Aruba i Curaçao - praktyczne informacje

Aruba i Curacao: kultura, religia

Kultura Aruby i Curacao jest mieszanką wpływów hiszpańskich, holenderskich, oraz kultury miejscowych Indian. Obecnie na wyspie mieszka na stałe ponad czterdziestu różnych narodowości, co można zauważyć na każdym kroku, chociażby poprzez różnorodność języków. Przeciętny mieszkaniec Aruby i Curacao potrafi się posługiwać nawet czterema językami: hiszpańskim, angielskim, holenderskim i miejscowym językiem papamiento, te dwa ostatnie są językami urzędowymi Aruby i Curacao. Szacuje się, że na obu wyspach mieszka nawet do 90 różnych narodowości. Imigranci przybywają najczęściej z krajów Ameryki Południowej, Afryki, innych państw karaibskich, oraz częściowo z Europy i Stanów Zjednoczonych. Taka mieszanka sprawia, że każdy może poczuć tu się jak u siebie.

Stolice obu wysp, Oranjestad na Arubie i Willemstad na Curacao mogą pochwalić się niecodzienną architekturą. Budynki nawiązują do kolonialnego stylu holenderskiego dodatkowo pomalowane w różne jaskrawe kolory. Sprawia to, że miasta są bardzo kolorowe i w połączeniu z turkusem Morza Karaibskiego tworzą wspaniały krajobraz.

Mieszkańcy obu wysp to w przeważającej części chrześcijanie, jest to prawie 85% ludności. Około 10% mieszkańców to ateiści, a pozostała część to inne religie, w tym również wierzenia plemienne miejscowych Indian.

Pierwszą rzeczą, którą zauważymy przyjeżdżając na Arubę lub Curacao to właśnie ta wspominana różnorodność etniczna i kulturowa, która nie da o sobie zapomnieć na długo po wyjeździe z tych wiecznie słonecznych wysp.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij