Barbados - praktyczne informacje

Wycieczki, Barbados

Barbados jest niewielką wyspą, która zachwyca przede wszystkim białym piaskiem, przejrzystą, turkusową wodą i wysokimi palmami kokosowymi. Jednak dla prawdziwych podróżników wycieczka na Barbados może odkryć kilka dodatkowych miejsc wartych zobaczenia, poza rzeczami tak oczywistymi jak piaszczyste wybrzeża.

W związku z kolonizacją wyspy przez Imperium Brytyjskie można na wyspie podziwiać budynki wzniesione jeszcze w XVII wieku. Do takich budowli należy między innymi budynek Parlamentu w Bridgetown, który swoją architekturą nawiązuje do stylu gotyckiego.

Obowiązkowym punktem dla każdego turysty jest wizyta w jednej z destylarni rumu. Jest to lokalny produkt, którego skosztowanie należy do jednej z rzeczy, bez których wycieczki na Barbados po prostu nie mogą się odbyć.

Chcąc poznać historię wyspy Barbados musimy koniecznie odwiedzić muzeum Barbadosu w Bridgetown, które znajduje się w dawnym więzieniu wojskowym. Wystawy w muzeum nawiązują do czasów kolonialnych  oraz niewolnictwa, które w bardzo wymowny sposób opowiedzą nam historię kraju.

Jeżeli bardziej interesuje nas aspekt przyrodniczy wyspy, należy wybrać się między innymi do Jaskini Harrisona, w której działa elektryczna kolejka, a podróżujący nią turyści mogą obserwować znajdujące się w niej stalagmity i stalaktyty. Możemy się również wybrać na jeden z organizowanych rejsów, rozkoszując się niezapomnianym widokiem na przepiękne wybrzeże. Często takie rejsy możemy połączyć z możliwością snurkowania, albo nurkowania w pełnym ekwipunku i zwiedzania podwodnego świata. Ta powstała na rafie koralowej wyspa gwarantuje niepowtarzalne podwodne wrażenia i bogate życie morskie.

Bardzo popularne w rejonie Karaibów, a w szczególności na Małych Antylach, jest tak zwany Island Hopping, który polega na krótkich pobytach na kilku wyspach w trakcie jednej wycieczki, przemieszczając się pomiędzy nimi drogą morską, lub nawet częściej powietrzną. Jest to znakomity sposób, aby w trakcie jednego pobytu zobaczyć i zwiedzić kilka wysp. Małe Antyle są w większości bardzo niewielkimi wyspami, na które można poświęcić po 2-3 dni, oczywiście nie mówiąc tu o pobycie stricte wypoczynkowym. Z reguły Island Hopping trwa od 7 do 14 dni i podczas takiej wycieczki można zwiedzić 3-4 różne wyspy.

Ten region świata posiada niewątpliwie niepowtarzalny klimat. Niezależnie od tego, czy zapragniemy potraktować Barbados jako nasz główny cel podróży, czy też jako przystanek na dłuższej trasie, wyspa przywita nas gorącym słońcem, białą plażą i uśmiechem na ustach jej szczęśliwych mieszkańców.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij