Aruba i Curaçao - praktyczne informacje

Aruba i Curacao: hotele

Baza hotelowa na Arubie skupia się w większości na zachodnim wybrzeżu wyspy. Przy Palm Beach możemy znaleźć najbardziej luksusowe hotele, często połączone z kasynami, które cieszą się dużą popularnością na wyspie. Jest to równocześnie najbardziej rozwinięte rozrywkowo miejsce na wyspie, tak więc zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy na pewno nie będzie nam doskwierała nuda. Natomiast przy plaży Eagle Beach znajdują się bardziej kameralne i mniej zatłoczone hotele, które idealnie nadają się dla rodzin z dziećmi, oraz dla tych, którzy cenią sobie więcej spokoju.

Curacao większość hoteli posiada w okolicach stolicy Willemstad, często są one ulokowane na jego przedmieściach. Curacao jest miejscem szczególnie przyjaznym dla nurków, na terenie wielu ośrodków znajdują się centra nurkowe oferujące szkolenia i wyprawy dla nurków. Plaże na Curacao mają najczęściej kształt niewielkich zatoczek, które znajdują się bezpośrednio przy hotelu. Nie jest to typowa plażowa destynacja, aczkolwiek takie zatoczki mają również swój niepowtarzalny klimat.

Osoby poszukujące relaksu na plaży wśród palm i z kolorowym drinkiem w dłoni, na pewno znajdą coś dla siebie na zachodniej części Aruby, w jednym z luksusowych hoteli przy Palm Beach, lub spokojniejszym Eagle Beach. Jest tam również możliwość uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing, czy kitesurfing.

Dla tych, którzy ponad piękną plażę cenią sobie doskonałe widoki pod powierzchnią wody szczególnie polecane jest Curacao, które dzięki otaczającej wyspę rafie koralowej sprawia, że jest to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na całych Karaibach.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij