RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Blog

Co zabrać na rejs po Morzu Śródziemnym?

Przed Tobą wyczekany urlop na pokładzie statku i zastanawiasz się, co zabrać na rejs po Morzu Śródziemnym? Nie ulega wątpliwości, że warto się dobrze spakować. Chociaż taki urlop to nie tylko pobyt na wycieczkowcu, lecz także odwiedzanie różnych miast portowych, to odpowiednie przygotowanie jest kluczowe. Wybierając się na rejs po Morzu Śródziemnym, spakuj się kompletnie, żeby potem uniknąć niepotrzebnych wydatków. Przygotowania warto zacząć wcześniej, bo w międzyczasie wiele rzeczy może przyjść Ci do głowy. Jeśli zabierzesz się do pakowania na ostatnią chwilę, część niezbędnych akcesoriów zostanie w domu. Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się, co zabrać na rejs po Morzu Śródziemnym.

Co zabrać na rejs po Morzu Śródziemnym?

Mimo że rejsy wycieczkowe po Morzu Śródziemnym nie są tak odległe i egzotyczne, jak chociażby rejs Miami Bahamy, to przygotować się trzeba do nich tak samo. Poniżej wskazujemy listę absolutnie niezbędnych rzeczy do zabrania na pokład wycieczkowca:

  • dokumenty identyfikacyjne – mimo podróżowania po Europie na rejs wycieczkowy po Morzu Śródziemnym koniecznie weź paszport. Niektóre plany wycieczek zakładają spędzanie czasu poza Strefą Schengen,
  • dokumenty z biura podróży – warto mieć ze sobą umowę z organizatorem, polisę ubezpieczeniową, kontakt do przewodnika lub pilota
  • kremy ochronne – na pokładzie statku może być trudno o zacienione miejsca, dlatego zadbaj o krem z porządnym filtrem, żeby uniknąć poparzeń słonecznych,
  • akcesoria elektroniczne – telefon, aparat fotograficzny, laptop oraz niezbędne ładowarki. Jeśli zamierzasz korzystać z tych gadżetów podczas rejsu wycieczkowego po Morzu Śródziemnym, zadbaj o odpowiedni poziom baterii. Świetnym pomysłem będzie zabranie ze sobą powerbanku.
  • odzież na każdą pogodę i każdą okazję – rejsy statkiem po Morzu Śródziemnym są dość przewidywalne jeśli chodzi o pogodę, jednak nie daj się zaskoczyć. Warto mieć ze sobą ciepłą bluzę i kurtkę przeciwdeszczową. Zadbaj także o elegancki strój – zdarza się, że na statku odbywają się wykwintne kolacje, czy wizyty w teatrze, na których obowiązkowy jest odpowiedni dress code.

Oprócz tego zabierz ze sobą oczywiście wygodne ubrania do spędzania czasu na co dzień, jak i w portach. 

Wycieczkowiec
Wycieczkowiec
Wycieczkowiec
Wycieczkowiec
Rejsy wycieczkowe po Morzu Śródziemnym – jak spędzać wolny czas?

Rejsy statkiem po Morzu Śródziemnym to dni spędzone na zwiedzaniu miast zgodnie z planem wycieczki, jak i czas na pokładzie. Co ze sobą zabrać, żeby nie nudzić się podczas podróży wycieczkowcem? Dobrym pomysłem będzie:

  • książka lub czytnik,
  • kieszonkowe wersje ulubionych planszówek,
  • strój kąpielowy, by popływać w basenie. 

Podczas rejsu wycieczkowcem po Morzu Śródziemnym możesz także korzystać ze słońca – oczywiście rozsądnie – oraz nawiązać nowe znajomości z innymi wczasowiczami.

Ile kosztuje rejs statkiem po Morzu Śródziemnym?

Coraz częściej na urlop wybiera się rejsy wycieczkowe, które stanowią świetną alternatywę dla hotelowych wakacji all inclusive. Unique Moments to biuro podróży Wrocław, w którym znajdziesz obszerną ofertę takich imprez. Ile kosztuje sam rejs po Morzu Śródziemnym? To cena, która rozpoczyna się już od 6 do 8 tys. zł i obejmuje wyżywienie, zakwaterowanie w luksusowym statku, odwiedziny w kilku portach oraz opiekę polskiego pilota. W zależności od wybranego wariantu wyżywienia oraz długości trwania wycieczki, cena może się różnić. 

Jeśli rejs po Morzu Śródziemnym już za Tobą, to może nadszedł czas na rejs po Karaibach? Taka opcja też jest w naszej ofercie! Odwiedź nas stacjonarnie lub zadzwoń i zaplanujmy wakacje Twojego życia!

wróć

Social Media
Aktualności
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.