Barbados - praktyczne informacje

Kultura, sztuka i religia Barbados

Kultura Barbadosu łączy ze sobą europejskie, a dokładniej brytyjskie wpływy kolonizatorów wyspy z afrykańskimi wpływami czarnoskórych niewolników pracujących przy uprawie trzciny cukrowej. Ma to do dzisiaj duży wpływ na tradycje i sposób życia miejscowej ludności.

Głównym europejskim wpływem jest oficjalny język obowiązujący na wyspie -  angielski, aczkolwiek istnieje tutaj charakterystyczny dialekt o nazwie Bajan, którym posługuje się większość rodzimych mieszkańców.

Bardzo nietypowe jak na karaibski styl życia jest zamiłowanie rodzimej ludności do gry w krykieta, oraz typowo angielska przerwa na herbatę o piątej po południu. Co ciekawe, wieczorami budzi się w ludziach prawdziwa karaibska żywiołowość i w rytm muzyki reggae, calypso, pochodzących z Jamajki i Trynidadu, lub rodzimej tuk ludzie rozpoczynają zabawę. Nie można tutaj nie wspomnieć o jednej z najbardziej popularnych piosenkarek na świecie, która pochodzi z Barbadosu, a mowa tu o Rihannie. Jest ona obecnie uznawana za najbardziej rozpoznawalną obywatelkę tego wyspiarskiego kraju na całym świecie.

Większość  mieszkańców Barbadosu, bo prawie 90% jest wyznania protestanckiego. Do pozostałych religii zaliczają się jeszcze katolicyzm i inne religie chrześcijańskie.

Do miejscowych arcydzieł zaliczają się przede wszystkim lokalne wyroby rzemieślnicze z gliny, bambusa, liści palmowych, oraz muszli. Najczęściej z tych surowców wytwarza się figurki, biżuterię, kosze, wazy i dzbany, które można kupić na wystawianych cyklicznie ulicznych targach i na festiwalach.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij