach to na pewno tak samo duże marzenie, jak i wyzwanie. Przelot z Polski zajmuje sporo czasu, ale zdecydowanie warto zdecydować się na tę długą podróż, bo to, co otrzymamy na miejscu jest absolutnie jedyne w swoim rodzaju! Każdy znajdzie tam coś dla siebie - zarówno pary szukające romantycznego relaksu (piękne zachody słońca, świetne restauracje, zabiegi w SPA), aktywni młodzi ludzie zorientowani na sporty i zwiedzanie (surfing, świetne tereny do trekkingu, szeroki wybór klubów nocnych i barów), jak i rodziny z dziećmi, które chciałyby zająć czymś swoje pociechy, a jednocześnie nieco odpocząć (wiele hoteli stosuje politykę "kids friendly" - bez opłat dla dzieci śpiących w pokoju z rodzicami, animacje, zjeżdżalnie, baseny i specjalne menu w restauracjach). Decydując się na słoneczne Hawaje wakacje nie mogą się nie udać.

Hawaje - co warto zobaczyć?

Wycieczka na Hawaje obfitować może w różnego typu atrakcje - na pewno jest to miejsce, w którym nikt nie będzie się nudził. Najpopularniejszą wyspą jest oczywiście O'ahu, która oferuje najwięcej możliwości jednodniowych wypadów i aktywności sportowych. Będąc tu warto odwiedzić Centrum Kultury Polinezji, gdzie goście poznają historię i kulturę najważniejszych regionów Pacyfiku (wycieczka połączona jest z rejsem canoe, hawajską ucztą oraz pokazem "Oddech Ha" w teatrze). Innym ciekawym miejscem wartym odwiedzenia podczas wycieczki na Hawaje jest baza wojskowa Pearl Harbor, czy wulkaniczny krater Diamond Head. Będąc na Hawajach atrakcji i wartych odwiedzenia miejsc jest bardzo wiele, a większość wycieczek odbywa się z polskim przewodnikiem.

Idea podróży poślubnej staje się w Polsce coraz bardziej popularna i jest to zwykle najważniejszy i najlepiej zaplanowany wyjazd w życiu wielu osób. Warto więc powierzyć go profesjonalistom, którzy zadbają, by udał się każdy szczegół – dzięki czemu całość wycieczki przyniesie Państwu same miłe wspomnienia. Biuro podróży Unique Moments przygotowało dla Państwa bardzo szeroką ofertę podróży poślubnych na egzotycznych, malowniczych i przede wszystkim romantycznych kierunkach. Warto się z nią zapoznać, gdyż dla Nowożeńców przewidziane są atrakcyjne zniżki i gratisy!

Ślub w egzotycznym kraju to oryginalny, ciekawy i bardzo romantyczny pomysł, który dzięki naszej pomocy będzie łatwiejszy i często tańszy w organizacji niż tradycyjne huczne polskie wesele. Bez względu na to, czy planują Państwo wyjazd w dwie osoby czy całą grupą (z rodziną, znajomymi), nasze biuro zorganizuje dla Państwa wszystkie formalności – przeloty, hotele, dokumenty, a przede wszystkim ceremonię ślubną. Organizowane przez nas śluby są ważne w świetle prawa polskiego. Zadbamy, by ten najważniejszy dzień w życiu był dla Państwa najpiękniejszym!

Meksyk - wakacje marzeń

Już sama nazwa kraju Meksyk przywodzi na myśl cudowne skojarzenia - słońce, piękne piaszczyste plaże, bogata kultura, fascynująca historia, pyszne jedzenie, muzyka, folklor i tradycje. Jest to jeden z tych krajów, do którego podróżować można w nieskończoność i nigdy nam się nie znudzi. Podobno Meksyk potrafi uzależnić - kto raz wyruszy na zwiedzanie szlaków Majów i Azteków, zobaczy niezwykłe Piramidy Słońca i skosztuje chiapas oraz margarity, będzie chciał wracać do tego magicznego kraju w nieskończoność. Wynika to z jednej strony z geograficznej przestronności kraju, jak i z niezwykłej różnorodności miejsc i atrakcji, które czekają tam na ciekawych świata przybyszów. Część turystów woli zaplanować swój wyjazd do Meksyku dużo wcześniej i spokojnie przygotować całą trasę zwiedzania oraz listę punktów, które chcą zobaczyć. Niektórzy zaś w podróżach cenią sobie spontaniczność - dla takich osób oferty Meksyk last minute to świetny sposób na pełne wrażeń wakacje!

Meksyk - co warto zobaczyć?

Podczas pobytu w Meksyku warto znaleźć chociażby kilka dni na zwiedzenie najważniejszych miejsc związanych z historią tego fascynującego regionu. Najpopularniejsza strefa archeologiczna i jednocześnie jeden z siedmiu Nowych Cudów Świata - Chichen Itza leży w odległości kilku godzin jazdy samochodem od najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych Jukatanu. Dla osób pragnących spędzić kilka dni w podróży objazdowej ciekawą opcją jest zwiedzenie co najmniej dwóch lub trzech starożytnych miast, po to by w pełni docenić ich różnorodność i majestatyczne piękno. Odkrywanie stref archeologicznych można bez trudu połączyć z wizytami w zachwycających swoim urokiem i ciekawą historią kolonialnych miastach Meksyku.

Wyspa Bora Bora

Najbardziej popularną wyspą Polinezji jest Bora Bora, często określana najpiękniejszą z tropikalnych wysp na całym świecie. Serce wyspy stanowi górzysty, powulkaniczny stożek, który otoczony jest poszarpanym pierścieniem rafy koralowej tworzącym małe wysepki, na których znajduje się większość ekskluzywnych hoteli oferujących bungalowy na wodzie z przepięknym widokiem na lagunę i szczyt Otemanu. Dla osób, które na spokojnie chcą zaplanować wakacje swojego życia, czy też wybierają się na wyjazd last minute Polinezja Francuska będzie wspaniałym wyborem.

Polinezja Francuska - wakacje marzeń

Jeśli marzą Ci się niezapomniana wycieczka egzotyczna, to wyspa Bora Bora jest idealnym wyborem - piękne, ekskluzywne hotele z bungalowami umieszczonymi nad błękitną laguną z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów. Na miejscu czekają na Państwa piękne śnieżnobiałe plaże, uznawane za najpiękniejsze na świecie. Uroku dodają niesamowite krajobrazy błękitnych lagun i tropikalnej roślinności. Niezależnie od tego, czy preferują Państwo wakacje zaplanowane z dużym wyprzedzeniem, czy podróż typu last minute, to Polinezja Francuska będzie doskonałym wyborem.

Zanzibar - wakacje marzeń

Dzięki swojemu położeniu geograficznemu Zanzibar od wieków przyciągał podróżników. Niezwykła gościnność oraz serdeczność mieszkańców przyciągają turystów z różnych zakątków świata czyniąc Zanzibar miejscem bardzo chętnie odwiedzanym. Zanzibar last minute to świetna opcja dla osób, które w niedalekim czasie chciałyby odkryć niezwykłą wyspę. Warto jednek zarezerwować wyjazd z wyprzedzeniem - wtedy ceny lotów są zazwyczaj niższe, a dostępność hoteli większa. Zanzibar All Inclusive jest dobrym pomysłem, jeśli podczas wypoczynku nie chcemy się martwić o dodatkowe koszty napojów, czy posiłków.

Zanzibar - niezwykła wyspa

Wyspa Zanzibar słynie z bogatej historii i kultury, ale również z jednych z najpiękniejszych plaż na ziemi. Miejsce to jest przepełnione zapachem goździków, gałki muszkatołowej, cynamonu czy pieprzu. Sama liczba przypraw wywrze ogromne wrażenie, a ich zapach i smak owładnie zmysłami. Najstarsze miasto wyspy i jego zabytkowa dzielnica Stone Town z ozdobną, tradycyjną architekturą zauroczą swoim wdziękiem. Spacer po krętych uliczkach i tętniącym życiem rynku umożliwia odkrycie fascynującej mieszanki kultur i historii tej niezwykłej wyspy.

Bali wakacje last minute

W naszej ofercie znaleźć można wakacyjne oferty na każdą porę roku. Miłośnicy spontanicznych wakacji z pewnością docenią wakacje last minute, które cieszą się dużym zainteresowaniem naszych Klientów. Bali w ofercie last minute to doskonała okazja, by przeżyć niezapomniane, egzotyczne wakacje w najlepszej cenie. Zaoszczędzone pieniądze wykorzystać można na przykład na wycieczki fakultatywne po wyspie, które z pewnością urozmaicą czas podczas beztroskich wakacji.

Kiedy i gdzie wybrać się w rejs?

Statki pływają po 7 kontynentach, odwiedzając najdalsze zakątki świata, przez cały rok. W zależności od pory roku występują trasy, które cieszą się większym zainteresowaniem. Zimą polecamy rejsy po Karaibach, Kubie i Riwierze Meksykańskiej. Wiosną i latem największą popularnością cieszą się rejsy statkiem po Morzu Śródziemnym. W okresie letnim idealną propozycją jest także rejs statkiem po Europie Północnej. Główne kierunki to Stolice Bałtyckie oraz Fiordy Norweskie. Ze względu na pogodę, na wyprawę morską po Islandii, Grenlandii i Spitsbergen można wybrać się wyłącznie latem. Jesienią warto wybrać się w rejs statkiem wycieczkowym, który odwiedza cieplejsze regiony, takie jak: Portugalia, Maroko, Wyspy Kanaryjskie czy Izrael. Standardowe rejsy morskie trwają od 7 do 14 dni. Występują również dłuższe rejsy transatlantyckie, a także rejsy po Alasce, Azji, Australii, Ameryce Południowej czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Są również statki, które opływają świat dookoła w 100 dni. 

Kuba wakacje – kiedy warto jechać?

Klimat na Kubie jest iście tropikalny i sprzyja wyjazdom praktycznie przez cały rok. Najlepsza pogoda na Kubie jest od listopada do maja – pora sucha. To idealny czas na wypoczynek na Kubie, jak i na wczasy na całych Karaibach. Najbardziej gorącymi miesiącami są: czerwiec, lipiec i sierpień. Temperatury powietrza wynoszą wtedy 27-30 stopni, ale wilgotność jest bardzo wysoka (powyżej 80%) i mogą pojawić się deszcze. Koniec sierpnia i wrzesień znane są z bardziej intensywnych deszczy i huraganów.

Dlaczego warto wybrać wakacje 7+7?

Niemal wszystkie kierunki oferowane przez nasze biuro podróży mają możliwość połączenia wypoczynku ze zwiedzaniem w opcji wakacje 7+7 lub innym połączeniu. Są to w większości egzotyczne wycieczki prywatne, czyli z własnym kierowcą i z odpowiednio dobranymi hotelami o najwyższym standardzie.

Niezwykła wyspa Mauritius, znajduje się na Oceanie Indyjskim w odległości około 2000 km od wybrzeża Afryki oraz 900 km od Madagaskaru.Odwiedzając tę cudowną krainę pełną słońca, turkusowych lagun oraz wspaniałej przyrody słowo "piękno" nabiera nowego znaczenia. Planując wczasy na Mauritiusie, należy starannie zaplanować długość pobytu, ponieważ wyspa choć niewielka oferuje wiele niespotykanych atrakcji.

Wakacje na Arubie

Zarówno wyspa Curacao, jak i wyspa Aruba znajdują się na południu Morza Karaibskiego, w bardzo niewielkiej odległości od Ameryki Południowej.Na Arubie centrum turystyczne skupione jest głównie na północno-zachodniej części wyspy.Dzieje się to głównie z powodu dostępu do piaszczystych szerokich plaż i turkusowej wody Morza Karaibskiego, które są kwintesencją wczasów na Arubie. Większość ośrodków usytuowanych jest przyPalm Beach, gdzie znajdziemy wiele ekskluzywnych hoteli, resorty, kluby i kasyna, które w tym rejonie cieszą się dużą popularnością. Aruba to również raj dla wielbicieli sportów wodnych. Jeżeli uprawiają Państw surfing, kitesurfing, windsurfing, albo fascynuje Pańśtwa odkrywanie podwodnego świata, to Aruba klimatem na pewno zachwyci. Zabudowa na Arubie, w szczególności w stolicy Oranjestad, nawiązuje do holenderskiego stylu kolonialnego. Różnokolorowe budynki i holenderski wiatrak są charakterystyczną wizytówką wyspy.

Dlaczego warto zdecydować się na wyjazd pod hasłem Kuba last minute?

Egzotyka last minute w dzisiejszych czasach jest bardzo popularna. Powód, dla którego warto wybrać właśnie wycieczkę last minute na Kubę to przede wszystkim urokliwy, niezmienny od ponad 50 lat klimat wyspy podziwiany na całym świecie. Kuba uważana jest za niesamowite żywe muzeum. Kolonialne miasteczka, miejsca, w których zatrzymał się czas ciekawią i zachwycają wielu z nas. Drugiego tak oryginalnego miejsca na wycieczkę egzotyczną typu last minute po prostu nie ma. Kuba to świetny pomysł na połączenie wyjątkowej historii, przepięknej przyrody, a także ucieczkę przed zimą i rozgrzanie się w tropikalnym słońcu i zaznanie odrobiny luksusu w jednym z wielu hoteli z all inclusive.

Seszele - wyspy

Seszele to 115 wysp, z których tylko część jest zamieszkana. Dzięki dogodnym połączeniom, zarówno szybkim katamaranem,jak i samolotem, można w ciągu całego pobytu zwiedzić i poznać bliżej kilka z nich. Mahé to największa i najbardziej zaludniona z wysp archipelagu, na której znajduje się jedna z najmniejszych stolic świata Victoria. Praslin to z kolei spokojniejsza wyspa, która w znacznej części pokryta jest tropikalną dżunglą i oferuje idealne warunki do odpoczynku na bezludnych plażach.
La Digue to unikatowa wyspa z kameralnymi zatoczkami oraz największą atrakcją − otoczoną ogromnymi granitowymi skałami plażą Anse Source D’Argent. Głównymi środkami transportu po wyspie są rowery oraz zaprzęgi z wołami. Inną ważną wyspą jest Silhouette, która oddalona jest o 20 km od Mahe. Jest to urokliwa wyspa, której atmosferę można poczuć, zatrzymując się w luksusowym hotelu Hilton Labriz pośród dziewiczej przyrody.Nietypową formą spędzania wczasów na Seszelach jest tzw. „island hopping” czyli tłumacząc dosłownie skakanie po wyspach. Dzięki dogodnym połączeniom pomiędzy głównymi wyspami zarówno szybkim katamaranem jak i samolotem, można w ciągu całego pobytu poczuć klimat kilku wysp.

Dubaj wakacje last minute all inclusive

Do Dubaju wakacje można zaplanować z wyprzedzeniem  lub na ostatnią chwilę, aczkolwiek w tym drugim przypadku, wybór hoteli jest już bardzo mocno ograniczony, a ceny biletów lotniczych rosną z dnia na dzień, co w ostateczności skutkuje tym, iż wyjazd może okazać się dużo droższy niż ten zaplanowany znacznie wcześniej. Dlatego też do Dubaju wczasy zalecamy rezerwować z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Dubaj All Inclusive jest możliwy, jednak niestety zaledwie kilka hoteli w tym mieście oferuje wszystko w cenie, głównie ze względu na to, iż jest to kraj muzułmański o ścisłych zasadach. Znaczna większość hoteli oferuje same śniadania, 2 lub 3 posiłki, przez co wyjazd  do Dubaju All Inclusive bardzo zawęża wybór hoteli. W Dubaju plaże w większości przypadków są prywatne i przynależą do miejscowych hoteli, dlatego też poszukiwanie wyjazdu Dubaj last minute, może zakończyć się niepowodzeniem, ze względu na brak dostępności w hotelach, które zlokalizowane są tuż przy plaży.

Malezja – egzotyka last minute

Planując urlop last minute Malezja jest świetnym rozwiązaniem. To idealne miejsce dla poszukiwaczy przygód, których przyciąga niezwykle bogate dziedzictwo kultury, rozległe lasy tropikalne oraz naturalne piękno, jak również dla osób lubiących relaks, gorące słońce, zimne drinki, białe piaski i lazurową wodę. Malezja last minute każdemu oferuje niezapomnianą i fascynującą przygodę. Dla miłośników nurkowania powierzchniowego i głębinowego oraz wielbicieli sportów wodnych lub po prostu zwolenników relaksujących kąpieli, malezyjskie wybrzeża są prawdziwym rajem. Dzięki różnorodności, jaką oferuje Malezja, egzotyka last minute nabiera zupełnie innego charakter. Kierunek ten cieszy się coraz większą popularnością, a z krajów azjatyckich Malezja ceny ma dość konkurencyjne.

Dubaj – wycieczki last minute

Egzotyka last minute w Dubaju? Czemu nie! Słońce w Dubaju świeci przez cały rok, dlatego stanowi to idealne miejsce dla każdego rodzaju wypoczynku – wakacyjnego, weekendowego, czy też w opcji Dubaj wycieczka last minute. Bezpośrednie połączenia lotnicze Warszawa - Dubaj, a także zniesiony obowiązek posiadania wizy powoduje, że to miasto stanowi poważną konkurencję dla popularnych destynacji europejskich. Wycieczka do Dubaju jest absolutnie niepowtarzalnym miejscem na świecie. Pobyt tutaj to niesamowita podróż po rajskiej krainie luksusu, rzeczywistości wręcz nierealnej, a jednak dostępnej na wyciągnięcie ręki. W opcji last minute Dubaj może okazać się niedrogim wypadem do stolicy przepychu. A Państwa ekskluzywne wakacje staną się niezapomnianą przygodą życia. W Dubaju las minute All Inclusive jest możliwe, aczkolwiek tylko niewiele hoteli posiada w swojej ofercie wyżywienie All Inclusive, dlatego też warto z wyprzedzeniem takie wakacje zaplanować. Z kolei Dubaj last minute może być odpowiednią propozycją dla osób, które nie lubią lub nie mają czasu na wcześniejsze planowanie swoich wakacji. 

Wczasy Malediwy – kiedy jechać?

Na Malediwach pogoda niemalże przez cały rok sprzyja podróżowaniu oraz utrzymuje się na podobnym poziomie. Możemy wyróżnić trzy sezony na Malediwach: niski, który trwa od maja do listopada - mogą wtedy wystąpić sztormy i deszcze, choć nadal jest bardzo ciepło, sezon średni - trwa zazwyczaj od marca do kwietnia, wtedy na Malediwach temperatury powietrza są najwyższe oraz sezon wysoki, który trwa od grudnia do lutego, wtedy pogoda na Malediwach jest najlepsza, występują niewielkie opady lub nie ma ich wcale, jest przejrzyste niebo oraz niska wilgotność powietrza. Aczkolwiek warto wybrać się na Malediwy w wakacje, gdyż właśnie w miesiącach czerwiec-sierpień oferty są znacznie tańsze, a pogoda zazwyczaj dopisuje, nawet pomimo niższego sezonu. 

Kiedy planować wyjazd na Seszele?

W ofercie wielu biur podróży można znaleźć oferty typu egzotyka last minute. Niestety planowanie wyjazdu na Seszele last minute w niektórych terminach nie jest dobrym pomysłem. Aby uniknąć przykrych niespodzianek związanych z brakiem dostępności w wymarzonym hotelu lub też wysokimi cenami lotów, szczególnie w okresie świąteczno-noworocznym oraz w lipcu i sierpniu kiedy wyspy stają się celem urlopowym Europejczyków,sugerujemy, nie odkładać planowania wyjazdu na Seszele na ostatnią chwilę. Bardzo popularną formą zakwaterowania na Seszelach są guesthousy, prowadzone przez miejscową ludność. Trzeba pamiętać, że tego typu małe hoteliki mają zazwyczaj po kilka pokoi, dlatego rozważając takie noclegi zachęcamy do rozważenia wyjazdu na Seszele parę miesięcy wcześniej.

Mauritius - kiedy zaplanować podróż?

W ostatnim czasie egzotyka last minute stała się bardzo popularna. W dużej mierze to czy uda się zrealizować wyjazd na Mauritius w formie wycieczki last minute w atrakcyjnej cenie zależy od dostępności biletów lotniczych. Drugą kwestią jest dostępność wymarzonego hotelu. Wyspa słynie z szerokiego wyboru hoteli o różnej kategorii - od luksusowych po budżetowe,
jednak szczególnie w czasie wysokiego sezonu od października do maja najlepiej zaplanować wyjazd z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem. Podobna sytuacja jest z wyjazdami świąteczno - sylwestrowymi. Sugerujemy, aby tego typu podróż w egzotykę planować z jeszcze większym wyprzedzeniem. W tych terminach Mauritius last minute nie jest dobrym pomysłem

Malediwy kiedy jechać?

Najlepszym okresem, aby wybrać się na Malediwy jest nasza zima, a dokładniej od końca grudnia do I połowy kwietnia. Wtedy pogoda jest najlepsza, choć nie jest powiedziane, iż opady deszczu w ogóle nie wystąpią. Niestety ten przedział czasowy uchodzi za jeden z droższych, gdyż ceny w hotelach są wtedy niemalże najwyższe. Dlatego warto rozważyć wyjazd w niższym sezonie, w którym ceny są znacznie niższe, pogoda z reguły jest bardzo ładna, a deszcz pada zazwyczaj nocą. Na Malediwach pogoda bywa różna, mogą zdarzyć się pochmurne i deszczowe dni, aczkolwiek średnia roczna temperatura powietrza wynosi 31°C, a średnia roczna temperatura wody to 29°C.

Sri Lanka - plaże

Jedną z największych atrakcji Sri Lanki są jej piękne, długie i piaszczyste plaże. Linia brzegowa na zachodnim i południowym wybrzeżu porośnięta jest wysokimi palmami, a woda oceanu jest zwykle wzburzona z dość wysokimi falami – tworzy to bardzo egzotyczny widok oraz świetne warunki dla surferów (na południu). Wschód wyspy oferuje zupełnie inny klimat – widoki i roślinność są bardziej śródziemnomorskie, wysokich palm jest zauważalnie mniej, a woda jest zdecydowanie spokojniejsza i bardziej lazurowa. W sezonie zimowym w popularnych turystycznych miejscowościach przy plaży działają małe bary i restauracje serwujące owoce morza, ale na szczęście nadal jest tam spokojnie i sielsko – tłumy turystów jeszcze nie odkryły tego magicznego miejsca. Dzięki rozmaitym atrakcjom i zróżnicowanemu krajobrazowi, wakacje na plaży będą należały do udanych.

Sri Lanka – klimat

Jedno z ważniejszych pytań, jakie nasuwają się przy okazji planowania wyjazdów na Sri Lankę, to kiedy jechać. Mamy jednak dobrą wiadomość – jest to kierunek całoroczny.

Indie – wypoczynek

Prócz wspomnianego już Goa, najmniejszego stanu w Indiach, proponujemy także wypoczynek w Kerali. Oba te regiony oferują wybór bardzo dobrych hoteli, natomiast Goa słynie głównie ze swoich plaż, a Kerala z doskonałych zabiegów indyjskiego spa – ayurveda – oraz z tzw. Backwaters, czyli sieci malowniczych kanałów, po których pływać można nietypowymi łodziami. Egzotyka last minute w przypadku tych dwóch regionów może sprawić nieco kłopotów w wysokim sezonie – hotele rezerwowane są bowiem z dość dużym wyprzedzeniem.

Francja wakacje

Wczasy we Francji to idealny pomysł zarówno na rodzinny wyjazd, jak i romantyczny wypad we dwoje. Dla osób chcących spędzić na plaży swoje wakacje we Francji, Lazurowe Wybrzeże będzie najlepszym rozwiązaniem. Całe południowe wybrzeże Francji nad Morzem Śródziemnym to przepiękne miejsca, nie tylko ze względu na lazurową, morską wodę. Wypoczywać można w takich miejscach jak Cannes – znane z corocznego festiwalu filmowego, Monte-Carlo, w którym odbywają się wyścigi Grand-Prix Formuły 1, St.Tropez – słynnego, luksusowego kurortu, gdzie przycumowane są przepiękne jachty multimilionerów z całego świata, czy Nicea – największego miasta w tym regionie z klimatyczną promenadą Promenade des Anglais. Na Lazurowym Wybrzeżu wakacje zawsze będą udane. Jeżeli chcą Państwo wybrać się na jedną z prywatnych wycieczek fakultatywnych na Lazurowym Wybrzeżu, przewodnik pokaże Państwu najciekawsze zakątki regionu i zapozna z ciekawymi historiami i cekawostkami.

USA – gdzie wypoczywać?

Floryda jest dla wielu osób synonimem słońca i błogiego wypoczynku na plaży, dlatego polecamy wycieczkę do Miami wszystkim osobom, które chciałyby zanurzyć się w ciepłych wodach oceanu. Najsłynniejszą dzielnicą w tym mieście jest Miami Beach, pełna restauracji, barów i sklepów. To tam kwitnie życie nocne, ale również można tam znaleźć małe oazy spokoju, np. w hotelach położonych tuż przy plaży lub w niewielkich butikowych pensjonatach mieszczących się w zabytkowych kamienicach Art Deco. To wszystko jest gwarancją prawdziwie ekskluzywnych wakacji. Wczasy typu 7 + 7 również są możliwe w tym regionie, polecamy na przykład połączenie wypoczynku w Miami z pobytem w Orlando, mieście słynącym z parków rozrywki (m.in. Disney i Universal).

Francja wycieczki

Francja jest jednym z największych krajów europejskich. Posiada bardzo zróżnicowane regiony, niziny i równiny pełne średniowiecznych zamków, olśniewający Paryż, czy też słoneczna i luksusowa Riwiera Francuska. Każdy region jest inny, a jednocześnie wszystkie razem tworzą niepowtarzalny francuski klimat. Zwiedzanie i wypoczynek we Francji można zaplanować na wiele sposobów, wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Stosunkowa bliskość Francji od Polski sprawia, że jest ona częstym celem wycieczek zagranicznych naszych rodaków.

Wczasy All Inclusive

Najwygodniejszą formą wypoczynku jest oczywiście opcja All Inclusive, która jest idealna dla osób planujących pobyt w hotelach oddalonych od dużych ośrodków turystycznych. Zwykle w cenie są wtedy trzy posiłki (śniadanie, lunch, kolacja), do tego napoje bezalkoholowe i alkoholowe (lokalne), często też przekąski. Przyjemnie jest usiąść na leżaku pod palmą i popijając kolorowego drinka nie martwić się o końcowy rachunek. Tego typu wyżywienie polecamy szczególnie na Malediwach, Mauritiusie, Sri Lance, Dominikanie, Zanzibarze, Kubie i w Meksyku. W niektórych hotelach w opcję All Inclusive wliczone są także dodatkowe atrakcje, jak różnego typu wycieczki, sporty wodne czy zabiegi spa. Proponujemy również wypoczynek na kierunkach, które mimo iż czasem oferują pełne wyżywienie, to jednak warto jest tam stołować się poza hotelami, w położonych niedaleko restauracjach i barach – by spróbować doskonałych lokalnych potraw, często kilkakrotnie tańszych niż te oferowane w hotelu. Są to przede wszystkim: Tajlandia, Bali, Indie, Filipiny, Hawaje, Floryda, Aruba, Barbados czy kraje nad Morzem Śródziemnym.

Filipiny wakacje – jak się tam dostać

Z Polski na odległe Filipiny możecie Państwo dolecieć lotem z jedną lube dwiema przesiadkami. Warto wiedzieć, że obywatelom polskim odwiedzającym Filipiny wiza nie jest potrzebna, przy pobycie do 30 dni. Głównym miastem przylotu do kraju jest jego stolica, czyli Manila. Znajdujące się tam międzynarodowe lotnisko Ninoy Aquino jest punktem przesiadkowym do dalszych lotów na poszczególne, filipińskie wyspy. Drugim pod względem ważności portem lotniczym jest Cebu. Jest ono wybierane głównie przez osoby planujące odwiedzić oczywiście samo Cebu lub okoliczne wyspy np. Bohol, Panglao czy Malapascua. Wewnętrzny transport lotniczy pozwala sprawnie dostać się na liczne wyspy archipelagu. Loty na najpopularniejsze wyspy Filipin odbywają się w zasadzie codziennie. Jednak nie zawsze możliwe jest połączenie przylotu na Filipiny i lotu na wybraną wyspę tego samego dnia. Wówczas konieczny jest nocleg transferowy w stolicy. Dobre zaplanowanie podróży pod kątem przelotów w trakcie wakacji na Filipinachjest bardzo istotne, zwłaszcza jeżeli w ciągu swojego pobytu chcieliby Państwo odwiedzić więcej niż jedną wyspę. Podczas pobytu najłatwiej i najkorzystniej jest posługiwać się walutą Filipin, czyli filipińskim peso.

Co warto zobaczyć w USA, a jednocześnie wypocząć?

Floryda to nie tylko świetne miejsce na relaks, ale również aktywny wypoczynek. Polecamy szereg fakultatywnych wycieczek i aktywności dostępnych z Miami, jak np. jednodniowy wypad na wysepki Florida Keys, które połączone są ze sobą długimi i malowniczymi mostami. Można dojechać tam także prywatnym samochodem!

Wakacje w jogą – Kerala

Kerala to stan położony na samym południu Indii. Słynie z doskonałej kuchni i słońca, ale przede wszystkim z lokalnych zabiegów zdrowotnych Ayurveda, zwanych „indyjskim spa”. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele ciekawych i pięknych hoteli, które prócz standardowego wypoczynku oferują pobyty jedno lub dwutygodniowe z zabiegami i lekcjami jogi w cenie. Do wyboru są różne programy pomagające na schorzenia typu migreny czy reumatyzm, wspomagane specjalnie skomponowaną dietą - to więc doskonały sposób na 100% relaks i oderwanie się od problemów, a także na zadbanie o własne zdrowie.

Hawajskie plaże

Plaże Hawajów potrafią się między sobą bardzo pięknie różnić. Niektóre położone w małych zatoczkach stanowią idealne miejsce do nurkowania powierzchniowego i pływania z dziećmi. Inne zaś są polem do popisu dla surferów, którzy wybierają Hawaje jako jedną z ulubionych destynacji do uprawiania tego sportu. Wyspy oferują świetne fale, które może nie są tak wysokie, jak u wybrzeży Australii, ale za to są regularne i wraz z łagodną pogodą stwarzają idealne warunki zarówno dla zaawansowanych, jak i dla osób dopiero uczących się surfować. Najpiękniejsze piaszczyste plaże występują na wyspie Maui – jest to więc idealne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi.

Hawaje - kiedy zaplanować podróż?

Jako że Hawaje to teren Stanów Zjednoczonych, obywatele Polski muszą przed wyjazdem postarać się o wizę. Procedura nie jest trudna, ale czasochłonna, więc warto pomyśleć o tym z wyprzedzeniem. Hawaje last minute są opcją jedynie dla osób, które posiadają już wizę amerykańską w paszporcie. Wyjazd egzotyczny last minute w te rejony świata nie jest jednak najlepszym pomysłem. Najlepiej zaplanować wyjazd z wyprzedzeniem co najmniej 2-3 miesięcznym - wtedy dostępne są niższe ceny biletów lotniczych, a także jest większa dostępność w hotelach. Jest to szczególnie odczuwalne w przypadku wyjazdów w lipcu i sierpniu, kiedy egzotyczne wycieczki na Hawaje cieszą się największą popularnością.

Zniżki i promocje dla Nowożeńców

Na wielu proponowanych przez nas kierunkach dostępne są zróżnicowane promocje dla Nowożeńców oraz osób obchodzących okrągłe rocznice ślubu. Najszerszą ofertę tego typu wyjazdów promocyjnych posiadają Mauritius i Seszele - wypoczynek w pięciogwiazdkowym hotelu może być tam tańszy nawet o 35%. Najlepsze zniżki oferują hotele z sieci LUX oraz Constance, dodatkowo te ostatnie ofiarowują też często swoim Gościom prezent w postaci 100 euro za parę dziennie do wykorzystania w restauracjach i salonie spa. Także niektórzy armatorzy proponują zniżki na rejsy rzędu 20% za kabinę dla Nowożeńców, warto więc rozważyć spędzenie miesiąca miodowego na pokładzie luksusowego statku. Inne nasze kierunki, jak Malediwy, Bali, Polinezja Francuska, Meksyk, Tajlandia, Filipiny, Sri Lanka czy Wyspy Karaibskie oferują świeżo zaślubionym parom wartościowe upominki – kosze owoców, butelkę wina, 3-daniową kolację przy świecach, masaże, czasem również lekcje gotowania czy noclegi w pokojach o wyższym standardzie (darmowy upgrade). Nasi konsultanci chętnie udzielą Państwu szczegółowych informacji dotyczących zawartości pakietów dla Nowożeńców.

Ślub na egzotycznej wyspie

Jeśli rozważają Państwo ślub za granicą, to warto wziąć pod uwagę proponowane przez nas egzotyczne wyspy: Bali, Hawaje, Mauritius, Seszele, Sri Lankę czy też Karaiby. Cóż może być bardziej romantycznego niż wypowiadanie sakramentalnego „tak” na plaży przy akompaniamencie morskich fal? Lokalizacja samej ceremonii może być niemal dowolna – większość Młodych Par decyduje się na ślub na plaży, jednak popularne są też ogrody z egzotycznymi roślinami, czasem też plantacje herbaty czy bujna tropikalna dżungla. Sesja zdjęciowa z takiego miejsca będzie niepowtarzalna i kolorowa, a wspomnienia zostaną z Państwem na zawsze. Każdy z proponowanych przez nas kierunków oferuje własne, unikatowe formy zawierania małżeństwa, na przykład ślub na Mauritiusie wiąże się z podwójną ceremonią – w stolicy Port Louis dopełnia się formalności, natomiast wypowiadanie sakramentalnego „tak” może się odbyć na plaży czy w innym wybranym miejscu. Ślub na Seszelach czy ślub na Hawajach to minimum formalności, choć nieco wyższe ceny niż np. ślub na Bali, Sri Lance czy Mauritiusie.

Meksyk - waluta i ceny

Oficjalną walutą Meksyku jest peso meksykańskie MXN. Bardzo popularne są tutaj dolary amerykańskie, jednak po przylocie warto wymienić część dolarów na lokalne peso, ponieważ nie wszędzie dolary są uznawane. Przelicznik dolara do peso to 1 USD = 17.5 pesos. W większości miejsc dostępne są bankomaty. Ceny w Meksyku w większości miejsc są bardzo zbliżone do cen w Polsce. Robiąc zakupy na targu, czy na lokalnych straganach z pewnością zapłacimy mniej niż w hotelu. Kupując na targu oraz na bazarach dodatkowo można się targować i tym sposobem obniżyć cenę produktu nawet o 50%.

Wyspa Moorea

Dla tych, którzy poza błogim wypoczynkiem cenią sobie również możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu dobrym wyborem będzie Moorea - przesycona roślinnością i barwnymi kwiatami wyspa oczarowuje wspaniałymi krajobrazami. Ze środka wyspy wyrastają postrzępione góry, po których zboczach spływają stróżki wody tworząc wodospady. Moorea jest idealnym miejscem dla tych, którzy lubią wybrać się na spacer lub przejażdżkę samochodem terenowym, czy chcieliby na własną rękę poznać lokalną kulturę i mieszkańców wyspy.

Polinezja Francuska - klimat

Egzotyczną wycieczkę na wybraną wyspę Polinezji można planować właściwie przez cały rok. Klimat na Bora Bora oraz pozostałych wsypach Polinezji jest typowo tropikalny, dzięki czemu turyści mogą cieszyć się słońcem i wysoką temperaturą niezależnie od pory roku. Najwyższy sezon na Polinezji Francuskiej obejmuje okres od czerwca do października, kiedy jest najwięcej słońca i sporadycznie występują opady. Jedynie miesiące grudzień i styczeń charakteryzują się większą nieprzewidywalnością pogody - występujące w tym okresie cyklony, mogą spowodować w tym czasie intensywne deszcze.

Stone Town

Zanzibar jest mozaiką czterech kultur: arabskiej, indyjskiej, europejskiej i afrykańskiej, czego najbardziej można doświadczyć w najstarszej dzielnicy wyspy, Stone Town. W zabytkowej części miasta czas stanął w miejscu. Kręte uliczki, tętniący życiem rynek, fort arabski pochodzący z XVII wieku, Dom Cudów, ruiny pałacu Bargasha - wszystkie te miejsca pozwolą przenieść się w fascynującą przeszłość wyspy. Kolorowe bazary przyciągają pamiątkami, lokalnym rękodziełem i mieszanką wyjątkowych, egzotycznych zapachów.

Safari w Tanzanii

Zanzibar warto połączyć z fascynującą Tanzanią, która oferuje malownicze krajobrazy parków narodowych. Serengeti z bezkresnymi stepami, krater Ngorongoro i zachwycające jezioro Manyara to jedynie część, z tego co oferuje afrykańska przyroda. Połączenie Tanzania Zanzibar dopełni wakacyjną przygodę i nada jej niezapomniany charakter. Dla chętnych odkrycia afrykańskiej przyrody, jaką oferuje Zanzibar safari w Tanzanii będzie wprost idealnym wyborem. Oferowane przez nas safari ma charakter prywatny, dzięki czemu można dostosować zwiedzanie do swoich oczekiwań.

Wakacje na Bali są dziś w zasięgu ręki większości z nas. Warto jest więc doświadczyć tej egzotycznej atmosfery i poczuć unikalny klimat tej maleńkiej wyspy. Wybierz się na niezapomniane wakacje na Bali all inclusive na i przeżyj prawdziwie beztroskie wakacje na plaży.

Wakacje na Kubie

Wyspy Karaibskie oferują prawdziwą egzotykę i są cudownym miejscem na spędzenie idealnego urlopu. Wspaniała pogoda, błękitne niebo, lazurowa woda i niekończące się piaszczyste plaże same w sobie są już wystarczającym powodem, żeby wybrać za cel podróży właśnie którąś z wysp tego regionu. Do spędzenia wakacji na Kubie przekonują przede wszystkim naturalne uroki, fascynująca historia, zmysłowa salsa, najlepsze cygara i rum, kultowe samochody oraz urokliwy, niezmienny od ponad 50 lat klimat wyspy podziwiany na całym świecie. Udając się na egzotyczną wycieczkę na Kubę polecamy spróbować prawdziwych potraw charakterystycznych dla tego kraju. Prawdziwe mojito, daquiri czy cuba libre sączone pod palmą na plaży to dla wielu osób definicja idealnych wczasów.

Beztroskie wakacje All Inclusive na Mauritiusie

Egzotyczne wczasy na Mauritiusie to możliwość wyborów różnych opcji wyżywienia. Resort oferują zarówno śniadania, dwa oraz trzy posiłki. Bardzo popularną formą wyżywienia oferowaną przez hotele na wyspie Mauritius jest All Inclusive w ramach którego oprócz 3 posiłków goście mają do wyboru szereg lokalnych napoi alkoholowych i bezalkoholowych. Dania i przekąski podawane w hotelach z pewnością zadowolą gusta nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Mauritius All inclusive to gwarancja udanych wakacji

Aruba pogoda i klimat

Zarówno na Arubie i na Curacao pogoda jest niezmienna praktycznie przez cały rok. panuje tropikalny suchy klimat podrównikowy. Różnica pomiędzy poszczególnymi porami roku jest praktycznie niezauważalna. Bardzo duża ilość dni słonecznych w roku, oraz orzeźwiający wiatr sprawiają, że warunki klimatyczne obu wysp są idealne o każdej porze roku. 

Barbados wakacje

Barbados wczasy to idealny pomysł na wypoczynek w tropikalnym klimacie. Barbados to Karaiby z prawdziwego zdarzenia. Ta najbardziej wysunięta na wschód wyspazachwyca każdego roku ponad pół miliona turystów swoim pięknem. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na stałe zamieszkuje ją jedynie 290 tys. mieszkańców. Głównym językiem na wyspie jest angielski, który jest pozostałością po długoletniej zależności od Imperium Brytyjskiego. Ma to również wpływ na niestandardowy (jak na tę część świata) styl życia ludzi, który objawia się np. grą w krykieta i przerwą na herbatę o piątej po południu. Natomiast wieczorami w mieszkańcach budzi się prawdziwy duch Karaibów i rozpoczyna się zabawa przy charakterystycznych dźwiękach wyspiarskich bębnów.

Malediwy – atrakcje i wycieczki fakultatywne

Na Malediwach atrakcji nie brak, to wymarzone miejsce dla miłośników nurkowania oraz sportów wodnych. Znaczna większość hoteli dysponuje bardzo dobrą infrastrukturą, bogatą właśnie w sprzęt do uprawiania wszelakich sportów w tym m.in. wodnych. Dla osób lubiących aktywnie spędzać na Malediwach czas, resorty oferują szeroki wachlarz sportów wodnych, tj. windsurfing, kitesurfing, kneeboard, żeglowanie, katamaran, kajaki, skuter wodny, parasailing  i inne. Do wyboru oraz za dodatkową opłatą w każdym obiekcie znajdują się również wycieczki fakultatywne takie jak: wyprawy Robinson Crusoe (pobyt na bezludnej wyspie), łowienie ryb, wycieczka do stolicy - Male, zwiedzanie lokalnych wysp, wycieczki na nurkowanie powierzchniowe w celu obserwacji np. rekinów wielorybich, żółwi, mant, delfinów oraz wiele, wiele innych ciekawych atrakcji i wycieczek. Wczasy na Malediwach to zdecydowanie strzał w dziesiątkę!

Malediwy co warto zobaczyć? Czyli jakie atrakcje czekają na Malediwach.

Malediwy mają wiele do zaoferowania, nieskazitelnie białe, piaszczyste plaże oblewane wodami niezmiernie czystego i turkusowego Oceanu Indyjskiego, palmy oraz bogactwo flory i fauny sprawiają, że kierunek ten jest egzotyką w pełnej okazałości. Miejsce to jako jedno z nielicznych na świecie oferuje turystom niezwykłe udogodnienia, bogatą infrastrukturę oraz to, co najważniejsze na Malediwach domki na wodzie, które stały się symbolem tego miejsca. Na Malediwach ciekawych miejsc jest bez liku, każda wyspa, na której znajduje się hotel jest inna i wyjątkowa w swoim rodzaju, dlatego warto je eksplorować. Ponadto na Malediwach atrakcją zapewne jest lot hydroplanem, który dostarcza niesamowitych wrażeń, gdyż podczas lotu rozpościerają się spektakularne widoki na małe wysepki, położone jedna za drugą, otoczone turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego, dodatkowo atrakcję stanowi również podwodny hotel – Conrad Maldives Rangali Island, który jako jeden z nielicznych, może pochwalić się podwodną restauracją. 

Saint Lucia - historia i kultura

Saint Lucia jest małym karaibskim państwem stanowiącym część archipelagu Małych Antyli. Najbliższymi wyspami są na północy Martynika i na południu Saint Vincent i Grenadyna. Wyspa została odkryta przez Europejczyków prawdopodobnie na początku XVI w. Według oficjalnych danych w 1502 roku odkrył ją znany wszystkim żeglarz i odkrywca - Krzysztof Kolumb. Przez lata była ona kolonizowana przez Anglików i Francuzów, a od 1803 r. stała się wyłączną kolonią brytyjską. Następnie stopniowo stawała się coraz bardziej niezależna, ale dopiero po wielu latach, a dokładnie od 22 lutego 1979 roku Saint Lucia stała się niepodległym państwem.

Paryż wakacje

Jak już wspomnieliśmy, we Francji wczasy można spędzać na różne sposoby. Marzeniem niejednej osoby jest odwiedzenie serca Francji – Paryża.

Dominikana zwiedzanie

Co warto zobaczyć na Dominikanie? Można oczywiście bez końca wymieniać walory Dominikany, opisywać jej piękno i zachwalać każdy zakątek tego kraju. Jednak podczas wakacji mamy ograniczony czas na zwiedzanie, a dodatkowo chcielibyśmy jeszcze odpocząć. Są miejsca, które wybierając się na egotyczną wycieczkę na Dominikanę po prostu trzeba zobaczyć! Jednym z takich miejsc jest stolica – Santo Domingo – założone pod koniec XV w. przez brata słynnego Krzysztofa Kolumba. To właśnie tutaj znajdują się najstarsze budynki tzw. Nowego Świata - pierwsza katedra, kościół, czy brukowana ulica. Wybierając się na ekskluzywne wakacje w region Punta Cana lub sąsiadujący Cap Cana, warto wiedzieć, że w niedalekiej odległości znajduje się wyspa Saona, która jest wizytówką Dominikany. Jest to egzotyka w najlepszym wydaniu!

Nurkowanie w Tajlandii – wakacje doskonałe

Plaże Tajlandii, atrakcje Tajlandii czy świątynie Tajlandii – wybór jest ogromny! Do tego należy jeszcze dodać że kraj ten znany jest z doskonałych warunków do nurkowania. Dla osób, które jeszcze nie zetknęły się z tym sportem liczne szkoły nurkowe oferują kursy - od podstawowych do bardziej zaawansowanych. Oprócz tego, że ma Tajlandia klimat idealny na wakacje, to dodatkowo również od tej podwodnej strony prezentuje się bardzo atrakcyjnie !

Przystanek w Bangkoku lub w Dubaju

Jeżeli marzą się Państwu ciekawe wycieczki zagraniczne, chcieliby Państwo pozwiedzać i odpocząć, mamy idealną propozycję. W drodze na wymarzone wakacje oferujemy naszym klientom możliwość odbycia krótkiego przystanku w stolicy Tajlandii – Bangkoku. A nie jest to zwykłe miasto! Kontrolowany chaos hipnotyzuje każdego odwiedzającego – wykonane ze złota posągi Buddy, pływający targ to tylko niektóre z licznych atrakcji. Równie ciekawą opcją jest krótka wizyta w Dubaju, pełnym wieżowców sięgających nieba. Wspaniałą panoramę miasta najlepiej podziwiać z najwyższego budynku świata, czyli Burj Khalifa. Dodatkowo safari jeepami po pustyni, to egzotyka w najlepszym wydaniu.

Jamajka - muzyka

Jamajka to również kolebka reggae, muzyki, która dzięki działalności i twórczości Boba Marleya została rozpowszechniona na cały świat. W maleńkiej, zaledwie 300 – osobowej wiosce Nine Mile na północy kraju można zwiedzić grób, muzeum oraz kościół i mauzoleum Boba Marleya. Dla prawdziwych fanów muzyki, a w szczególności muzyki reggae jest to punkt obowiązkowy wycieczki na Jamajkę.  

Saint Lucia jest bardzo zieloną, górzystą wyspą i wyróżnia się pod tym względem na tle sąsiadujących wysepek. Tak jak większość wysp na Morzu Karaibskim Saint Lucia jest pochodzenia wulkanicznego, z najwyższym szczytem Mount Gimie o wysokości 950 m n.p.m. Bardzo znany, majestatyczny krajobraz tworzą dwie góry Pitons, które są swoistym symbolem wyspy. Bardzo strome i obrośnięte bujną roślinnością góry na długo pozostają w pamięci podróżujących.

Filipiny ceny i waluta

Na Filipinach walutą obowiązującą jest filipińskie peso (PHP), którego kurs wynosi w przybliżeniu ok. 0,086 PLN. 1 peso dzieli się na mniejszą jednostkę 100 centavos. W czasie wycieczki na Filipiny najlepiej posługiwać się właśnie lokalną walutą, którą można wymienić na miejscu z dolarów.

Francja – co warto zobaczyć?

Wybierając się na wycieczkę do Francji bardzo często pojawia się dylemat, w który region się udać. Nie ma niestety fizycznej możliwości, aby podczas krótkiego wakacyjnego wyjazdu zobaczyć cały kraj. Najlepiej dostosować swój program do charakteru wycieczki i do czasu, którym dysponujemy, tak aby zobaczyć jak najwięcej i jednocześnie móc odpocząć. Na krótkie weekendowe wypady szczególnie polecana jest stolica – Paryż. Miasto zakochanych, z nieopisaną atmosferą, pełne klimatycznych zakamarków, atrakcji, zabytków i muzeów. Co ciekawe – Paryż nigdy się nie nudzi. Gdy już zwiedzi się najważniejsze zabytki i atrakcje w mieście, można zwyczajnie spacerować urokliwymi uliczkami w centrum, pić aromatyczną kawę w kawiarenkach i poczuć magiczną aurę tego miejsca.

Jamajka wakacje

Od wysp karaibskich oczekujemy przede wszystkim upalnego słońca, ciepłego morza, przepięknych, rajskich plaż, palm kokosowych i bezchmurnego nieba. To wszystko znajdą Państwo na północnych wybrzeżach Jamajki. Regiony takie jak Montego Bay, Ocho Rios czy Port Antonio to najpopularniejsze kurorty turystyczne na wyspie. Piękne i rozległe resorty oferują luksusowe zakwaterowanie i całą masę atrakcji dla rodzin, grup znajomych, oraz par. Warto wiedzieć, że na Jamajce jest wiele hoteli, które dostępne są tylko i wyłącznie dla osób dorosłych. Takie hotele polecamy w szczególności na podróże poślubne i romantyczne wyjazdy dla zakochanych. Większość hoteli oferuje wyżywienie w opcji All Inclusive, co w przypadku wyjazdu wypoczynkowego jest pomysłem idealnym.

Jaki kierunek wybrać na podróż poślubną?

Odpowiedź brzmi – najlepiej taki, który się Państwu marzył od dawna. Kiedy bowiem jest czas na spełnianie marzeń, jeśli nie podczas długo oczekiwanego miesiąca miodowego? W wyborze można kierować się ceną i dostępnymi zniżkami dla Nowożeńców lub też Państwa zainteresowaniami – np. czy ma to być wyjazd typowo wypoczynkowy, czy może połączenie zwiedzania i relaksu. Jest kilka popularnych destynacji, gdzie w podróż poślubną wybiera się wiele Młodych Par. Poniżej nasze pomysły.

Luksus na każdą kieszeń

Ślub w egzotycznym kraju nie musi być drogi. Zwykle pełny pakiet, czyli ceremonia wraz z przelotem, wszelkimi transferami, formalnościami i siedmiodniowym pobytem w hotelu z wyżywieniem kosztuje mniej niż typowe wesele w Polsce. Do wyboru oferujemy szeroką gamę hoteli w różnych przedziałach cenowych, od najbardziej luksusowych pięcio- oraz nawet sześciogwiazdkowców, po sympatyczne butikowe niewielkie hotele z rodzinną atmosferą. Proponujemy też różne typy wyżywienia – od popularnego All Inclusive, po same śniadania. Jeśli marzy się więc Państwu romantyczna kolacja na plaży przy świecach lub śniadanie podane do łóżka po nocy poślubnej – wszystko jest możliwe, jesteśmy do Państwa usług. Zadbamy też o takie detale, jak prywatny transfer lotniskowy i dodatkowe atrakcje, np. lokalne wycieczki fakultatywne, lekcje gotowania itp.

Urlop na Bali – co warto zobaczyć?

Jeśli marzy nam się niezapomniany urlop na Bali warto skorzystać z licznych atrakcji jakie czekają na turystów. Bali oferuje nie tylko piękne, piaszczyste plaże, ale również niezapomnianą przygodę i niezliczone formy spędzania wolnego czasu. Każdy choć raz powinien przeżyć i poznać, jak wygląda nurkowanie na Bali i zobaczyć piękno otaczającej go rafy koralowej. Miłośnicy adrenaliny koniecznie powinni spróbować wędrówek po górach czy wycieczek rowerowych albo sportów wodnych, jak surfing czy kitesurfing. Z kolei miłośników dobrej muzyki, zabawy oraz imprezowiczów zachwyci tłoczne południe z Kutą i Legianem na czele. Turystom, chcącym spędzić wakacje na Bali w jednym z luksusowych resortów popijając drinka z palemką i leżąc na idealnie wygrabionej, czystej i najładniejszej białej plaży na Bali i grając w golfa lub tenisa, polecamy Nusa Dua. Jest to oddzielna, typowo turystyczna strefa pilnowana przez strażników. Hotele są piękne, balijskie, ogrody bujne, zielone i zadbane, a obsługa na wysokim poziomie.

Atrakcje na statku

Statki to „pływające kurorty” oferujące swoim gościom szeroki wybór udogodnień i atrakcji m. in.: różnorodne restauracje i bary, dyskoteki, baseny i jacuzzi, centrum odnowy biologicznej, boiska sportowe i siłownie, a także kasyna, kina i teatry. Coraz częściej na pokładzie znajdziemy również pole golfowe, ściankę wspinaczkową, lodowisko i inne niesamowite urozmaicenia. Oferowane atrakcje są dobrane w taki sposób, aby każdy gość znalazł coś dla siebie. W trakcie rejsu przewidziane są dwie uroczyste kolacje: kolacja kapitańska na dwa lub trzy dni po rozpoczęciu rejsu oraz kolacja pożegnalna na dwa dni przed końcem rejsu. Uroczystości te mają wytworny charakter i towarzyszą im liczne występy.

Bali atrakcje, czyli co warto zobaczyć?

Wycieczki na Bali, szczególnie z opcją 7+7, to najlepsza okazja, aby poznać uroki tej malowniczej wyspy. Jako jedna z 17 tysięcy wysp indonezyjskich, ulokowana jest między kontynentalną Azją i Australią, warunki więc, jakie panują sprzyjają wycieczkom zarówno morskim, jak i lądowym. Planując wycieczkę na Bali nie można jednak pominąć podstawowych atrakcji i miejsc, które każdy podróżnik powinien odwiedzić. Zwiedzanie Bali zacząć można od wycieczki do Gunung Agung – jest to jeden z licznych wulkanów, jakie znajdują się na Bali. Planując swoje egzotyczne wycieczki i podróże nie można zapomnieć o Jimbaran, malowniczego miasta w południowej Indonezji. Świątynie na Bali to także punkt obowiązkowy dla każdego podróżnika, warto zwiedzić na przykład świątynię Pura Besakih, leżąco u podnóża wulkanu Gunung Agung czy Świątynię Uluwatu. Podróż na Bali dla niektórych z nas może być zbyt długa i męcząca. Warto więc rozdzielić lot i zatrzymać się na 2-3 noce w Singapurze, Dubaju lub w Hong Kongu i podczas jednego wyjazdu poznać inny, egzotyczny kraj.

Niektóre z nich są wyjątkowo ekskluzywne, położone na najlepszych terenach ze wspaniałymi widokami i dbałością o najmniejszy szczegół wyposażenia wnętrz. Dodatkowo wiele z nich oferuje wyżywienie w postaci doskonałych, świeżych i tradycyjnych posiłków. To najlepszy sposób, by zaznajomić się z kulturą tego kraju, polecamy więc pobyt w onsenie w regionie Hakone (niedaleko wulkanu Fuji!), w zabytkowym Nikko czy w okolicach Nagano (ośrodki narciarskie). Japończycy uwielbiają podróżować po własnym kraju i szukają każdej najmniejszej okazji, by wybrać się na plażę czy w góry. Dlatego też Wakacje w Japonii last minute mogą sprawić spory problem, zwłaszcza w kwietniu, w wakacje i w listopadzie, kiedy to na wyspach odbywają się najważniejsze festiwale. Zdecydowanie polecamy więc rezerwację hoteli ze sporym wyprzedzeniem!

Kuba wczasy all inclusive

Hotele w Havanie oraz w mniejszych miejscowościach w głębi lądu oferują zakwaterowanie bez wyżywienia lub ze śniadaniami, podczas gdy w hotelach nadmorskich najpopularniejsze jest All Inclusive. Dzięki temu wyspa jest doskonałym miejscem zarówno na zwiedzanie, jak i na relaks na piaszczystych plażach i wygodny wypoczynek bez wychodzenia z hotelu. Należy pamiętać, że Kuba jest wyjątkową wyspą, na której czas się zatrzymał co widoczne jest w kolonialnych miasteczkach, hotelach, a także w serwowanych posiłkach. All Inclusive na Kubie nie jest tak zróżnicowane, jak na innych karaibskich wyspach, jednak urzeka i przyciąga wielu turystów z całego świata.

Mauritius – atrakcje

Wyspa kryje w sobie wiele niezwykłych miejsc, które warto zobaczyć. Jedną z największych atrakcji jest Ziemia Siedmiu Kolorów w Parku Narodowym Chamarel. Wulkaniczna ziemia mieniąca się w słońcu dwudziestoma kolorami, którego efekt wizualny zależy od pory dnia, nasłonecznienia, wilgotności etc.
Wspaniałym miejscem na spędzenie popołudnia jest Park Casela, gdzie główną, ale nie jedyna, atrakcją jest możliwość spaceru z lwami. Warto odwiedzić endemiczny las Black River Gorges oraz ogród botaniczny Pamplemousses żeby zobaczyć piękno przyrody jakie kryje wyspa. Bardzo znanymi wodnymi atrakcjami jest również pływanie z delfinami, wycieczki łodzią ze szklanym dnem, rejsy katamaranem po przepięknych wodach Oceanu Indyjskiego czy spacer po dnie w oceanu w specjalnych kaskach.
Egzotyczne wczasy na Mauritiusie to również doskonała propozycja dla pasjonatów golfa. Wyspa może poszczycić się kilkoma 18-dołkowymi , bajkowo położonymi polami, na których każdy gracz znajdzie coś dla siebie. Mauritius to także mekka dla wszystkich uprawiających sporty związane z wiatrem.Doskonałe warunki do uprawiania kiteserfingu i windsurfingu panują w rejonie majestatycznej góry Le Morne na południowym zachodzie, a także na wschodzie wyspy, gdzie od czerwca do września rejon ten jest nawiedzany przez silne wiatry. Surferzy natomiast „mogą poszukać idealnych fal” na południowy zachodzie w szczególności w rejonie zatoki Tamarin. Oprócz wspaniałych plaż które są wizytówka tego miejsca, doskonałymi miejscami na relaks są urzekające otoczone krystalicznie czystymi lagunami wysepki Ile Aux Cerfs oraz Ilot de Gabiel. Rodzin z dziećmi wybierających się na wczasy Mauritius na pewno nie rozczaruje. Większość hoteli zapewnia pomoc opiekunki, a także posiada kids cluby, które oferuje szeroki wybór zajęć dla dzieci takich jak np. zajęcia sportowe, wycieczki łodzią ze szklanym dnem, lekcje gotowania czy gry w basenie.

Średnia temperatura powietrza to około 29OC, natomiastwody to około24-27OC. Położenie wysp na samym południu Morza Karaibskiego, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od wybrzeży Wenezueli sprawia, że są one bezpiecznie oddalone od rejonu występowania huraganów. Opady w ciągu roku są niewielkie, nawet w tak zwanej porze deszczowej, trwającej od października do stycznia, jest tylko 7 dni deszczowych w miesiącu. Przy tak wysokiej temperaturze te niewielkie opady deszczu są wręcz wyczekiwane i pożądane. Fauna i flora na wyspach jest dosyć uboga, głównie ze względu na małą ilość opadów i suchy teren. Roślinność ogranicza się głównie to palm i drzew divi-divi, charakterystycznie wygiętych w jedną stronę za sprawą silnych powiewów wiatru, które są symbolem wyspy. Na wyspach archipelagu ABC (Aruba, Bonaire, Curacao) brakuje obecności dużych ssaków. Na lądzie przeważają głównie gady i płazy. Na terenach tych spalonych słońcem wyspach można spotkać wygrzewające się na skałach iguany, pełzające węże, oraz różne rodzaje owadów. Dużo bardziej różnorodne jest życie podwodne wokół wysp. Wspaniała rafa koralowa stwarza schronienie dla wielu gatunków ryb.

Kiedy warto jechać na Kubę?

Klimat panujący na Kubie sprzyja wyjazdom w ten region praktycznie przez cały rok. Najbardziej gorące miesiące to okres od czerwca do sierpnia, kiedy temperatury powietrza wynoszą 27-30 stopni, a wilgotność jest bardzo wysoka (powyżej 80%). Pod koniec lata (sierpień, wrzesień) pogoda na Kubie może się pogorszyć i mogą pojawić się wieczorami bardziej intensywne deszcze i huragany. Najbardziej polecany okres na wakacje 7+7, czyli wycieczka na Kubie połączona z wolnym czasem na Kubie w hotelu przy rajskiej plaży to miesiące od listopada do maja, kiedy dzienne temperatury są bardzo przyjemne (22-26 stopni), a opady zdarzają się rzadko. W miesiącach zimowych (grudzień, styczeń, luty) mogą zdarzyć się chłodniejsze dni, podczas których przyda się lekka kurtka lub sweter.

Seszele - kiedy jechać?

Seszele to państwo wyspiarskie znajdujące się w basenie Oceanu Indyjskiego. Znajdują się nieopodal wybrzeża Afryki, w strefie klimatu równikowego ok. 2000 km od stałego lądu, Kenii, w sąsiedztwie znanych lokalizacji takich jak Madagaskar czy Mauritius, Wybierając się na beztroskie wakacje na Seszele, pogoda jest prawie gwarantowana. Wyspy Seszeli charakteryzują się przyjemnymi temperaturami powietrza (24-32 stopnie celsjusza) przez cały rok. Duży wpływ na klimat Seszeli mają monsuny. Wiejący od maja do października monsun południowy przynosi suchą i słoneczną pogodę oraz niższe, ale w dalszym ciągu przyjemne temperatury. Monsun północny (listopad−marzec) powoduje bardziej deszczową i wilgotną aurę, jednak należy pamiętać, że opady mniej lub bardziej intensywne występują przez cały rok i najczęściej są to krótkie ulewy, po których znów świeci słońce.

Daje to gwarancję, że pomimo intensywnego dnia zwiedzania, można zrelaksować się i przygotować siły na kolejny dzień wycieczki, na przykład w wymarzonym hotelu przy piaszczystej plaży. Takie zwiedzanie pozwoli poznać i odkryć niezwykłe oblicze danego kraju, zapoznać się z historią, tradycją i ciekawą kuchnią regionu, a przede wszystkim zobaczyć wyjątkowe zabytki. Po kilku dniach zwiedzania skorzystać można z części bardziej odprężającej – wakacje na plaży to idealne rozwiązanie dla każdego, kto po wycieczce pragnie chwili oddechu. Relaks, spokój, czas wolny to idealna opcja, aby skorzystać z atrakcji oferowanych na miejscu.

Malezja – kiedy jechać?

W Malezji panuje klimat tropikalny, czyli przez cały rok utrzymują się wysokie temperatury i duża wilgotność powietrza, a chłodniejsze temperatury występują jedynie w wyższych partiach gór. W ciągu dnia temperatura często przekracza 30 C, a nocą rzadko spada poniżej 20C. Klimat w Malezji dzieli się na sezon suchy i deszczowy. W różnych regionach pojawia się o różnych porach roku. Najlepsza pogoda w Malezji występuje: w czerwcu i lipcu na wschodnim wybrzeżu, w styczniu i lutym na zachodnim wybrzeżu, w kwietniu w Sabah, a od czerwca do lipca w Sarawak. Generalnie nie ma wielkiej różnicy, jeśli chodzi o opady pomiędzy porą suchą a deszczową, za wyjątkiem wschodniego wybrzeża Półwyspu Malajskiego, gdzie z powodu ulew wiele resortów jest w tym czasie zamkniętych.

Egzotyczne wakacje All Inclusive na Malediwach

Hotele na Malediwach oferują wszystkie rodzaje wyżywienia od śniadań po All Inclusive, ten ostatni jest najbardziej popularnym i najczęściej wybieranym typem wyżywienia. Ze względu na to, iż w zasadzie każdy hotel znajduje się na innej wyspie, Malediwy All Inclusive wydają  się być najbardziej komfortową propozycją wypoczynku. Część hoteli oferuje wakacje All Inclusive z dodatkowymi benefitami m.in. takimi jak możliwość korzystania ze sportów wodnych – głównie tych niezmotoryzowanych, tenisa ziemnego, siłowni, ale i również sprzętu do nurkowania powierzchniowego, co daję swobodę nurkowania o każdej porze dnia, a nawet nocy. Kierunek ten to zdecydowanie najbardziej egzotyczne wczasy All Inclusive.

Seszele - klimat i pogoda

Seszele położone są na Oceanie Indyjskim nieopodal wybrzeży kontynentu afrykańskiego.Jednym z atutów rajskich Seszeli jest pogoda. Wyspy leżą w strefie klimatu równikowego.Pogoda na Seszelach jest przez cały rok przyjemna i prawie zawsze gwarantowana. Nie należy martwić się jeśli jednego pada, ponieważ z reguły kolejnego dnia świeci słońce. Temperatury powietrza przez cały rok oscylują w granicach 24-32 stopni celsjusza. W okresie od maja do września, podczas południowego monsunu, jest bardziej sucho i słonecznie natomiast od listopada do marca monsun północny przynosi więcej tropikalnych deszczy, które z reguły występują popołudniami i przyjmują formę krótkich pryszniców. Ważny jest również fakt, że Seszele leżą poza strefą występowania cyklonów.

Mauritius - kiedy jechać?

Na Mauritiusie występują dwie pory roku. Lato, które trwa od listopada do kwietnia oraz zima od maja do października. Październik i maj to miesiące przejściowe. Sezonowe wahania temperatury są bardzo małe. Najcieplejszymi miesiącami są styczeń i luty z maksymalnymi temperaturami przekraczającymi 30 stopni, najzimniejszymi lipiec i sierpień, kiedy temperatura może spaść do 23 stopni w ciągu dnia. Pogoda na Mauritiusie uzależniona jest również od obszaru. Podczas wyspiarskiej zimy sugerujemy wybierać część północną i zachodnią z uwagi na to, że te obszary są osłonięte przed wiatrami. Największa ilość opadów przypada na luty i marzec. W miesiącach letnich, wyspę mogą nawiedzić cyklony, czyli obfite deszcze wraz z silnymi wiatrami.

Malediwy wycieczki

Będąc na Malediwach wbrew pozorom nie sposób się nudzić. Każdy znajdzie zajęcie dla siebie, do dyspozycji gości hotele oferują przeróżne wycieczki egzotyczne. Od nurkowania z akwalungiem poprzez uprawianie sportów wodnych tych mniej i bardziej ekstremalnych. Na Malediwach zwiedzanie jest możliwe jedynie w wyznaczonych miejscach, przemieszczanie się z wyspy na wyspę nie zawsze jest możliwe. Odwiedzić można również stolicę – Male na Malediwach, która uważana jest za jedną z najmniejszych stolic świata. Dostać się tam można za pomocą promu, który odpływa co ok. 10 min. lub  prywatnym transferem – łodzią motorową. Jednak tubylcy uważają, iż bardziej atrakcyjną i ciekawszą wyspą jest Hulhumale, którą uważają nawet za drugą stolicę kraju. Do Hulhumale dostać się można za pomocą samochodu osobowego lub busa. Ponadto hotele oferują szeroki wybór wycieczek fakultatywnych płatnych na miejscu w obiekcie.

Sri Lanka - All Inclusive

Beztroskie wakacje kojarzą się wielu turystom z pięknymi hotelami i wyżywieniem w opcji All Inclusive, a więc wszystko w cenie. Hotele na Sri Lance chcą zapewnić swoim gościom jak największą wygodę, więc wakacje z All Inclusive na Cejlonie są dość popularne. Kuchnia lankijska to mieszanka wpływów z Indii i kolonii portugalskich czy holenderskich, warto więc spróbować lokalnych potraw. W hotelach ostre azjatyckie dania podawane są w wersjach nieco bardziej dopasowanych do europejskiego podniebienia, a wyrazisty bukiet przypraw można zawsze złagodzić doskonałymi świeżymi owocami. Na takich wczasach egzotyczne potrawy to sama przyjemność, ale w każdym hotelu w bufecie dostępne są także dania europejskie (jak pizza czy makarony), więc zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą tam coś dla siebie. 

Od kwietnia do końca września panująca na Sri Lance pogoda jest sucha i słoneczna na wschodnim wybrzeżu. W zimie i wczesną wiosną szczyt sezonu trwa na południu i południowym-zachodzie. Sri Lanka jest krajem tropikalnym, w dużej części porośniętym dżunglą i lasem deszczowym, co w połączeniu z dość wysokimi górami sprawia, że klimatycznie ta wyspa jest bardzo zróżnicowana. Nie można więc wykluczyć, że nawet w sezonie tzw. suchym wystąpią przelotne deszcze lub burze.

Indie – luksusowe pociągi

Proponujemy Państwu prawdziwie ekskluzywne wakacje na pokładzie luksusowych pociągów, tak zwanych pałaców na kołach. Są to stylizowane na czasy kolonialne ruchome hotele, wyposażone we wszystkie niezbędne udogodnienia, jak wygodne przedziały sypialne z prywatnymi łazienkami, doskonałe restauracje czy nawet spa. Tego typu wycieczki egzotyczne to idealny sposób na zwiedzenie Indii.

Ogrom atrakcji i zabytków przytłoczyć może niejednego turystę. Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą prywatnego przewodnika, który oprowadzi Państwa po Paryżu, to również jest taka możliwość – także w języku polskim! W Paryżu ceny są dosyć wysokie, wyższe niż w większości pozostałych regionów Francji. We Francji ceny żywności w sklepach i restauracjach są dużo wyższe niż w Polsce, warto więc się przygotować na taki wydatek planując we Francji wczasy. W Paryżu atrakcje są na każdym kroku. Od zabytkowych budowli, muzeów, kościołów, parków, po nowoczesne centra, nie wspominając już nawet o tak kultowych miejscach jak Wieża Eiffla, Moulin Rouge, Luwr czy Łuk Triumfalny. W Paryżu przewodnik, przynajmniej ten w wersji papierowej jest niezbędny.

Taka konfiguracja to świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które chciałyby spróbować również nieco bardziej aktywnego wypoczynku np. jazd na górskich kolejkach czy odwiedzin u ulubionych postaci z bajek i filmów (jak Harry Potter czy Myszka Mickey). Wśród tylu atrakcji, jakie oferuje Floryda, wycieczki na pewno nie będą nudne.

Podobno była ona niegdyś kryjówką dla prawdziwych piratów z Karaibów. Podróż na nią odbywa się z portu w La Romana, gdzie płynąc łodzią lub katamaranem, można podziwiać piękne wyspiarskie krajobrazy. Obowiązkowym punktem każdej takiej wycieczki egzotycznej jest przystanek w naturalnym basenie, gdzie można pływać razem z rozgwiazdami w płytkiej wodzie Morza Karaibskiego. Wyspa Saona to tylko jedna z propozycji na połączenie wypoczynku i zwiedzania.

Tajlandia wczasy – jaki hotel wybrać

Znacząca część hoteli nie oferuje opcji All Inclusive. Smaczna kuchnia Tajlandii jest łatwo dostępna w lokalnych barach i restauracjach. Dodatkowym atutem są ceny w Tajlandii, dzięki którym wyżywienie się we własnym zakresie jest stosunkowo łatwe i niedrogie. W każdym z regionów można znaleźć hotele o różnym charakterze – większe, zapewniające ogrom rozrywek i te mniejsze, butikowe, gdzie czas zdaje się stać w miejscu. Wiele posiada bezpośredni dostęp do plaży i reprezentuje bardzo wysoki standard, na europejskim poziomie. Niektóre z hoteli oferują zakwaterowanie w indywidualnych domkach, ale znajdują się tu także duże hotele blokowe. Na szczęście opcje są na tyle liczne, że można spokojnie dobrać je do własnych preferencji. Ponadto Tajlandia ceny wyjazdów ma bardzo konkurencyjne i dlatego co roku przyciąga rzesze turystów.

Tajlandia – co warto zobaczyć

Czy istnieje coś bardziej egzotycznego niż to jakie Tajlandia wycieczki oferuje? W ich trakcie będą Państwo mogli poznać różnorodne części kraju, których wyróżnia się cztery. Północ Tajlandii to dom licznych plemion, kolebka tradycyjnej kultury i architektury. Górzysty teren utkany malowniczymi wodospadami tworzy niezapomniane widoki. Sąsiadująca z nim nizina centralna, na czele ze stolicą państwa Bangkokiem to najżyźniejszy z regionów. Dlatego na każdym kroku widać tu rozległe pola ryżowe, uprawy trzciny cukrowej czy plantacje owoców. Nieco mniej znany wśród turystów jest położony na wschodzie region Isan, gdzie odczuwalne są wpływy sąsiednich państw. I oczywiście wspaniałe południe z licznymi wyspami i ciągnącym się kilometrami wybrzeżem. Łatwo można sobie wyobrazić relaks na jednej z bajkowych plaż, na przykład regionu Krabi Tajlandii.

Egzotyka last minute

Wczasy last minute (w tym last minute all inclusive), a więc czekanie do ostatniej minuty przed podjęciem decyzji o wykupieniu wycieczki czy rezerwacji hotelu, to jedna z najpopularniejszych ofert. Last minute na wakacje to opcja wyjazdu polecana głównie tym osobom, które nie przykładają wielkiej wagi do wyboru konkretnego hotelu czy standardu, a czasem też i kierunku – taka elastyczność pozwala na wyszukanie czasem bardzo tanich i atrakcyjnych ofert. Bardziej wymagającym Klientom polecamy wyjazdy first minute (wczesna rezerwacja) - dzięki nim wybór lokalizacji i przelotów jest zdecydowanie większy, a dodatkowo promocje są często porównywalne z tymi z last minute.

Egzotyka last minute

Ziemski raj z bezkresnymi plażami i lazurową wodą, kryjącą bogaty podwodny świat. Taki opis doskonale oddaje charakter Filipin, ale to nie wszystko. Jaki typ wycieczki wybrać? Na którą wyspę polecieć? Możliwości zdaje się być tak dużo jak samych wysp. Zaletą egzotycznych wycieczek typu zwiedzanie i wypoczynek jest możliwość połączenia aktywnego spędzenia czasu z błogim relaksem na plaży. Doskonałą opcję stanowi wizyta, w drodze na zatopione w słońcu, filipińskie wyspy, w którejś z azjatyckich metropolii - Singapurze lub Hongkongu. Obydwa miasta, odwiedzającym je turystom, gwarantują sporo atrakcji. Rejsy łodzią, kolejki widokowe, zoo i wiele więcej, a wszystko to w otoczeniu nowoczesnych budynków. W ten sposób mogą Państwo w trakcie jednej podróży odwiedzić dwa różne kraje.

Osoby preferujące ekskluzywne wakacje nad brzegiem morza powinny skierować się bardziej na południe i skorzystać z ciekawych wycieczek na Lazurowe Wybrzeże. W okolicach Nicei jest mnóstwo znanych i luksusowych kurortów, takich jak Cannes, Monako, St. Tropez i wiele innych. Sama Nicea jest również bardzo dobrą bazą wypadową do zwiedzania okolicznych atrakcji. Wybierając się w tamten region Francji polecamy też zwiedzanie Prowansji – krainy serów i winem płynącej. Wśród przepięknych krajobrazów, pól uprawnych i kanionów, ukryte są miejscowe winiarnie, gdzie skosztować można najlepszych, francuskich win. Jest to obowiązkowy punkt każdej wycieczki w te rejony Francji. Warto również spróbować pysznych serów pleśniowych, charakterystycznych dla Prowansji.

Wakacje last minute

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z aktualnymi ofertami last minute, choć wczasy egzotyczne zwykle doradzamy planować z wyprzedzeniem. Nie musi być ono bardzo duże – często wystarczy miesiąc, by wybór przelotów i hoteli był zadowalający. Polecamy jednak wcześniejsze rezerwacje ze względu na liczne promocje! Mamy naszej ofercie również hotele, które wręcz wymagają, by dokonywać rezerwacji na wysoki sezon z większym wyprzedzeniem – ze względu na to, że są bardzo popularne i prezentują doskonały stosunek jakości do ceny. Jeśli więc marzy się Państwu konkretny hotel, przelot z krótką przesiadką, noclegi na jachcie czy wybrana willa na niewielkiej wyspie, to warto zgłosić się do nas z większym wyprzedzeniem - aby mieć pewność, że w wymarzonej przez Państwa destynacji będą dostępne miejsca.

Filipiny - kiedy jechać

Wybierając się w podróż na Filipiny pogoda może mieć znaczący wpływ na jej przebieg. Ze względu na niewielką ilość opadów za najlepszy czas na wyjazd uznaje się miesiące od listopada do kwietnia/maja. Najwyższe temperatury występują pomiędzy marcem a majem. Następnie przychodzi czas pory deszczowej, z lipcem i sierpniem jako najbardziej mokrymi miesiącami. Temperatura na Filipinach jest zrównoważona i na przestrzeni całego roku wynosi ok.30 stopni. Pory roku uzależnione są od występowania monsunów i nie przebiegają w ten sam sposób na wszystkich wyspach. Jadąc na Filipiny ciekawe miejsca i smaczna kuchnia filipińska gwarantują niezapomniany wypoczynek.

Dodatkowo każda z naszych wycieczek może wystąpić w opcji ekskluzywnej, z najlepszymi pięciogwiazdkowymi hotelami, noclegami w pałacach czy doskonałych lodżach w parkach narodowych. Luksusowe wakacje podczas wycieczki są więc możliwe!

Warto też wybrać się w głąb półwyspu, by odwiedzić Park Narodowy Everglades, gdzie mieszkają słynne aligatory, a zwiedzanie odbywa się na pokładzie łodzi typu „airboat” (z charakterystycznym „wiatrakiem”).

Polecamy też podzielić pobyt na Florydzie między dwa miasta, Miami oraz Orlando. Czas w Miami można wykorzystać na relaks na plaży, natomiast w Orlando dostępnych jest kilka ogromnych parków rozrywki, jak Disney World czy Universal. Znajdą tam Państwo atrakcje dla całej rodziny, zarówno dla dorosłych, jak i oczywiście dla dzieci. Z Orlando warto też wybrać się na jednodniową wycieczkę do Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Przylądku Canaveral – czyli do prawdziwej bazy NASA z udostępnionymi dla turystów do zwiedzania rakietami i statkami kosmicznymi.

Atrakcji w USA jest wiele, gdyż kraj jest bardzo duży i zróżnicowany. Bez względu na to, jaki region czy stan obiorą Państwo jako miejsce wypoczynku, na pewno nie będą się Państwo nudzić – najpopularniejsza jest oczywiście opisana wyżej Floryda, ale polecamy także słoneczną Kalifornię (okolice Los Angeles) czy duże, pełne atrakcji miasta, jak Nowy Jork lub Las Vegas. Do bardzo ciekawych miejsc w USA zaliczają się też egzotyczne Hawaje, którym poświęcamy osobny dział na naszej stronie.

Hotele na Hawajach

Wybierając się na Hawaje mamy ogromny wybór hoteli o zróżnicowanym standardzie: od niedrogich, budżetowych hoteli i prywatnych apartamentów do pięciogwiazdkowych resortów i ekskluzywnych willi. Hotele lepiej rezerwować z większym wyprzedzeniem, w czasie polskich wakacji. natomiast poza wysokim sezonem dobrą są również Hawaje last minute. Hotele na Hawajach odpowiadają gustom amerykańskich turystów i nie różnią się zbytnio od tych, jakie zobaczyć można w Kalifornii czy na Florydzie. Są to zwykle duże wielopokojowe obiekty, oferujące wygodne przestrzenne pokoje. Trudno byłoby jednak znaleźć wśród nich resort z pełnym wyżywieniem, ponieważ na Hawajach All Inclusive nie występuje. Najczęściej hotele oferują samo zakwaterowanie, ewentualnie w niektórych miejscach można z wyprzedzeniem zamówić śniadania. Na Oahu i na pozostałych wyspach znajduje się jednak wiele miejsc, gdzie zjeść można potrawy z całego świata w szerokiej rozpiętości cenowej.

Andamany i Nikobary – dziewicze plaże

Na wodach Zatoki Bengalskiej i Morza Andamańskiego leżą piękne wyspy, które mimo iż geograficznie bliżej mają do Birmy, to jednak należą do Indii. Są to Andamany i Nikobary, archipelag niewielkich kawałków lądu z pięknymi białymi plażami, wyśmienitymi warunkami do nurkowania i nieskalaną ludzką ręką przyrodą. Jest to jedna z największych atrakcji Indii przeznaczona dla osób aktywnych, które szukają niecodziennych, egzotycznych doświadczeń. Można się tam dostać samolotem z przystankiem np. w Kalkucie, co pozwala połączyć wczasy ze zwiedzaniem Indii. Niestety na wyspach nie ma luksusowych resortów, a jedynie małe, kameralne hoteliki, co oczywiście dodatkowo wpływa na autentyczność tego miejsca.

Pogoda na Hawajach

Jeśli zastanawiają się Państwo się kiedy jechać na Hawaje, to nie będzie o dużym problemem, ponieważ pogoda na hawajskich wyspach jest bardzo dobra właściwie przez cały rok. W okresie od kwietnia do października odnotowuje się nieco wyższe temperatury niż w pozostałej części roku (często przekraczające 30 stopni). Czerwiec i lipiec to najbardziej suche miesiące, ale należy pamiętać, że nawet w okresie zimowym, na Hawajach opady deszczu i zachmurzenia występują sporadycznie. Deszcze pojawiają się głównie w górzystej części wysp i dzięki tym deszczom i specyficznemu górskiemu klimatowi Hawaje otoczone są soczystą zielenią i bujną, egzotyczną roślinnością. Wybierając się na wycieczki w rejony górskie należy zaopatrzyć się w kurtkę przeciwdeszczową, wygodne i mocne buty oraz długie spodnie, natomiast kiedy zjedziemy nad ocean, będzie gorąco i sucho.

Podróż poślubna pod znakiem relaksu

Dla osób, które po miesiącach planowania hucznego wesela chciałyby wreszcie porządnie odpocząć i nabrać pięknej opalenizny, mamy kilka miejsc, które oferują błogi spokój, piękną plażę, prywatność, gwarancję pogody i lazurową wodę. Wszystkim z Państwa, którzy marzą o takim idyllicznym wypoczynku proponujemy podróż poślubną na Malediwy. To właśnie tam hotele położone są na małych, rajskich wysepkach, nie ma więc mowy o tłumach na plaży. Charakterystyczną cechą tego miejsca są wille/chatki na wodzie, tworzące niepowtarzalny klimat. Jeśli szukają Państwo jeszcze większej egzotyki na drugim końcu świata, proponujemy podróż poślubną na Bora Bora lub inne wyspy archipelagu Polinezji Francuskiej – miesiąc miodowy na antypodach będzie czymś zupełnie wyjątkowym. Doskonałego wypoczynku zaznają też Państwo podczas podróży poślubnej na Dominikanie, Arubie czy Jamajce – czyli Wyspach Karaibskich, które są ulubionym kierunkiem na miesiące miodowe Amerykanów i stają się też coraz popularniejsze wśród Europejczyków. Jeśli natomiast marzą się Państwu afrykańskie rytmy, to polecamy magiczny Mauritius lub położony u wybrzeży Tanzanii Zanzibar.

Półwysep Jukatan

Najpopularniejszym i najbardziej polecanym na wakacje w Meksyku rejonem kraju jest Półwysep Jukatan i jego wybrzeże zwane Riviera Maya. Największa i tętniąca życiem zarówno za dnia, jak i w nocy miejscowość w tym regionie to Cancun - meksykańskie miasto leżące na północno-wschodnim krańcu Półwyspu, przy którym znajduje się również duże międzynarodowe lotnisko. Do atrakcji Cancun zaliczane są przede wszystkim sławne białe plaże, które sprawiają, że w czasie wakacji Meksyk staje się celem podróży ludzi z całego świata. Jednak oprócz niewątpliwych naturalnych uroków tego miejsca, warte uwagi są również świetne restauracje, bary, sklepy lub też stragany, gdzie za peso meksykańskie, które jest walutą Meksyku, możemy zakupić pyszne przekąski i zaopatrzyć się w pamiątki.

Organizacja ślubu za granicą przez biuro podróży Unique Moments

Nasze biuro dopnie dla Państwa wyjazd na ostatni guzik. Wiemy, jak ważny jest dla Młodej Pary dzień ślubu oraz jak bardzo liczą się wszelkie detale. Dlatego bierzemy na siebie wszystkie możliwe formalności – wysyłkę dokumentów czy organizację kwestii urzędowych na miejscu. Śluby w proponowanych przez nas miejscach są ważne w świetle prawa polskiego. Pomożemy Państwu zaplanować ceremonię – od wyboru lokalizacji, przez wystrój, aż po fotografa, kamerzystę czy fryzjera. Dodatkowo w hotelu zostanie Państwu przydzielony koordynator, a na większości kierunków (Bali, Mauritius, Hawaje, Sri Lanka) w dniu ślubu pomagać będzie Państwu polski asystent/tłumacz – dzięki temu nie umknie Państwu nic ważnego. Zwykle Młode Pary decydują się na kameralny ślub w egzotycznym miejscu – tylko we dwoje. Jednak huczniejsze wesele za granicą również jest możliwe, a dla gości weselnych mamy przygotowane atrakcyjne zniżki! Ceremonia ślubna może być bardzo elegancka (z białą suknią, smokingiem, wytworną kolacją przy świecach na plaży), egzotyczna (bose stopy, naszyjniki z kwiatów, przyjazd na miejsce na słoniu) lub może być też mieszanką tych dwóch typów – dostosowaną do Państwa marzeń i budżetu.

Meksyk - wycieczki objazdowe

Jeśli planują Państwo dłuższe zwiedzanie Meksyku to warto wybrać się na kilkudniową wycieczkę objazdową, dzięki której mogą Państwo odkryć bardziej odległe miejsca. Najbardziej popularną wycieczką jest 4-5 dniowa objazdówka po Jukatanie, podczas której można podziwiać dawne osady Majów - w tym słynne Chichen Itza, kolonialne miasta takie jak Merida, czy Izamal, oraz destylarnię tequili. W planie zwiedzania jest również kąpiel w cenotach oraz rejs łodzią w Rezerwacie Biosfery Celestun. Będąc w Meksyku, nie można pominąć oczywiście słynącej ze swojego ogromu, ale i też uroku stolicy kraju - Miasta Meksyk. Tylko tam możemy zobaczyć oryginalne dzieła Diego Riviery, odwiedzić muzeum Fridy Kahlo oraz odkryć Świątynie Tenochtitlanu wraz z ich magicznymi Piramidami Słońca. Świetną opcją jest również zorganizowanie wakacji 7+7, co oznacza tydzień wycieczki objazdowej, a następnie tydzień wypoczynku przy rajskiej plaży. Wczasy 7+7 są świetnym wyborem dla osób które preferują połączenie wypoczynku ze zwiedzaniem.

Pozostałe wyspy Polinezji Francuskiej

Bajeczne wakacje na Polinezji można zaplanować również na innych, mniej popularnych wyspach, na których znajdują się wspaniałe hotele lub małe, gościnne pensjonaty. Niektóre wyspy charakteryzują się przepięknymi lagunami i śnieżnobiałym piaskiem, inne stanowią prawdziwą kolebkę kulturową skrywając pośród palm niesamowite świątynie i posągi polinezyjskich bóstw lub oferują emocjonujące off-roady lub nurkowania... Każda z wysp ma do zaoferowania wyjątkowe miejsca i krajobrazy, ale z pewnością łączy je niezwykła gościnność i serdeczność mieszkańców, którzy z uśmiechem na twarzy i śpiewem na ustach witają turystów. Przebywając tu można bardzo szybko zapomnieć o codziennych obowiązkach i wszelkich problemach i oddać się rozkosznemu lenistwu w idyllicznym otoczeniu. Jeśli zatem masz ochotę porządnie wypocząć i wygrzać się z gorącym słońcu to nie czekaj, oferta Polinezja Francuska last minute z pewnością spełni Twoje najskrytsze marzenia. Magiczne wyspy Polinezji Francuskiej czekają na Ciebie otworem i zapraszają, abyś mógł doświadczyć tego raju na własnej skórze.

Polinezja Francuska - ceny

Oficjalną walutą Polinezji Francuskiej jest frank polinezyjski CFP, który ma stały przelicznik względem Euro i wynosi 119,33 CFP = 1 Euro. Ze względu na wspaniale rozwiniętą turystykę bardzo popularną i uznawaną we wszystkich hotelach na Moorea i Bora Bora oraz na innych wyspach walutą jest dolar amerykański oraz Euro. Jedynie w małych lokalnych sklepach, czy na straganach należy płacić frankami, dlatego warto mieć przy sobie trochę lokalnej waluty na drobne wydatki poza hotelem. Generalnie ceny na Polinezji Francuskiej są wyższe niż ceny w Polsce, dlatego planując wycieczkę zagraniczną w ten rejon świata należy być przygotowanym na większe wydatki. Jeśli wybierają się Państwo na Bora Bora, to warto wiedzieć, zę ceny są tu nieco wyższe niż na pozostałych wyspach Polinezji, jak np. na Moorea, czy Tahiti.

Wyspa przypraw

Wyspa już od setek lat słynie z uprawy wielu różnorodnych przypraw i tropikalnych owoców, bez których historia Zanzibaru byłaby niepełna. Kulinarna podróż wiedzie przez plantacje przypraw, przepełnionych aromatem goździków, cynamonu, kardamonu czy wielu innych egzotycznych zapachów. Różnorodność przypraw oraz ich niezwykły aromat przenikają całą wyspę. Przybywając na tę magiczną wyspę nie można pominąć wizyty na plantacji przypraw gdzie na własne oczy możemy przekonać się jak hodowane są poszczególne przyprawy, jakim obróbką są poddawane i jaki jest końcowy efekt, czyli produkt gotowy do zakupu. Plantacje przypraw są też doskonałym miejsce na zakup aromatycznych przypraw w najniższych cenach.

Zanzibar - wycieczki i atrakcje

Jeśli zastanawiają się Państwo co jeszcze ciekawego kryje Zanzibar i co warto zobaczyć będąc na wyspie, to wybór atrakcji jest bardzo szeroki. Wycieczka do rezerwatu Jozani Forest jest jedną z obowiązkowych atrakcji. To jeden z ostatnich naturalnych lasów deszczowych w tej części Afryki. Można w nim podziwiać bogactwo gatunków ptaków, motyli czy tropikalnych drzew oraz małpki Red Colobus. Wyspa Prison Island, która leży tuż przy Stone Town na Zanzibarze, jest idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę. Nazwa wyspy pochodzi od zbudowanego tam więzienia, które zostało przekształcone na szpital. Wyspa wyróżnia się białą plażą i piękną rafą koralową idealną do snorkellingu. Jest domem dla gigantycznych żółwi, które zostały sprowadzone pod koniec XIX wieku z Seszeli, a obecnie stanowią największą atrakcją tego miejsca.

Atrakcje na Bali i wycieczki fakultatywne

Bali wakacje to moc atrakcji i wycieczek zarówno dla osób aktywnych, miłośników historii i sztuki, wielbicieli przyrody, jak i dużych i małych podróżników. Atrakcje na Bali to przede wszystkim połączenie balijskiej kultury, historii i niezwykłych, malowniczych regionów. Wyspa Bali ujmuje nie tylko zapierającym dech w piersiach krajobrazem, a przede wszystkim wyjątkową kulturą. Jest to widoczne w niesamowitej ilości pomników i licznych świątyniach, co nadaje wyspie nieco mistyczny klimat. Planując wakacje na Bali warto pomyśleć o wycieczkach jednodniowych, aby prócz dawki słońca poznać historię i atrakcje tego malowniczego kraju. Jedną opcji może być zwiedzanie świątyń Tanah Lot i Uluwatu, odkrywanie uroków Jaskini Słonia (Goa Gajah) albo zagłębianie się w bajeczną dżunglę i podziwianie lasów tropikalnych.

Pogoda na Bali - kiedy warto pojechać?

Planując wycieczkę na Bali należy zastanowić się, jaką pogodę najbardziej lubimy i na jakim klimacie najbardziej nam zależy. Pogoda na Bali przez cały rok jest piękna i słoneczna, ale osoby, którym zależy nie tylko na zwiedzaniu, ale również odpoczynku na plaży i błogich wakacjach, najlepiej powinny wybrać się między majem, a listopadem. Wówczas temperatura wynosi około 32 stopni. Pora sucha, która wtedy panuje, to idealny moment, by połączyć wypoczynek na plaży ze zwiedzaniem. Osoby, które z kolei pragną nieco rześkiego powietrza dobrze, aby wybrały się na wycieczkę na Bali od listopada do marca, kiedy panuje pora deszczowa, a temperatury nieco są nieco niższe (około 28 stopni w ciągu dnia). Jeśli zastanawiasz się kiedy jechać na Bali, odpowiedź jest prosta – wszystko zależy od pogody, jakiej pragniesz i tego, jak planujesz spędzić wakacje.

Japonia – co warto wiedzieć?

Jest to kraj wyspiarski, co sprawia, że klimat w Japonii jest dość trudny do opisania. Część centralną kraju, wraz z Tokio i Kioto (najczęściej odwiedzanymi przez turystów miastami) cechuje podział na cztery pory roku podobny do tego, który mamy w Polsce. Lato w Japonii jest jednak nieco bardziej upalne i wilgotne niż u nas, zazwyczaj kończy się nadejściem tajfunów (sierpień/wrzesień). Najspokojniejsze okresy to wiosna i jesień, natomiast zima jest idealna dla osób lubiących intensywne zwiedzanie oraz... narciarstwo! Wiosna w Japonii to pogoda na plażowanie i wypoczynek przede wszystkim na Okinawie – wyspie położonej na południu archipelagu.

W Japonii walutą jest jen, można go nabyć na miejscu w kantorach lub w Polsce przed wyjazdem. Transakcje kartą płatniczą nie są tak popularne jak u nas. Większość małych sklepów czy wszechobecne automaty z napojami lub przekąskami przyjmują tylko gotówkę.

Gdzie wypoczywać na Kubie?

Najpopularniejszą destynacją na wypoczynek jest Varadero – miejscowość turystyczna z wieloma hotelami i restauracjami położonymi wzdłuż piaszczystej plaży i lazurowej wody. Jest to idealne miejsce wypadowe dla tych, których chcą zarówno wypoczywać, jak i np. wynająć samochód i zwiedzać kubańskie miasteczka. Jeśli zależy Państwu na ciszy, spokoju, odosobnieniu, prywatności to należy udać się np. na Cayo Coco lub Cayo Santa Maria. Dla tych, którzy poszukują dzikich plaż polecamy południowo-wschodni kraniec wyspy. Wybierając hotel należy pamiętać, iż liczba kubańskich gwiazdek hotelowych nie odpowiada standardom europejskim. Często w rzeczywistości wygląd hotelu, obsługa oraz wyżywienie jest na niższym poziomie. Warto więc wybrać się do sprawdzonego hotelu 4,5* - 5* polecanego przez nasze biuro lub dla mniej wymagających - skorzystać z możliwości, jakie oferują Casa Particulares, czyli mieszkania u kubańskich rodzin.

Wycieczki egzotyczne szyte na miarę

Dla osób szukających nietypowych rozwiązań ekskluzywnych wakacji mamy również propozycję wyjazdów szytych na miarę. Możemy zaproponować np. wycieczki egzotyczne polegające na "przeplataniu" wypoczynku i zwiedzania - czyli na spędzaniu 2-3 dni w jednym miejscu (np. na jednej wyspie lub mieście) i następnie przemieszczaniu się w inną lokalizację. Dzięki tego typu rozwiązaniu będą Państwo w stanie zwiedzić sporo miejsc podczas jednej wycieczki, jednak bez spędzania każdej nocy w innym miejscu. Inną formą łączenia zwiedzania i wypoczynku są rejsy (np. na Galapagos czy na Seszelach) oraz przejazdy ekskluzywnymi pociągami (głównie w Indiach). W tym przypadku środek lokomocji jednocześnie jest dla Państwa "hotelem" (należy dodać, że zwykle dość luksusowym), co pozwala na pokonanie wielu kilometrów bez tracenia cennego czasu na transfery. Jeśli zatem planują Państwo podróż, bez różnicy czy są to przyszłoroczne wakacje, czy wyjazd całkowicie last minute, egzotyka to nasza pasja, więc warto skontaktować się z nami i zapytać o tego typu ofertę - chętnie doradzimy i odpowiemy na wszystkie pytania!

Curacao wakacje

Curacao, pomimo niezbyt dalekiej odległości od Aruby, charakteryzuje się nieco innymi warunkami naturalnymi. Znajduje się tam zdecydowanie mniej piaszczystych plaż, natomiast w zamian możemy liczyć na lepsze warunki do nurkowania. Cała południowa część wyspy oferuje na każdym kroku wycieczki i kursy w centrach nurkowych. Na Curacao wczasy nurkowe to bardzo dobry pomysł. Stolica Curacao – Willemstad, nazywana Małym Amsterdamem, jest największym miastem archipelagu ABC, z liczbą mieszkańców ok. 140 tys. Podobnie jak w Oranjestad na Arubie, kolorowe budynki pochodzą zholenderskich czasów kolonialnych.

Mauritius - nurkowanie

Zachęcamy do spędzenia egzotycznych wakacji na Mauritiusie wszystkich miłośników nurkowania głębinowego. Wybrzeże wyspy, które w 30 km otoczone rafą koralową, zaprasza wszystkich początkujących jak i bardziej zaawansowanych nurków do odkrycia niesamowitej podwodnej fauny i flory. Z pewnością różnorodność form i barw korali zachwyci nawet najbardziej wymagających nurków. Barakudy, tuńczyki, płaszczki czy langusty to tylko niektóre z okazów jakie można spotkać podczas podwodnych eskapad. Ciekawymi opcjami są również nurkowania nocne oraz wrakowe.

Co warto zobaczyć na Kubie?

Jako największa i przez wielu uważana za najciekawszą wyspę Karaibów, Kuba przyciąga turystów nie tylko ze względu na świetnie walory wypoczynkowe, ale też możliwość poznania fascynującej kultury i przyrody tego regionu. Nikogo nie trzeba przekonywać, że wizyta w stolicy Kuby, Hawanie jest obowiązkowym punktem programu, ale nie wszyscy być może wiedzą jakie jeszcze skarby kryje w sobie ten tętniący życiem kraj. Na spragnionych wrażeń czekają tu niezwykłe miejsca jak Pinar del Rio oraz urocza miejscowość Vinales. Zwiedzanie Kuby to prawdziwa studnia bez dna. Najwytrwalsi podróżnicy mogą udać się w dalszą podróż w nieodkryte i mało znane przez turystów wschodnie krańce wyspy, a na tych, którzy będą już marzyć o relaksie czekają rajskie plaże oraz gorące słońce. Doskonałym rozwiązaniem są wczasy 7+7, czyli rajski wypoczynek i zwiedzanie pięknej wyspy podczas jednego wyjazdu.

Seszele - wczasy

Seszele oferują prawdziwy wachlarz możliwości jeśli chodzi o formy zakwaterowania. Na głównych wyspach Mahe, Praslin i La Digue dostępne są zarówno ekonomiczne guestthousy, prowadzone przez lokalnych mieszkańców, hotele o dobrym i bardzo dobrym standardzie jak również piękne, luksusowe ośrodki znajdujące się na prywatnych wyspach takich jak Silhouette, Denis czy Desroches. Te ostatnie gwarantują maksimum prywatności przy zachowaniu najwyższych standardów obsługi.Jedno jest pewnie, nie ważne jaka wyspa Seszele na każdym kroku urzekają niezwykłym pięknem.
Seszele są otwarte i przyjaźnie nastawione do turystów oraz ich potrzeb co również jest ważne przy planowaniu egzotycznych wczasów w tak dalekie miejsce, Z tubylcami można porozumiewać się w języku angielskim, francuskim jak również kreolskim (mieszanka francuskiego i języków afrykańskich).

Dubaj wakacje – co warto zobaczyć

W Dubaju ciekawych miejsc jest ogrom. Począwszy od najwyższego na świecie wolnostojącego budynku – Burj Khalifa, hotelu w kształcie żagla, który nieoficjalnie ma 7* - Burj Al Arab, tańczącej fontanny, sztucznie usypanych Wyspy Palmowych, stoku narciarskiego wybudowanego na pustyni, aż po jedną z największych na świecie galerii handlowych Dubai Mall, która liczy ponad 1200 sklepów. W galerii tej znajduje się również jedno z największych na świecie akwariów – Dubai Aquarium & Underwater Zoo. Wycieczki po Dubaju z przewodnikiem zalecamy w wersji prywatnej, wtedy przewodnik jest na Państwa wyłączność, dzięki czemu program wycieczki można dowolnie modyfikować, oczywiście do zrealizowania są również wycieczki grupowe. Nie sposób jest się tam nudzić, gdyż w Dubaju wycieczek fakultatywnych jest bardzo duży wybór. Miasto Dubaj atrakcji oferuje bez liku, zwłaszcza dla osób podróżujących z dziećmi, gdyż znajduje się tam wiele parków rozrywki. W Dubaju na zwiedzaniu się jednak nie kończy, dla osób marzących o wypoczynku, miasto to oferuje również piękne, piaszczyste plaże. Dubaj wakacje i wypoczynek to znakomite połączenie przyjemnego z pożytecznym.  Emiraty Arabskie mają wiele do zaoferowania dlatego, gdy już poznamy Dubaj, wycieczka do Abu Dhabi da nam możliwość poznania kolejnego, niezwykle interesującego emiratu. Jednym z ważniejszych punktów zwiedzania jest Wielki Meczet Szejka Zayeda, ósmy pod względem wielkości meczet na świecie. Oprócz tego na fanów Formuły 1 czeka tu nie lada atrakcja w postaci toru wyścigowego oraz parku rozrywki Ferrari World, w którym znajduje się najszybsza na świecie kolejka górska, który osiąga zawrotną prędkość 240 km/h. 

Malezja – co warto zobaczyć?

Malezja jako jedno z najbogatszych, a także najnowocześniejszych państw azjatyckich oferuje mnóstwo atrakcji, które warto zobaczyć. Dzięki strategicznej lokalizacji, jaką się cieszy i tropikalnemu klimatowi przez cały rok przyciąga turystów z całego świata. Kuala Lumpur bez wątpienia stanowi jedno z najbardziej ekscytujących i tętniących życiem miejsc w całej Azji. Dynamicznie rozwijające się miasto z innowacyjnymi pomysłami architektonicznymi jest pełne kontrastów, gdzie nowoczesność współistnieje z tradycją. Miejsce, którego nie można ominąć, zwiedzając Malezję to Petronas Towers, najwyższe na świecie bliźniacze wieże, które stanowią symbol stolicy. Z tętniącej życiem dzielnicy można przenieść się w zupełnie inny świat, do parku Lake Gardens z licznymi gatunkami zwierząt i egzotyczną roślinnością, między innymi orchideami, które są symbolem Malezji. W miejscowości Shah Alam znajduje się niebieski meczet, największy w południowo-wschodniej Azji, wyróżniający się wspaniałą konstrukcją. Także północne wybrzeże Borneo oferuje atrakcje, głównie egzotyczną florę i faunę, zapierające dech w piersiach krajobrazy i fascynujące etniczne kultury. W mieście Kota Kinabalu w regionie Sabah istnieje możliwość zwiedzania muzeum z kolekcją poświęconą historii plemion, które zamieszkują Borneo.  W związku z tym, że ceny w Malezji są stosunkowo niskie, można zwiedzić wiele ciekawych miejsc podczas jednej podróży.

Wycieczka do Dubaju - co warto zobaczyć

W Dubaju wycieczek do wyboru jest sporo. My doradzamy zdecydowanie wizytę na najwyższym budynku świata – Burj Khalifa. Budowla wznosi się na wysokość 828m. Dla turystów przygotowano taras widokowy, dzięki czemu z poziomu 442 m można podziwiać panoramę miasta. Wieczornej rozrywki dostarczają pokazy największej na świecie tańczącej fontanny. Przy akompaniamencie przeróżnej muzyki (od typowych arabskich dźwięków, przez hity najpopularniejszych piosenkarzy jak np. Micheal Jackson, aż po afrykańskie rytmy). Wczasy w Dubaju zadowolą również miłośników zakupów. Na terenie Dubaju znajdują się ogromne centra handlowe, kuszące potencjalnych klientów nieprzeciętnymi atrakcjami, jak np. wielkie oceanarium w Dubai Mall czy sztuczny stok narciarski w Mall of the Emirates. Poszukiwaczy oryginalnych pamiątek na pewno przyciągną kolorowe stragany i tradycyjne souki, czyli targi. Warto odwiedzić Targ Przypraw czy Targ Złota (W Dubaj ceny złota są jedne z niższych). W Dubaju co warto zobaczyć to zdecydowanie słynny hotel w kształcie żagla – Burj Al. Arab, który nieoficjalnie ma 7*. W wakacje Dubaj może nam posłużyć jako miejsce, gdzie połączymy wypoczynek i pasje sportowe. Odbywa się tutaj mnóstwo międzynarodowych imprez sportowych, m.in. naszpikowany gwiazdami turniej tenisa, zawody kitesurfingowe, pływackie, jeździeckie, wyścigi wielbłądów i wiele, wiele innych. Będąc na tak egzotycznej wycieczce jaką jest pobyt w Dubaju, warto wybrać się również do sąsiedniego emiratu – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi, w którym znajduje się spektakularny wielki meczet szejka zayeda – Sheikh Zayed Grand Mosque.

Barbados pogoda i klimat

Karaibska wyspa Barbados znajduje się pod wpływem klimatu podrównikowego wilgotnego, jednakże paradoksalnie jest jedną z  najbardziej suchych i słonecznych wysp karaibskich. Oprócz samego położenia geograficznego na pogodę ma wpływ obecność oceanu i wpływ ciepłych prądów morskich.Średnia temperatura wody i powietrza w ciągu roku znajduje się na poziomie 24-26OC. Pora deszczowa trwa od czerwca do listopada, jednak opady zazwyczaj nie trwają długo, zwykle charakteryzują się intensywnymi, ale krótkimi opadami, trwającymi zazwyczaj nie dłużej niż pół godziny. Za szczyt sezonu na wyspie uważa się porę suchą, czyli okres od grudnia do czerwca. Temperatura w dzień wynosi wtedy około 27OC., a w nocy spada nieznacznie, do 20OC. W pozostałej części roku panuje pora deszczowa, która charakteryzuje się jeszcze wyższymi temperaturami powietrza. Mogą wtedy wystąpić przelotne opady deszczu, tropikalne burze, a nawet huragany. Na szczęście Barbados znajduje się w stosunkowo bezpiecznej odległości od głównego pasa huraganów, więc cyklony i silne wiatry występują tu niezmiernie rzadko. Na wyspie panujewysoka wilgotność powietrza, która wynosi około 70%. Jeżeli naszym wakacyjnym priorytetem jest prawdziwy odpoczynek i spokój bez tłumu turystów, to wczesne miesiące letnie będą idealne, ponieważ w tym okresie jest zdecydowanie mniejszy ruch turystyczny, niż między grudniem a czerwcem.

Seszele – co warto zobaczyć?

Seszele to wyspy niezwykłe i idealne dla wszystkich planujących egzotyczne wycieczki.Wyspa Mahe to największa i najbardziej zaludniona wyspa na której warto zobaczyć jedną z najmniejszych stolic świata, w której centrum znajduje się piękna hinduska świątynia.Miłośnicy aktywnego spędzania czasu z pewnością mile spędzą czas na szlakach Parku Narodowego Morne Seychellois. W tym dzikim lesie można spotkać wiele ciekawych i endemicznych gatunków roślin i zwierząt. Z kolei wyspa Praslin kusi jednymi z najpiękniejszych plaż na świecie takimi jak Anse Lazio czy Anse Gorgette oraz niesamowitym rezerwatem Valle de Mai. Wybierając się na Seszele, wycieczka nie byłaby kompletna bez odwiedzenia wyspy La Digue. Na tym małym kawałku raju czas zatrzymał się w miejscu. Wyspa La Digue to prawdziwa egzotyka, z największym skarbem - trzykilometrową plażą Anse Source d'Argent z granitowymi głazami.Każda z wysp oferuje coś innego i dlatego jest to doskonała propozycja na połączenie wypoczynku i zwiedzania.

Malediwy – podróż poślubna

W ostatnich czasach destynacja ta jest bardzo często wybierana przez nowożeńców, nie bez powodu, gdyż Malediwy oferują rajskie wakacje na plaży, turkusową wodę, drobny, biały piasek, słońce, wyprawy na bezludne wyspy tylko we dwoje oraz romantyczne kolacje przy świecach w blasku księżyca, które są zapowiedzią cudownego miesiąca miodowego. Ponadto każdy hotel oferuje gratisowe benefity/niespodzianki dla Młodej Pary, a niektóre z nich proponują promocje przeznaczone tylko i wyłącznie dla nowożeńców.  Podróż poślubna na Malediwy to wczasy marzeń - zdecydowanie najchętniej wybierane miejsce na podróż poślubną!

Mauritius - zwiedzanie

Sposobów na wycieczki po wyspie Mauritius jest wiele. Ruch na wyspie jest lewostronny, więc nie każdemu polecamy wypożyczenie auta i zwiedzanie na własną rękę. Dobrym rozwiązaniem może być poznawanie wyspy z lokalnym kierowcą/taksówkarzem lub też za pomocą komunikacji miejskiej. Miłośnikom wycieczek grupowych możemy zaproponować szereg odbywających się w określone dni całodniowych lub półdniowych wycieczek po wyspie, podczas których odwiedza się najciekawsze atrakcje i zabytki tego kolorowego kraju. Zachęcamy również do zwiedzania wyspy wybierając prywatne wycieczki z przewodnikiem. Wybierając się na tego typu zwiedzanie po Mauritiusie, przewodnik polskojęzyczny będzie nieocenioną pomocą w odkrywaniu wyspy.

Saint Lucia - wakacje w raju

Na Saint Lucii brakuje również hoteli (Saint Lucia All Inclusive) przy samej, gdzie wzorem zaczerpniętym z katalogów biur podróży można na hotelowym leżaku zanurzyć się w ulubionej książce z tropikalnym drinkiem w ręku. Saint Lucia prezentuje doskonały wzór dla karaibskiego klimatu i naturalnego piękna przyrody. Prawie 20% wyspy zajmuje las tropikalny, dzięki czemu możemy tu spotkać wiele gatunków roślin i zwierząt. Nie brakuje też tych endemicznych, czyli takich, które występują tylko na terenie Saint Lucii. Pozwól sobie na chwilę zapomnienia na tej egzotycznej wyspie, która gwarantuje niezapomniane przeżycia. Niezależnie od tego gdzie się zatrzymasz, czy przy samej plaży, czy w hotelu na wzgórzu, Saint Lucia czeka na kolejnych przybyszów chętnych na odkrycie jej prawdziwego, naturalnego piękna.

Sri Lanka - kiedy jechać?

Sri Lanka jest kierunkiem całorocznym. Od stycznia do końca marca panująca na Sri Lance pogoda jest sucha i słoneczna na zachodnim wybrzeżu. Od wiosny do wczesnej jesieni świetne warunki są na wschodnim wybrzeżu, ale w czasie polskich wakacji (lipiec-sierpień) również i zachód pozostaje niemal bezdeszczowy. Panujący na Sri Lance klimat sprzyja więc wypoczynkowi przez okrągły rok i jedynie listopad oraz pierwsza połowa grudnia mogą przynieść duże opady na całej wyspie.

Sri Lanka – co warto zobaczyć?

Do największych dostępnych na Sri Lance atrakcji należy Pinnawela, czyli sierociniec dla słoni, które z różnych powodów nie przeżyją na wolności (osobniki ranne, osierocone czy chore). Warto również odwiedzić Kandy, dawną stolicę Sri Lanki i do dziś jej największy ośrodek kultury. To tam znajduje się Sri Dalada Maligawa, świątynia z najważniejszą dla lankijskich buddystów relikwią – Zębem Buddy. Na Sri Lance podczas wycieczki nie można także nie wspiąć się na skalną Sigiriyę, skąd roztaczają się wspaniałe widoki na okoliczną dżynglę. W Polonnaruwie będą Państwo mieli okazję zobaczyć ruiny dawnego królestwa, natomiast w Dambulli wykuty w skale kompleks świątynny. Nie można też pominąć niewielkiego miasteczka Nuwara Eliya, które jest malowniczo położone wśród wzgórz porośniętych plantacjami cejlońskiej herbaty. Na Sri Lance zwiedzanie można skończyć na plażach w Hikkaduwie, gdzie znajdą Państwo szeroki wybór sportów wodnych.

Dominikana wakacje

Dominikana jest coraz popularniejszym kierunkiem egzotycznym. Wraz ze słoneczną Kubą wiodą turystyczny prym wśród kierunków karaibskich. Szerokie dominikańskie plaże, szczególnie na wschodnim wybrzeżu Punta Cana, wraz z luksusowymi hotelami tworzą idealne miejsce na udane wczasy na Dominikanie. Dominikana all inclusive – czyli wszystko w cenie, to jeden z niewątpliwych atutów wakacji na Dominikanie. Duże, rozległe resorty oferują wyżywienie w najlepszych restauracjach, rozrywkę i mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych w cenie noclegu.

Indie – zwiedzanie i co warto zobaczyć

Egzotyczne wycieczki to nie tylko wypoczynek, ale również poznawanie lokalnej kultury i historii. Indie kojarzą się głównie ze wspaniałymi zabytkami, zarówno z dawnych czasów panowania sułtanów i maharadżów, jak i późniejszych kolonii brytyjskich i portugalskich. Warto wybrać się na północ do Trójkąta Kulturowego. Dodatkowo można odwiedzić Varanasi, najsłynniejsze miasto położone nad Gangesem – pełne tajemniczej atmosfery. Osoby dysponujące większą ilością czasu mogą także zatrzymać się w Radżastanie – regionie słynącym z imponujących miast i fortów wzniesionych na kamienistych pustyniach. Wycieczki zagraniczne nigdzie indziej nie będą tak ciekawe.

Francja – co warto zobaczyć?

Atrakcje Francji są rozsiane po całym kraju, ale największe skupiska miejsc wartych zobaczenia są w Paryżu i na południu kraju. Jedną z ciekawych opcji jest połączenie zwiedzania z wypoczynkiem. Jedną ze sztandarowych propozycji jest połączenie krótkiego przystanku w Paryżu z wypoczynkiem na Lazurowym Wybrzeżu. W stolicy zobaczą Państwo najciekawsze miejsca wraz z prywatnym przewodnikiem, a następnie udadzą się Państwo samolotem lub szybkim pociągiem TGV na Riwierę Francuską. Jest to idealne połączenie, które sprawia, że podczas jednego wyjazdu zobaczą Państwo dwa niezmiernie ciekawe i ważne miejsca we Francji. Jeżeli interesuje Państwa zwiedzanie w szerszym zakresie, możemy zaproponować pełną gamę opcjonalnych wycieczek z anglojęzycznym przewodnikiem, który oprowadzi Państwa po większości miasteczek i atrakcji na Lazurowym Wybrzeżu.

USA – wycieczki

Proponujemy Państwu wycieczki do Ameryki Północnej w najróżniejszych formach. Mogą to być typowe, najbardziej popularne Fly&Drive – rezerwujemy dla Państwa hotele, samochód, planujemy najlepszą i najbardziej optymalną trasę przejazdu. Tego typu wycieczka zagraniczna daje wiele swobody – mogą się Państwo zatrzymywać po drodze w dowolnych miejscach i zwiedzać te atrakcje, które rzeczywiście Państwa interesują. Podobną swobodę oferuje prywatna wycieczka z przewodnikiem, jednak koszt zwiększa się wtedy dość znacznie. Kalifornia, Wschodnie Wybrzeże czy Floryda oferują zwykle największy wybór form wyjazdów, natomiast do Alaski czy Kanady wycieczki organizowane są zdecydowanie rzadziej – głównie przez panujący tam surowy klimat.

Jamajka – kiedy jechać?

Na Jamajce pogoda słoneczna jest przez cały rok. Podobnie jak na pozostałych wyspach karaibskich pogodę na Jamajce można podzielić na porę suchą i deszczową. Pora deszczowa trwa od końca sierpnia do października. Miesiącem deszczowym jest również maj. Planowana na ten miesiąc na Jamajkę wycieczka może zaskoczyć turystów częstymi opadami i burzami. Najbardziej polecanym terminem na wyjazd są miesiące od listopada do kwietnia, oraz sezon wakacyjny czerwiec/lipiec. Wtedy ryzyko opadów jest niewielkie. Warto wiedzieć, że tropikalne deszcze różnią się znacznie od tych znanych nam opadów w Europie. Na Karaibach, tropikalne deszcze są bardzo intensywne, nierzadko są to mocne ulewy, ale za to trwają bardzo krótko. Zwykle nie trwają dłużej niż 30 minut. Jest zatem bardzo małe prawdopodobieństwo, że będzie padać cały dzień i uniemożliwi to plażowanie.    

Wakacje first minute

Niezależnie od tego, czy planują Państwo luksusowe wakacje, czy też budżet wyjazdowy jest bardziej ograniczony, według nas najlepszą opcją jest wczesna rezerwacja, czyli wczasy first minute. Dzięki temu wybór hoteli będzie nieporównywalnie większy niż przy wakacjach last minute, kiedy to zwykle w ofercie zostają hotele najdroższe lub najmniej atrakcyjne pod względem standardu. Wycieczki first minute nie muszą być jednak rezerwowane z ogromnym wyprzedzeniem, wystarczą zwykle dwa lub trzy miesiące. Wtedy też dostępne są często najlepsze promocje z rodzaju early booking (wczesna rezerwacja), które kończą się na 90 lub 60 dni przed planowanym przyjazdem. Dodatkowo w ofertach first minute możemy zaoferować Państwu lepszy wybór atrakcyjnych taryf lotniczych, a także miejsc w samolocie.

Karaiby – wycieczki

Na Karaiby wycieczkę można zorganizować na różne sposoby. Oprócz wypoczynku na rajskich plażach, warto również poznać odwiedzane wyspy. Jednym z pomysłów jak połączyć wypoczynek i zwiedzanie jest island hopping. Co to takiego? Jak sama nazwa wskazuje (island – wyspa, hopping – skakanie), jest to skakanie po wyspach. Wycieczka na Karaiby w takiej opcji pozwala połączyć podczas jednej podróży kilka wysp karaibskich, a pomiędzy nimi zorganizowany jest krótki przelot. Najlepiej połączyć 3-4 wyspy leżące blisko siebie, tak aby zmaksymalizować czas na wypoczynek i zwiedzanie, a zminimalizować czas podróży pomiędzy wyspami. To bardzo unikalny i ciekawy pomysł na egzotyczne wycieczki, coś co pozwala poznać i zobaczyć więcej za jednym razem. Odległości pomiędzy wyspami są na tyle niewielkie, że loty trwają zazwyczaj około 30 minut, dzięki czemu błyskawicznie przemieszczamy się pomiędzy wyspami i możemy dokładniej poznać kulturę i różnorodność wysp karaibskich.

Wakacje 7+7

Francja - zwiedzanie czy Francja - wypoczynek? Wjazd na wczasy 7+7 to idealna propozycja dla osób, które chcą połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem. Podczas takiego wyjazdu można spędzić 7 dni na wycieczce objazdowej i 7 kolejnych dni wypocząć nad słonecznym wybrzeżem Morza Śródziemnego. Proporcja 7+7 przez wiele osób uważana jest za najlepszą. Jeżeli nie mają Państwo aż tak dużo czas, to można zmodyfikować tę liczbę do dowolnej długości. Jeżeli są Państwo zainteresowani połączeniem zwiedzania z wypoczynkiem, zapraszamy do kontaktu. Chętnie pomożemy Państwu zaplanować i zorganizować taką wycieczkę.

Szeroki wybór zakwaterowania

Proponujemy Państwu hotele z każdego przedziału cenowego, a na wielu kierunkach również atrakcyjne apartamenty i pensjonaty (na przykład na Seszelach). Egzotyczne wyjazdy mogą być ekskluzywne, ale nie oznacza to, że muszą być drogie. Wiele hoteli oferuje atrakcyjne zniżki przy wcześniejszych rezerwacjach, polecamy więc ofertę first minute.

Bardzo popularnym typem zakwaterowania jest bungalow lub domek na wodzie. Oczywiście najwięcej tego typu hoteli znajduje się na dość niedalekich Malediwach, które dla wielu podróżników jawią się jako najprawdziwszy raj na ziemi. Osobom szukającym domków na wodzie na innych kierunkach polecamy zwłaszcza Polinezję Francuską oraz Filipiny. Oba te kierunki są bardzo egzotyczne i dość odległe (szczególnie Polinezja), nie jest więc to typowa oferta na wczasy last minute, jednak rezerwacje z odpowiednim wyprzedzeniem pozwalają uzyskać bardzo atrakcyjne ceny.

Jamajka – kiedy jechać?

Na Jamajce pogoda jest słoneczna przez większą część roku. Występujący na Jamajce klimat tropikalny sprawia, że pod względem pogodowym możemy rozróżnić porę suchą, deszczową i przejściową. Pora sucha to przede wszystkim miesiące zimowe (w Europie), czyli od listopada do marca. W tym okresie szczególnie polecamy Państwu wakacje na Jamajce. Miesiącami przejściowymi są maj i czerwiec, w których możemy spodziewać się większych opadów deszczu niż w porze suchej, a dodatkowo jest zwiększona wilgotność powietrza. Początek europejskich wakacji to ponowne rozpogodzenie, tak więc śmiało można wybrać się na jamajskie plaże w lipcu czy w sierpniu. Pora deszczowa zaczyna się pod koniec wakacji. Końcówka sierpnia, wrzesień i pierwsza połowa października to nieszczególnie polecany okres. Jest to pora deszczowa, która charakteryzuje się krótkimi, ale bardzo ulewnymi deszczami. Takie opady występują najczęściej wczesnym rankiem lub/i popołudniu i trwają około 15-20 minut, dodatkowo bardzo duża wilgotność powietrza. Na Jamajce temperatura powietrza utrzymuje się na wysokim poziomie, średnia temperatura powietrza w ciągu całego roku to 30 stopni Celsjusza, a temperatura wody to 26-29 st.C.  

Wycieczki objazdowe 2016/2017

Nasza oferta wyjazdów na sezon jesień – zima – wiosna 16/17 jest bardzo szeroka i obejmuje zbiór egzotycznych wypraw zaprojektowanych i wyselekcjonowanych przez naszych specjalistów. Wśród nich są wyjazdy zaplanowane z myślą zarówno o wprawionych podróżnikach, jak i rodzinach z dziećmi. Prywatne zagraniczne wycieczki objazdowe oferujemy przede wszystkim na następujących kierunkach: Filipiny, Indie, Indonezja, Japonia, Kalifornia, Kuba, Madagaskar, Malezja, Meksyk, Nepal i Bhutan, Sri Lanka, Tajlandia, Tanzania, ale jesteśmy w stanie zaproponować Państwu ciekawie zaprojektowany wyjazd w niemal każdy zakątek świata, na przykład do RPA, Ekwadoru czy Kambodży.

USA – klimat, czyli kiedy planować wypoczynek?

Temperatury w USA w ciągu roku bardzo się wahają, jednak główne ośrodki wypoczynkowe, jak Floryda i Kalifornia, cieszą się w miarę stabilną aurą. Do Los Angeles można wybrać się praktycznie o każdej porze roku, gdyż słońce jest niemal gwarantowane. Floryda jest nieco bardziej kapryśna pod względem klimatu, w lecie i wczesną jesienią zdarzają się tam huragany i dość intensywne przelotne ulewy.

Indie – klimat

Kiedy jechać do Indii? Dobra pogoda na wybrzeżu (Goa, Kerala) panuje od października do marca – jest wtedy ciepło (28-32 stopnie) i przeważnie słonecznie. W kwietniu i maju temperatury robią się bardzo wysokie, sięgają wtedy ponad 35 stopni, a od końca maja zaczyna się sezon monsunowy trwający do końca września – charakteryzujący się bardzo dużymi opadami, często powodującymi powodzie. Idealna pogoda na wypoczynek w Indiach trwa więc od października do marca i w tym czasie polecamy podróż w ten rejon świata.

Podróż poślubna aktywnie, czyli zwiedzanie i wypoczynek

Wszystkim z Państwa, którzy chcieliby wybrać się w miejsce, gdzie na podróży poślubnej będzie można nie tylko wypocząć, ale i pozwiedzać, polecamy naszą ciekawą ofertę prywatnych, ekskluzywnych wycieczek połączonych z wypoczynkiem. Jest to idealna propozycja dla osób aktywnych i ciekawych świata. Podczas części objazdowej pod czujnym okiem prywatnego przewodnika można poznać najpiękniejsze zakątki danego regionu, a następnie udać się na zasłużony wypoczynek w wybranym hotelu i skorzystać z oferowanych tam promocji dla Nowożeńców. Przykładem takich idealnych wakacji będzie podróż poślubna na Bali, gdzie podczas jednego wyjazdu można zwiedzić górzyste i porośnięte gęstą dżunglą wnętrze wyspy, a potem odpocząć na indonezyjskich plażach. Nasze prywatne wycieczki pozwalają na dowolność w wyborze standardu hoteli, więc wycieczka objazdowa w wersji pięciogwiazdkowej też jest możliwa!

Ślub i podróż poślubna w jednym

Ślub w egzotycznym miejscu, prócz niesamowitej tropikalnej atmosfery, romantycznych zachodów słońca i błogiego spokoju oferuje coś jeszcze – możliwość odbycia podróży poślubnej tuż po ceremonii! Proponujemy Państwu połączenie dwóch przyjemności podczas jednego wyjazdu, co jest rozwiązaniem ciekawym, oryginalnym i ekonomicznym. Przeloty między wieloma destynacjami trwają bardzo krótko, więc warto skorzystać z nadarzającej się okazji i odwiedzić więcej niż jedno miejsce. Proponujemy Państwu na przykład po ceremonii ślubnej na Sri Lance odbycie podróży poślubnej na Malediwy (przelot – niecała godzina), które są urzeczywistnieniem marzeń o romantycznych białych plażach i noclegach w willach nad lazurową wodą. Po ślubie na Bali proponujemy Państwu przepłynięcie łodzią (rejs trwa godzinę) na jedną z rajskich wysp Gili, a po ślubie na Mauritiusie zachęcamy do odbycia podróży jak ze snów – na egzotyczny, pełen afrykańskich rytmów Madagaskar (przelot – 2 godziny)! Dodatkowo na wielu kierunkach Państwo Młodzi podczas podróży poślubnej otrzymują benefity w postaci romantycznych kolacji, zabiegów spa czy innych prezentów. Warto więc dać się ponieść wyobraźni i zaplanować ten wyjątkowy czas w egzotyczny sposób!

Rejsy wycieczkowe All Inclusive

Jednym z ważniejszych elementów w trakcie rejsu statkiem jest wyżywienie. Na każdym ze statków goście mają do wyboru od kilku do nawet kilkunastu restauracji, co umożliwia spróbowania kuchni z różnych zakątków świata. Restauracje na statkach specjalizują się w daniach kuchni śródziemnomorskiej oraz międzynarodowej. Goście mają do wyboru restauracje w formie klasycznego bufetu, bądź eleganckie restauracje z menu a la carte restauracji tematycznych oferujących dania różnych kuchni, np. chińskiej, tajskiej, meksykańskiej itp. Cena rejsu zawiera pełne wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje, przekąski pomiędzy posiłkami. Na większości statków wyżywienie obejmuje także napoje niegazowane (woda, soki z dystrybutorów). Alkohole, napoje gazowane oraz kawa są dodatkowo płatne. Jednak istnieje zazwyczaj możliwość wykupienia formuły All Inclusive. Niektórzy armatorzy gwarantują All Inclusive w cenie rejsu.

Seszele - ceny i waluta

Na Seszelach walutą obowiązującą jest rupia seszelska (SCR). Zabierając ze sobą Euro lub Dolary amerykańskie można wymienić walutę na lotnisku lub też w większości hoteli. Wyspy Seszeli nie należą do tanich destynacji. Z uwagi na potrzebę importu większości składników ceny w restauracjach na wyspach i w hotelach są dość wysokie. Większość hoteli proponuje śniadania, dwa lub trzy posiłki.   Wybierając się na Seszele - All inclusive znajdziemy tylko w paru luksusowych hotelach m.in. na wyspie Mahe oraz na Sainte Anne. W związku z tym wakacje all inclusive na Seszelach nie będą należały do najtańszych.

Barbados atrakcje

Barbados stwarza bardzo dobre warunki do uprawiania wszelkich sportów wodnych, takich jak surfing, kitesurfing, czy windsurfing. Silny wiatr, wysokie fale i turkusowy kolor morza sprawia, że fanów sportów wodnych Barbados przyciąga jak magnes. Na wyspie znajduje się również wiele centrów i szkół nurkowych, które ze względu na znajdującą się tam rafę koralową cieszą się ogromną popularnością wśród przyjeżdżających turystów i poszukiwaczy podwodnych przygód.

Seszele - wakacje 7 + 7

Seszele to 115 wysp z których tylko 33 są zamieszkane. Komunikacja między głównymi wyspami odbywa się szybkim katamaranem lub samolotem. Dlatego też idealną formą zwiedzania Seszeli jest island hopping czyli "skakanie po wyspach". Proponujemy spędzić ekskluzywne wakacje łącząc dwie lub trzy wyspy. Przebywając na jednej wyspie Seszeli, wycieczki jednodniowe na inne wyspy są jak najbardziej możliwe. Rajskie Seszele są również idealnym dopełnieniem wycieczki objazdowej po Madagaskarze. Propozycja prywatnego zwiedzanie Madagaskaru oraz wczasy 7+7 na Seszelach spodoba się każdemu kto preferuje aktywny wypoczynek w połączeniu z relaksem na plaży. Innym ciekawym pomysłem jest przystanek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w drodze na Seszele. Atrakcje jakie oferuje Dubaj - światowa stolica luksusu to wspaniałe urozmaicenie każdej wycieczki egzotycznej.

Malediwy - wakacje dla całej rodziny

Wczasy Malediwy dla rodzin z dziećmi to idealne miejsce na udane wakacje w gronie rodzinnym. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na Malediwach jest dużo hoteli, które zachęcają swoją infrastrukturą hotelową do przyjazdu rodzin z dziećmi, dzięki czemu nie sposób jest się tam nudzić. Do dyspozycji małych gości hotelowych zazwyczaj są place zabaw, animacje, gry oraz integracja z innymi dziećmi z całego świata. Ponadto w hotelach zazwyczaj jest możliwość wynajęcia niani, która posiada specjalne kwalifikacje do opieki nad najmłodszymi.

Mauritius - co warto zobaczyć?

Mauritius to kolorowa wyspa, która ma z pewnością ma wiele do zaoferowania. Przyroda i zmieniające się krajobrazy to zdecydowanie jej atuty- malownicze plaże, laguny, góry, jeziora, wodospady i niekończące się plantacje trzciny cukrowej. Warto zobaczyć półwysep Le Morne położony w południowo zachodniej części wyspy. Wpisany na listę Unesco półwysep w XIX wieku był schronieniem dla zbiegłych niewolników. Kiedy w 1835 roku oddziały wojska przybyły by obwieścić im zniesienie niewolnictwa, niewolnicy rzucili się do morza, sądząc, że zorganizowano na nich obławę.
Kolonialna przeszłość wyspy ma wpływ na różnorodność kulturową, która widoczna jest na każdym kroku. Różne grupy etniczne takie jak Hindusi, Kreole, Chińczycy czy Europejczycy mieszkają razem na wyspie szanując siebie nawzajem.

Malediwy zwiedzanie i wypoczynek

Lecąć na Malediwy wycieczkę warto dodatkowo urozmaicić - łącząc dwa kraje w jeden wyjazd – wakacje 7 + 7. Rajskie Malediwy bez problemu można połączyć ze Sri Lanką, która oddalona jest od Malediwów o zaledwie 1,5h lotu. Cejlon to wyspa, która ma wiele do zaoferowania, ten niesamowicie ciekawy kraj kryje w sobie wiele tajemnic i miejsc, które zapierają dech w piersiach. Z kolei na Malediwach można rozkoszować się błogim lenistwem, wypoczywać oraz korzystać z warunków naturalnych jakie dostarcza to miejsce. Malediwy warto również połączyć z przystankiem w Dubaju, co znacznie umili i skróci lot na Malediwy. Dubaj to prężnie rozwijające się miasto, które zachwyca swoją nowoczesnością i niespotykaną architekturą oraz kulturą. Liczba noclegów jest dowolna, my sugerujemy pobyt 3 noce w Dubaju + 7 nocy na Malediwach – najbardziej optymalne połączenie, aczkolwiek oczywiście możliwe są również inne konfiguracje, np. wczasy 7 + 7.
Takie połączenia wypoczynku i zwiedzania zdecydowanie uatrakcyjnią Państwa ekskluzywne wakacje. 

Saint Lucia atrakcje

Wypoczywać można również bardziej aktywnie, podziwiając miejscową i przecież tak cudowną i niecodzienną przyrodę. Wybierając się na piesze, rowerowe i konne wycieczki można zanurzyć się w naturalnym pięknie Saint Lucii. Gęsta i bujna roślinność otacza z każdej strony. Dla prawdziwych miłośników piękna przyrody polecane są w szczególności hotele na wzgórzu. Nie mają one co prawda bezpośredniego dostępu do morza, ale za to nadrabiają po stokroć ujmującym widokiem na morze i góry, obrośnięte gęstą roślinnością lasów tropikalnych. Kto nie chciałby wypoczywać w takim miejscu?

Sri Lanka - nurkowanie

Wschodnie wybrzeże jest idealne dla nurków szukających odosobnienia i miejsca, gdzie można bez tłumów oddawać się swojemu hobby. Woda przy brzegu jest spokojna i przejrzysta, w wielu miejscach występują spore rafy koralowe, więc jest to dobry rejon do nurkowania powierzchniowego. Nurkowanie głębinowe jest możliwe dzięki kilku profesjonalnym firmom działającym na wybrzeżu, które zabiorą Państwa na poszukiwanie zatopionych w tych wodach wraków z czasów II Wojny Światowej.

Sri Lanka – przewodnik

Na Sri Lance religią dominującą jest buddyzm, na północy i wschodzie kraju dodatkowo żyje duża społeczność wyznawców hinduizmu (głównie Tamilowie).

Atrakcje Dominikany

W turystycznych regionach Dominikany wycieczki fakultatywne są oferowane na każdym kroku. Najpopularniejszym rejonem wyspy Dominikana (a właściwie wyspy Hispaniola – na której znajdują się państwa: Dominikana i Haiti) jest wschodnie wybrzeże Punta Cana. Co warto zobaczyć w tamtym rejonie? Na pewno półwysep Cap Cana, który słynie z przystani na luksusowe jachty i z najbardziej luksusowych hoteli na wyspie. Ale nie tylko, posiada piękny Drugim obowiązkowym punktem jest rajska wyspa Saona, która jest najpopularniejszą wycieczką na Dominikanie. Nurkowanie wśród kolorowych rozgwiazd i przystanek w naturalnym basenie to cudowne przeżycie dla dzieci i dorosłych. Na każdej wycieczek, które oferuje Dominikana przewodnik jest dostępny, który chętnie przybliży historię kraju i opowie mnóstwo ciekawostek.

Indie – jeszcze więcej egzotyki i przygody

Warto wybrać się do Indii w czasie trwania jednego z hucznie obchodzonych świąt czy festiwali. Szczególnie polecamy znany już na całym świecie Holi, czyli festiwal kolorów, podczas którego ludzie na ulicach obrzucają się proszkiem o jaskrawych barwach. Innym pięknym i ciekawym świętem jest Diwali, czyli festiwal świateł, podczas którego wieczorem rozpalane są ogniska, lampiony, świeczki i wszelkiego typu inne źródła światła.

USA – co warto zobaczyć?

Ameryka Północna oferuje niezliczone atrakcje dla podróżników szukających rozrywki, miejsc historycznych czy też wspaniałych pomników przyrody. Podczas wycieczki do USA polecamy zobaczyć przede wszystkim: Manhattan w Nowym Jorku, Wodospad Niagara, dzielnicę Art Deco w Miami, Wielki Kanion Kolorado, kasyna w Las Vegas, Hollywood w Los Angeles i most Golden Gate w San Francisco. Jest to oczywiście maleńki wycinek tego, co można obejrzeć podczas wycieczki po USA, ale są to niewątpliwie największe ikony. Miłośnicy przyrody znajdą w Stanach wspaniałe parki narodowe, jak Yosemite, Everglades czy znany z kreskówek o misiu Yogi, pełen gejzerów Yellowstone. Wiele ciekawych atrakcji oferuje także Kanada – co warto zobaczyć? Quebec, czyli francuską prowincję z pięknymi miastami Motreal i Quebec. Dodatkowo oczywiście stolicę kraju – Ottawę, a także Toronto i położone na wschodzie Vancouver.

Wakacje 7+7

Planując dłuższy wyjazd na Dominikanę, warto rozważyć połączenie zwiedzania z wypoczynkiem 7+7, czyli 7 dni zwiedzania i 7 dni wypoczynku. Polecamy zwiedzać Dominikanę korzystając z tzw. Fly & Drive – zapewniamy Państwu samochód, ubezpieczenie, zakwaterowanie na trasie oraz plan wycieczki! Ta opcja pozwala na zorganizowane wakacje, które jednocześnie dają mnóstwo swobody podczas zwiedzania. Jeżeli interesuje Państwa opcja wczasów 7+7, zapraszamy do kontaktu po więcej szczegółów.

Tajlandia – co warto zobaczyć

Na najbardziej znane wyspy i regiony - Krabi, Ko Samui czy Phuket można dolecieć z Bangkoku krótkim ok.1,5 h lotem. Po wymianie waluty Tajlandii, można rozpocząć swoją przygodę. Wybór odpowiedniej wyspy dostosowanej do indywidualnych oczekiwań, to gwarancja udanego wypoczynku. Jeśli mieliby Państwo ochotę na aktywny wypoczynek ze zwiedzaniem, to najszerszą ofertę dla turystów ma Tajlandia-Phuket. Błogiego lenistwa można zażyć na, znanych z dobrych warunków do nurkowania, wyspach Phi Phi, do których dociera się promem. Są one również skomunikowane rejsowo z Krabi. Właśnie region Krabi Tajlandii znany jest z zapierających dech w piersiach krajobrazów – skały kończące się na piaszczystych plażach. Spokojniejszy charakter ma z kolei sąsiednia wysepka Koh Lanta. Gdzieś pomiędzy nimi plasuje się Ko Samui. Na każdej wyspie znajdują się piaszczyste plaże, idealne do wakacyjnego wypoczynku, a i ciepłe morze z pewnością znajdzie swoich amatorów.

Jamajka – co warto zobaczyć?

Jamajka zachwyca przepięknymi plażami i luksusowymi kurortami, ale to oczywiście nie jedyne dostępne na Jamajce atrakcje turystyczne. Oprócz ekskluzywnych wakacji na plażach Montego Bay, Ocho Rios czy spokojniejszego Port Antonio, warte zobaczenia są jeszcze stolica Kingston i Góry Błękitne na Jamajce. Warto mieć na uwadze, że Jamajka w miejscach nieturystycznych nie należy do najbezpieczniejszych miejsc na Karaibach. Warto wiedzieć, które miejsca nie są polecane turystom. Najlepszym wyjściem jest skorzystanie z usług prywatnego przewodnika – osoby, która pokaże najwspanialsze miejsca i opowie ich historię. Jeżeli są Państwo zainteresowani taką usługą, to z przyjemnością zaproponujemy Państwu opiekę przewodnika (również polskojęzycznego).

Tajlandia - kiedy jechać

Podobnie, jak na wielu innych kierunkach, tak i w Tajlandii pogoda ma duże znaczenie dla wypoczynku, zwiedzania i po prostu udanego wyjazdu. W zależności od regionu można wyróżnić dwie lub trzy pory roku: chłodną, gorącą i deszczową. Generalnie za najlepszy czas na wyjazd uważa się miesiące od listopada do kwietnia, kiedy to opady są najmniejsze, a temperatury nieco niższe, a przez to bardziej znośne dla Europejczyków. Chociaż nawet w porze deszczowej można znaleźć wyspy, gdzie można wypocząć przy dobrej aurze. Wybór terminu na podróż powinien być wyznaczony przez jej charakter – czy będzie to tylko wypoczynek czy w połączeniu ze zwiedzaniem. Tajlandii klimat sprzyja wyjazdom w okresie, gdy w Polsce panuje zima.

Podróż dookoła świata

W naszej ofercie jest tak wiele ciekawych, pełnych atrakcji kierunków, że niewybaczalny byłby brak wycieczek dookoła świata, które łączą w sobie kilka lub nawet kilkanaście destynacji podczas jednego wyjazdu. W naszym biurze podróży wycieczka dookoła świata zaczyna się od skrupulatnego zaplanowania trasy zwiedzania w oparciu o możliwie najlepsze połączenia lotnicze.

Na Saint Lucia ceny są nieco wyższe niż na bardziej znane kierunki karaibskie. Wynika to z mniejszej dostępności lotów z Europy. Najlepszym sposobem aby dolecieć tutaj z Polski jest przesiadka w Londynie lub w Nowym Jorku. Nie jest to typowy kierunek egzotyka last minute. Ze względu na mniejszą popularność tego kraju wśród polskich turystów oraz liczbę lotów, oferty typu karaiby last minute praktycznie nie istnieją. Zachęcamy do rezerwacji przynajmniej na 1-2 miesiące przed planowanym wyjazdem.

Filipiny kiedy jechać

Temperatura na Filipinach jest zrównoważona i na przestrzeni całego roku wynosi ok.30 stopni. Wyróżnia się tu natomiast dwie pory roku: deszczową i suchą, które uzależnione są od występowania monsunów i, co ważne, nie przebiegają w taki sam sposób na wszystkich wyspach. Wybierając się w podróż na Filipiny pogoda może mieć znaczący wpływ na jej przebieg. Ze względu na małą ilość opadów za najlepszy czas na wyjazd uznaje się miesiące od listopada do kwietnia/maja. Najwyższe temperatury występują pomiędzy marcem a majem. Następnie przychodzi czas pory deszczowej, z lipcem i sierpniem jako najbardziej mokrymi miesiącami. Filipińskie wyspy rozrzucone są na dość dużej przestrzeni, dlatego intensywność i okres występowania pór roku może być znacząco różny. Dla przykładu wyspy Davao czy Cebu cieszą się dobra aurą praktycznie przez cały rok. Również ze względu na swoje położenie, wyspy narażone są na występowanie tajfunów, które mogą dotyczyć każdej części kraju, ale najczęściej występują w regionach północnych np. wyspy Luzon czy wschodnich. Pogoda na Filipinach jest typowa dla krajów egzotycznych i pomimo, iż powoduje ona pewne ograniczenia w podróżowaniu, to właśnie z jej powodu turyści z całego świata chcą odwiedzać ten niezwykły region świata.

Filipiny wczasy – region zachodnie i centralne Visayas

Gdzie leżą Filipiny? Kraj położony jest na wodach Oceanu Spokojnego na Archipelagu Filipińskim. 18 administracyjnych regionów kraju można podzielić na 3 grupy wysp - Luzon na czele z największą wyspą Filipin, Visayas oraz Mindanao. Z punktu widzenia turystyki największe znaczenie mają dwie pierwsze grupy. W regionie Visayas wyróżnić można jego środkową część z wyspami takimi jak Cebu, Bohol czy Panglao oraz zachodnią, ze słynną wysepką Boracay-Filipiny. Ma ona zaledwie kilka kilometrów wzdłuż i wszerz, ale jest dobrze znana na całym świecie dzięki swojej wspaniałej, piaszczystej plaży o białym piasku. To doskonałe miejsce na błogi wypoczynek, a otaczające morze doskonale nadaje się do uprawiania sportów wodnych. Bardzo dobrymi plażami może pochwalić się również niewielka wyspa Panglao, którą otaczają mniejsze wysepki z dobrymi warunkami naturalnymi do nurkowania. Mekką nurków jest również stolica regionu, czyli Cebu. Do tego należy dodać, że Filipiny ceny mają bardzo zachęcające, by odwiedzić ten egzotyczny zakątek świata.

Jamajka – przyroda

Jamajka to nie tylko piaszczyste wybrzeża, palmy kokosowe i lazurowa woda Morza Śródziemnego. We wschodniej części wyspy znajdują się tzw. Góry Błękitne Jamajki, które są najwyższym pasmem górskim na wyspie. Najwyższy szczyt Blue Mountain Peak liczy 2256 m n.p.m. W czasach kolonialnych, w tych górach ukrywali się rdzenni mieszkańcy wyspy – Tainowie w obawie przed niewolnictwem. W 2015 Góry Błękitne zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt mieszany przyrodniczo-kulturowy.

Wycieczki objazdowe last minute

Jeśli chodzi o naszą bogatą ofertę wyjazdów indywidualnych, to zwykle nie ma najmniejszego problemu, by zorganizować dla Państwa wycieczkę objazdową last minute. Oczywiście najwięcej niedrogich przelotów dostępnych jest przy rezerwacjach ze sporym wyprzedzeniem, jednak wyjazdy organizowane tydzień czy dwa przed planowanym wylotem również są możliwe.

Indie – przewodnik

Planowanie wyjazdu do tego kraju warto zacząć od fundamentalnego pytania – gdzie leżą Indie. Odpowiedź jest pozornie bardzo prosta - Azja Południowa. Gdy jednak uświadomimy sobie, że kraj ten zajmuje większą część subkontynentu indyjskiego i że mieszka w nim ponad miliard ludzi, zrozumiemy, że wyprawa w to miejsce zasługuje na nieco dłuższe planowanie – choćby ze względu na odległości, ale również na mnogość ciekawych miejsc w Indiach.

Wyspy hawajskie

Większość podróżników trafia najpierw do Honolulu, stolicy Hawajów, gdyż to tam ląduje większość samolotów z USA. Należy też pamiętać, że Hawaje to nie tylko główna wyspa O'ahu, ale również kilka innych - także pięknych i wartych odwiedzenia wysp. Można się na nie łatwo dostać lokalnymi samolotami. Maui, czyli największa z wyspy szczyci się pięknymi plażami o złotym piasku i łagodnym zejściu do wody. Wyspa Kauai, zwana wyspą ogrodów oczarowuje pięknymi górskimi krajobrazami, strzelistymi klifami i barwną, soczystą roślinnością. Jest to też idealne miejsce do surfowania – to tutaj występują największe na wyspach fale. Na Big Island największą atrakcją są wulkany, które zdominowały wyspę i do dnia dzisiejszego wyrzucają z siebie rozgrzaną do czerwoności lawę. Każda z wysp jest wyjątkowa, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wyjazd z kilkudniowym przystankiem na chociaż dwóch lub trzech wyspach.

Hawaje - waluta i ceny

Wybierając się na Oahu lub na inna hawajską wyspę koniecznie trzeba zaopatrzyć się w amerykańskie dolary, które są tu oficjalną walutą. Bardzo popularną formą płatności na Hawajach jest karta kredytowa. Jeśli chodzi o ceny posiłków, to w przypadku wyżywienia w hotelach są one dużo wyższe niż w Polsce. Zazwyczaj za śniadanie w hotelowym bufecie zapłacimy od 25 do 50 USD. Koszty można dużo obniżyć stołując się poza hotelem - w miastach, a szczególnie w Honolulu wybór restauracji, kawiarni, barów i różnego rodzaju knajpek jest tak duży, że każdy znajdzie coś na swój smak i na swoją kieszeń.

Kiedy najlepiej rezerwować podróż poślubną?

Doradzamy dość wczesne planowanie podróży poślubnej, oferty obejmujące najlepsze promocje (w tym lotnicze) jesteśmy w stanie zaproponować na 3-4 miesiące przed planowanym terminem wyjazdu. Oczywiście jeszcze wcześniejsze rezerwacje również są możliwe! Podróży poślubnej nie polecamy zostawiać na last minute - im wcześniejsza rezerwacja, tym lepszy wybór hoteli i dostępnych zniżek. Większość hoteli pozwala na skorzystanie z promocji dla Nowożeńców przez około 6 miesięcy od daty ślubu – miesiąc miodowy może więc odbyć się bezpośrednio po ślubie, ale nie jest to wymagane. Często Państwo Młodzi decydują się na wyjazd dopiero po zebraniu funduszy po ślubie i wtedy nasi specjaliści pomogą wybrać odpowiedni kierunek, hotel i datę wyjazdu.

Zapraszamy do skorzystania z naszej szerokiej i ciekawej oferty podróży poślubnych. Zadbamy o to, by czas spędzony na takim wyjeździe był dla Państwa wyjątkowy i niezapomniany.

All Inclusive w Meksyku

Hotele w Meksyku najczęściej oferują wyżywienie w formie All Inclusive i rozpieszczają gości niezliczoną ilością różnorodnych dań i drinków. Pod tym względem Meksyk nie ma sobie równych - tylko tutaj w ramach All Inclusive kosztować można najbardziej wykwintnych potraw - owoców morza, sushi czy steków. Wiele hoteli oferuje również rozszerzone pakiety All Inclusive, gdzie w cenie mamy większy wybór dań i napojów alkoholowych i dodatkowe udogodnienia, takie jak np. darmowy dostęp do Spa i centrum sportowego, spersonalizowane zakwaterowanie lub wykwaterowanie z hotelu, dostęp do plaży lub basenu dla VIP-ów, czy menu poduszkowe. Jedno jest pewne - All Inclusive w Meksyku jest na bardzo wysokim poziomie i zadowala nawet najbardziej wymagających pod tym względem turystów.

Przyroda Meksyku

Oczywiście wycieczki w Meksyku nie ograniczają się jedynie do odkrywania regionalnej historii i kuchni. Miłośnicy dzikiej przyrody, poznawania nowych gatunków zwierząt i roślin oraz fani aktywnego wypoczynku także nie będą się nudzić. Rozpoczynając od małych wysepek leżących na Morzu Karaibskim, które są świetnym punktem wypadowym dla osób lubiących nurkowanie, poprzez niezliczoną ilość parków narodowych i krajobrazowych, aż po prawdziwą dżunglę, Meksyk oferuje szeroką gamę naturalnych atrakcji. Każdy, kto odwiedza tej kraj powinien na pewno znaleźć czas na zobaczenie choć jednej z setek rozsianych po kraju cenot - jedynych w swoim rodzaju skalnych formacji, zwanych naturalnymi studniami, w których woda ma zachwycający turkusowy kolor.

Polinezja Francuska - waluta

Walutą oficjalną Polinezji Francuskiej jest CFP, czyli frank polinezyjski, ale bez problemu w miejscach turystycznych można płacić dolarami amerykańskimi i euro. Hotele na Polinezji oferują również możliwość płatności kartą kredytową Visa, Mastercard, American Express, Diners Club lub JCB. Zapas lokalnej waluty również się przyda, szczególnie jeśli zamierzamy robić zakupy poza hotelem, np. na lokalnym markecie lub kupując wycieczkę u miejscowego organizatora. W takich wypadkach warto poza USD i EUR mieć przy sobie franki polinezyjskie.

Polinezja Francuska - kierunek dla nurków

Ze względu na niezwykle przejrzyste laguny i występujące tu zróżnicowane prądy morskie Polinezja jest istnym rajem dla miłośników nurkowania głębinowego. Najbardziej wyjątkowym rejonem nurkowym są laguny archipelagu Tuamotu, a szczególnie okolice wysp Rangiroa i Fakarava. W głębinach oceanu można zaobserwować wiele różnorodnych gatunków rekinów, a także płaszczki, moreny i inne ‘duże ryby’ przepływające dużymi grupami przez podwodne cieśniny. Dzięki bardzo dobrej widoczności pod wodą obserwacja morskich stworzeń przynosi dużo satysfakcji nawet najbardziej wytrawnym nurkom. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z nurkowaniem wyspy Polinezji będą z pewnością inspirujące. Już na małych głębokościach można podziwiać barwne rafy koralowe i małe rybki.

Zanzibar - ciekawe miejsca

Zanzibar, pełne uroku miejsce, mimo że jest znane przede wszystkim ze swoich piaszczystych plaż, turkusowych wód oceanu i egzotycznej przyrody nie rozczaruje również pod kątem atrakcji. Dla osób, które chcą zobaczyć jak najwięcej na magicznej wyspie, wycieczki będą świetną okazją do odkrycia zarówno bogatej kultury jak i pięknej przyrody. Po przylocie na Zanzibar przewodnik, który odbierze Państwa z lotniska z pewnością zaproponuje Państwu cały wachlarz wycieczek. Miejscem, którego nie sposób ominąć, planując zwiedzanie jest Stone Town. Wyspa oferuje również różnorodne wycieczki fakultatywne i atrakcje, zaczynając od plantacji przypraw, po rezerwat Jozani Forest czy wyspę niewolników. Rodziny z dziećmi mogą się wybrać do ZOO i motylarni, a amatorzy sporów i aktywnego wypoczynku z pewnością nie zawiedzie safari z delfinami lub nurkowanie wśród raf koralowych.

Tanzania + Zanzibar – wakacje 7+7

Idealnym rozwiązaniem dla osób, które podczas egzotycznej wycieczki stawiają na aktywny wypoczynek, ale też chciałyby zaczerpnąć słońca na nieziemsko pięknej plaży jest zorganizowanie wczasów 7+7, czyli tygodniowego safari w Tanzanii w połączeniu z około tygodniowym wypoczynkiem na rajskich plażach Zanzibaru. Dzięki temu, że program safari jest prywatny, to długość zwiedzania możemy oczywiście dowolnie dopasować do Państwa: od krótkiego 2 dniowego wypadku na safari do rezerwatu Selous, do nawet 2 tygodniowego zwiedzania parków narodowych w północnej części Tanzanii: Serengeti, Ngorongoro, Mayara, Tarangire. Jeśli interesuje Państwa eksplorowanie Czarnego Lądu w połączeniu z odpoczynkiem w jednym z hoteli nad Oceanem Indyjskim, to prosimy o kontakt, a z przyjemnością przygotujemy program specjalnie dla Państwa.

Rejsy z polskim pilotem

Rejsy z opieką polskiego pilota odbywają się na najpopularniejszych trasach. Głównie są to rejsy po Morzu Śródziemnym, a także po Fiordach Norweskich i Karaibach. Pilot towarzyszy Państwu przez cały rejs od wylotu z Polski, a na statku pełni funkcję polskiego rezydenta. Dodatkowo organizowane są wycieczki fakultatywne z polskojęzycznymi przewodnikami. 

Karaiby - kiedy jechać?

Na Karaibach klimat może się czasem różnić pomiędzy wyspami. Karaibska pogoda to jednak przede wszystkim słońce i bezchmurne niebo. Saint Lucia znajduje się w strefie klimatu równikowego, gdzie pogoda jest kształtowana głównie przez północno-wschodnie pasaty i ciepłe prądy morskie. Temperatury są wysokie, średnio wahają się 24-28OC, a roczne i dobowe amplitudy temperatur są bardzo niewielkie. W nocy temperatura spada średnio do 18-20OC.

Dominikana last minute

Wakacje Dominikana to wspaniały pomysł na urlop w cieniu palm kokosowych i przy odgłosach szumiących fal ciepłego Morza Karaibskiego. Wśród ofert Karaiby last minute, to właśnie Dominikana ma najwięcej do zaoferowania. Ogromna baza hotelowa, najpiękniejsze, białe plaże przyciągają co roku miliony turystów z całego świata.

Dominikana ceny

Walutą na Dominikanie jest peso dominikańskie: 1zł = ok. 12 pesos. Pesos dzieli się na 100 centavos. W rejonach turystycznych można jednak bez problemu płacić Dolarami Amerykańskimi (USD) lub Euro (EUR). Większość hoteli na Dominikanie zapewnia wszystko w cenie (All Inclusive), tak więc gotówka może przydać się przede wszystkim do napiwków lub do opłat za wycieczki fakultatywne. Fakultatywne wycieczki last minute na Dominikanie można wykupić już bezpośrednio na miejscu.

Saint Lucia – kultura

Kultura Saint Lucii to mieszanka kultury miejscowej, oraz napływowej, dostarczonej przez dawnych europejskich kolonizatorów wyspy. Tak więc na wyspie możemy zetknąć się z elementami kultury afrykańskiej, angielskiej i francuskiej. Obecnie na wyspie oficjalnym językiem jest angielski, jednak prawie cała populacja używa również kreolskiej odmiany języka francuskiego – nazywanego patois.

Francja Last Minute

We Francji wycieczki last minute nie są aż tak bardzo popularne. Osobiście proponujemy Państwu rezerwację hoteli i biletów lotniczych z pewnym wyprzedzeniem. Niektóre hotele na Riwierze Francuskiej są tak bardzo popularne, że trzeba je rezerwować z półrocznym lub nawet rocznym wyprzedzeniem, tak więc oczekiwanie na atrakcyjną ofertę Lazurowe Wybrzeże last minute nie jest naszym zdaniem najlepszym pomysłem.

Fly & Drive

Stylowy kabriolet, wiatr we włosach, ulubiona muzyka w odtwarzaczu i wolność – wszystko to i jeszcze więcej dostępne jest dzięki naszej ofercie wyjazdów z grupy Fly & Drive. Opracowujemy dla Państwa trasę, rezerwujemy loty, samochód i hotele w wybranym przez Państwa standardzie, a przejazdy między lokalizacjami to już tylko czysta przyjemność. Jest to szczególnie popularny sposób zwiedzania w Ameryce.

Samana Dominikana

Półwysep Samana jest prawdziwym, tropikalnym rajem na ziemi. Jest tutaj o wiele spokojniej niż w rejonie Punta Cana, a wszechobecna natura zachwyca swoją różnorodnością. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w tej części Dominikany jest wodospad El Limon, który położony jest w środku dżungli. Można się do niego dostać pieszo lub konno.

Wczasy Bali – kiedy jechać?

Bali jest kierunkiem całorocznym, ale najlepszy czas na wybranie się na wczasy na Bali to okres od marca do października. Jeśli zastanawiamy się kiedy jechać na Bali, to właśnie w tych miesiącach najlepiej jest zaplanować wakacje. Wówczas panuje pora sucha, która gwarantuje piękne, słoneczne i upalne dni, dzięki którym cieszyć się można wymarzonymi wakacjami na plaży. W pozostałych miesiącach występuje pora deszczowa – praktycznie każdego dnia przez około godzinę pada deszcze, a temperatura obniża się o 1-2 stopnie. Chwila deszczu z pewnością pozwala na odetchnięcie i ochłonięcie od żaru padającego z nieba.

Wycieczki fakultatywne

W trakcie rejsu istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych (prowadzonych przez armatora w j. Ang.), które pozwalają poznać najciekawsze zabytki i miejsca charakterystyczne dla okolicy portu, do którego zawija statek. W każdym porcie pasażerowie mają do wyboru kilka wycieczek różniących się programem, długością oraz intensywnością zwiedzania. Wśród oferowanych znajdują się: City Tour (4-5 godzinne zwiedzanie miasta autokarem oraz pieszo), wycieczki rowerowe, rejsy łodzią lub katamaranem, degustacje wina czy nauka gotowania kuchni regionalnej, a także bardziej aktywne: trekking, snorkeling oraz wiele innych. Można również zdecydować się na zwiedzanie na własną rękę, czy po prostu odpocząć na plaży.

Bali waluta i ceny, czyli co ile kosztuje?

Ceny na Bali mogą być nieco wyższe w porównaniu z sąsiednimi regionami, co odczuć można, na przykład w transporcie, ale również w codziennych zakupach sklepach czy planując posiłek w restauracjach. Waluta Bali to rupia indonezyjska, której wymiany można dokonać na lotnisku, w kantorze, w banku lub w hotelu na Bali. Kurs 1 rupii indonezyjskiej wynosi około 0,0003 złotego.

Kraj ten uchodzi za jeden z najdroższych na świecie, warto jednak wiedzieć, że w Japonii ceny jedzenia nie są aż tak odstraszające – za kwotę około 12-15 USD można zjeść duży, pełnowartościowy i przede wszystkim pyszny obiad. Talerzyk świeżego sushi z tuńczykiem lub łososiem (2 kawałki) kosztuje w Tokio od 5 zł, duża miska makaronu z bulionem (ramen) i dodatkami mięsno-warzywnymi to koszt około 25-40 zł. Alkohol jest jednak dość drogi i za piwo w restauracji trzeba zapłacić minimum 15 zł. W Japonii All Inclusive jest bardzo mało popularne, większość hoteli oferuje wyżywienie w postaci jedynie śniadań. Jedzenie w restauracjach jest jednak tak powszechne i świetnej jakości, że szkoda byłoby ograniczać się jedynie do hotelowej kuchni.

Atrakcje na Kubie

Karaiby last minute w dzisiejszych czasach są bardzo popularne. Kuba przyciąga turystów nie tylko ze względu na świetnie walory wypoczynkowe, ale też możliwość poznania fascynującej kultury i przyrody tego regionu. Kolonialne miasteczka, piękna przyroda, miejsca, w których zatrzymał się czas ciekawią i zachwycają wielu podróżników z całego świata.

Aruba wakacje i atrakcje

Na Arubie wczasy można spędzić również w bardziej aktywny sposób. Pomimo stosunkowo małej powierzchni, na miejscu można znaleźć bardzo wiele wypożyczalni sprzętu nurkowego oraz sprzętu do uprawiania sportów wodnych, takich jak kite-surfing, windsurfing czy surfing. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z wycieczek autokarowych lub prywatnych i zwiedzić wyspę. Atrakcje takie jak rejs katamaranem o zachodzie słońca, rejs łodzią podwodną, jazda jeepami 4x4 do naturalnego basenu czy też wizyta na wyspie De Palm Island to sztandarowe propozycje dla turystów, które są niezmiernie popularne.

Kultura Mauritiusa

Kolonialna przeszłość wyspy sprawiła, że jest to kraj wielokulturowy i wyróżniający się spośród innych wysp Oceanu Indyjskiego. Na wyspie żyją obok siebie w pełnej zgodzie Kreole, Hindusi, Chińczycy i Europejczycy. Różnorodność kulturowa i etniczna widoczna jest niemalże na każdym kroku. Każda społeczność celebruje uroczystości w innym czasie, dzięki temu, spędzając beztroskie wakacje na wyspie można trafić na jedno z wielu hucznie obchodzonych świąt. Szczególne miejsce w kulturze Mauritiusa zajmuje taniec oraz śpiew. Narodowy taniec Sega to prawdziwa uczta dla zmysłów i prawdziwy popis tancerzy. Ta bardziej stonowana wersja prezentowana jest w hotelach, natomiast tą bardziej żywiołową, zobaczyć można podczas uroczystości, kiedy tańczona jest przy ognisku na plażach przez młodych mieszkańców wyspy. Językiem urzędowym na Mauritiusie jest angielski, ale będąc na wyspie często słyszy się francuski, chiński, kreolski czy też inne dialekty.
Prawdziwa mieszanka kultur obecna jest również w kuchni. Z pewnością każdego turystę zadowolą dania kuchni indyjskiej, chińskiej czy francuskiej. Świeże owoce morza, aromatyczne przyprawy, egzotyczne owoce oraz lokalny rum to gwarancja doskonałej uczty. Ten kto szuka idealnego miejsca na spędzenie wakacji Last Minute, Mauritius nie rozczaruje, a z pewnością każdy znajdzie tu swój własny kawałek raju.

Waluta na Kubie

Wybierając się na kubańską wyspę należy wziąć zesobąeuro lub dolary. Funkcjonują dwie waluty na Kubie: peso kubańskie (CUP) i tzw. peso wymienialne (CUC). Po przylocie na Kubę, na lotnisku należy wymienić swoją walutę napeso wymienialne (CUC). To bardzo ważne, ponieważ zarówno euro, jak i dolary nie będą akceptowane w sklepach. Dodatkowo wiele kart kredytowych nie działa na Kubie z powodu amerykańskiego embarga. Najbezpieczniej jest więc wymienić walutę w kantorach, na lotnisku, w hotelu lub w banku.

Dubaj – informacje dla podróżnych

Dubaj to istna mieszanka kultur, dlatego przybywający tutaj turyści muszą przygotować się na mały szok. Na ulicach mieszają się Arabowie ubrani w tradycyjne stroje, mieszkańcy Dubaju, którzy przybyli tu z innych krajów, a także tłumy turystów. Mimo napływu wielu kultur, w Dubaju wszystko udało się bezkonfliktowo pogodzić w poszanowaniu dla każdego człowieka i nadrzędnych wartości. W znacznej mierze w Dubaju religią dominującą jest islam, który wyznawany jest przez ok. 80% mieszkańców. To właśnie ze względu na różnorodność kulturową jest znacznie większa tolerancja względem kuso ubranych turystek czy zgoda na spożywanie alkoholu przez turystów w barach hotelowych. Nie oznacza to jednak, że wszystko tu wolno i każdy świadomy turysta powinien okazać szacunek względem tradycji odwiedzanego kraju.

W Dubaju walutą obowiązującą jest Dirham (AED), bez problemu zakupić go można za Dolary Amerykańskie czy Euro w większości miejsc turystycznych. Ponadto możliwa jest również płatność w innych walutach niż lokalna lub kartą kredytową.

Strefa czasu w Dubaju to GMT + 4h, dlatego chcąc dowiedzieć się jaka jest dokładnie godzina w Dubaju należy wziąć pod uwagę zmiany czasu letniego lub zimowego w Polsce, gdyż w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zmiany czasu nie występują w ogóle.

Obywatele polscy nie potrzebują wcześniej wyrobionych promes wizowych, aby podróżować do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W Dubaju wizę otrzymuje się po przyjeździe – w postaci pieczątki wbitej do paszportu, która zezwala na jednorazowy pobyt do 30 dni. Paszport musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu. 

Seszele - atrakcje

Wczasy na Seszelach to nie tyle wielogodzinne wylegiwanie się na plaży czy relaks nad basenem.
To również szeroki zakres sportów, które można tu uprawiać. Wycieczki górskie pośród niesamowitej przyrody, nurkowanie czy snorkeling to tylko przedsmak atrakcji czekających na wyspach. Dla tych, którzy zdecydowali się na aktywne wczasy Seszele oferują między innymi osiemnasto dołkowe pole golfowe, które dzięki nieprawdopodobnemu otoczeniu czyni je jednym z najlepszych na świecie. Nie zabraknie również wędkowania na łodzi tzw. „big game fishing” oraz rejsów katamaranem na pobliskie oraz te trochę dalsze wyspy Seszeli.W wakacje Seszele stają się mekką turystów spragnionych słońca. Odwiedzając wyspę Mahe, warto zatrzymać się i zrelaksować na najdłuższej plaży Beau Vallon gdzie gwarantowane są niesamowite zachody słońca! Praslin kusi wspaniałą, piaszczystą plażą Anse Lazio oraz prawdziwą perłą, rezerwatem Vallee de Mai z liśćmi palm tak wielkimi, że można wybudować z nich dach domu. Silhouette wraz ze znajdującym się na niej pięciogwiazdkowym hotelem Hilton Labriz, zapewnia spokój w intymnym zaciszu prywatnych willi z dostępem do oceanu oraz egzotycznego ogrodu.Z kolei wyspa La Digue, z niesamowitą plażą Anse Source D’Argent oraz wieloma innymi równie urokliwymi zatoczkami to z pewnością raj dla zakochanych pragnących egzotycznych wakacji w nietuzinkowej sceneri

Malezja – wczasy 7+7

Malezja oferuje szeroką gamę wyjątkowych atrakcji, które można świetnie połączyć z wypoczynkiem. Doskonałym rozwiązaniem są wakacje 7+7, czyli kilkudniowa wycieczka w Malezji + ekskluzywne wakacje na rajskiej wyspie. Zwiedzanie Malezji jest rajem dla kochających naturę oraz osób szukających przygód. Ten tropikalny kraj proponuje między innymi nurkowanie, snorkeling, odkrywanie dżungli, wspinaczki górskie czy rejsy. Posiada jedne z najpiękniejszych wysp i plaż w całej Azji, liczne skarby natury, krystalicznie czyste wody, białe, piaszczyste plaże i kolorowe morskie życie. Fascynujący kraj czeka na to, żeby go odkryć, a bogata i kolorowa kultura Malezji wyróżnia się niepowtarzalnym charakterem. Oprócz opcji wczasów 7+7, warto również rozważyć przystanek w drodze na rajską wyspę. Wypoczynek na Langkawi, czy Penang można połączyć ze zwiedzaniem Singapuru, Kuala Lumpur lub z dzikim Borneo. Kraj ten jest znany ze swoich kolorowych festiwali i ekscytujących wydarzeń, między innymi Grand Prix Formuły 1 czy Międzynarodowej wystawy morskiej i kosmicznej w Langkawi. Jako jedna ze światowych destynacji, jest przepełniona różnorodnością wyjątkowych atrakcji. Wybierając się do tak bogatego kraju, połączenie wypoczynku i zwiedzania Malezji będzie świetnym rozwiązaniem.

Dubaj waluta i ceny

Walutą obowiązującą w Dubaju jest Dirham (AED), w rejonach turystycznych jednak bez problemu można płacić w Dolarach Amerykańskich czy w Euro. Lokalną walutę z kolei można z łatwością wymienić w bankach czy galeriach handlowych. Nie polecamy wymiany na lotnisku, gdyż kurs walut jest zazwyczaj znacznie mniej korzystny. Wycieczka do Dubaju a cena ?! Ze względu na przepych i luksus wszechobecny, Dubaj wydaje się być destynacją nieosiągalną - nie do końca! Na wycieczki do Dubaju mogą pozwolić sobie również osoby z mniej zasobnym portfelem, wbrew pozorom w Dubaju można znaleźć nocleg w bardzo przystępnych cenach. Ile kosztuje wycieczka do Dubaju? Oczywiście zależy to od potrzeb i wymagań każdego człowieka, aczkolwiek ceny są do przyjęcia. Standard hoteli jest znacznie wyższy niż europejski, 2* w Dubaju to nasze 3*, a nawet niekiedy 4*.

Wzdłuż wybrzeża ciągną się nieskończone, piaszczyste plaże, na których słońca nie brakuje o każdej porze roku. Amplituda temperatur w przeciągu roku jest bardzo mała i chociaż latem możliwe jest nawet występowanie huraganów, ze względu na porę deszczową występującą w tym regionie świata, to Barbados znajduje się w stosunkowo bezpiecznym miejscu i cyklony często go omijają. Środek wyspy stanowią w dużej części plantacje trzciny cukrowej, gdzie razem z funkcjonującymi na Barbadosie dużymi manufakturami cukru są głównym dochodem mieszkańców, oczywiście poza turystyką.

Kuchnia, religia i tradycja, czyli co warto wiedzieć o Seszelach

Zwiedzanie Seszeli pozwoli odkryć nie tylko wspaniała przyrodę, ale również nietuzinkową kuchnię. Seszele słyną z doskonałych kreolskich dań, które bazują na świeżych rybach i owocach morza. Lokalne specjalności takie jak krewetki, ośmiorniczki i kalmary z dodatkiem przypraw: wanilii, imbiru, chilli czy kardamonu przypadną do gustu każdemu kto lubi lekkie aromatyczne potrawy. Miłośnikom mięsa polecamy pysznego kurczaka w curry, a przed posiłkiem koniecznie trzeba skosztować drinka z rumu Takamaka.Przeważająca większość bo około 90 % mieszkańców Seszeli to katolicy. Pozostała część to wyznawcy Hinduizmu i Muzułmanie. Językami urzędowymi są: angielski, francuski oraz kreolski nazywany seselwa

Mauritius - wakacje 7 + 7

Zwiedzanie i wypoczynek to doskonały sposób na odwiedzenie dwóch kierunków podczas jednego wyjazdu.Ciekawą formą spędzenia wymarzonych wakacji jest połączenie wypoczynku na rajskim Mauritiusie z przystankiem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dubaj jako tętniąca życiem metropolia oferuje szereg jedynych w swoim rodzaju atrakcji. Wizyta na 124 piętrze najwyższego budynku świata- Burj Khalifa, kilometry piaszczystych plaż z widokiem na hotel żagiel - Burj Al Arab, wspaniałe meczety i zakupy w niesamowitych centrach handlowych ze sztucznym stokiem narciarskim i ogromnym akwarium to tylko niektóre miejsca, które warto odwiedzić.Innym równie interesującym pomysłem na urozmaicenie wakacji jest zwiedzanie egzotycznego Madagaskaru zakończone wypoczynkiem na Mauritiusie w konfiguracji na przykład 7+7. Siedem dni prywatnej wycieczki objazdowej z przewodnikiem po Madagaskarze oraz siedem dni błogiego wypoczynku na plaży będzie idealnym rozwiązaniem.Kolejną inspiracją jest rozpoczęcie egzotycznej wycieczki na wyspie Reunion, a następnie wypoczynek na Mauritiusie. Wczasy 7+7 w tej konfiguracji pozwolą na dokładne poznanie wulkanicznej wyspy Reunion i jej największych atrakcji oraz na odpoczynek w cieniu palm Mauritiusa.

Na wyspieopady deszczu są dosyć wysokie, dzięki czemu wyspa jest bardzo zielona. Występują dwie pory roku, sucha (trwająca od grudnia do czerwca) i deszczowa (od lipca do listopada), które trwają po pół roku. Ilość opadów zależy od powiewów wiatru i ukształtowania terenu. Tak więc obszary zawietrzne otrzymują niewielką ilość deszczu, a tereny dowietrzne i górskie zdecydowanie więcej. Należy pamiętać, że trwająca pora sucha nie gwarantuje nam niestety w stu procentach całkowitego braku deszczu. W czasie pory deszczowej mogą zdarzyć się silniejsze wiatry, a nawet huragany. Wybierając się w tym terminie należy mieć to na uwadze. Jest to zjawisko, które w tym czasie może wystąpić praktycznie na każdej wyspie w pasie wysp karaibskich.

Sri Lanka - ceny

Obowiązująca na Sri Lance waluta to rupia lankijska (LKR, kurs rupii to około 0,03 zł), podczas wyjazdu będzie można ją bez problemu kupić za dolary amerykańskie (bankomaty są również dostępne na wyspie, a płatności kartą coraz bardziej popularne). Kraj ten w porównaniu z innymi regionami Azji jest dość tani, dzięki czemu proponowane na wakacje oferty wyjazdów mają konkurencyjne ceny. Polecamy dokonywać rezerwacji z wyprzedzeniem – dzięki temu wybór hoteli i dogodnych przelotów będzie większy niż w przypadku ofert last minute.

Na wyspie obecni są także muzułmanie (potomkowie dawnych kupców) i chrześcijanie, którzy przybyli w czasach kolonialnych. Na Sri Lance kuchnia jest bardzo różnorodna, widać w niej wpływy z Indii, ale też z kolonii holenderskich i portugalskich. Dominują potrawy z ryżu, warzyw, kokosa, owoce morza i ryby – prawdziwa egzotyka na talerzu. Mięso jest rzadziej spotykane, choć w hotelach nie można narzekać na jego brak. Obowiązujące na Sri Lance ceny są dość niskie dla turystów z Polski – obiad w hotelowej restauracji nie kosztuje zwykle więcej niż obiad w Polsce, a poza hotelami ceny są nawet dziesięciokrotnie niższe i wiele zależy od naszych umiejętności targowania. Na Sri Lance walutą jest rupia (kurs rupii to około 2,7-3 zł za 100 LKR). Przed wjazdem na Cejlon należy wykupić wizę, która kosztuje 35 USD i jest łatwo dostępna przez internet na stronie www.eta.gov.lk/slvisa

Informacje praktyczne

Na Dominikanie walutą jest peso dominikańskie (DOP), które dzieli się na 100 centavos. Przelicznik lokalnej waluty to 1$ = ok. 45 DOP. W większości miejsc na wyspie, a w szczególności w miejscach turystycznych na równi z lokalną walutą honorowane są amerykańskie dolary. Zasilanie w gniazdkach jest takie samo jak w Stanach Zjednoczonych 110V/60Hz z dwubolcowymi wtyczkami typu amerykańskiego, wyjeżdżając z Europy należy więc zaopatrzyć się w odpowiednie przejściówki/adaptery. Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej nie potrzebują wiz, aby wjechać na teren Republiki Dominikany, natomiast turyści przy odprawie często muszą okazać bilet powrotny  lub/i wystarczającą ilość środków finansowych na pokrycie kosztów deklarowanego pobytu. Turyści są zobowiązani do wykupienia na granicy karty turystycznej (ok. 10$). Wymagany termin ważności dokumentu paszportowego to 6 miesięcy od daty przekroczenia granicy. W rejonach turystycznych jest stosunkowo bezpiecznie, natomiast zawsze trzeba zachować ostrożność. Nie zaleca się noszenia znacznej ilości gotówki, oraz biżuterii przy sobie. W terenach wiejskich oraz poza strefą turystyczną nie poleca się spacerów nocnych, dotyczy to również nieturystycznych dzielnic większych miast – takich jak Santo Domingo czy Santiago de los Caballeros.

Indie – ceny i praktyczne informacje

W kraju walutą jest rupia, jednak do Indii na wycieczkę wystarczy zabrać ze sobą dolary amerykańskie, funty szterlingi lub euro i kartę płatniczą, gdyż bankomaty są dość powszechne. Hotele i lepsze restauracje, zwłaszcza w dużych miastach, również oferują płatności kartą, także kantory są bardzo łatwo dostępne. Ceny w tym kraju są dość niskie dla turysty z Europy. Posiłek w dobrej restauracji lub w hotelu w Delhi, Jaipurze czy Goa kosztuje zwykle 2/3 tego, co w zwykłej restauracji w Polsce, a dania wegetariańskie są często nawet o połowę tańsze. Dzięki temu w Indiach wycieczki będą egzotyczne, ale i niedrogie.

Ważną informacją przed wykupieniem wycieczki do Indii last minute jest konieczność posiadania wizy. Obecnie procedura została znacznie ułatwiona i Polacy mogą nabyć promesę wizową online – wnosząc opłatę kartą.

Korsyka wakacje

Korsyka jest wyspą na Morzu Śródziemnym, położoną na południe od wybrzeża francuskiego i na północ od włoskiej Sardynii. Na Korsyce pogoda słoneczna panuje w sezonie od maja do października. Szczytem sezonu są oczywiście miesiące wakacyjne lipiec i sierpień. Jeżeli szukają Państwo ciekawej oferty Korsyka last minute to warto rozważyć miesiące czerwiec i wrzesień. W tym czasie na Korsyce plaże są prawie zupełnie puste, co sprawia, że Korsyka jest oazą spokoju i gwarancją na udany odpoczynek. Największe na Korsyce atrakcje to przyroda, górzyste tereny środkowej części wyspy i charakterystyczne, górskie, urokliwe miasteczka z klimatyczną architekturą: niewielkimi kościółkami, domkami. W większości skaliste wybrzeża i piękne zatoczki to klimat Korsyki. Polecamy wypożyczyć samochód na miejscu i samemu odkrywać uroki tej francuskiej wyspy, z której pochodził m.in. Napoleon Bonaparte.        

Najważniejsze w Kanadzie atrakcje związane są także z piękną przyrodą, warto na przykład wybrać się na przejażdżkę kolejną, by podziwiać za oknem soczyście zielone lasy lub zimą udać się na północ w celu uchwycenia zorzy polarnej.

Na miejscu polecamy skorzystać z możliwości kąpieli w naturalnym basenie – zbiornika, do którego wpada woda z ponad 50 metrowego wodospadu.

Puerto Plata to z kolei północny region Dominikany, który najbardziej spodoba się wielbicielom sportów wodnych, takich jak surfing, kite surfing i wind surfing. W szczególności słynna plaża Cabarete, ze względu na silny wiatr jest mekką dla kite-surferów i wielbicieli innych sportów wodnych.

Jamajka – ceny

Walutą Jamajki jest dolar jamajski, którego kurs wynosi 1 USD = ok. 120 JMD. Na Jamajce walutę lokalną warto posiadać, (choć nie jest to konieczne – w większości miejsc można płacić używając dolarów USD) płacąc w dolarach amerykańskich (USD) lub euro (EUR) czasem jest stosowany mniej korzystny przelicznik. Swój budżet na Jamajkę zależy od charakteru wycieczki. Mniej pieniędzy na miejscu potrzeba gdy mamy zapewniony hotel z wyżywieniem all inclusive (wszystko w cenie), a więcej, gdy hotel oferuje wyłącznie śniadania. Należy wiedzieć, że zarówno wwóz, jaki i wywóz dolarów jamajskich jest zakazany.  

Tajlandia waluta i ceny

Tajlandia ceny produktów dostępnych na miejscu ma na stosunkowo niskim poziomie. Jest to jeden z wielu powodów, dla których jest ona chętnie wybierana przez turystów. Choć trzeba mieć na uwadze, że w obszarach typowo turystycznych czy w samych hotelach ceny mogą być wyższe. Obowiązująca waluta Tajlandii to tajski baht, którym należy się posługiwać w trakcie pobytu.

Nie jest to więc wycieczka last minute. Wszystkie wyjazdy są dla Państwa przygotowywane indywidualnie i to Państwo decydują, które zakątki świata zawrzeć w programie. Warto więc dać się ponieść wyobraźni, a my zrealizujemy te marzenia dla Państwa.

Saint Lucia – Karaiby – kiedy jechać?

Na Saint Lucia wycieczki najlepiej organizować w miesiącach zimowych – od listopada do maja. Europejskie lato jest najbardziej deszczowym okresem na wyspie. Na Karaibach pogoda jest słoneczna przez okrągły rok. Rozróżnia się jedynie porę suchą i deszczową, która w zależności od położenia wyspy różni się nieznacznie. Dla uproszczenia można założyć, że pora sucha trwa w okresie europejskiej zimy, a deszczowa w okresie europejskiego lata.

Wille na wodzie dostępne są też w Malezji (Langkawi, Penang, Gaja/Borneo i Pangkor), a nawet w Kambodży!

Ci z Państwa, którzy preferują stały ląd, też nie będą zawiedzeni - mimo iż dla wielu osób Polinezja czy Malediwy to bungalow na wodzie, jednak destynacje te oferują także zakwaterowanie w formie nieco bardziej tradycyjnej, na przykład wille na plaży czy w ogrodzie. Podobnie jest na Bali, na Sri Lance, w Tajlandii czy na większości innych proponowanych przez nas kierunków – prywatne bungalowy nad morzem czy chatki przy plaży często są równie atrakcyjne, co te na wodzie, zazwyczaj też o wiele tańsze. Jeśli więc planują Państwo egzotyczne wakacje, oferty z naszego biura będą na pewno miłym zaskoczeniem pod względem różnorodności proponowanych noclegów!

Jamajka – atrakcje turystyczne

Jest niezliczona liczba atrakcji i możliwości na Jamajce. Bezpośrednio przy dużych hotelach dużą popularnością cieszą się sporty wodne, zarówno te motorowe jak i niemotorowe. Warto upewnić się, które sporty wliczone są w cenę pobytu, a za które trzeba dopłacić dodatkowo. Zazwyczaj sporty niemotorowe, takie jak surfing, windsurfing, rowery wodne itd. są już wliczone w cenę w pakiet All Inclusive, a za sporty motorowe: skutery, motorówki, narty wodne itd. należy dopłacić dodatkowo. Oprócz tego poza hotelem czeka na Państwa cały ogrom atrakcji. Polecamy wycieczki fakultatywne z polskojęzycznym przewodnikiem, który oprowadzi Państwa po najciekawszych miejscach na Jamajce i opowie wiele ciekawych historii i anegdot. Jednym z najciekawszych miejsc do zobaczenia jest wioska, w której urodził się, mieszkał, a później został pochowany Bob Marley, który poza tym, że był światowej sławy muzykiem i prekursorem reggae, jest prawdziwą legendą i symbolem Jamajki.

Sporty wodne i nurkowanie

Poza niesamowitymi plażami Filipin, wyspy znane są na całym świecie jako jedna z najlepszych destynacji do nurkowania. Morze jest tu ciepłe, przejrzyste i skrywa bardzo bogaty ekosystem. Rafa koralowa, zatopione wraki statków - brzmi jak sceneria filmowa, a wszystko to można zobaczyć właśnie na Filipinach. Do najpopularniejszych miejsc należą Coron, gdzie leżą zatopione japońskie wraki z II wojny światowej; Moalboal na wyspie Cebu Filipiny, a także znajdująca się w pobliżu wyspa Malapascua. Nie można też nie wspomnieć o dwóch najsłynniejszych rafach Apo Reef oraz Tubbataha Reef, gdzie utworzony został park krajobrazowy. Dostępna jest ona jednak tylko przez kilka miesięcy w roku. Filipiny klimat mają stworzony do nurkowania.

Rejsy i luksusowe pociągi

Budzić się każdego dnia w innym miejscu, jeszcze piękniejszym od poprzedniego – to marzenie niejednego podróżnika. Ten cudowny sen o zwiedzaniu możemy spełnić dla Państwa w prosty i genialny sposób: proponujemy rejsy w najciekawszych zakątkach świata lub noclegi na pokładzie luksusowych pociągów! Posiadamy w ofercie szeroki wybór statków na każdą kieszeń, które pozwalają zwiedzić tak ciekawe miejsca, jak basen Morza Śródziemnego, norweskie fiordy czy wyspy karaibskie. Luksusowe pociągi to natomiast zupełnie inny wymiar turystyki – przeznaczony dla podróżników szukających nietypowych atrakcji. Tego typu przejazdy dostępne są w Indiach czy w RPA. Pasażerowie podróżują na pokładzie wygodnych pociągów z indywidualnymi sypialniami-przedziałami wyposażonymi w łazienki i klimatyzację. Dostępne są też wagony restauracyjne, a nawet salony spa. Tak samo jak w przypadku rejsów, codziennie odbywa się zwiedzanie organizowane przez profesjonalnych przewodników.

Ciepło jest przez cały rok, zimą dopisuje piękne słońce, choć może być nieco za chłodno na korzystanie z kąpieli w oceanie – temperatury powietrza oscylują wokół 20 stopni. Pogoda w USA na wschodnim i zachodnim wybrzeżu stwarza więc warunki do wypoczynku praktycznie przez cały rok.

  • Waluta, ceny i zakupy

Waluta w Indiach to rupia, płatności kartą nie są tak popularne, jak w Polsce. Warto więc zabrać ze sobą trochę dolarów amerykańskich na wymianę, jednak jeśli będą Państwo potrzebowali gotówki, to ze znalezieniem bankomatu w większych miastach nie będzie problemu. Kurs rupii indyjskiej jest zmienny w stosunku do dolara, jednak ceny w Indiach są w większości tak niskie, że nie warto zaprzątać sobie głowy liczbami przed wyjazdem. Miasta w Indiach są dla Europejczyków bardzo chaotyczne, ale znajdą w nich Państwo większość niezbędnych udogodnień – banki i bankomaty, restauracje, supermarkety, a nawet świetne salony kosmetyczne. Podczas planowania zakupów warto zwrócić uwagę na lokalne wyroby, zwłaszcza tekstylne – są tanie i często takiej samej jakości, co ubrania ze znanych sieciowych sklepów.

  • Wizy

Od 2015 roku wiza do Indii dla Polaków nie stanowi już żadnego problemu – nie trzeba osobiście jechać do Ambasady w Warszawie w celu jej uzyskania, wystarczy wypełnić internetowy formularz i wnieść opłatę kartą. Promesa wizowa zostanie do Państwa wysłana drogą mailową. Dzięki temu jest już możliwa podróż do Indii na last minute, jednak najlepsze hotele w wysokim sezonie są szybko rezerwowane, więc warto zaplanować wszystko z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem.

Wakacje na Bali – pogoda i czas

Przeciętna temperatura na Bali to 27 stopni Celsjusza. Tropikalny klimat na wyspie sprawia, że pogoda na Bali sprzyja kąpielom słonecznym praktycznie przez cały rok. Temperatura w ciągu dnia w okresie suchym waha się między 30-32°C, a nocą spada do 22-23°C, wówczas zaznać można lekkiego odpoczynku od gorącego, monsunowego klimatu. Czas na Bali różni się od polskiego o 6-7 godzin do przodu (w zależności od tego, czy w Polsce jest czas letni, czy zimowy). Kiedy więc w Polsce jest godzina 12 w południe, wówczas czas lokalny na Bali pokazuje godzinę 18.00-19:00.

Zalety rejsu

Główną zaletą wycieczki statkiem jest wyjątkowy komfort podróży. Statki płyną głównie nocą, zaś za dnia cumują w porcie, co umożliwia odwiedzenie wielu miejsc podczas jednego rejsu. Dla każdego portu armator przygotował bogaty i różnorodny program wycieczek fakultatywnych na lądzie. W przypadku pokonywania dłuższych odległości i spędzenia całego dnia na morzu goście mogą korzystać z licznych atrakcji na pokładzie statku. Przy czym korzystanie z większości z nich jest wliczone w cenę. Rejsy statkiem słyną z bardzo dobrej kuchni, różnorodności posiłków oraz restauracji regionalnych. Wszystko to przy najwyższym standardzie obsługi, porozumiewającej się głównie w języku angielskim, ale także w hiszpańskim, niemieckim, włoskim, czy francuskim. Rejsy turystyczne są idealnym pomysłem na rodzinne wakacje, gdyż armatorzy oferują korzystny system zniżek (często za dziecko do 12 roku płaci się jedynie opłaty portowe). Dodatkowo na statkach przygotowane są specjalne programy rozrywkowe dla dzieci oraz całych rodzin, a także istnieje możliwość skorzystania ze żłobka lub klubu malucha.

Bali ciekawostki: kuchnia, religia, tradycje

Bali kryje w sobie ciekawostki, które zachwycą niejednego odkrywcę. Mieszkańcy Bali to osoby, których życie kulturowe i duchowe związane jest z bogami i duchami, czego świadectwem są liczne świątynie na Bali. Dziewicza przyroda i majestatyczne wulkany jeszcze bardziej podkreślają tajemniczość wyspy, tworząc wokół niej liczne legendy. Religia na Bali to przede wszystkim hinduizm balijski, który zawiera elementy buddyzmu oraz animistycznych kultów lokalnych, gdzie czczeni są liczni bogowie miejscowych gór, rzek czy drzew. Ludność wyspy to osoby obdarzone zdolnościami artystycznymi, można więc zobaczyć i zakupić wiele rękodzieł, które stanowić mogą wyjątkową pamiątkę z podróży. Zwyczaje i tradycje Bali związane są m.in. z procesjami w wiejskich świątyniach, takimi jak śluby czy ceremonie związane z inicjacją przejścia u dojrzewających dziewczyn i chłopców. Ciekawą tradycją jest na przykład podpiłowywanie zębów chłopcom i dziewczętom w czasie dojrzewania w celu odpędzenia złych duchów. Kuchnia Bali to przede wszystkim owoce morza, świeże owoce i makarony smażone z różnymi dodatkami. Kuchnia balijska zachwyca różnorodnością, świeżością, kolorami i wspaniałymi aromatami, dzięki czemu każdy smakosz znajdzie coś wyjątkowego dla siebie.

Japonia – co warto zobaczyć, a jednocześnie wypocząć?

Kraj ten jest tak egzotyczny i daleki od naszego, zarówno pod względem odległości, jak i kultury, że szkoda byłoby spędzić tam czas jedynie na wypoczynku. Dlatego polecamy Państwu urozmaicić pobyt na Okinawie wycieczkami fakultatywnymi w postaci wypraw nurkowych czy odwiedzin na innych wysepkach. Jeśli planują Państwo wczasy w Japonii w zimie w jednym z ośrodków narciarskich, na przykład w prefekturze Nagano, to warto wybrać się do Jigokudani Monkey Park – czyli do miejsca, gdzie zimą w gorących źródłach wylegują się tzw. śnieżne małpy (snow monkeys). Są one uwielbiane przez turystów i stanowią wdzięczny temat do fotografowania. Atrakcji w Japonii jest oczywiście dużo więcej, można więc skorzystać z wypoczynku w gorących źródłach regiony Hakone i wybrać się na rejs po jeziorze Ashi czy trekking z widokiem na wulkan Fuji. Urlop w Japonii będzie wtedy niezapomniany!

Waluta na Kubie

Kuba to wyspa, na którą należy wziąć zesobąeuro lub dolary. Funkcjonują dwie waluty na Kubie: peso kubańskie (CUP) i tzw. peso wymienialne (CUC). Najbezpieczniej jest wymienić walutę w kantorach, na lotnisku, w hotelu lub w banku na CUC. Zarówno euro, jak i dolary nie będą akceptowane w sklepach. Dodatkowo wiele kart kredytowych nie działa na Kubie z powodu amerykańskiego embarga.

Ekskluzywne wakacje w magicznych krajach na całym świecie

Nasze wycieczki charakteryzują się nie tylko wysoką jakością i standardem, ale również szeroką ofertą rozmaitych kierunków świata. Wakacje 7+7 spędzić można m.in. na bardzo egzotycznej wyspie Bali, która charakteryzuje się białymi, piaszczystymi plażami i malowniczymi tarasami ryżowym, które są niezwykle charakterystyczne dla tego regionu. Inną możliwością jest egzotyczna wycieczka na Malediwy, które wyróżniają się doskonałymi warunkami do nurkowania, a także podziwiać można niespotykane wille na wodzie oraz rozłożyste, piaszczyste plaże. Egzotyczne wycieczki idealnie sprawdzą się również do Meksyku, która przybliży nam starożytną cywilizację Azteków i Majów. Kuba oraz Jamajka zafascynują każdego miłośnika prawdziwej egzotyki, a Tajlandia zauroczy malowniczymi wyspami i spektakularnym wybrzeżem.

Egzotyczne wakacje pozwolą przeżyć niezapomnianą przygodę i odkryć nieznany dotąd świat. Każdy choć raz powinien przeżyć taką wycieczkę i pojechać w nieznane dotąd miejsca. Wycieczki z Unique Moments przypadną do gustu każdemu – organizowane wakacje idealne będą zarówno na podróż poślubną, jak i romantyczny wyjazd we dwoje czy rodzinną wyprawę.

Mauritius - waluta i ceny

Na Mauritiusie walutą obowiązującą jest rupia maurytyjska (MUR). Bez problemu można zamienić euro lub dolary amerykańskie na lotnisku, a następnie w drodze powrotnej, na lotnisku można wymienić pozostałą część waluty z powrotem na dolary lub euro. Wymiana waluty jest również możliwa w niektórych hotelach. W każdym większym mieście można znaleźć bankomat.
Wyspa może pochwalić się różnorodnymi hotelami, które oferują bardzo wysoki standard dla osób szukających luksusu i obsługi na najwyższym poziomie. Jednak wakacje na Mauritiusie są również dobrą opcją dla osób z mniej zasobnym portfelem, którzy szukają dobrej jakości za rozsądną cenę. Szczególnie podczas wakacji, oferty na ten kierunek są bardzo atrakcyjne cenowo.

Smaki Kuby

Kuba słynie z pysznych, odświeżających koktajli i drinków bazujących na lokalnie wytwarzanym rumie. Prawdziwe mojito, daquiri czy cuba libre sączone pod palmą na plaży to dla wielu osób definicja idealnych wczasów. Udając się na egzotyczną wycieczkę na Kubę warto również spróbować prawdziwych potraw charakterystycznych dla tego kraju. Podstawowymi składnikami używanymi w kuchni kubańskiej są: ryż, fasola, boniatos (słodkie kartofle), maniok, banany, wieprzowina, kurczak i ryby. Kubańczycy przez lata nauczyli się tworzyć dania z ograniczonej ilości składników, a częste niedobory produktów zmusiły ich do jak najlepszego wykorzystywania posiadanych zasobów. Do najbardziej charakterystycznych potraw zalicza się: arroz congri - ryż z czarną fasolą, Ropa vieja - rozdrobnione mięso wołowe w sosie pomidorowym z ryżem, Marquitas con mojo – smażone ciemne banany, Sopa de ajo – aromatyczna zupa czosnkowa, Frijoles negros – gęsta zupa z czarnej fasoli i wędzonego boczku. Na deser warto spróbować słodkiego przysmaku zwanego cururucho, czyli połączenia startego kokosa, papai, pomarańczy i miodu zawiniętych w palmowe liście. Bardzo popularne są również sałatki owocowe oraz świeżo wyciskane soki. W hotelach oferujących wyżywienie All Inclusive większość potraw to popularne dania kuchni międzynarodowej, dopasowane do potrzeb turystów. Podczas egzotycznej wycieczki zagranicznej proponujemy spróbować również prawdziwych potraw charakterystycznych dla tego kraju.

Seszele- nurkowanie

Seszele to nie tylko wakacje na plaży. Podwodny świat Seszeli to prawdziwa gratka dla miłośników nurkowania głębinowego. Malowniczość rozpościerających się raf koralowych między ponad setką wysp wzbudza niewątpliwą okazję do podziwiania najznakomitszych oraz różnorodnych darów fauny i flory. Nurkując na Seszelach temperatura wody jest bardzo przyjemna - 26-28 stopni na głębokości 20 m.
Zanurzając się w ciepłe wody Oceanu Indyjskiego można spotkać rekiny wielorybie, delfiny, żółwie, homary oraz wiele, wiele innych stworzeń. Polecamy również nurkowanie nocą , kiedy koralowce zmieniają barwy na bardziej fluorescencyjne.

Malezyjski mix kulturowy

Wybierając się na egzotyczną wycieczkę do Malezji spotkamy się z mieszanką Malajów, Chińczyków, Hindusów i innych grup etnicznych, które wraz z wpływami europejskimi sprawiają, że jest to kraj wielokulturowy. Wszystkie grupy narodowościowe żyją ze sobą w zupełnej zgodzie i pokoju religijnym. Meczety, świątynie buddyjskie i hinduistyczne sąsiadują ze sobą, nigdzie nie widać wrogości i wywyższania się. Malezyjski mix kulturowy odcisnęło piętno w miejscowej kuchni. Różne smaki i aromaty sprawiają, że wycieczka do Malezji stanie się kulinarnym edenem. W Malezji turysta znajdzie wszystkie kuchnie azjatyckie począwszy od pikantnych, ostrych dań kuchni malajskiej, indyjskiej i chińskiej, kończąc na tradycyjnych potrawach portugalskich.

Egzotyka w czystej postaci

Planując wyjazd do Dubaju warto zastanowić się nad połączeniem tego miejsca z innym krajem, dzięki czemu wycieczka stanie się jeszcze bardziej wyjątkowa i niezapomniana. Zaledwie 4,5h lotu od Dubaju znajduje się Państwo wyspiarskie – Malediwy, które słynie z jednych z najpiękniejszych plaż, rafy koralowej i warunków naturalnych na świecie. W tym przypadku można połączyć przyjemne z pożytecznym, w Dubaju - zwiedzanie, a na Malediwach - wypoczynek. Pogoda w Dubaju jak i na Malediwach jest idealna niemalże przez cały rok, dlatego wycieczki zagraniczne właśnie do tych krajów są tak popularne. Warto pomyśleć o tak znakomitym połączeniu jakim jest pobyt w dwóch krajach podczas jednego wyjazdu, co znacznie wzbogaci Państwa doświadczenia

Malediwy - nurkowanie

Wakacje na Malediwach są również doskonałym miejscem dla miłośników nurkowania zarówno tych początkujących jak i doświadczonych. Miejsce to uważane jest za jedno z najlepszych na świecie pod kątem nurkowania, a naturalne piękno Oceanu Indyjskiego przyciąga tu rocznie miliony turystów. Znaczna większość resortów zaopatrzona jest w centra nurkowe, wykwalifikowanych instruktorów oraz sprzęt do nurkowania, który można wypożyczyć bezpośrednio na miejscu. Na Malediwach nurkowanie dostarcza niesamowitych wrażeń, których nie sposób jest opisać słowami – to trzeba zobaczyć na własne oczy.

Ceny na Seszelach

Wybierając się na wycieczkę zagraniczną oprócz standardowej opłaty za pakiet należy zastanowić się nad dodatkowymi kosztami jakie mogą nas zastać w danym kraju.Seszele według powszechnej opinii nie należą do tanich destynacji. Jest w tym sporo racji, z uwagi na fakt, że większość towarów jest importowana.Ceny w restauracjach i hotelach są wysokie, niższe ceny można spotkać w barach typu take away. Oficjalną walutą Seszeli jest rupia seszelska (SCR), którą można wymienić na lotnisku, w bankach i w większych hotelach. Dolary Amerykańskie i Euro są akceptowane w większości hoteli, restauracjach i sklepach. Wycieczki fakultatywne na sąsiednie wyspy można zakupić bezpośrednio w hotelu lub też kontaktując się z rezydentem. Ceny za jednodniową wycieczkę z wyspy Mahe na Praslin zaczynają się od 100 euro/os.

Mauritius - waluta i ceny

Po wylądowaniu na lotnisku najlepiej wymienić walutę (Euro lub Dolary Amerykańskie) na walutę jaka obowiązuje na Mauritiusie czyli rupię maurytyjską (MUR). Ceny na wyspie w hotelach są dość wysokie. Większość produktów musi być na wyspę importowana. Dlatego jeśli wybrany hotel znajduje się w znacznym oddaleniu od sklepów czy też większych marketów sugerujemy w miarę możliwości o rezerwację formuły All Inclusive Jeżeli wybieracie się Państwo na ekskluzywne wakacje na Mauritiusie do luksusowego hotelu jakich jest wiele na wyspie, to trzeba się wziąć po uwagę wysokie ceny napoi alkoholowych i bezalkoholowych. Poza hotelami ceny na lokalnych targach nie odbiegają zbytnio od tych, które są w Polsce. Trzeba również pamiętać, że mieszkańcy Mauritiusa uwielbiają się targować.

Malediwy last minute

Egzotyka last minute staje się coraz bardziej popularna, aczkolwiek w przypadku Malediwów nie zawsze wyjazdy te będą tańsze. Czas podjęcia decyzji o wyjeździe jest oczywiście bardzo indywidualny, aczkolwiek zalecamy planowanie wyjazdu na Malediwy z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem, a w wysokim sezonie nawet 3,4 miesięcznym. Na Malediwach wycieczki last minute mogą się nie sprawdzać, głównie ze względu na brak już wolnych miejsc w hotelach, brak promocji lub bardzo wysoką cenę biletów lotniczych, dlatego też wyjazd na Malediwy - wycieczka last minute - może okazać się dużo droższym niż ten zaplanowany z wyprzedzeniem. Przed planowaniem jakiegokolwiek wyjazdu w dalekie kraje, warto wziąć pod uwagę, iż nie zawsze last minute egzotyka będzie opłacalna.

Island Hopping

Stolicą kraju i zarazem największym miastem jest Castries, o populacji niewiele ponad 50 tysięcy mieszkańców, co stanowi 1/3 mieszkańców całego państwa. Na wyspie znajdują się aż dwa lotniska, jedno przeznaczone dla długich międzynarodowych lotów, natomiast drugie dla mniejszych samolotów, które latają głównie pomiędzy wyspami karaibskimi.

Sri Lanka - ciekawe miejsca

Świątynie ukryte w gęstym buszu, zabytki wpisane na listę UNESCO, wspaniałe parki narodowe, lasy deszczowe, plantacje herbaty... Nie sposób w jednym zdaniu wymienić wszystkich atrakcji Cejlonu. Biorąc pod uwagę fakt, jak bogata w zabytki kultury jest Sri Lanka, to urlop tam spędzony na pewno nie będzie nudny! Zaplanowane na Sri Lace wczasy mogą łączyć w sobie elementy zwiedzania i wypoczynku – proponujemy wybór licznych wycieczek fakultatywnych, na przykład do bardzo ciekawego miasta Galle czy na plantację cejlońskiej herbaty. Można także spróbować nieco dłuższych wypadów, na przykład na jedną noc do dawnej stolicy – Kandy. Po drodze warto odwiedzić sierociniec dla słoni Pinnawala, w którym ratowane są te wspaniałe zwierzęta. Oferowane przez nas na Sri Lance atrakcje są dobierane tak, by zaciekawiły całą rodzinę – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wycieczki są prywatne, więc wyjazdy na pewno nie będą zbyt męczące. Zapraszamy do zaplanowania rodzinnych wakacji Sri Lance!

Sri Lanka – last minute

Egzotyka last minute brzmi zawsze bardzo kusząco, ale warto na początku zastanowić się, na czym podczas wyjazdu najbardziej Państwu zależy. W przypadku Sri Lanki wycieczki last minute nie zawsze będą możliwe, gdyż w wysokim sezonie turystycznym pokoje hotelowe rezerwowane są zwykle ze sporym wyprzedzeniem. Jeśli więc zależy Państwu na szerokim wyborze zakwaterowania i przelotów, to polecamy planowanie wyjazdu z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem (a w przypadku terminów styczniowych – najlepiej dwumiesięcznym wyprzedzeniem). Last minute i egzotyka niestety nie zawsze idą w parze, ale nasze biuro oferuje w zamian wiele ciekawych i korzystnych promocji przy wczesnych rezerwacjach. Zapraszamy!

Indie – pogoda

Podstawowe pytanie, które pojawia się podczas planowania wyjazdów do Indii – kiedy jechać? Goa i Kerala to regiony, w których ważną rolę odgrywa monsun, a więc deszcz, który przynosi bardzo duże opady. Trwa on od wiosny (kwiecień) do jesieni (październik) i w tym czasie nie polecamy planować wyjazdów na południe. Północ kraju, czyli np. słynny Trójkąt Kulturowy (Taj Mahal – Delhi – Jaipur) to tereny bardziej suche i mniej tropikalne. Najwięcej deszczu padam tam w lecie od lipca do sierpnia, ale w pozostałych wiosenno-letnich miesiącach od kwietnia do października panują tam nieznośnie upały. Najlepsza pogoda w Indiach panuje więc od późnej jesieni do wczesnej wiosny (od listopada do marca) i wtedy najlepiej jest planować wypoczynek i zwiedzanie.

USA – pogoda

Stany Zjednoczone Ameryki oraz Kanada zajmują niemal cały kontynent, więc niezwykle trudno jest opisać panujący w USA i Kanadzie klimat. Nowy Jork, Waszyngton, Boston czy Chicago pod względem pogody przypominają Polskę – charakteryzują się zimnymi, śnieżnymi zimami i ciepłym, często upalnym latem. Floryda jest idealna do zwiedzania przez cały rok, choć latem i wczesną jesienią należy pamiętać o panujących tam sporych upałach i ulewnych przejściowych deszczach, mogą tam również wystąpić huragany. Kalifornia charakteryzuje się dość „monotonną” aurą z niewielką ilością opadów, łagodnymi zimami i ciepłymi, ale nie bardzo upalnymi latami. W Kanadzie pogoda natomiast jest o wiele bardziej zróżnicowana – lato trwa tam zwykle krótko, w Toronto jest często bardzo upalne, a w Vancouver wilgotne, natomiast zimy są długie, mroźne i śnieżne – w niektórych miejscach utrudniające zwiedzanie.

Dominikana pogoda

Dominikana – kiedy jechać? Dominikana jest krajem całorocznym, a pory roku można podzielić na suchą i deszczową. Najlepszym czasem na wyjazd jest pora sucha – sezon trwający od końca października do początku kwietnia. Od maja do lipca trwa tzw. pora przejściowa, w której mogą pojawić się przelotne deszcze. Najmniej polecanym terminem jest przełom sierpnia i września – jest to szczyt pory deszczowej, a w ekstremalnych przypadkach mogą pojawić się nawet huragany. Co prawda pogoda na Dominikanie czasami potrafi zaskakiwać i w porze deszczowej rzadko pada, lecz dla pewności, nie polecamy planować swojego wyjazdu w tych miesiącach.

Atrakcje turystyczne Tajlandii, czyli który region lub wyspę wybrać

Turyści przybywający na wakacje w Tajlandii mogą wybierać spośród różnych lokalizacji wypoczynkowych. Każda z nich ma swój własny charakter. Decyzję podejmujecie Państwo w momencie wyboru lotniska przylotu. Największym portem i główną bramą wjazdową do kraju jest z pewnością lotnisko w Bangkoku Suvarnabhumi. Stąd drogą lądową można przejechać na któryś z regionów wypoczynkowych na wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej. Do najsłynniejszych ośrodków turystycznych należy w Tajlandii Pattaya – skupisko wszelkiego rodzaju rozrywek. To miejsce dla osób lubiących dobrą zabawę. Zupełnie odmienny charakter ma z kolei wyspa Ko Chang – spokojna, pełna bujnej roślinności, uważana za wciąż nieodkrytą oazę do spokojnego wypoczynku. W kierunku południowo-zachodnim, w odległości ok.3 godzin podroży od stolicy, leżą miejscowości Hua Hin i Cha Am. Piękno tutejszego wybrzeża skusiło nawet samych władców Tajlandii, którzy mieli tu swoją letnią rezydencję. Jeszcze dalej na półwyspie Malajskim znajduje się Ko Samui, region Krabi oraz satelickie wyspy Phi Phi, Koh Lanta, a także skomunikowana ze stałym lądem wyspa Phuket i znajdujący się na jej przedprożach region Khao Lak.

Saint Lucia – wycieczka

Wycieczki zagraniczne, a konkretniej wycieczki egzotyczne w rejony wysp karaibskich kojarzone są przez wielu jako bardzo ekskluzywne wakacje. Jak najbardziej – to bardzo dobre skojarzenie! Mieszkańcy Karaibów doskonale zdają sobie sprawę z potencjału i możliwości jakie posiadają. Luksusowe hotele zapraszają turystów z całego świata, aby każdy mógł poczuć jak smakuje prawdziwa egzotyka.

Saint Lucia lub Santa Lucia to Karaiby jeszcze mało odkryte przez tłumy turystów. Charakteryzuje się wspaniałym krajobrazem, nieco odmiennym od klasycznego wyobrażenia o tym regionie świata. Jest to idealny przykład na to jak różny mają Karaiby klimat.

Saint Lucia położona jest w tzw. głównym pasie Małych Antyli. Opady deszczu na Saint Lucii to dosyć częste zjawisko, aczkolwiek ze względu na zróżnicowaną rzeźbę terenu pogoda na Saint Lucii jest różna w zależności od miejsca. Na wybrzeżu powietrze jest bardziej suche i deszcze rzadziej występują, a im głębiej wewnątrz wyspy, tym gęstsza roślinność, wilgotniejsze powietrze i częstsze opady deszczu.

Unique Moments - biuro podróży we Wrocławiu

Jesteśmy licencjonowanym organizatorem turystyki z siedzibą we Wrocławiu i z powodzeniem działamy na rynku od 2007 roku. Nasz zespół stanowią specjaliści – pasjonaci podróży, którzy doskonale znają proponowane przez nas kierunki i zawsze chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Nazwa Unique Moments nawiązuje natomiast do unikatowych, niepowtarzalnych chwil, jakie towarzyszyć będą Państwu podczas wycieczek czy wypoczynku. Starannie selekcjonujemy miejscowości turystyczne oraz trasy objazdów tak, by całkowicie wyeliminować przypadkowość, która może mieć wpływ na obniżenie atrakcyjności podróży. Większość oferowanych przez nas wyjazdów to wycieczki indywidualne, odbywające się wygodnymi klimatyzowanymi samochodami w towarzystwie sprawdzonych przewodników i kierowców, którzy dbają o wysoki poziom usług i dobre samopoczucie naszych Klientów. Nasze biuro turystyczne zwraca też uwagę na szczegóły, które składają się na całościowy odbiór wyjazdu, jak szybkie prywatne transfery lotniskowe czy wybór różnych typów zakwaterowania podczas wypoczynku czy objazdu. Dzięki temu Unique Moments jest jednym z najlepszych biur podróży organizujących wyjazdy szyte na miarę. Nie muszą więc już Państwo dostosowywać swoich wakacji do oferty – to my dostosujemy ofertę do Państwa wymarzonych wakacji!

Filipiny – kuchnia, religia i tradycje

Ciekawym faktem jest to, że Filipiny są jedynym krajem azjatyckim, gdzie dominuje religia katolicka. Wynika to z historycznych wpływów hiszpańskich, których pamiątką jest chociażby krzyż Magellana na wyspie Cebu. Z kolei z obecnością Amerykanów na tych terenach należy wiązać powszechne posługiwanie się językiem angielskim. Pomimo, iż w użyciu jest aż 176 języków lokalnych, to urzędowym pozostaje filipiński i właśnie angielski. Wpływ na kulturę Filipin miały też sąsiednie państwa azjatyckie, z którymi prowadziły na przestrzeni wieków handel. Obecnie największym dobrem eksportowym kraju są kokosy, ale znane na całym świecie są także owoce mango. To właśnie lokalne owoce, owoce morza, a z mięs wieprzowina tworzą najpopularniejsze dania kuchni filipińskiej. Pomimo wielu przysmaków jest ona wciąż stosunkowo mało rozpowszechniona. W trakcie ekskluzywnych wakacji na Filipinach z pewnością zauważą Państwo ich najważniejszy atut, a mianowicie serdeczność oraz gościnność mieszkańców tego kraju. Każdy z nich chętnie pomoże zagubionemu turyście odnaleźć się w tej nieznanej, choć nie tak innej od naszej rzeczywistości.

Francja pogoda

We Francji panuje zbliżony klimat do Polski, szczególnie w środkowo-północnej części kraju. Zimy są mroźne, a lata zwykle bardzo gorące. Panują 4 pory roku. To co odróżnia Francję od Polski pod względem pogody jest występujący na południu kraju, klimat śródziemnomorski, który charakteryzuje się nieco łagodniejszymi zimami, natomiast lato jest równie gorące jak w centrum. Pogoda we Francji potrafi być zaskakująca, ale bezspornie najlepszym terminem na wypoczynek i zwiedzanie Francji jest czas od maja do września, czyli nasze europejskie lato. Pogoda jest wtedy zdecydowanie najlepsza, ale i ceny szybko rosną – najdrożej jest na przełomie lipca i sierpnia. Chcąc trochę zaoszczędzić, polecamy wybrać się do Francji w maju lub wrześniu, wtedy wycieczka do Francji będzie nieco tańsza, a dostępność pokoi w hotelach wyższa.

Dwa (lub więcej!) hotele podczas jednego wyjazdu

Jeśli kiedykolwiek stali Państwo przed dylematem, który z dwóch lub trzech hoteli na danym kierunku wybrać, to mamy doskonałe rozwiązanie – wszystkie! Proponujemy połączenie wypoczynku w kilku hotelach podczas jednego wyjazdu, dzięki czemu pobyt będzie bardziej urozmaicony, a Państwo będą mieli okazję poznać kilka regionów czy nawet krajów. Oferujemy bowiem połączenie pobytu w dżungli i na plaży (np. Ubud + plaża na Bali), na różnych wybrzeżach (np. zachód + wschód na Mauritiusie), na różnych wyspach (np. Aruba + Curacao, Mahe + Praslin) lub nawet w różnych krajach (np. Sri Lanka + Malediwy, Floryda + Bahamy).

Osobom szukającym dodatkowych wrażeń podczas urlopu wypoczynkowego polecamy noclegi na luksusowych jachtach lub katamaranach np. na Seszelach czy na Malediwach. Te ekskluzywne „ruchome hotele” dostarczą niezapomnianych, słonecznych wspomnień.

Jamajka Ceny

Planując budżet wycieczki na Jamajkę warto wziąć pod uwagę opcję wyżywienia jaką zakupimy w hotelu. W przypadku wyjazdu wypoczynkowego w hotelu z opcją All Inclusive będzie stosunkowo mało okazji do dodatkowego wydania pieniędzy. Należy przygotować dodatkowe fundusze na ewentualne wycieczki, transport i napiwki dla obsługi. Na Jamajce walutą jest dolar Jamajski, ale w większości miejsc turystycznych można płacić, używając dolarów amerykańskich, tak więc nie ma konieczności wymiany ich na walutę lokalną.

Wypoczynek w USA – ciekawostki i inne informacje

Kuchnia amerykańska jest znana na całym świecie, któż bowiem nie słyszał o doskonałych stekach, burgerach czy mieszance smaków meksykańskich i amerykańskich, w skrócie zwanej tex-mex. Jedzenie „na mieście” jest tak popularne, a wybór restauracji z każdego przedziału cenowego tak szeroki, że w hotelach w USA All Inclusive praktycznie nie funkcjonuje.

Warto zaznaczyć, że mimo iż baza hotelowa w USA jest bardzo rozbudowana, to polecamy jak najwcześniejsze rezerwacje, gdyż najlepsze hotele są bardzo popularne i często w całości rezerwowane. Wyjazdy do USA na last minute są możliwe tylko dla posiadaczy wiz.

Ceny w USA są nieco wyższe niż w Polsce, różnica nie jest jednak duża, a wiele produktów, jak np. środki higieniczne czy ubrania są często tańsze niż u nas. Duży wybór restauracji i barów na Florydzie czy w Kalifornii sprawia, że łatwo zjeść posiłek w każdym przedziale cenowym – polecamy na przykład niedrogie bary zwane „diner”, z charakterystycznymi kanapami, świetną kawą i typowo amerykańskim jedzeniem (np. burgery, naleśniki z syropem klonowym, żeberka).

Prócz wyjazdów do USA polecamy także Kanadę na wakacje, choć nie jest to może zbyt oczywiste miejsce na wypoczynek. Piękne zielone tereny, dość chłodne, ale urokliwe plaże, będą idealnym pomysłem na spędzenie urlopu dla osób aktywnych i szukających niecodziennych, oryginalnych atrakcji.

Dookoła świata i łączenie kierunków

Jeśli prywatne wycieczki, rejsy czy luksusowe pociągi to dla Państwa nadal zbyt mało, mamy w rękawie prawdziwego asa – wycieczki dookoła świata. Wystarczy, że opiszą nam Państwo swoją wymarzoną trasę (może to być np. Pekin + Singapur + Sydney + Los Angeles + Nowy Jork), a my zorganizujemy loty, hotele, wycieczki i atrakcje. Inną, nieco mniej ekstremalną formą wycieczki objazdowej, jest łączenie dwóch lub trzech niedalekich względem siebie kierunków, dzięki czemu podczas jednego wyjazdu można zwiedzić kilka krajów, na przykład: Tajlandia + Kambodża, Malezja + Indonezja, USA + Kanada. W ten schemat wpisuje się także tzw. „island hopping”, czyli przeskakiwanie z wyspy na wyspę – na Karaibach czy też na Seszelach. Czekamy na Państwa pomysły!

Hawaje - klimat

Wszystkim osobom, które wybierają się na Hawaje, wczasy z drinkiem i palemką umili przyjemna bryza wiejąca od oceanu - nie ma więc obaw, że dopadnie nas tam fala nieznośnych upałów. Jest to miejsce doskonale "zrównoważone" pogodowo, więc dla osób wybierających się do Hawaje temperatura będzie optymalna zarówno zimą, jak i latem. W najpopularniejszym turystycznie mieście Honolulu pogoda jest zwykle bardzo stabilna przez cały rok. Sezon deszczowy trwa zwykle od października do marca, jednak ilość opadów jest znikoma w porównaniu np. z popularnymi kierunkami w Azji. Hawaje są również regionem wolnym od huraganów czy tornad, które często nawiedzają USA - dzięki wygodnemu położeniu geograficznemu z dala od intensywnych zjawisk atmosferycznych. Wszystko to sprawia, że osobom szukającym idealnego miejsca na wakacje powinny przypaść do gustu o każdej porze roku.

  • Zdrowie

Przy wyjeździe do Indii szczepienia nie są wymagane, ale zalecane jest skonsultowanie się z lekarzem – jak przy planowaniu wyjazdu do każdego egzotycznego kraju. Należy pamiętać, by pić wodę butelkowaną (nigdy z kranu) i powstrzymać się przed jedzeniem na ulicy – mimo iż uliczne stragany często są bardzo kuszące, to jedzenie z nich serwowane może być szkodliwe dla europejskich żołądków. Jedzenie serwowane w restauracjach, również hotelowych, jest zwykle tanie i bardzo dobrej jakości.

Unikalna przyroda Hawajów

Hawaje stanowią istotne centrum kulturowe Pacyfiku, ale najważniejszym ich walorem jest jednak przyroda. Oferowane przez nas podczas wyjazdu na Hawaje wycieczki krajoznawcze na wyspie O'ahu pozwalają odkryć prawdziwe piękno regionu. Polecamy wyprawę do wodospadu Manoa - aby do niego dotrzeć należy odbyć niezbyt długi spacer przez tropikalną dżunglę, oczywiście z przewodnikiem. Dzieciom na pewno spodoba się wyprawa łodzią podwodną - to niezapomniane przeżycie, dzięki któremu można mieć florę i faunę Pacyfiku niemal na wyciągnięcie ręki. Kochającym plaże osobom wyjeżdżającym na Hawaje wycieczka na "oceaniczne wydmy" sprawi nie lada radość. Są to piaszczyste "wysepki", które od lądu dzieli kilkaset metrów oceanu - prawdziwy raj dla plażowiczów!

Meksyk - pogoda i klimat

Ze względu na swoją ogromną powierzchnię i różnorodne ukształtowanie terenu, Meksyk jest krajem, przez który przechodzi kilka stref klimatycznych. Na północnych obszarach panuje suchy i gorący klimat pustynny, na terenach południowych nizin mamy do czynienia z wilgotnym i gorącym klimatem tropikalnym. Środek kraju, w tym stolica - Miasto Mexico, jest położony wysoko nad poziomem morza (ponad 1500 m. n.p.m.) i temperatury wahają się tam od średnio 12 stopni w ciągu dnia i 1 stopnia w nocy w zimie do maksymalnie 30 stopni w ciągu dnia i około 15 stopni w nocy latem.  Jeśli zastanawiają się Państwo kiedy jechać do Meksyku, to najlepszą porą jest polska zima lub wczesna wiosna, kiedy pogoda w Meksyku jest najbardziej stabilna: jest najwięcej słońca i małe prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu. Jest to więc idealny kierunek na odczarowanie zimowej aury i wygrzanie się w pełnym meksykańskim słońcu.

Smaki Meksyku

Egzotyczna wycieczka do Meksyku na pewno nie rozczaruje fanów podróży kulinarnych, którzy w każdym kolejnym odwiedzanym miejscu mają szansę na spróbowanie jedynych w swoim rodzaju przysmaków. Burrito, tacos, chiapas, carnitas, chili con carne, empanas no i oczywiście margarita mogą być wystarczającym powodem do wyruszenia w kilkudniową podróż po tym słonecznym kraju. Również miłośnicy mocniejszych trunków nie będą zawiedzeni – będąc w Meksyku można nie tylko posmakować tradycyjnej tequili, ale również odwiedzić destylarnię, w której się ją produkuje. Jest to wspaniała okazja, aby zobaczyć na własne oczy proces powstawania tego alkoholu z liści agawy i nabyć lokalny alhohol w atrakcyjnej cenie.

Polinezja Francuska - ceny

Nie ma co ukrywać, że Polinezja Francuska do tanich nie należy - jest to jedna z droższych destynacji na całym świecie, również ze względu na bardzo wysokie ceny lotów z Europy w ten rejon świata. Jeśli marzą Ci się prawdziwie luksusowe wakacje Bora Bora jest idealnym wyborem - piękne, ekskluzywne hotele z bungalowami umieszczonymi nad błękitną laguną z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów. Dla tych, którzy bardziej cenią sobie możliwość obcowania z lokalną ludnością, niż wysoki standard zakwaterowania, wczasy na Bora Bora i innych wyspach również są doskonałą opcją, ponieważ na miejscu znajduje się wiele kameralnych pensjonatów oferujących ciepłą, domową atmosferę i dużo niższą cenę. Turystom, którym marzy się Polinezja Francuska wakacje w tym niezwykłym miejscu z pewnością przyniosą mnóstwo radości.

Wycieczki na Polinezji Francuskiej

Wyspy Polinezji Francuskiej mają do zaoferowania nie tylko luksusowe bungalowy na wodzie i możliwość wypoczynku na niebiańskich plażach. Dla osób, które cenią sobie aktywne spędzanie wolnego oferta atrakcji i wycieczek na Bora Bora, Moorea i Tahiti będzie świetną alternatywą dla leniuchowania. Hotele posiada bogatą ofertę dostosowaną zarówno dla dorosłych, jak i specjalnie dla najmłodszych gości. Dzieci z pewnością z przyjemnością będą uczestniczyły w grach i zabawach organizowanych przez specjalne kluby dla dzieci. A dorośli? Wybór atrakcji dla nich jest bardzo szeroki! Na miejscu czekają widokowe loty helikopterem, ekscytujące wyprawy samochodami terenowymi lub quadami oraz cały wachlarz sportów wodnych, takich jak: żeglarstwo, windsurfing, kajaki, canoe. Jeśli interesują Państwa lokalne zwyczaje i kultura, to wizyta w Tiki Theatre Village z pewnością przypadnie Państwu do gustu. Jak widać, egzotyczna Polinezja może być wspaniałym połączeniem wypoczynku oraz zwiedzania.

Zanzibar - klimat

Planując wyjazd na wyspę Zanzibar pogoda jest ważnym czynnikiem, który może zadecydować, czy wyjazd będzie udany, czy też nie. Niezależnie od tego, czy ma być to wyjazd Zanzibar - wypoczynek, czy Zanzibar – zwiedzanie, powinniśmy unikać niskiego sezonu, czyli kwietnia i maja. W tym czasie na wyspie występują bardzo obfite, nawet kilkudniowe nieprzerwane opady deszczu, więc wakacje w takiej aurze mogłyby skończyć się na ciągłym siedzeniu w hotelu. Wiele resortów w porze deszczowej jest nawet całkowicie zamkniętych dla turystów. Najlepszą porą na wyjazd jest czas od czerwca do października oraz styczeń-luty. W tych miesiącach jest dużo słońca, a opady deszczu występują sporadycznie. Jeśli zastanawiamy się więc kiedy jechać na Zanzibar, to pogoda powinna nam sprzyjać w miesiącach wysokiego sezonu. Jeśli zależy nam na tym, aby w hotelach były tłumy, to warto wybrać miesiące poza lipcem i sierpniem.

Zanzibar - kiedy jechać?

W klimacie Zanzibaru i Tanzanii wyróżniamy porę suchą i deszczową. Pora sucha trwa od czerwca do września lub października i jest szczególnie odczuwalna na południu. Od listopada do kwietnia występują dość równomierne opady deszczu. Na północy kraju (w tym także na wyspie Zanzibar) występują dwie pory deszczowe: od marca do końca maja oraz od listopada do grudnia. Pobyt na wybrzeżu najlepiej zaplanować między czerwcem a wrześniem, kiedy prawie w ogóle nie występują opady, a morska bryza łagodzi upał. Nie zaleca się planowania wyjazdu w kwietniu i maju, kiedy to większość resortów jest zamkniętych ze względu na obfite opady deszczu. Planując wyjazd na Zanzibar pogoda jest jednym z czynników, na który powinniśmy zwrócić uwagę, aby podczas wycieczki zagranicznej mogli cieszyć się pięknym słońcem.

Ceny na Zanzibarze

Wybierając się na Zanzibar należy zabrać ze sobą dolary amerykańskie, które po przylocie można wymienić na lokalną walutę Zanzibaru, czyli szylingi tanzańskie. Gotówkę najlepiej wymieniać w mieście Stone Town lub na lotnisku, w hotelach również jest taka możliwość, ale kurs jest mniej korzystny. Warto zwrócić uwagę na to, aby zabrać dolary wyprodukowane w 2005 roku lub później, ponieważ starsze banknoty mogą nie być honorowane do wymiany. 1000 szylingów tanzańskich jest odpowiednikiem około 2 polskich złotych. Pomimo tego, że Zanzibar jest raczej ubogą wyspą, to ze względu na to, że żyje prawie wyłącznie z turystyki ceny tu są dość wysokie. Są stosunkowo niższe niż ceny na Seszelach, czy Mauritiusie, ale wyższe niż ceny w Indiach, czy Tajlandii. Napoje bezalkoholowe kosztują to ok. 1 000 do 2 000 szylingów, posiłek od ok. 25 000 do ok. 35 000 szylingów.

Waluta i ceny na Bali

Bali jest jedną z droższych wysp w regionie, więc ceny na Bali również mogą być wyższe. Szczególnie może być to odczuwane w pobliżu atrakcji turystycznych – restauracjach czy sklepach spożywczych. Waluta Bali to rupia indonezyjska, której wymiany można dokonać na lotnisku, w kantorze, w banku lub w hotelu na Bali. Kurs 1 rupii indonezyjskiej wynosi około 0,0003 złotego.

Wiza na Kubę – jak ją wyrobić?

Każdy uczestnik wyjazdu musi posiadać tak zwaną Kartę Turysty – wizę, która jest ważna przez 30 dni od daty pojawienia się na Kubie. Wizę można wyrobić zarówno w Ambasadzie w Warszawie, bezpośrednio na lotnisku w Hawanie, jak i za pośrednictwem naszego biura (ok. 180 zł/os). Polecamy wyrobienie wizy minimalnie na 2 tygodnie przed wyjazdem. Taki zabieg pozwoli skrócić znacznie proces kontroli na lotnisku po przylocie na Kubę. Do wyrobienia Karty Turysty za naszym pośrednictwem należy przedstawić jedynie paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z Kuby. Udając się do Ambasady w Warszawie, oprócz paszportu, należy przygotować również imienne ubezpieczenie, dokument potwierdzający zakwaterowanie na Kubie oraz uiścić opłatę w wysokości 22 Euro w gotówce.

Aruba ceny

Na Arubie i na Curacao ceny niestety są dosyć wysokie. W szczególności produkty spożywcze i jedzenie w restauracjach jest dużo droższe niż w Polsce. Wynika to przede wszystkim z tego, że większość towarów na wyspach ABC jest importowanych. Z tego względu warto rozważyć opcję Aruba all inclusive. Walutą na Arubie jest florin arubański (AWG), a na Curacao gulden antylski (ANG). Ze względu na to, że większość turystów pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, to wszędzie można płacić również amerykańskimi dolarami.

Barbados – czas relaksu

Na Barbadosie najbardziej popularne i zarazem najpiękniejsze jest zachodnie i południowe wybrzeże. Przepiękne, długie i szerokie plaże, oraz kolorowa rafa koralowa sprawiają, że na wyspę przybywają amatorzy błogiego relaksu i wypoczynku. Pływające wokół wyspy delfiny, barakudy, latające ryby, oraz oczywiście wielkie żółwie morskie są nie lada gratką dla wielbicieli nurkowania i podziwiania podwodnego świata. Jednym słowem, na tej rajskiej wyspie każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy poszukujemy błogiego relaksu, czy aktywnego wypoczynku, to Barbados spełnia wszystkie te kryteria. Jest znakomitą destynacją dla rodzin z dziećmi, romantycznych wyjazdów, czy też wycieczek całej grupy znajomych. Iście rajski klimat Barbadosu zapewni każdemu tropikalne i egzotyczne wakacje w jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi.

Malediwy waluta i ceny

Na Malediwach funkcjonuje waluta jaką jest rupia maldiwska (MVR), aczkolwiek w większości hoteli możliwa jest płatność w Dolarach Amerykańskich lub w Euro, ponadto w większości miejsc płacić można również kartami kredytowymi VISA, MASTERCARD oraz AMEX. Dzięki czemu nie jest wymagana wymiana pieniędzy na lokalną walutę. Na Malediwach ceny w hotelowych restauracjach i barach różnią się, w zależności od standardu hotelu. Jednak należy liczyć się z tym, iż wszystkie produkty są importowane na każdą z wysp, dlatego też ceny nie należą do najniższych.

Dominikana szczepienia - nie ma obowiązkowych szczepień wymaganych przy wjeździe do Republiki Dominikany, jednakże przed wyjazdem można wykonać zalecane szczepienia oraz zabrać ze sobą potrzebne środki farmaceutyczne. Szczepienia na Dominikanę najlepiej wykonać w okresie 4-6 tygodni przed wyjazdem. Jeżeli do wyjazdu pozostało nam mniej niż 4 tygodni, należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia możliwości wykonania szczepień, oraz konsultacji leków, które należy umieścić w apteczce podróżnej.

Francja Last Minute

Tym określeniem można określić kończą się we Francji pogodę słoneczną i szczyt sezonu turystycznego, który trwa mniej więcej do końca września/połowy października. Planując na Lazurowym Wybrzeżu wczasy należy upewnić się czy pogoda i przede wszystkim temperatura, na tym przełomie będzie wystarczająca aby odpoczywać i opalać się na plaży. Podobnie sytuacja wygląda na Korsyce, na której szczyt sezonu przypada na lipiec i sierpień. Poza głównym sezonem turystycznym ceny w wielu miejscach spadają, szczególnie w miejscach wypoczynkowych. W tym czasie można znaleźć hotele nawet za połowę ceny. Warto wiedzieć jednak, że na Korsyce w miesiącach zimowych od listopada do marca większość hoteli i restauracji jest całkowicie zamykanych, przez co znalezienie noclegu może być nieco utrudnione.

USA – dodatkowe informacje

W USA walutą jest oczywiście dolar amerykański, natomiast w Kanadzie walutą jest dolar kanadyjski. Płatności kartą kredytową w obu krajach są bardzo powszechne, karty debetowe („bankomatowe”) są jednak zdecydowanie mniej popularne. Podczas wybierania się do Kanady czy USA na zwiedzanie należy pamiętać, że na karcie kredytowej zostanie zabezpieczona kaucja w niemal każdym odwiedzanym hotelu, a więc należy zadbać o środki na koncie bankowym. Kaucja jest oczywiście zwrotna, ale dopiero po około 1-2 tygodniach.

Warto też wspomnieć, że przy wjeździe do USA wymagana jest wiza, o którą należy starać się na samym początku planowania wyjazdu.

Dominikana last minute

To czy warto zawczasu planować swój wypoczynek czy też czekać do ostatniej chwili wybierać miejsce i termin wypoczynku jest oczywiście sprawą indywidualną. Osobiście polecamy planować wyjazdy egzotyczne z pewnym wyprzedzeniem, najpóźniej do 2-3 tygodni przed wylotem. Last minut na egzotycznych kierunkach również może być ciekawą propozycją dla osób, które w ostatniej chwili decydują się na urlop, jednak jest trochę ryzykowne i nie zawsze gwarantuje najlepszą cenę.

Jamajka last minute

Planowanie wyjazdów na ostatnią chwilę ma swoje plusy i minusy. Szczególnie gdy obieramy za swój cel egzotykę, last minute nie musi okazać się najlepszą opcją. Owszem, zdarza się, że linie lotnicze i hotele obniżają swoje ceny w okresie do tygodnia przed wylotem, pojawiają się promocje itd., ale nie jest to na pewno wyjątek. Warto też pamiętać, że dzieje się tak najczęściej poza sezonem, w miesiącach z niepewną pogodą i małym zainteresowaniem turystów. Jeżeli planują Państwo polecieć na Jamajkę w okresie wakacyjnym, świąteczno-noworocznym, wielkanocnym i podczas tzw. spring break (wiosenna przerwa – przerwa w nauce wśród uczniów i studentów w amerykańskich college-ach i uczelniach) to wyjazdy typu last minute egzotka na Karaiby raczej odradzamy, gdyż dostępność miejsc, szczególnie w hotelach jest bardzo mała. Co innego poza głównym sezonem, wtedy może się zdarzyć, że na Jamajce ceny w hotelach będą niskie a koszt przelotu atrakcyjny. Jednak bazując na naszym doświadczeniu, polecamy Państwu rezerwować wycieczkę z pewnym wyprzedzeniem.

Kuchnia, religia i tradycja, czyli co warto wiedzieć o Tajlandii

Bardzo silny wpływ na kulturę, a przede wszystkim codzienność Tajów ma buddyzm. Poza pięknymi świątyniami czy mnichami w żółtopomarańczowych szatach, wyraża się on najpełniej w zachowaniu mieszkańców Tajlandii, która nie bez przyczyny jest nazywana krainą uśmiechu. Kultura tego kraju jest nie tylko fascynująca, ale i bardzo złożona. Osoby, które chciałyby poznać tajskie tradycje od nieco innej strony, powinny wybrać się na galę boksu Muay Thai, który przez lata stał się niemalże sportem narodowym. Ceny w Tajlandii pozwalają na odwiedzenie licznych i różnorodnych atrakcji bez ponoszenia dużych kosztów. Nie ma chyba lepszego sposobu na kontakt z codziennymi zwyczajami mieszkańców niż wizyta na jednym z licznych, tętniących różnorodnością bazarach, na które Tajlandia wycieczka na pewno Państwa zaprowadzi. A po męczącym dniu zwiedzania ukojenie zmysłom może przynieść mistrzowsko wykonany masaż. Jeszcze innym znakiem rozpoznawczym na całym świecie jest smaczna i uznawana za bardzo zdrową tajska kuchnia. Została ona wyniesiona do poziomu sztuki kulinarnej. Na wyspie Tajlandii Phuket i w innych miejscach kraju odbywają się lekcje gotowania. Poznane w ich trakcie przepisy i tajniki pozwolą zabrać nieco wycieczki egzotycznej do domu. Odtworzone w Polsce przypomną smak słonecznych wakacji podczas długich, zimowych wieczorów.

Francja ceny

Wycieczki zagraniczne zawsze pociągają za sobą spore wydatki, warto więc wiedzieć, że Francja nie należy niestety do tanich krajów. Ceny we Fracji, a szczególnie w Paryżu są bardzo wysokie. Obok Londynu i Moskwy, jest to najdroższa europejska stolica. Walutą we Francji jest od 1999 roku euro, które można kupić w każdym kantorze w naszym kraju. Wypoczynek na Lazurowym Wybrzeżu również jest dosyć kosztowny, szczególnie w hotelach nad brzegiem morza w miejscowościach takich jak Cannes czy Saint Tropez. W hotelach położonych nieco w głębi lądu można znaleźć tańsze zakwaterowanie.

Filipiny zwiedzanie - atrakcje regionu Palawan

Bardzo ciekawym regionem jest Palawan, położony na zachodzie archipelagu. W jego skład wchodzi długa na ponad 400 km główna wyspa o tej samej nazwie oraz mniejsze wysepki wokół niej. Palawan uchodzi za obszar wciąż jeszcze nieodkryty przez masową turystykę. Aura naturalności i lokalnego klimatu wynika być może nieco z jego odosobnionego położenia oraz niewielkiego zaludnienia. To właśnie tutaj znajdują się piękne laguny, otoczone malowniczymi skałami, a także jeden z cudów natury wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO - Podziemna Rzeka Puerto Princesa. Na Palawanie znajdą Państwo niewielkie wysepki, gdzie na pięknych plażach można zupełnie zapomnieć o trudach codzienności i oddać się wakacyjnej beztrosce. Północna część regionu znana jest również z bogatego podwodnego świata, który można oglądać zarówno w czasie nurkowania powierzchniowego, jak i głębinowego. Udając się na Filipiny all inclusive w hotelach nie należy się spodziewać.

Hawaje - co warto zobaczyć?

Honolulu kusi turystów bogatą ofertą atrakcji i rozrywek: można wybrać się na rejs widokowy o zachodzie słońca, nurkowanie z rekinami, bądź spróbować swych sił w pływaniu na desce surfingowej (jest to najpopularniejszy sport na Hawajach). Warto zaznajomić się z burzliwą historią Hawajczyków i udać się na wycieczkę do bazy wojskowej Pearl Harbor, na szczyt krateru Punchbowl oraz do Centrum Kultury Polinezji. Wyspy charakteryzują się bardzo zróżnicowanym krajobrazem: od złocistych, piaszczystych plaż, poprzez ogromne klify i lasy tropikalne, aż do górskich szczytów, które pokrywa śnieg. Hawaje są wyspami wulkanicznymi, można tu na własne oczy zobaczyć wciąż aktywne wulkany, które do dziś wyrzucają z  siebie lawę. Najwyższym szczytem Hawajów jest wulkan Mauna Kea, który wznosi się na wysokość 4205 m n.p.m. Najlepszym miejscem do obserwowania i zwiedzania wulkanów jest wyspa Big Island, gdzie przy odrobinie szczęścia możemy zobaczyć rozgrzaną do czerwoności, płynną lawę.

Hawaje - wakacje 7 + 7

Wyspy hawajskie położone są niemal na środku Oceanu Spokojnego, ponad 3800 km od wybrzeża Kalifornii. Jest to spory dystans do pokonania, warto więc pomyśleć o połączeniu wypoczynku na Hawajach ze zwiedzaniem Los Angeles lub San Francisco - przesiadka w jednym z tych miast jest nie do uniknięcia, można więc spędzić kilka dni na odkrywaniu ikon Kalifornii. Jeśli preferują Państwo wizytę w kilku miejscach podczas wycieczki zagranicznej, to świetnym pomysłem jest też połączenie wypoczynku na 2 lub 3 wyspach hawajskich, np.: 7 dni na wyspie Oahu + 7 dni na wyspie Maui/Kauai lub Big Island. Zainteresowanych wyjazdami na Hawaje serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Meksyk - atrakcje

Playa del Carmen i inne miejscowości przy Riviera Maya są świetnym miejscem wypadowym na wycieczki fakultatywne w Meksyku z przewodnikiem lub też samodzielne eksplorowanie kraju. Najchętniej odwiedzanymi miejscami przez turystów są dawne osady Majów i Azteków, takie jak Chitzen Itza, Coba, czy Tulum. Warto odwiedzić również destylarnię tequili, wybrać się na safari do Parku Sian Kaan oraz schłodzić się w jednej wapiennych cenot, czyli naturalnych studni wypełnionych krystalicznie czystą wodą. Wycieczki można rezerwować z wyprzedzeniem, jeśli chcemy mieć zagwarantowany termin zwiedzania, jednak ceny w Meksyku mogą okazać się nieco niższe ze względu na możliwość porównywania ofert pomiędzy różnymi organizatorami i targowania się.

Meksyk - kiedy jechać?

Planując wypoczynek w Meksyku pogoda jest jednym z czynników decydujących o terminie wyjazdu. Miasto Cancun i meksykański półwysep Jukatan to najpopularniejsza wakacyjna destynacja w kraju - ma on nieco inny niż cały Meksyk klimat i warunki naturalne. Półwysep charakteryzuje się pogodą podobną jak na Karaibach, a więc wysokimi całorocznymi temperaturami, małą liczbą deszczowych dni zimą i większymi opadami i możliwymi huraganami w miesiącach od czerwca do września/października. Huragany nie są zjawiskami codziennymi, a te najgroźniejsze i powodujące największe szkody zdarzają się raz na kilka lat, warto jednak wiedzieć, że takie zjawiska meteorologiczne w Meksyku mogą się pojawić. Oczywiście większość hoteli posiada zabezpieczenia przed silnymi wiatrami, więc turyści mogą czuć się bezpiecznie nawet w czasie mniej sprzyjającej aury. Najlepiej jedank zaplanowac swój urlop i wyjazd w fo tego egzotycznego kraju w czasie polskiej zimy lub wiosny, kirdy takie anomalie pogodowe się nie zdażają, a pogoda sprzeja plażowaniu i zwiedzaniu Meksyku.

Polinezja Francuska - kiedy jechać?

Rozważając podróż na Polinezję Francuską wczasy można planować bez obaw właściwie przez cały rok. Na Polinezji Francuskiej klimat jest typowo tropikalny, dzięki czemu przyjezdni mogą cieszyć się słońcem i wysoką temperaturą przez większość miesięcy w roku. Szczególnie polecanym czasem na podróż jest czas od czerwca do października, kiedy jest mniej opadów deszczu niż w pozostałych miesiącach roku. Nie tylko przyjazny kliemat jest atutem Polinezji Francuskiej. Miejsce to jest wyjątkowe także dzięki niezwykłemu ukształtowaniu terenu: od płaskich, piaszczystych atoli ciągnących się kilometrami niczym białe wstążki na błękitnej tafli oceanu, poprzez porośnięte bujną roślinnością i pachnącymi kwiatami wzgórza, aż po skaliste, osiągające ponad 2 000 m wysokości szczyty, wznoszące się dumnie ponad chmurami. Takie widoki pozostają w pamięci do końca życia!

Polinezja Francuska - wakacje 7 + 7

Wybierając się na Polinezję warto rozważyć połączenie wypoczynku na rajskich wyspach z kilkudniowym zwiedzaniem Stanów Zjednoczonych. Ze względu na trasę lotu sugerujemy około tygodniowy przystanek w stolicy słonecznej Kaliforni - Los Angeles. W ciągu tygodniowego pobytu mogą Państwo zwiedzić Miasto Aniołów, wybrać się do Las Vegas, czy odwiedzić przepiękny Wielki Kanion. Nie muszą być to koniecznie wczasy 7 + 7, dzięki lotom rejsowym długość wyjazdu oraz trasę zwiedzania oczywiście możemy dostosować do Państwa oczekiwań. Zachęcamy do kontaktu, a z przyjemnością przygotujemy indywidualną ofertę specjalne dla Państwa.

Szczepienia na Zanzibarze

Od kilku lat szczepienia w przypadku wczasów na Zanzibarze są nieobowiązkowe. Zalecana jest jednak konsultacja z lekarzem medycyny tropikalnej, który może doradzić pewne zabezpieczenia przed podróżą, jak np. leki przeciwko malarii, które nie są wymagane dla podróży na Zanzibar, ale mogą być zalecane dla niektórych osób. Cała Tanzania znajduje się w strefie o niskim stopniu zagrożenia żółtą febrą, w związku z czym szczepienia przeciwko tej chorobie w przypadku lotów z Polski nie są konieczne. Jeśli natomiast podróżujemy z kraju o wysokim zagrożeniu żółtą febrą, jak np. Kenia, to wtedy szczepienie jest wymagane i żółta książeczka, która jest poświadczeniem wykonanych szczepień, może być kontrolowana na granicy.

Oferujemy kompleksową ofertę złożoną z przelotu, transferów, ubezpieczenia, rejsu - zapewniając najlepsze kategorie zakwaterowania oraz propozycji wycieczek fakultatywnych. Na Państwa życzenie możemy uzupełnić ofertę o kilkudniowy pobyt wypoczynkowy lub zwiedzanie przed lub po rejsie. 

Słońce przez cały rok

Jest bardzo mało miejsc na ziemi, gdzie słoneczna pogoda panuje niezmiennie przez okrągły rok. Skorzystanie z oferty last minute Aruba, lub last minute Curacao może spowodować, że i Państwo znajdą się w jednym z takich miejsc, gdzie przepiękne, białe plaże i lazurowe Morze Karaibskie dopełniają spełnienie egzotycznych, wakacyjnych marzeń.

Waluta i ceny na malediwskich wyspach

Na Malediwach walutą obowiązującą jest rupia malediwska (MVR), jednak bez najmniejszego problemu wszędzie można płacić zarówno w Amerykańskich Dolarach (USD) czy Euro (EUR). Aby zagwarantować sobie dobrą cenę wyjazdu, zalecamy rezerwację wczasów egzotycznych na Malediwach z wyprzedzeniem, gdyż wtedy jest większe prawdopodobieństwo rezerwacji wymarzonego hotelu oraz zakupu w korzystnej cenie biletów lotniczych, czego niestety nie można powiedzieć o ofertach last minute tego kierunku. Na Malediwach ceny w hotelach bardzo się różnią, aczkolwiek kierunek ten jest nie tylko otwarty dla osób dysponujących większym budżetem, ale i dla tych z mniej zasobnym portfelem. Wśród setek hoteli na Malediwach znaleźć możemy również te mniej luksusowe i dostępne na każdą kieszeń. 

Barbados last minute

Na Barbadosie ceny wyjazdów last minute nie są niestety bardzo atrakcyjne. Dużo lepszym pomysłem jest rezerwacja wyjazdów z pewnym wyprzedzeniem, na około 2-3 miesiące przed planowanym wylotem bilety lotnicze są w niższych cenach, a zarazem dostępność hoteli jest dużo wyższa.

Oprócz wypoczynku na rajskich plażach, warto również poznać kilka wysp podczas jednego wyjazdu. Jednym z pomysłów jak połączyć wypoczynek i zwiedzanie jest island hopping. Co to takiego? Jak sama nazwa wskazuje (island – wyspa, hopping – skakanie), jest to skakanie po wyspach. Wycieczka na Karaiby w takiej opcji pozwala połączyć podczas jednej podróży kilka wysp karaibskich, a pomiędzy nimi zorganizowany jest krótki przelot. Najlepiej połączyć 3-4 wyspy leżące blisko siebie, tak aby zmaksymalizować czas na wypoczynek i zwiedzanie, a zminimalizować czas podróży pomiędzy wyspami. To bardzo unikalny i ciekawy pomysł na egzotyczne wycieczki, coś co pozwala poznać i zobaczyć więcej za jednym razem. Odległości pomiędzy wyspami są na tyle niewielkie, że loty trwają zazwyczaj około 30 minut, dzięki czemu błyskawicznie przemieszczamy się pomiędzy wyspami i możemy dokładniej poznać kulturę i różnorodność wysp karaibskich.

Zostaw kontakt. Odezwiemy się do Ciebie.Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. +48 71 336 51 42
+48 71 336 51 28
607 322 035

Katalog 2016

Katalog 2016 UniqueMomements
Katalog online  Zobacz 
Katalog tradycyjny

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje i najciekawsze
oferty egzotycznych podróży

Aktualna pogodaCiśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 15.52 km/h
Deszcz: 0 mm
22°
Aktualna pogoda