Barbados - praktyczne informacje

Informacje praktyczne Barbados

Powierzchnia: 431 km2

Stolica: Bridgetown

Liczba ludności: 285 tys. mieszkańców

Język: angielski

Religia: protestantyzm, katolicyzm

Strefa czasowa: GMT –4

Waluta: BBD - Dolar Barbadosu (1 BBD = 0,5 USD)

Prąd: Na Barbadosie płynie prąd o napięciu 115V, 50 Hz, a gniazdka pasują do wtyczki typu A i B, czyli takie jakie możemy znaleźć przede wszystkim w USA.

Numer kierunkowy: +1 246

Wizy i paszporty: Obywatele RP mogą w celach turystycznych przebywać na Barbadosie do 28 dni bez wyrabiania wizy, przy czym ważność paszportu musi wynosić 6 miesięcy od daty wjazdu. Zdarza się, że na lotnisku wymaga się okazania powrotnego biletu lotniczego.

Bezpieczeństwo: Ogólnie rzecz biorąc na Barbadosie jest bezpiecznie, jednakże w myśl zasady „strzeżonego Pan Bóg strzeże” nie należy nosić przy sobie dużej ilości gotówki, oraz spacerować po pustych miejscach i plażach w środku nocy.

Sczepienia: Podróżując na Barbados z Europy nie obowiązują nas żadne szczepienia obowiązkowe. Przy wycieczkach do wszelkich krajów egzotycznych i tropikalnych warto jednak rozważyć zalecane szczepienia na m.in. tężec, dur brzuszny, błonica, wirusowe zapalenie wątroby typu A i B. 

Transport: Barbados jest niewielką wyspą, która jednak ze względu na swoją popularność wśród zagranicznych turystów posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć dróg. Na wyspie bez problemu można wypożyczyć samochód w jednej z wypożyczalni samochodowych. Dostępne są samochody luksusowe, terenowe, oraz małe i ekonomiczne. Ta opcja jest szczególnie polecana dla osób, które lubią czuć się niezależni i samodzielnie zwiedzać wyspę. Jedynym mankamentem może być dla nas lewostronny ruch drogowy, który obowiązuje na terenie całej wyspy. Oprócz tego istnieje rozwinięty system komunikacji autobusowej. Kursują zarówno miejskie, jak i międzymiastowe autobusy. Cena za przejazd jest ustalana przez rząd i nie jest wysoka. Barbados posiada również duży port morski w Bridgetown, do którego często przybijają duże statki wycieczkowe kursujące na Karaibach.

Co ubrać: Warto pamiętać, że wyjeżdżamy na tropikalną, egzotyczną wyspę Karaibską. Tak więc nie możemy zapomnieć o letnich przewiewnych koszulkach i letnich, krótkich spodenkach. Należy również wziąć ze sobą okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy i krem z filtrem UV.

Ambasada Polski: Na terenie Barbadosu nie ma polskiej ambasady, ani konsulatu. Najbliższa Polska placówka dyplomatyczna znajduje się na terenie Wenezueli w Caracas, do której należą również pozostałe Wyspy Karaibskie:

Ambasada RP w Caracas
Quinta Ambar, Av. Nicolas Copernico
Sector Valle Arriba, Urbanizacion Las Mercedes, Caracas 1060
tel.: (00-58 212) 991 14 61, 991 61 67
fax: (00-58 212) 992 21 64
e-mail: ambcarac@cantv.net; consul.ambasada@cantv.net,
caracaskonsul@op.pl

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij