Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij
Najciekawsze oferty

Wczasy i wakacje - Filipiny, Azja

Jako kraj, który cieszy się dużą popularnością wśród propozycji wybieranych na wakacje Filipiny to wyjątkowe i egzotyczne miejsce. Kojarzą się z wysokimi temperaturami, rajskimi plażami, krystalicznie czystą wodą, rafami koralowymi oraz bujną roślinnością. Położone są na ponad 7 tysiącach wysp i gwarantują wypoczynek w hotelach wśród naturalnej, nienaruszonej przez człowieka przyrody z dala od tłumów. Dla tych, którzy pragną odkryć Filipiny wczasy oferują bogactwo możliwości, a miejsca zaskakują swoją różnorodnością. Rajskie plaże oraz rafy koralowe zapraszają do tego tropikalnego kraju na wypoczynek. Wyspy takie jak Mindanao, druga co do wielkości z filipińskich wysp, Palawan z licznymi rybackimi wioskami oraz miejscami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO czy Boracay o zaledwie 7 km długości są idealnymi miejscami na wczasy na Filipinach.


Każdy znajdzie tu swój prywatny raj wśród tysiąca innych wysp. Idealne na wczasy Filipiny wyróżniają się jedną z najdłuższych linii brzegowych spośród państw azjatyckich. Przyciągają przede wszystkim swoimi rajskimi plażami o białym piasku i krystaliczną wodą. Niektóre z cieszących się światową sławą filipińskich plaż znajdują się na wyspie Boracay, spośród których trzeba wymienić szczególnie dwie - Yapak oraz Balinghai. W rejonie El Nido, należącym do wyspy Palawan czy na wyspie Panglao zlokalizowanej niedaleko wyspy Bohol znajdują się równie piękne plaże z przeźroczystymi wodami, przez które z łatwością można obserwować podwodne życie.


Filipiny znane są przede wszystkim z raf koralowych, wśród których najsłynniejszą jest Rafa Koralowa Tubbataha przy wyspie Palawan. Występują tam setki gatunków ryb, korale czy różnorodne ptactwo wodne. Jest to unikalne miejsce z dziewiczą rafą koralową z przepiękną 100-metrową pionową ścianą, rozległymi lagunami oraz dwoma koralowymi wyspami i uznawane jest za jeden z najlepszych punktów do nurkowania na świecie. Jadąc na Filipiny wakacje świetnie połączyć z wykorzystaniem piękna otaczającej przyrody.


Filipiny oferują niezliczoną ilość miejsc do zobaczenia, zaczynając od piaszczystych plaż, po bujne lasy tropikalne, a kończąc na górzystym krajobrazie kraju. Na liście nowych siedmiu cudów świata oraz na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO znajduje się podziemna rzeka na wyspie Palawan w Parku Narodowym Puerto Princesa, który obejmuje również imponujące jaskinie z przepięknymi formacjami skalnymi, nienaruszone stare lasy oraz charakterystyczne dla tego obszaru gatunki roślin czy zwierząt, jak żółw zielony czy krokodyl filipiński. Przyroda na Filipinach potrafi zaskakiwać niejednokrotnie, a najlepszym przykładem na to są Wzgórza Czekoladowe znajdujące się na wyspie Bohol, stanowiące wizytówkę całych Filipin. Te stożkowe pagórki znane są ze względu na swoje zmieniające się barwy w porze suchej właśnie na kolor czekoladowy. Filipiny gwarantują bogactwo możliwości, jednak tym co przyciąga najbardziej są plaże oraz ocean, który kryje w sobie docenianą na całym świecie rafę koralową. Wypoczynek na Filipinach może stanowić świetną okazję do odkrycia również bardziej turystycznych zakątków kraju.

Zostaw kontakt. Odezwiemy się do Ciebie.Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. +48 71 336 51 42
+48 71 336 51 28
607 322 035

Aktualna pogodaCiśnienie: hPa
Wiatr: km/h
Deszcz: mm
°
Aktualna pogoda

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje i najciekawsze
oferty egzotycznych podróży

Katalog 2016

Katalog 2016 UniqueMomements
Katalog online  Zobacz 
Katalog tradycyjny