Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie – wczasy i wakacje

Dubaj znajduje się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Półwyspie Arabskim, nad Zatoką Perską. Naturalna linia brzegowa wynosi stosunkowo mało, bo tylko 72 km, dlatego też podjęto działania mające za zadanie poprawę tej sytuacji. Cel został osiągnięty dzięki budowie ogromnych sztucznych Wysp Palmowych, które wydłużyły linię brzegową o ponad 500km! Dzięki temu zdecydowanie więcej osób może cieszyć się widokiem pięknego lazurowego morza z okien swoich apartamentów. Dubaj wczasy to gwarancja wyśmienitej pogody, luksusu oraz niezapomnianych wrażeń. 

czytaj dalej...
Dubaj, ZEA - przykładowe propozycje wyjazdów
W Dubaju znajduje się jedna z najwyższych na świecie tańczących fontann, która może osiągnąć wysokość nawet do ok. 140 m (równowartość 45 piętrowego budynku), zlokalizowana jest ona tuż przy centrum handlowym Dubai Mall oraz Burj Khalifa.

Dubaj wczasy – wymarzony klimat i pogoda

Zjednoczone Emiraty Arabskie znajdują się w strefie klimatu zwrotnikowego kontynentalnego suchego, na pustyni natomiast panuje klimat skrajnie suchy. W Dubaju pogoda sprzyja podróżowaniu niemalże przez cały rok, a dzieli się on na dwie pory: lato i zimę. Turyści, którzy planują wczasy w Dubaju w okresie lata muszą być świadomi temperatur jakie tam panują, gdyż potrafią one osiągać nawet 45 – 50°C, zimą z kolei w Dubaju temperatury są znacznie przyjemniejsze, gdyż sięgają ok. 24°C – to idealny czas na zwiedzanie. 

Dubaj wakacje last minute all inclusive

Do Dubaju wakacje można zaplanować z wyprzedzeniem  lub na ostatnią chwilę, aczkolwiek w tym drugim przypadku, wybór hoteli jest już bardzo mocno ograniczony, a ceny biletów lotniczych rosną z dnia na dzień, co w ostateczności skutkuje tym, iż wyjazd może okazać się dużo droższy niż ten zaplanowany znacznie wcześniej. Dlatego też do Dubaju wczasy zalecamy rezerwować z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Dubaj All Inclusive jest możliwy, jednak niestety zaledwie kilka hoteli w tym mieście oferuje wszystko w cenie, głównie ze względu na to, iż jest to kraj muzułmański o ścisłych zasadach. Znaczna większość hoteli oferuje same śniadania, 2 lub 3 posiłki, przez co wyjazd  do Dubaju All Inclusive bardzo zawęża wybór hoteli. W Dubaju plaże w większości przypadków są prywatne i przynależą do miejscowych hoteli, dlatego też poszukiwanie wyjazdu Dubaj last minute, może zakończyć się niepowodzeniem, ze względu na brak dostępności w hotelach, które zlokalizowane są tuż przy plaży.

Dubaj wakacje – co warto zobaczyć

W Dubaju ciekawych miejsc jest ogrom. Począwszy od najwyższego na świecie wolnostojącego budynku – Burj Khalifa, hotelu w kształcie żagla, który nieoficjalnie ma 7* - Burj Al Arab, tańczącej fontanny, sztucznie usypanych Wyspy Palmowych, stoku narciarskiego wybudowanego na pustyni, aż po jedną z największych na świecie galerii handlowych Dubai Mall, która liczy ponad 1200 sklepów. W galerii tej znajduje się również jedno z największych na świecie akwariów – Dubai Aquarium & Underwater Zoo. Wycieczki po Dubaju z przewodnikiem zalecamy w wersji prywatnej, wtedy przewodnik jest na Państwa wyłączność, dzięki czemu program wycieczki można dowolnie modyfikować, oczywiście do zrealizowania są również wycieczki grupowe. Nie sposób jest się tam nudzić, gdyż w Dubaju wycieczek fakultatywnych jest bardzo duży wybór. Miasto Dubaj atrakcji oferuje bez liku, zwłaszcza dla osób podróżujących z dziećmi, gdyż znajduje się tam wiele parków rozrywki. W Dubaju na zwiedzaniu się jednak nie kończy, dla osób marzących o wypoczynku, miasto to oferuje również piękne, piaszczyste plaże. Dubaj wakacje i wypoczynek to znakomite połączenie przyjemnego z pożytecznym.  Emiraty Arabskie mają wiele do zaoferowania dlatego, gdy już poznamy Dubaj, wycieczka do Abu Dhabi da nam możliwość poznania kolejnego, niezwykle interesującego emiratu. Jednym z ważniejszych punktów zwiedzania jest Wielki Meczet Szejka Zayeda, ósmy pod względem wielkości meczet na świecie. Oprócz tego na fanów Formuły 1 czeka tu nie lada atrakcja w postaci toru wyścigowego oraz parku rozrywki Ferrari World, w którym znajduje się najszybsza na świecie kolejka górska, który osiąga zawrotną prędkość 240 km/h. 

Dubaj – informacje dla podróżnych

Dubaj to istna mieszanka kultur, dlatego przybywający tutaj turyści muszą przygotować się na mały szok. Na ulicach mieszają się Arabowie ubrani w tradycyjne stroje, mieszkańcy Dubaju, którzy przybyli tu z innych krajów, a także tłumy turystów. Mimo napływu wielu kultur, w Dubaju wszystko udało się bezkonfliktowo pogodzić w poszanowaniu dla każdego człowieka i nadrzędnych wartości. W znacznej mierze w Dubaju religią dominującą jest islam, który wyznawany jest przez ok. 80% mieszkańców. To właśnie ze względu na różnorodność kulturową jest znacznie większa tolerancja względem kuso ubranych turystek czy zgoda na spożywanie alkoholu przez turystów w barach hotelowych. Nie oznacza to jednak, że wszystko tu wolno i każdy świadomy turysta powinien okazać szacunek względem tradycji odwiedzanego kraju.

W Dubaju walutą obowiązującą jest Dirham (AED), bez problemu zakupić go można za Dolary Amerykańskie czy Euro w większości miejsc turystycznych. Ponadto możliwa jest również płatność w innych walutach niż lokalna lub kartą kredytową.

Strefa czasu w Dubaju to GMT + 4h, dlatego chcąc dowiedzieć się jaka jest dokładnie godzina w Dubaju należy wziąć pod uwagę zmiany czasu letniego lub zimowego w Polsce, gdyż w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zmiany czasu nie występują w ogóle.

Obywatele polscy nie potrzebują wcześniej wyrobionych promes wizowych, aby podróżować do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W Dubaju wizę otrzymuje się po przyjeździe – w postaci pieczątki wbitej do paszportu, która zezwala na jednorazowy pobyt do 30 dni. Paszport musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu. 

Zostaw kontakt. Odezwiemy się do Ciebie.Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. +48 71 336 51 42
+48 71 336 51 28
607 322 035
info@um24.pl

Katalog 2017

Katalog 2017 UniqueMomements
Katalog online Zobacz 
Katalog tradycyjny

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje i najciekawsze
oferty egzotycznych podróży

Aktualna pogodaCiśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 20.52 km/h
Deszcz: 0 mm
6°
Aktualna pogoda