Bali - praktyczne informacje

Bali - podstawowe informacje

 

15 tysięcy kilometrów od Polski, pomiędzy Azją i Australią, u wybrzeży Oceanu Indyjskiego, leży ponad 17 tysięcy indonezyjskich wysp, a w ich sercu – Bali wyspa Bogów. Archipelag słynie z zapierających dech w piersiach tropikalnych krajobrazów, ale wyspa Bali jest pod tym względem niezwykła. Niepowtarzalna atmosfera zbudowana na różnorodności religii, kultur, otwartości na drugiego człowieka, duchowej równowagi i harmonii sprawiają, że każdy znajdzie szczęście i nauczy się żyć z dnia na dzień, zapominając o upływającym czasie.

 

 

Rajska wyspa Bali od zachodu sąsiaduje z Jawą, a od wschodu z Lombok. Bali zajmuje powierzchnię 5 600 m2 i jest domem dla ponad 4 mln mieszkańców. To egzotyczne i tajemnicze miejsce liczy sobie zaledwie 150 km długości i 80 km szerokości. Maleńka wyspa oferuje niezliczoną ilość atrakcji, wycieczek, jak również absolutnie wyjątkowych miejsc dla relaksu i wypoczynku. Jest więc idealnym miejscem dla precyzyjnie planujących swój wyjazd, starannie i skrupulatnie projektujących dzień po dniu, jak i dla ludzi lubiących spontaniczne egzotyczne wyjazdy, czyli last minute Bali.

Bali jest piękną, tropikalną wyspą zamieszkałą przez Balijczyków – prostych ludzi o niezwykle artystycznych duszach, którzy doceniają wszystko, co przyniesie im nowy dzień. Emanują szczęściem i radością, nie ma w nich ani pośpiechu, złości, a uśmiech nie schodzi im z twarzy. Ich przodkowie pochodzą ze środkowej i wschodniej Jawy, więc buddyzm, hinduizm z elementami religii balijskiej wzajemnie się przenikają. Dzięki temu Balijczycy emanują niesamowitym bogactwem duchowym oraz wyjątkową głębią przeżyć religijnych.

Indonezja Bali – to miejsce, które zachwyca swoją przyrodą, naturą wytyczającą rytm życia mieszkańców. Malownicze tarasy ryżowe chronione przez UNESCO sprawiają, że oczy świata często skierowane są ku tej małej wyspie. Bajeczna dżungla, lasy tropikalne, góry, piękne jeziora i wodospady, wulkany, mistyczne świątynie, rozciągnięte kilometrami plaże o białym, żółtym i czarnym, wulkanicznym piasku, łagodne zejścia i strome klify, spokoje wody, rafy koralowe i ogromne fale - to tylko niektóre atrakcje Bali. Bali jest kierunkiem całorocznym, więc jeśli chodzi o wakacje Bali jest idealnym rozwiązaniem! Także w ofercie last minute. 

 Około 20 godzin dzieli nas od poznania prawdziwie egzotycznej wyspy Bali - miejsca gwarantującego niezliczone możliwości spędzenia wolnego czasu. Poczynając od wyciszenia się wśród dżungli uprawiając jogę i biorąc aromatyczne kąpiele w płatkach kwiatów oraz korzystając ze słynnych na całym świecie, relaksujących balijskich masaży, poprzez przejażdżki rowerowe, rafting, jazdę na słoniach, zabawę z lwiątkami, nurkowanie powierzchniowe i głębinowe oraz tysiące zapierających dech w piersiach miejsc wartych zobaczenia, aż po imprezy i sporty ekstremalne jak surfing, windsurfing, kitesurfing i wiele innych. Każdy może wybrać swój cel podróży w zależności od swoich preferencji. Wakacje na Bali są idealnym rozwiązaniem zarówno dla singli, par, narzeczonych oraz rodzin z dziećmi, którzy chcą zaplanować swój wyjazd z wyprzedzeniem i na spokojnie przygotować całą trasę zwiedzania, lub też optują za pójściem na żywioł i wybierają Bali last minute i spontaniczne wakacje pełne wrażeń!

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij