Bali - praktyczne informacje

Bali hotele

Hotele na Bali to szeroka gama rozmaitych noclegów o różnorodnym standardzie. Wyspa Bali oferuje całą gamę hoteli począwszy od niskobudżetowych opcji, skończywszy na najbardziej luksusowych hotelach 6*. W kwestii zakwaterowania jest podobnie, hotele proponują wiele rodzajów zakwaterowania - od pokoi typu standard, poprzez apartamenty, aż po wille z prywatnym basenem. Wyjazd na Bali można więc dostosować zarówno do preferencji każdego klienta, jak i do jego budżetu.

Wybierając hotele Bali oferuje kilka popularnych regionów:

  • Najbardziej luksusowym regionem Bali jest Nusa Dua – oddzielna, typowo turystyczna strefa pilnowana przez strażników. Miejscowość posiada jedną z najładniejszych plaż, najbardziej ekskluzywne hotele urządzone w iście balijskim stylu, bujne i wypielęgnowane balijskie ogrody oraz obsługę na najwyższym poziomie. Korty tenisowe, pola golfowe oraz salony spa będą w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagającego turystę.
  • Kolejnym regionem jest Tanjung Benoa – dawna osada rybacka, w której dominują niskiej zabudowy hotele zachowujące autentyczną atmosferę tradycyjnej balijskiej wsi. Piasek na plaży nie jest tak biały jak w Nusa Dua, ale wielu ludzi przyciąga autentyczność i wszechobecny czarujący, balijski klimat.
  • Miejscowość Jimbaran oferuje najpiękniejsze zachody słońca i restauracje na plaży serwujące znakomite owoce morza. Poza turystami mieszka tu na stałe wielu Balijczyków, dzięki czemu można poczuć prawdziwy balijski klimat. Jimbaran ma troszkę ciemniejszą (żółtą) plażę, natomiast jest równie ładna i szeroka jak w Nusa Dua.
  • Najbardziej rozrywkową i tętniącą życiem miejscowością jest Kuta – ‘zakupowa mekka’. Niskobudżetowe hotele oraz centra handlowe, restauracje, bary, puby i dyskoteki do białego rana przyciągają młodych, szukających rozrywki turystów. Plaże są znacznie gorsze i ciemiejsze, natomiast jest to miejsce idealne dla amatorów sportów wodnych i miłośników surfingu.
  • Najbardziej egzotyczna, urokliwa, niezwykła i magiczna jest miejscowość Ubud i okolica wokół niej. Ubud jest uznawane za raj na ziemi i stanowi połączenie malowniczych krajobrazów - tarasów ryżowych i dżungli, luksusu, lokalnej tradycji oraz sztuki odzwierciedlonej w artystycznych, bajecznych rękodziełach. W Ubud dominują apartamenty i wille z prywatnymi basenami i nieziemskimi widokami. Będąc na Bali koniecznie trzeba to zobaczyć! Biorąc pod uwagę Ubud i znajdujące się tam hotele Bali zyskuje na wyjątkowości.

Wybierając na wypoczynek Bali hotele proponują najczęściej śniadania. Bali All Inclusive jest bardzo rzadko oferowaną i mało popularną opcją, z uwagi na wielość restauracji zlokalizowanych wokół hoteli. Owszem, hotele oferują również ‘2 posiłki’ (hb), ‘3 posiłki’ (fb) oraz kilka nawet ‘All Inclusive’, ale to właśnie śniadania dominują. Nie ma jednak żadnego problemu, aby wybrać opcję ze śniadaniami i będąc na miejscu, zakupić posiłki w swoim lub też sąsiednim hotelu.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij