RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Blog

Szmaragdowe Wybrzeże i Słoneczne Baleary - co warto zobaczyć podczas rejsów?

Jednymi z najpiękniejszych rejonów basenu Morza Śródziemnego są wyspy: Baleary i Sardynia, a na niej Szmaragdowe Wybrzeże. Co warto zobaczyć w tych lokalizacjach? To wyjątkowo malownicze miejsca, pełne zarówno naturalnych cudów, jak i kulturowych skarbów, które co roku przyciągają miłośników żeglugi i przygód. W tym artykule odkryjemy przed Państwem ich tajemnice i opowiemy, dlaczego rejs po Morzu Śródziemnym to najlepszy sposób na wypoczynek i na odkrywanie nowych, fascynujących miejsc.                                                                                                                                

Szmaragdowe Wybrzeże – co warto zobaczyć?

Szmaragdowe Wybrzeże, czyli Costa Smeralda, to klejnot Sardynii, zachwycający zarówno plażowiczów, jak i miłośników luksusu. Przyciąga krystalicznie czystymi wodami o barwie szmaragdu i zjawiskowymi krajobrazami. Podczas wizyty w tej części wyspy nie można pominąć Porto Cervo, serca Szmaragdowego Wybrzeża, znanego z ekskluzywnych butików, restauracji i jachtów, które cumują w jego marinie. Warto zobaczyć tam biały kościół Stella Maris i przejść się na Piazza del Principe, gdzie oko cieszy bajkowa architektura.  

Warto również odwiedzić pobliski  archipelag La Maddalena, z jego dziewiczymi plażami i tajemniczymi zatokami, dostępnymi jedynie z morza – idealnymi na kąpiel i snorkeling. Wiele znajdujących się na Szmaragdowym Wybrzeżu plaż jest uważanych za najpiękniejsze w całej Europie, a nawet na świecie. Na uwagę zasługują na pewno plaże Cala Capriccioli, Cala Volpe, La Celvia, Piccolo Pevero i Spiaggia del Principe. 

Sardynia to również pyszna włoska kuchnia i wino. Będąc w jej północnym rejonie, warto zarezerwować wizytę w jednej z winnic, wybrać się na kolację z owocami morza w jednej z restauracji przy plaży, a jeśli czas będzie sprzyjał, wziąć również udział w lokalnych degustacjach. 

Costa Smeralda
Costa Smeralda
Sardynia
Sardynia
Baleary – atrakcje, które zapadną Ci w pamięć

Baleary, z Majorką, Minorką, Ibizą oraz Formenterą na czele, oferują znacznie więcej niż tylko plaże. Wyruszając na wycieczkowe rejsy wokół tych wysp, można natknąć się na bogatą historię, kulturę i niepowtarzalne krajobrazy.

Na Majorce koniecznie trzeba zobaczyć góry Serra de Tramuntana z malowniczymi wioskami, takimi jak Valldemossa, czy też niesamowite formacje skalne Cap de Formentor. Na uwagę zasługują też malownicze, małe miasta Alcudia i Sóller, oraz zabytki stolicy – Palmy. Na Minorce warto odwiedzić starożytne miasto Ciutadella... i cieszyć się pustymi plażami tylko dla siebie. Na wyspie może bowiem przebywać jednocześnie nie więcej, niż 145 tysięcy osób. 

Głośniejsza i nieco bardziej zatłoczona Ibiza słynie jednak nie tylko z imprez i najlepszych klubów w południowej Europie, ale również z urokliwych, białych miasteczek. Tu również można znaleźć historyczne atrakcje, takie jak Dalt Vila – starówka Ibizy wpisana na listę UNESCO. Miłośnicy natury mogą tu znaleźć wiele pięknych, odosobnionych zatoczek. Na uwagę zasługuje park Cala Comte i jaskinie Can Marça, wypełnione zjawiskowymi stalaktytami i stalagmitami. 

Formentera, najmniejsza z głównych wysp, zachwyca dziewiczymi plażami i krystalicznie czystą wodą, idealną do nurkowania. Warto też zabłądzić w miasteczkach i wioskach wyspy, które zachwycają malowniczo kontrastującymi z błękitem nieba białymi fasadami budynków. To idealne miejsce, by złapać oddech przed dalszą podróżą. 

Cap de Formentor
Rejs po Morzu Śródziemnym – kiedy najlepiej się wybrać?

Rejsy wycieczkowe dają możliwość zobaczenia znacznie więcej niż tradycyjny pobyt na lądzie. Pozwalają one na zwiedzanie różnych miejsc i wysp w ciągu jednej podróży, co czyni wakacje bardziej atrakcyjnymi i różnorodnymi. Czas spędzony na jachcie to także niepowtarzalne chwile relaksu i odpoczynku, podziwiania piękna morza i słuchania szumu fal.

Coraz więcej Polaków odkrywa, jak pełen przygód może być rejs po Morzu Śródziemnym. Kiedy najlepiej wybrać się w taką podróż? Sezon żeglarski trwa od wiosny do jesieni, ze szczytem w lipcu i sierpniu, kiedy to pogoda jest najbardziej stabilna, a wody ciepłe. Jednak aby uniknąć tłumów i skorzystać z bardziej atrakcyjnych cen, polecamy rejsy w maju, czerwcu, wrześniu lub na początku października. To czas, kiedy można cieszyć się równie piękną pogodą, ale w bardziej kameralnej atmosferze.

Majorka
Majorka
Ibiza
Ibiza
Podsumowanie

Zarówno Szmaragdowe Wybrzeże, jak i Baleary mają wiele do zaoferowania dla podróżników. Wybierając wycieczkowe rejsy, masz szansę doświadczyć wszystkiego, co te miejsca mają do zaoferowania z unikalnej perspektywy. Niezależnie od tego, czy szukasz zabytków, pięknych plaż, interesującej kultury, pysznego jedzenia czy po prostu chcesz odpocząć i cieszyć się pięknem natury, te miejsca mają to wszystko. Jeśli rozważają  taką wyprawę, zapraszamy do naszego biura podróży we Wrocławiu. Oferujemy rejsy m.in. po Morzu Śródziemnym, z polskim pilotem, również w wersji all inclusive. Rejsy odbywają się ekskluzywnymi statkami turystycznymi i jachtami, zapewniając pasażerom komfort i relaks na każdym etapie wycieczki.

wróć

Social Media
Aktualności
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.