Bali - praktyczne informacje

Bali - Pogoda i Klimat

Bali jest jedną z 17 tysięcy indonezyjskich wysp i charakteryzuje się tropikalnym klimatem co oznacza, że zarówno temperatura, jak i wilgotność powietrza są stosunkowo wysokie. Bali jest kierunkiem całorocznym, więc pogoda w tym miejscu jest udana przez cały rok (średnia temperatura to 27°C). Jest więc idealną destynacją na wymarzone wakacje o dowolnej porze roku!


Temperatura i pogoda na Bali
Klimat tropikalny sprawia, że temperatura powietrza przez cały rok kształtuje się na podobnym poziomie. Temperatura w ciągu dnia waha się między 30-32°C, a nocą spada do 22-23°C. Wyspa Bali jest położona wewnątrz tropikalnej strefy stykowej, gdzie monsun południowo-wschodni jest odpowiedzialny za porę gorącą i suchą, a monsun północno-zachodni powoduje krótkie i gwałtowne deszcze podczas pory deszczowej.


Pora sucha na Bali
Pora sucha trwa od kwietnia do października. Jest to więc idealny okres dla osób uwielbiających piękne, słoneczne i upalne dni. Podczas pory suchej wilgotność powietrza jest mniejsza.


Pora deszczowa na Bali

Pora deszczowa trwa od listopada do marca. Dla tych, którzy po upalnym dniu chcą odetchnąć od wysokich temperatur, polecamy początek lub koniec pory deszczowej, podczas której pół godzinki orzeźwiającego deszczu odświeża powietrze oraz obniża temperaturę o ok. 1-2 stopnie, co pozwala odetchnąć od żaru padającego z nieba. Prawdziwa pora deszczowa występuje natomiast w głębi wyspy, pośród gór i wulkanów, gdzie suma opadów dochodzi nawet do 3000 mm w ciągu roku.


Wyspa Bali jest kierunkiem całorocznym, natomiast najczęściej odwiedzana jest przez turystów podczas pory suchej, czyli od kwietnia do października. Najwyższy sezon przypada na lipiec, sierpień i wrzesień. Wtedy też na balijskich plażach może być bardzo tłoczno. Wysoki sezon to najlepszy czas na udanie się w głąb wyspy i zdobycie szczytu wulkanu, ponieważ deszcze nie powinny nikogo zaskoczyć.

Na wybrzeżu północnym zarówno wypoczynek na plaży, jak i kąpiele morskie są możliwe podczas pory suchej i deszczowej. Temperatura wody morskiej przez cały rok ma taką samą temperaturę, dzięki czemu kąpiele, snurkowanie, nurkowanie i wszystkie inne aktywności są możliwe przez cały rok.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij