Barbados - praktyczne informacje

Fauna i flora Barbados

Roślinność na Barbadosie zdominowana jest przede wszystkim przez plantacje trzciny cukrowej w środkowej części wyspy, oraz liczne palmy kokosowe i figowce. Bardzo rozwinięta fauna panuje w wodach otaczających Barbados. W rafie koralowej żyje wiele gatunków ryb, w tym tzw. latająca ryba, która usmażona jest również jednym z przysmaków Barbadoskiej kuchni. W Morzu oprócz ryb można spotkać również żółwie wodne i różne rodzaje krabów. Ciekawostką jest kilka gatunków zwierząt, takich jak na przykład małpy zielone, które zostały sprowadzone z Afryki w 17 wieku wraz z transportem czarnoskórych niewolników. Endemicznych gatunków zwierząt na Barbadosie jest niewiele, wynika to głównie z wielkości wyspy i dalekiego położenia względem pozostałych wysp Karaibskich. Barbados jest oddalony o ponad 150 kilometrów od głównego łańcucha Wysp Zawietrznych.

Na Barbadosie nie ma ogrodu zoologicznego, można natomiast bardzo polecanym miejscem do zobaczenia jest ogród botaniczny Andromeda Botanical Garden, który na swojej 6-hektarowej powierzchni posiada wiele gatunków tamtejszej flory, oraz liczne stawy, strumienie, wodospady i półki skalne. Wśród roślin możemy zobaczyć m.in. bambusa, dużą liczbę drzew owocowych, kilka gatunków palm oraz całe mnóstwo kwiatów.

Na wyspie jest również rezerwat przyrody, znajdujący się w dystrykcie Świętego Piotra. Pełni on funkcję swojego rodzaju zoo, ale bez klatek. Możemy w nim podziwiać małpy, flamingi, papugi i legwany, oraz dodatkowo kilka gatunków zwierząt, które nie występują na Barbadosie w naturalnym środowisku – jelenie, aguti, czy kajmany. 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij