Barbados - praktyczne informacje

Barbados - podstawowe informacje

Barbados last minute? Dlaczego nie! Barbados – jest niewielką wyspą należącą do archipelagu Małych Antyli, oddaloną nieco na wschód od głównego pasa Karaibów. Barbados, w przeciwieństwie do pozostałych wysp karaibskich nie ma budowy wulkanicznej, ale wapienną. Do powstania wyspy przyczyniła się rafa koralowa, która w dalszym ciągu otacza jej wody. Z każdej strony tą przepiękną wyspę otaczają wody Oceanu Atlantyckiego, chociaż niektóre źródła podają, że południowo-zachodnie brzegi Barbadosu oblewa Morze Karaibskie.

Last minute Barbados to idealny pomysł na wypoczynek w tropikalnym klimacie. Ta najbardziej wysunięta na wschód wyspa karaibska zachwyca każdego roku ponad pół miliona turystów swoim pięknem. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na stałe zamieszkuje ją jedynie niecałe 290 tys. mieszkańców. Głównym językiem na wyspie jest angielski, który jest pozostałością po długoletniej zależności od Imperium Brytyjskiego. Ma to również wpływ na niestandardowy (jak na tą część świata) styl życia ludzi, który objawia się grą w krykieta i przerwą na herbatę o piątej po południu. Natomiast wieczorami w mieszkańcach budzi się prawdziwy duch Karaibów i rozpoczyna się zabawa przy charakterystycznych dźwiękach wyspiarskich bębnów.

Wzdłuż wybrzeża ciągną się nieskończone, piaszczyste plaże, na których słońca nie brakuje o każdej porze roku. Amplituda temperatur w przeciągu roku jest bardzo mała i chociaż latem możliwe jest nawet występowanie huraganów, ze względu na porę deszczową występującą w tym regionie świata, to Barbados znajduje się w stosunkowo bezpiecznym miejscu i cyklony często go omijają. Środek wyspy stanowią w dużej części plantacje trzciny cukrowej, gdzie razem z funkcjonującymi na Barbadosie dużymi manufakturami cukru są głównym dochodem mieszkańców, oczywiście poza turystyką.

Barbados stwarza bardzo dobre warunki do uprawiania wszelkich sportów wodnych, takich jak surfing, kitesurfing, czy windsurfing. Silny wiatr, wysokie fale i turkusowy kolor morza sprawia, że fanów sportów wodnych Barbados przyciąga jak magnes. Na wyspie znajduje się również wiele centrów i szkół nurkowych, które ze względu na znajdującą się tam rafę koralową cieszą się ogromną popularnością wśród przyjeżdżających turystów i poszukiwaczy podwodnych przygód.

Na tej rajskiej wyspie najbardziej popularne i zarazem najpiękniejsze jest zachodnie i południowe wybrzeże. Przepiękne, długie i szerokie plaże, oraz kolorowa rafa koralowa sprawiają, że na wyspę przybywają amatorzy błogiego relaksu i wypoczynku. Iście rajski krajobraz Barbadosu zapewni każdemu tropikalne i egzotyczne wakacje w jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij