RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Aktualności

Ślub za granicą

Niektórym marzy się huczne wesele z całą rodziną u boku, planowane z co najmniej rocznym wyprzedzeniem . Inna grupa osób najchętniej zorganizowałaby tę uroczystość w gronie najbliższych, bez szumnego celebrowania. Są również tacy, którzy ceremonię pragną przeżyć tylko we dwoje…

Miejsca, która proponujemy to oprócz pięknych okoliczności przyrody, również minimum po względem formalnym. Błogi wypoczynek z All Inclusive – najlepszym kierunkiem będzie Dominikana. Zwiedzanie najpiękniejszych plaż na świecie – idealnie wpiszą się w ten zamysł Seszele, a może bajkowa sceneria i bardzo dobry serwis ślubny – to brzmi jak Mauritius.

 

Ślub na plaży
Kiedy zacząć planowanie wyjazdu ślubnego?

W przypadku ślubu cywilnego najkrótszy czas waha się od 4 do 12 tygodni przed datą wyjazdu, w zależności od kraju docelowego. Najmniej czasu potrzebujemy na organizację ślubu na Seszelach. Dokumenty bowiem wystarczy przesłać w postaci skanu e-mailem na miesiąc przed planowaną podróżą.

Optymalnym jednakże czasem będzie 6 miesięcy przed datą wyjazdu – wówczas bez niepotrzebnych nerwów i większą dostępnością dat, na spokojnie możemy planować to wyjątkowe wydarzenie.

W każdym przypadku to zdecydowanie krótszy czas niż planowanie tradycyjnego ślubu w Polsce, więc to może być też ratunek dla osób, które chcą się pobrać jak najszybciej.

Dla par, które planują ślub kościelny lub konkordatowy, czas planowania wyjazdu powinien być wydłużony co najmniej o miesiąc więcej, aby dopełnić formalności w lokalnej parafii.

 

Romantyczny slub na Seszelach
Romantyczny slub na Seszelach
Ślub na Seszelach na plaży
Ślub na Seszelach na plaży
Od czego zacząć?

Przede wszystkim od kontaktu z organizatorem, który będzie odpowiadać za przygotowanie wyjazdu. Specjalista wskaże jakie dokumenty będą potrzebne i przedstawi możliwości jakie będzie miała para zarówno jeśli chodzi o zakwaterowanie, jak i dostępne daty oraz charakter samej ceremonii.

Na większości kierunków, jakie oferujemy, potrzebujemy jedynie kilku dokumentów.

- akty urodzenia obojgu narzeczonych

- kopie paszportów

- zaświadczenia o braku przeciwskazań do zawarcia związku małżeńskiego

W przypadku osób rozwiedzionych czy adoptowanych będą wymagane dodatkowe dokumenty.

Do ślubów kościelnych wymagane są także dokumenty sakramentów ślubnych, wraz z tłumaczeniami. Oprócz ustalenia elementarnych szczegółów i preferencji młodej pary, specjalista skonsultuje się z lokalnymi przedstawicielami, aby potwierdzić datę ślubu i zamówić urzędnika i tłumacza, którzy będą obecni podczas ceremonii zaślubin.

 

Romantycznie na Mauritiusie
Ile kosztuje wyjazd ślubny?

Koszty różnić się będą w zależności od kierunku, standardu wyjazdu, terminu i długości pobytu. Średnie ceny wahają się od 20 000 zł do 30 000 zł za parę.

Jak wygląda ceremonia i przebieg ceremonii na miejscu?

Po przylocie zazwyczaj tego samego dnia lub nazajutrz, para ma zaplanowanie spotkanie z dedykowanym koordynatorem ślubnym, który dopilnuje, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem. Konsultant ślubny przedstawi dokładny przebieg ceremonii, odpowie na ewentualne pytania i wątpliwości. Jest wsparciem dla pary i w razie nieprzewidzianych zdarzeń będzie reagować na bieżąco.

W dniu ślubu przygotowania zaczynają się zwykle wcześnie rano. Panna Młoda może skorzystać z dodatkowego serwisu ślubnego, np. makijażystki czy fryzjera. Często w pakiecie ślubnym zapewniony jest też oddzielny pokój, aby każda osoba mogła przyszykować się osobno.

Ślub udzielny jest w obecności urzędnika i świadków na plaży, w j. angielski, j. hiszpańskim lub j. francuskim – w zależności od miejsca docelowego. W większości przypadków podczas ceremonii obecny jest również polski tłumacz. Sama ceremonia trwa zazwyczaj do pół godziny, a po niej przygotowana jest sesja fotograficzna dla pary.

W dniu ślubu para może sobie zażyczyć przygotowanie uroczystej, romantycznej kolacji, aby w podniosły sposób celebrować ten wyjątkowy dzień.

Czy warto?

Nasi klienci potwierdzają, że tak! Warto, warto przekonać się o tym osobiście.

Dzięki Unique Moments spędziliśmy wspaniały czas na rajskich Seszelach. Wszystko dopięte na ostatni guzik, pełen profesjonalizm. Pani Monika poleciłam nam świetne hotele i rzeczy do zwiedzania oraz pomogła w zorganizowaniu ślubu naszych marzeń!! Gorąco polecamy!! ;)

 

wróć

Social Media
Blog
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.