Aruba i Curaçao - praktyczne informacje

Fauna i flora Aruba i Curaçao

Na Arubie i Curacao panuje gorący klimat podrównikowy, co sprawia, że średnia roczna temperatura wynosi ponad 27OC. W połączeniu z niewielkimi, dochodzącymi do maksymalnie 500mm rocznie opadów deszczu, tworzy bardzo suchy i nieprzyjazny dla rozwoju roślinności klimat. Najbardziej wytrwałą i odporną na ten surowy klimat okazało się drzewko divi-divi, które często wygięte pod wpływem silnych powiewów wiatru jest nawet symbolem Aruby. W suchym klimacie występują również kaktusy, które na wyspach ABC(Aruba, Curacao, Bonaire) można spotkać w bardzo dużej ilości, czasami tworzone są całe ogrody kaktusowe. Na wyspach panują słabe warunki glebowe, dlatego praktycznie jedyną rośliną uprawną jest aloes, który nie wymaga nawadniania i jest jednocześnie głównym towarem eksportowym Aruby.

Fauna na Arubie i Curacao również nie należy do tych najbardziej licznych i różnorodnych. Dziko żyjące na wyspie spotkamy głównie jaszczurki, z których najpopularniejsze są Iguany, Gekony i Kameleony, które potrafią zmieniać swój kolor od jasnozielonego do brązowego jeżeli znajdują się na ziemi. Brak jest dużych ssaków, z lądowych przedstawicieli tej gromady występują tu jedynie króliki i dzikie osły, które jeszcze za czasów kolonialnych zostały sprowadzone przez hiszpanów i służyły głównie do transportu.

Jeżeli chodzi o królestwo ptaków, to obie wyspy są domem dla wielu różnych, egzotycznych gatunków, takich jak pelikany, a nawet flamingi karmazynowe, które odwiedzają wyspy, a na Arubie, na wyspie Renaissance znajdują się przez cały czas. Długie przebywanie w pobliżu ludzi sprawiło, że te egzotyczne ptaki nie boją się ludzi i można podchodzić do nich bardzo blisko. 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij