Bali - praktyczne informacje
Przewodnik po kierunkachWięcej informacji
POLECANE

Indonezyjska przygoda

Jawa – Bali - Komodo - Sulawesi - Borneo

Podczas wycieczki objazdowej poznają Państwo najpiękniejsze perły Indonezji! Fascynująca wyprawa do mistycznych świątyń, wschód słońca na wulkanie Bromo, spotkanie z dzikimi smokami z Komodo, magiczny Celebes oraz spotkanie z uroczymi orangutranami.

 


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Wylot z Polski

Wylot z Warszawy do Yogyakarty.

Dzień 2 - Przylot do Yogyakarty

Przylot do stolicy Indonezji - Dżakarty. Po odprawie zmiana terminalu i przelot do Yogyakarty. Lot trwa 1 godz. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 3 - Yogyakarta - Prambanan i Borobudur [śniadanie]

Po śniadaniu przejazd do największej buddyjskiej świątyni na świecie Borobudur. Po zwiedzaniu Borobudur postój na obiad, a następnie przejazd do kompleksu świątynnego Prambanan poświęconego hinduistycznej trójcy bogów - Wisznu, Śiwie i Brahmie. Po południu spacer po ulicy Malioboro - deptaku na którym można kupić pamiątki typowe dla Jawy. Nocleg.

Dzień 4 - Yogyakarta - Bromo [śniadanie]

Rano wymeldowanie z hotelu i przejazd do wioski pod wulkanem Bromo. Przejazd trwać będzie cały dzień. Nocleg w hotelu Bromo Cottage.

Dzień 5 - Bromo - wschód słońca [śniadanie]

Wejście na wschód słońca na punkt widokowy z którego podziwiać można wulkany Semeru i Bromo. Po wschodzie słońca przejazd Jeep’em pod krater Bromo. Wejście na krater Bromo. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, wymeldowanie i przejazd do Banyuwangi. Przeprawa promem na Bali. przejazd do hotelu w Ubud. Nocleg

Dzień 6 - Bali – Pura Besakih [śniadanie]

Kompleks świątynny to najważniejsze miejsce kultu na wyspie Bali. Świątynie położone są na zboczach wulkanu Gunung Agung. Niesamowity krajobraz potęguje niezapomniane wrażenia. Następnie zapraszamy do miejscowości Klungkung, gdzie można zwiedzić Pawilon Pokoju i Dobrobytu – Bale Kerta Gosa, który był miejscem narad królewskich oraz świątynię pełną nietoperzy - Goa Lawah.

Dzień 7 - Komodo [śniadanie, obiad, kolacja]

Transfer z hotelu na lotnisko i przelot do Labuan Bajo. Przejazd z lotniska do portu. Rejs łodzią na wyspę Rinca, która jest częścią Parku Narodowego Komodo. Trekking na wyspie i podziwianie słynnych Waranów z Komodo. Lunch na łodzi. Po obiedzie postój przy małej wysepce na snorkeling, pływanie i relaks na plaży. Powrót do Labuan Bajo wieczorem. Nocleg na łodzi lub w hotelu.

Dzień 8 - Komodo – Bali [śniadanie]

Po śniadaniu odwiedzimy Batu Cermin – Lustrzane Jaskinie położone nieopodal Labuan Bajo. W zależności od pory wylotu – lunch lub wylot na Bali. Transfer do hotelu w Sanur. Nocleg.

Dzień 9 - Bali - Sulawesi (Toraja) [śniadanie]

Transfer na lotnisko i przelot do Makassar na Sulawesi. Przywitanie na lotnisku przez miejscowego przewodnika. 8-godzinny przejazd i Rantepao – głównego miasta w rejonie Tana Toraja. Po drodze postój na obiad i zdjęcia w wiosce Bugis. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 10 - Sulawesi [śniadanie]

Całodzienne zwiedzanie rejonu Tana Toraja. W programie min. wiszące grobowce z drewnianymi figurami Tao Tao, olbrzymie drzewo w wiosce Kabira a także pokaz lokalnego tańca. Po obiedzie przejazd do jaskini Londa oraz tradycyjnej wioski Kete Kesu, gdzie powstaje najpiękniejsze rękodzieło na Sulawesi. Nocleg w hotelu.

Dzień 11 - Sulawesi – Bali [śniadanie]

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Makassar. Wylot na Bali o godz. 19.35. Nocleg w hotelu w Sanur.

Dzień 12 - Bali [śniadanie]

Dzień wolny na Bali.

Dzień 13 - Bali - Borneo [śniadanie, kolacja]

Przelot z Bali na Borneo z przesiadką w Dżakarcie. Po przylocie do PangkalanBun przejazd z lokalnym przewodnikiem nad rzekę i rejs tradycyjną drewnianą łodzią (Klotok) do Kumai. Łódź nie ma kabin jedynie zadaszenie z którego można podziwiać fantastyczne widoki prawdziwej dżungli. Razem ze sternikiem, kucharzem i przewodnikiem udacie się w głąb Borneo w poszukiwaniu Orangutanów. Wieczorem kolacja na łodzi i nocleg. Możliwość noclegu na łodzi lub w Rimba Lodge (ekstra 160 USD/pokój)

Dzień 14 - Borneo [śniadanie, obiad, kolacja]

Po śniadaniu 2-godzinny rejs i krótki spacer do Ośrodka Leakey, gdzie orangutany są uczone na nowo życia w dżungli. Jest to jedyne takie miejsce na świecie. Możliwość kontaktu bezpośredniego z orangutanami. Krótki trekking po dżungli, podczas którego przewodnik opowie o faunie i florze Borneo. Powrót do obozu i opcjonalne karmienie orangutanów. Obiad na łodzi
i rejs powrotny. Kolacja i nocleg na łodzi.

Dzień 15 - Borneo - Yogyakarta [śniadanie, obiad]

Po śniadaniu powrotny rejs do Kumai i przejazd na lotnisko w Pangkalan Bun. Przelot do Yogyakarty. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 16 - Wylot do Polski [śniadanie]

Dzień wolny. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 17 - Przylot do Polski

 

Jesteś zainteresowany tą wycieczką? Skontaktuj się z nami!

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij