RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Aktualności

Egzotyczna Wielkanoc

Dominikana i Seszele to kraje, w których większość mieszkańców to wyznawcy religii katolickiej. Obchody świąt na poszczególnych kierunkach czy dni wolne od pracy, różnią się od tych zwyczajów, które znamy z Polski. Mieszkańcy Seszeli czy Dominikany z pewnością więcej czasu, z racji sprzyjających warunków pogodowych, chętniej spędzają czas poza domem - głównie na plażach, świętując w gronie najbliższych. W tym okresie zwyczajowo można spodziewać się bardzo dobrych warunków pogodowych. W przypadku rezerwacji dokonywanych z większym wyprzedzeniem, turyści mogą liczyć na atrakcyjne zniżki w hotelach i specjalne atrakcje związane z obchodami świąt.

Jak wyglądają obchody świąt wielkanocnych na poszczególnych kierunkach?

W których krajach celebruje się Wielkanoc i w jaki sposób? Przedstawiamy kilka, podstawowych informacji dotyczących Seszeli i Dominikany. Być może artykuł będzie dla Państwa inspiracją do zaplanowana przyszłorocznego urlopu. Szczególnie, że kwiecień  to zwykle wysokie prawdopodobieństwo świetnej pogody.

Wielkanoc na Seszelach

Aż 70 % mieszkańców to katolicy.

Zwykle przez cały tydzień wielkanocny odbywa się wiele lokalnych procesji, uroczystości i ceremonii religijnych. Niedziela i poniedziałek wielkanocny, to dni wolne od pracy. Wiele hoteli oferuje wielkanocne zabawy dla najmłodszych gości i specjalne menu w restauracjach. To świetny, rodzinny czas, dla wszystkich, którzy spędzają święta na Seszelach.

Okres Wielkanocy to zwyczajowo rownież najlepszy czas pod kątem pogody oraz warunków do nurkowania.

Celebracja świąt na Mahe
Celebracja świąt na Mahe
Procesje wielkanocne
Procesje wielkanocne
Dominikańska Wielkanoc

Większość mieszkańców to wyznawcy religii rzymsko-katolickiej.

Semana Santa czyli Wielkanoc w Dominikanie zaczyna się w Niedzielę Palmową i trwa przez cały Wielki Tydzień. To szczególny czas, który mieszkańcy w dużej mierze poświęcają na spotkania i wspólne świętowanie wśród najbliższej rodziny. Oprócz celebrowania świąt w obrządkach religijnych, Dominikańczycy chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu, szczególnie na lokalnych plażach.  
Obchody Wielkiego Tygodnia w Dominikanie mają procesje, które odbywają się w Wielki Czwartek i Wielki Piątek: najbardziej popularna jest ogromna procesja, która rozpoczyna się w XVI-wiecznej katedrze Santa María la Menor w Santo Domingo po porannej mszy.

Kwiecień w Dominikanie to koniec najwyższego sezonu turystycznego. W tym okresie można liczyć na niższe stawki w hotelach i nadal sprzejającą pogodę.

Katedra w Dominikanie
Katedra w Dominikanie
Lokalna plaża w Dominikanie
Lokalna plaża w Dominikanie
wróć

Social Media
Blog
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.