Aruba i Curaçao - praktyczne informacje

Aruba i Curacao – wycieczki egzotyczne

Aruba i Curacao wycieczki i zwiedzanie wysp

Aruba – wyspa o powierzchni 178 km2, co stanowi mniej więcej 1/3 powierzchni Warszawy. Najlepiej zwiedzać ją podróżując autobusem, z lokalnym biurem podróży, lub na własną rękę wypożyczając samochód. Wystarczą nam 2-3 dni aby całkowicie zwiedzić wyspę. Wakacje na Arubie i Curacao to niezapomniane wrażenia przyrodnicze i krajobrazowe. Do rzeczy wartych odkrycia należy przede wszystkim stolica, czyli Oranjestad. W mieście znajduje się bardzo ciekawa holenderska, kolonialna zabudowa. Różnokolorowe budynki, na czele z prawdziwym holenderskim wiatrakiem są obowiązkowym punktem dla wszystkich turystów korzystających z wycieczki na Arubę. Dodatkowo w Oranjestad możemy znaleźć Fort Zoutmana z XVIII w., w którym co tydzień odbywają się kulturalno-kulinarne festiwale Bon Bini.

Curacao i Aruba – wycieczki po walorach przyrodniczych

Aruba wycieczki to również wspaniałe walory przyrodnicze – park narodowy Arikok (który zajmuje około 20% powierzchni całej wyspy) zachwyca turystów jaskiniami, wodospadami i uformowanymi ze skał basenami. Podróżowanie po parku odbywa się jeepami, a podczas podróży można zobaczyć wygrzewające się na skałach iguany, lub charakterystycznie powyginane drzewa divi-divi.

Curacao – wizytówką tej wyspy jest jej stolica – Willemstad, nazywane Małym Amsterdamem. Miasto charakteryzuje się ciekawą zabudową, kamieniczkami w holenderskim stylu, pomalowane w bardzo żywe kolory. Wielki kanał portowy przecina Willemstad na dwie części Punta i Otrabanda, które połączone są ze sobą kilkoma mostami. Podobnie jak na Arubie pogoda rozpieszcza nas gorącym słońcem przez cały rok i nawet tak zwana pora deszczowa, to zaledwie parę delikatnych chmurek w dzień i sporadyczne opady w nocy. Dodatkowo wycieczka na Curacao, nie może się odbyć bez nurkowania wśród osławionej rafy koralowej. Warto również zobaczyć jaskinie Hato, położone tuż przy lotnisku, które uraczą nas przepięknymi formacjami skalnymi i oczkami wodnymi. Dla amatorów pieszych wędrówek idealnym miejscem jest park narodowy Christoffel, w którym możemy wspiąć się na najwyższy szczyt wyspy Christoffelberg – 375 m. n.p.m. – który wbrew pozorom jest nie lada wyzwaniem w tych tropikalnych temperaturach.

Aruba wycieczki to także Park Narodowy Shete Boka warto natomiast zwiedzić samochodem, a znajdziemy tam cudowne zatoczki i fale rozbijające się o skalisty brzeg. Jednak żelaznym punktem wycieczki powinna być wizyta w legendarnej fabryce likieru Curacao, należąca od pokoleń do żydowskiej rodziny Seniorów.

Bardzo popularne w rejonie wysp ABC są wycieczki typu Island Hopping, czyli krótkie pobyty na kilku wyspach, a pomiędzy nimi korzystanie z transportu drogą powietrzną. To znakomity pomysł dla osób, które na swoich wakacjach pragną zobaczyć jak najwięcej.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij