RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Dubaj, ZEA - praktyczne informacje

DUBAJ + Hongkong + Singapur – wycieczka objazdowa

Odkryj 3 nowoczesne, a zarazem różnorodne metropolie Azji!

Poznaj najlepsze miejsce w każdej z nich!

Luksusowe Dubaj i Abu Dhabi z wieloma „naj”, przepełniony drapaczami chmur Hongkong i kosmopolityczny Singapur!


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Wylot z Warszawy

Wylot  z Warszawy do Dubaju (przelot bezpośredni).

Dzień 2 - Przylot do Dubaju - Odkryj DUBAJ

Przylot do Dubaju w godzinach porannych, przejazd do hotelu.

Po śniadaniu rozpocznie się półdniowe zwiedzanie Dubaju. Autokarem pojedziemy do Dubai Mariny, portu jachtowego, położonego pośród drapaczy chmur. Kolejny punkt to sztuczna wyspa – Palm Jumeirah, na którą dostaniemy się kolejką Monorail. Następnie przejedziemy na targ Souk Madinat, nazywany Wenecją Dubaju –mnóstwo sklepów, restauracji i wspaniały widok na hotel-żagiel Burj Al-Arab. Na koniec wizyta w Dubai Mall, gdzie jest wejście do najwyższego budynku świata Burj Khalifa (bilet dodatkowo płatny – za dopłatą).

Wycieczka fakultatywna: Rejs „Marina Cruise” z kolacją – za dopłatą

Dzień 3 - Wycieczka do Abu Dhabi

Całodniowa (8h) wycieczka z Dubaju do Abu Dhabi  - tętniącej życiem stolicy państwa, zlokalizowanej na małym półwyspie, bardzo często nazywanej „Manhattanem zatoki”. Miasto oferuje wiele atrakcji, a kontrast między nowoczesnością a tradycją odczuwalny jest na każdym kroku. Proponujemy wizytę w najstarszej dzielnicy miasta - w forcie Al Hosn, gdzie rozpoczęła się historia stolicy, w skansenie obrazującym dawne oblicze Abu Dhabi „The Heritage Village”, w dzielnicy najwyższych wieżowców oraz w części miasta, która zachwyca pięknymi pałacami i rezydencjami. Ponadto na trasie całej wycieczki zachwycają parki, ogrody, meczety (m.in. Wielki Meczet Szejka Zajida) i pięknie utrzymane fontanny. Tego dnia można poczuć prawdziwą atmosferę Abu Dhabi i odkryć jej dwa oblicza - ultranowoczesnej metropolii lub tradycyjnego miasta, pełnego targów, lokalnych sklepików i straganów. Na zakończenie całodniowej wycieczki zaplanowano odwiedziny imponującego parku rozrywki Ferrari World (opcjonalnie za dopłatą ), gdzie znajduje się zapierający dech w piersiach roller coaster „Formula Rossa”, który rozpędza się do prędkości 240 km/h,  bolid Fiorano GT Challenge „Speed of Magic”, który zapewni niezapomnianą podróż w wymiarze 4D wśród dżungli, lodowych jaskiń i wąskich dolin, czy G-Force - niesamowita wieża przeciążeń „wystrzeliwująca” pasażerów ponad czerwony dach i gwałtownie transportująca ich na ziemię.

Dzień 4 - Dubaj - czas wolny lub opcjonalna wycieczka

Popołudniowa, niezwykle ekscytująca przejażdżka jeepami przez piękną, pełną wysokich wydm pustynię. Podczas postoju będą Państwo mieli okazję podziwiać zachód słońca na mieniącym się wszystkimi odcieniami złota, czerwieni i pomarańczy piasku. Po tym niezapomnianym przeżyciu odwiedzą Państwo specjalnie wybudowany obóz na pustyni, gdzie na podróżników czekać już będzie wspaniały poczęstunek złożony z grillowanych kebabów i jagnięciny. Noc rozświetli ognisko, przy którym podziwiać będzie można pokaz tańca brzucha przy dźwiękach arabskiej muzyki. Będą też mieli Państwo okazję spróbować tradycyjnej fajki wodnej (szisza), jak i zrobić tatuaż z henny (naturalne barwniki roślinne). Wspaniałą atrakcją jest także sand-boarding – zjeżdżanie po piaszczystych wydmach na specjalnej desce (dodatkowo płatne).

Dzień 5 - Przelot do Hongkongu

Transfer na lotnisko, wylot z Dubaju do Hongkongu. Transfer do hotelu. Czas wolny.

Dzień 6 - Hongkong City Tour

Po śniadaniu udamy się na półdniową wycieczkę po metropolii. Przejedziemy metrem do Tsim Sha Tsui, skąd rozpościera się widok na Hongkong. Następnie rejs zabytkowym Star Ferry. Kolejką linową The Peak Tram udamy się na Wzgórze Wiktorii (taras widokowy Sky Terrace 428), gdzie będzie czas wolny na kawę i zakup pamiątek. Zwiedzimy Katedrę Anglikańską św. Jana, Plac Statui, a na zakończenie udamy się na rejs dżonką Aqualuna.

Wycieczka fakultatywna „Hongkong nocą”: spacer promenadą i Aleją Gwiazd, zakończony pokazem świateł i laserów (czas trwania ok. 2 h) –za dopłatąDzień 7 - Wycieczka na wyspę Lantau

Po śniadaniu w hotelu udamy się na półdniową wycieczkę na wyspę Lantau. Najpierw łodzią dostaniemy się do Zatoki Silvermine. Następnie przejedziemy do klasztoru Po Lin mijając plażę Cheung Sha oraz wioskę Tai O. Zobaczymy położony na wzgórzu (wspaniały widok na okolicę!) największy na świecie posąg Buddy z brązu. Na koniec przejedziemy kolejką linową Ngong Ping 360 do Tung Chung. W czasie przejazdu można cieszyć wzrok piękną panoramą miasta. Powrót do Hongkongu. 

Dzień 8 - Opcjonalna wycieczka do Macau

Czas wolny lub całodniowa wycieczka fakultatywna do Makau: po śniadaniu przejazd autokarem do portu, skąd wodolotem udamy się do Makau. Zobaczymy m.in. makaońską starówkę Senado Square, ruiny Kościoła św. Pawła i latarnię morską na Guia Hill. Przejazd autokarem do kasyn Venetian i Parisian (repliki tych z Las Vegas). Czas wolny na lunch. Powrót do hotelu.

Dzień 9 - Przelot do Singapuru

Przelot z Hongkongu do Singapuru. Transfer do hotelu. Wieczorem nocny spacer po Singapurze w ramach wycieczki z pilotem.

 

Dzień 10 - Singapur City Tour

Rano rozpoczęcie wycieczki od przejażdżka na Little India (jedna z wiodących  dzielnic Singapuru) krótkie zwiedzanie tej dzielnicy. Ok. południa dotrzemy do Chinatown, gdzie zobaczymy m.in.  świątynię Zęba Buddy (relikt), świątynia Sri Mariamman – najstarsza świątynia hinduistycznia w Singapurze. Lunch w tradycyjnym foodcourcie na świeżym powietrzu.
Popołudniu przejazd do dzielnicy rozrywkowej Clarke Quay – przepłynięcie łodzią po Singapore River (ok. 40 min). Rejs do około zatoki – po drodze podziwianie widoków panoramy Singapuru takich jak: Helix Bridge, Marina Bay Sands, Merlion, Muzeum Cywilizacji Azjatyckich. Powrót do Clarke Quay.
Późnym popołudniem przejażdżka do trzeciej najważniejszej dzielnicy Singapuru (Kampong Glam/ Arab Street) - zwiedzanie ogrodu smaków i centrum kultury, najstarszy meczet w Singapurze – Meczet Sułtana. Na koniec spacer główną ulicą Arab Street, następnie powrót do hotelu. 

Dzień 11 - Opcjonlna wycieczka „Popołudnie w Sentosa”

Czas przedpołudniem proponujemy aby wykorzystać we własnym zakresie i udać się na główną ulicę Orchard Road.

Opcjonalna wycieczka „Popołudnie w Sentosa”  – przejazd do Gardens By the Bay na zwiedzanie obu kopuł (las deszczowy z wodospadem zamknięty w kopule, piękne ogrody tematyczne).
Następnie przejazd kolejną linową na Sentosę (piękne widoku z lotu ptaka) - krótkie zwiedzanie Sentosy oraz czas na posiłek. 
Pod wieczór, zbiórka przy głównym drzewie gdzie odbędzie się słynny pokaz świateł z muzyką (widowisko pełne wrażeń).

Wieczorem transfer na lotnisko i powrót do Warszawy.

Dzień 12 - Wylot z Singapuru - przylot do Warszawy

Tuż po północy wylot z Singapuru do Polska z przesiadką w Dubaju. Przylot do Warszawy około południa.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.