Bali - praktyczne informacje
Przewodnik po kierunkachWięcej informacji
POLECANE

Hongkong + Bali - propozycja wyjazdu

Hongkong + Bali

- propozycja wyjazdu

Termin wyjazdu: 09.11.2018 – 20.11.2018 (9 nocy/12 dni z przelotem)
Pobyt: Hongkong (3 noce) + Bali: Ubud (3 noce) + hotel nadmorski (3 noce)
Miejsce wylotu: Warszawa

 

Plan lotu (linie PLL LOT I Cathay Pacific):

LO 317 09 Październik Warszawa(WAW) 07:35 Milan(MXP) 09:50
CX 234 09 Październik Milan(MXP) 12:30 Hongkong(HKG) 06:55 +1 dzień

CX 785 13 Październik Hongkong(HKG) 10:00 Denpasar(DPS) 15:05

CX 784 V 19 Październik Denpasar(DPS) 16:05 Hongkong(HKG) 2120

CX 289 V 20 Październik Hongkong(HKG) 00:35 Frankfurt(FRA) 06:10
LO 382 W 20 Październik Frankfurt(FRA) 10:35 Warszawa(WAW) 12:25

 

Cena wyjazdu za osobę: 8 399 zł

Szukasz innego terminu lub chcesz zmienić program? Zadzwoń a przygotujemy bezpłatnie ofertę specjalnie dla Ciebie!

tel: +48 71 311 96 03


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Wylot z Polski

Wylot z Warszawy o godz. 07:35.

Dzień 2 - Ultranowoczesny Hongkong - prywatna wycieczka z polskim przewodnikiem

Po przylocie o godzinie 06:55 na lotnisku przywita Państwa nasz lokalny przedstawiciel a następnie zostaniecie Państwo przewiezieni do hotelu City View 4* na relaks po podróży.

Noclegi #1-3: w hotelu City View 4*, pok. Economy Plus ze śniadaniami

O 12:00 w hotelowym lobby będzie czekał polski przewodnik, z którym wybierzecie się Państwo na wycieczkę po wyspie Hongkong i dzielnicy Kowloon. Przejście do stacji metra i krótka przejażdżka do portu. Rejs zabytkowym promem Star Ferry na wyspę Hongkong. Z promu roztacza się przepiękny widok na położone na nabrzeżu dzielnice Wan Chai, Admiralty, Central i Sheung Wan. Po dotarciu do centrum wyspy rozpocznie się zwiedzanie dzielnicy Central i sąsiadującej z nią Sheung Wan. Następnie przerwa na lunch – popularne w Hongkongu pierożki dumplings czy dim sum. Po lunchu czas na najważniejszą atrakcją miasta - The Peak, czyli słynne Wzgórze Wiktorii z tarasem widokowym Sky Terrace 428. Następnie zjazd panoramiczną kolejką linową The Peak Tram ze wzgórza do stacji początkowej w Admiralty. Po zapierających dech w piersiach widokach zwiedzanie centralnej dzielnicy Causeway Bay i wieczorny pokaz świateł i laserów ‘Symfonia Świateł’ na promenadzie Tsim Sha Tsui.

Dla chętnych po wycieczce istnieje możliwość wybrania się na wieczorny rejs dżonkami Aqualuna lub Duk Ling (bilet płatny osobno).

Dzień 3 - Wyspa LANTAU - prywatna wycieczka z polskim przewodnikiem

O 12:00 w hotelowym lobby spotkacie się Państwo z polskim przewodnikiem i wyruszycie na wycieczkę na wyspę Lantau. Transfer metrem do dzielnicy Tung Chung na wyspie Lantau, a następnie przejazd panoramiczną kolejką linową Ngong Ping 360 do wioski Ngong Ping. Z okien rozpościera się piękna panorama wyspy i widok na deltę rzeki Perłowej, która oddziela Hongkong od Macau. Główną atrakcją dzisiejszego dnia jest położony na wzgórzu największy na świecie posąg Buddy wykonany z brązu. Wokół niego rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Następnie wizyta w buddyjskim klasztorze Po Lin i wiosce Ngong Ping. W klasztorze będzie serwowany wegetariański lunch. Po zakończeniu zwiedzania Ngong Ping, przejazd do zbudowanej na palach niezwykłej wioski rybackiej Tai O, zamieszkiwanej przez grupę etniczną Tanka. Zwiedzanie wioski i rejs łódką w poszukiwaniu różowych delfinów. Na zakończenie wycieczki przerwa na tradycyjna kolację w wiosce Tai O.

 

 

Dzień 4 - Dzień 4: Dzień wolny lub wycieczka fakultatywna do MACAU

Dziś macie Państwo dzień wolny na samodzielną eksplorację miasta lub możecie wybrać się na dodatkową wycieczkę do Macau.

MACAU chińskie ‘Las Vegas’ - prywatna wycieczka z polskim przewodnikiem

Kto nie zna Las Vegas?! A kto słyszał Makau? Czy wiesz, że najświetniejsze, najdroższe kasyna na świecie znajdują się właśnie w Makau? Venetian, Parisian, Grand Lisboa, Wynn Palace, MGm Cotai, Galaxy…Przychód tamtejszych kasyn jest 7 razy większy niż w słynnym Las Vegas, co czyni z Makau największy ośrodek hazardu na świecie. Oczywiście kasyna nie są głównym i jedynym celem wycieczki do tego specjalnego rejonu administracyjnego Chin. Historyczne centrum Macau od 2005 roku znajduje się na prestiżowej liście światowego dziedzictwa UNESCO z wieloma zabytkami pochodzącymi z czasów kolonialnych. Kasyna na pewno urzekną nas swoim bogactwem i przepychem, jednak to spacer romantycznymi uliczkami wysp Taipa, Coloane oraz Makau, sprawi nam najwięcej radości.

 

Dzień 5 - Wylot z Hongkongu - przylot na Bali

Po przylocie o godz. 15:05 na lotnisku przywita Państwa nasz polski przedstawiciel, przekaże najważniejsze informacje o wyspie a następnie zostaniecie Państwo przewiezieni do hotelu Tjampuhan & Spa 4* w Ubud. Malowniczo położony wśród tarasów ryżowych Ubud jest nazywany ulturalną i artystyczną stolicą Bali. To właśnie tu nakręcono słynny film z Julią Roberts w roli głównej „Jedz, módl się, kochaj”.


Noclegi #4-6: w hotelu Tjampuhan & Spa 4*, pok. Deluxe Raja ze śniadaniami

Dzień 6 - Kintamani – esencja Bali - prywatna całodzienna wycieczka z polskim przewodnikiem

Wyjazd z hotelu ok. 8.30, przejazd do wioski słynącej z wyrobu batiku. Następnie mijając wioski znane z rzemiosła artystycznego udamy się do Tirta Empul – hinduistycznej świątyni, na terenie której wybija źródło świętej wody. Od tysiąca lat Balijczycy dokonują w tym miejscu rytualnych kąpieli, obmywając się pod 12 rynienkami i składając liczne ofiary. Na wzgórzu, obok świątyni znajduje się prezydencka rezydencja. Wokół kompleksu Tirta Empul rozciąga się lokalny bazar z tradycyjnym rękodziełem artystycznym.

Kolejny punkt na trasie to plantacja kawy, przypraw i owoców. Degustacja lokalnych herbat, możliwość skosztowania najdroższej i najbardziej wyrafinowanej w smaku kawy – Kopi Luwak. Okazja do kupienia naturalnych produktów i przypraw. Wjazd na ok. 1000 m., lunch z dużym wyborem dań lokalnej kuchni z widokiem na aktywny wulkan Batur (1717m n.p.m.) i największe balijskie jezioro. Pod obiedzie przejazd na południe, przystanek na malowniczych tarasach ryżowych w Tegellalang, następnie odwiedziny w Monkey Forrest – najbardziej popularnym lesie małp na wyspie. Powrót do hotelu.

Dzień 7 - Bedugul: najpiękniejsze świątynie – prywatna całodzienna wycieczka z polskim przewodnikiem

Podróż rozpocznie się po śniadaniu. W pierwszej kolejności zabierzemy Państwa do jednej z najważniejszych i najpiękniejszych świątyń na Bali. Nazwa Tanah Lot oznacza „ziemię w morzu”. Powstanie świątyni wiąże się z przybyciem na Bali w XV w. hinduistycznego kapłana Nirarthy, który dostępując oświecenia podczas swych medytacji na brzegu, polecił wybudować w tym miejscu świątynię, oddając jednocześnie cześć władcom mórz i oceanów. W świątyni, którą otaczają wody oceanu, wybija źródło słodkiej wody. Miejsce święte i pełne legend.

Następnie odbędzie się przejazd nad sekretne jezioro Bratan, które znajduje się u zbocza wulkanu Batukaru. Tam została wzniesiona świątynia Ulun Danu – jedna z najważniejszych na wyspie, mająca charakter „sanktuarium”. Patronuje jej bogini płodności i urodzaju – Dewi Danu, która jest równocześnie boginią jezior i wód. Świątynia Ulun Danu jest miejscem licznych ceremonii i uroczystości. W drodze zostaną Państwo zaproszeni na lunch w restauracji w wiosce Jatiluwih, która słynie z najpiękniejszych widoków na pola ryżowe na Bali. W kolejnym punkcie odwiedzą Państwo wioskę Sangeh, gdzie znajduje się najstarszy Las Małp (Monkey Forest). Wieczna świątynia, położona wśród pięknego lasu muszkatołowców XVII została wybudowana przez syna króla Mengwi, jako miejsce przeznaczone do medytacji. Obecnie zamieszkana jest przez małpy - Makaki. Dla zainteresowanych balijską sztuką oraz chętnych skosztowania wyśmienitych lokalnych warzyw i owoców proponujemy zatrzymać się na lokalnym targu owoców, warzyw i rękodzieła w wiosce Candi Kuning. Powrót do hotelu.

Dzień 8 - Transfer do hotelu nadmorskiego

Czas na poznanie nadmorskiej części Bali...


Noclegi #7-9 w hotelu Bali Reef Resort 4*, Deluxe Bungalow ze śniadaniami

Dzień 9 - Hotel nadmorski na Bali

Dzień 10 - Hotel nadmorski na Bali
Dzień 11 - Wylot z Bali

Po wymeldowaniu z hotelu prywatnym transferem zostaniecie Państwo przewiezieni na lotnisko w Denpasar, gdzie o godzinie 16:05 rozpocznie się lot powrotny do kraju.

Dzień 12 - Przylot do Polski

W Warszawie wylądują Państwo o godz. 12:25.

Dodatkowe informacje

Cena zawiera:
- przelot na trasie Warszawa – Hongkong – Bali - Warszawa liniami PLL LOT i Cathay Pacific
- pakiet ‘Przystanek w Hongkongu’ (3 noce), w tym: transfery na trasie lotnisko – hotel – lotnisko prywatnym
samochodem, zakwaterowanie w hotelu City View 4* ze śniadaniami, 2 prywatne wycieczki z polskim przewodnikiem
po Hongkongu, i wyspie Lantau
- przywitanie na Bali przez polskiego rezydenta, przekazanie najważniejszych informacji o wyspie oraz transfery
prywatnym samochodem na trasie lotnisko-hotel-lotnisko oraz pomiędzy miejscowościami
- zakwaterowanie na Bali: w hotelu Tjampuhan & Spa 4* w Ubud (3 noce) oraz w hotelu nadmorskim Bali Reef Resort 4* w
Benoa (3 noce) ze śniadaniami
- 2 prywatne wycieczki na Bali z polskim przewodnikiem:’Kintamani’ i ‘Bedugul’
- ubezpieczenie KL(60.000 EUR), NNW(NWI 30.000 PLN i NWS 15.000 PLN) oraz bagażu (4.000 PLN)TU Signal Iduna
- obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- kontakt z biurem 24 h na dobę

Cena nie zawiera:
- posiłków i napoi podczas wycieczek w Hongkongu
- opłat za bilety na komunikację po Hongkongu
- opcjonalnej wycieczki do Macau (cena 120 USD za osobę)
- wydatków własnych i napiwków

Warunki płatności:
- I rata w wysokości 30 % wartości rezerwacji przy dokonaniu rezerwacji
- II rata w wysokości 70 % wartości rezerwacji na 30 dni przed planowanym wyjazdem
Oferta wymaga potwierdzenia, ze względu na brak rezerwacji biletów lotniczych oraz miejsc w hotelach.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij