Bali - praktyczne informacje

Bali - atrakcje i wycieczki egzotyczne

Będąc na Bali warto jest wziąć udział w atrakcjach i wycieczkach przybliżających kulturę, zwyczaje, przyrodę i obyczaje panujące na tej wyspie. Atrakcja na Bali organizowana jest w małych grupach z anglojęzycznym przewodnikiem, a wycieczka na Bali jest indywidualna z polskojęzycznym przewodnikiem. Za dopłatą każda atrakcja, wycieczka na Bali, wycieczka na inną wyspę oraz wycieczka objazdowa po Indonezji może być zorganizowana z polskojęzyczną obsługą.

Wyspa Bali ujmuje nie tylko zapierającym dech w piersiach krajobrazem, niesamowici są również jej mieszkańcy. Bali odznacza się na tle pozostałych indonezyjskich wysp kulturą i religią. Jest to widoczne w niesamowitej ilości pomników i licznych świątyniach co tworzy mistyczną atmosferę wyspy. Balijczycy wierzą, że składając drobne ofiary bogom zapewnią sobie harmonię między codziennym życiem, a kosmosem. Praktycznie każda wycieczka na Bali zawiera w sobie element kultu religijnego.

Na południu i zachodzie szczególnie urzekają świątynie Tanah Lot i Uluwatu. Niesamowity mroczny, a zarazem ekscytujący nastrój pojawia się podczas zachodu słońca. W miejscowości Ubud, wśród bujnej roślinności kryją się niewielkie świątynie zamieszkałe przez makaki - Monkey Forest. Warto odwiedzić również świątynię znajdującą się wewnątrz jaskini tzw. Jaskini Słonia (Goa Gajah). Gunung Kawi Sebatu (malowniczo położona świątynia wśród tarasów ryżowych) oraz Tirta Empul wyróżniają się na tle pozostałych czarującymi źródłami ze świętą wodą. Organizowane na północ Bali wycieczki wśród czynnych wulkanów i jezior, odkrywają najważniejsze świątynie dla wyznawców balijskiego hinduizmu - Pura Ulun Danu Bratan oraz Pura Ulun Danu Batur. U stóp wulkanu Gunung Agung znajduje się Matka Świątyń – Pura Besakih – największy i jednocześnie najstarszy kompleks świątynny.

W głębi Bali znajduje się bajeczna dżungla, lasy tropikalne oraz malownicze, zielone tarasy ryżowe chronione przez UNESCO, które koniecznie trzeba zobaczyć. Biorąc pod uwagę tę niepowtarzalną przyrodę, wulkany będące szczególnie piękne przy wschodzi słońca, jeziora i wodospady, prawdziwe życie balijskiej wsi i inne magiczne miejsca, jakie oferuje Bali wycieczki w jej głąb są wspaniałą i niezapomnianą przygodą.

Dla miłośników dziejów, poszukujących historycznej wycieczki Bali oferuje cały szereg możliwości. Podążając śladami dawnych królestw można odwiedzić Pałac Sułtana w Ubud oraz Pałac Wodny w Ujung, następnie muzea sztuki, warsztaty rękodzielnicze oraz galerie lokalnych artystów, w których znaleźć można ręcznie robioną biżuterię, ceramikę, rzeźby, obrazy, lampy itp. kończąc na pokazie tańca Barong i Keris lub Kecak - przedstawienia inscenizujące lokalne legendy.

Wyspa Bali oferuje zwolennikom aktywnego wypoczynku wszelakiego rodzaju sporty. Począwszy od górskich wędrówek, wspinaczki, kolarstwa górskiego, przejażdżek rowerowych i raftingu na południu, poprzez nurkowanie powierzchniowe i głębinowe i podziwianie pięknych raf koralowych, a także wrak statku USS Liberty po wschodniej i północnej stronie wyspy Bali, kończąc na sportach wodnych takich jak surfing, kitesurfing, skutery, seawalking czyli bodyboarding.

Wycieczka na Bali szczególnie polecana dla rodzin z dziećmi to: Aquapark ‘Waterboom’, safari Marine Park, gdzie pociechy mogą pobawić się z młodymi lwiątkami, park barwnych ptaków i gadów, przejażdżki na słoniach. Dla maluchów polecane są specjalne szkółki oraz centra sportów wodnych dla najmłodszych. Na Bali nie brakuje również różnorodnych atrakcji, gier, zabaw i animacji oferowanych przez hotele.

 

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij