Aruba i Curaçao - praktyczne informacje

Aruba i Curacao - podstawowe informacje

Aruba i Curacao to dwie niewielkie wyspy znajdujące się u wybrzeży Wenezueli, które razem z trzecią Bonaire, tworzą tak zwany archipelag ABC (Aruba, Bonaire, Curacao) i są częścią Antyli Holenderskich. Należą one również do dużego archipelagu Małych Antyli, czyli całej grupy mniejszych wysp karaibskich. Ze względu na powiązanie wysp z Holandią, na wyspach do używanych języków należą: holenderski, hiszpański i papiamento, który jest swoistą mieszanką hiszpańskiego, holenderskiego, francuskiego i portugalskiego.

Obie wyspy znajdują się na południu Morza Karaibskiego, w bardzo niewielkiej odległości od Ameryki Południowej. Są one bezpiecznie oddalone od regionów występowania huraganów, co nie jest sprawą oczywistą w tej części świata. Wakacje na Arubie, czy Curacao są polecane o każdej porze roku. Temperatura jest tam niezmiennie wysoka, ok. 30st.C, co jednak w połączeniu z dosyć silnym wiatrem tworzy przyjemną, tropikalną atmosferę.

Aruba i Curacao all inclusive – wersja dla aktywnych

Na Arubie centrum turystyczne skupia się głównie na północnym-zachodzie wyspy. Dzieje się to głównie z powodu dostępu do piaszczystych szerokich plaż i turkusowej wody Morza Karaibskiego. Większość ośrodków usytuowanych jest przy Palm Beach, gdzie znajdziemy wiele ekskluzywnych hoteli, resorty, kluby i kasyna, które w tym rejonie cieszą się dużą popularnością. Aruba to również raj dla wielbicieli sportów wodnych. Jeżeli lubisz surfing, kitesurfing, windsurfing, albo fascynuje Cię odkrywanie podwodnego świata, to Aruba na pewno Cię zachwyci. Zabudowa na Arubie, w szczególności w stolicy Oranjestad, nawiązuje do holenderskiego stylu kolonialnego. Różnokolorowe budynki i holenderski wiatrak są charakterystyczną wizytówką wyspy.

Curacao to kolejna opcja na wakacje all inclusive. Pomimo niezbyt dalekiej odległości od Aruby, charakteryzuje się nieco innymi warunkami naturalnymi. Znajduje się tam zdecydowanie mniej piaszczystych plaż, natomiast w zamian możemy liczyć na lepsze warunki do nurkowania. Cała południowa część wyspy oferuje na każdym kroku wycieczki i kursy w centrach nurkowych. Stolica Curacao – Willemstad, nazywana Małym Amsterdamem, jest największym miastem archipelagu ABC, z liczbą mieszkańców ok. 140 tys. Podobnie jak w Oranjestad kolorowe budynki pochodzą z holenderskich czasów kolonialnych.

Aruba i Curacao last minute

Jest bardzo mało miejsc na ziemi, gdzie słoneczna pogoda panuje niezmiennie przez okrągły rok. Skorzystanie z oferty last minute Aruba, lub last minute Curacao może spowodować, że i Ty znajdziesz się w jednym z takich miejsc, gdzie przepiękne plaże i Morze Karaibskie dopełniają spełnienie naszych egzotycznych, wakacyjnych marzeń.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij