RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Filipiny - praktyczne informacje

Filipiny: flora i fauna

       Ze względu na położenie Filipin w strefie klimatu równikowego, kraj cechuje duża obfitość opadów, co powoduje, że jest on wiecznie zielony. Na filipińskich wyspach występuje prawie 10 tysięcy gatunków roślin. Jeszcze do niedawna najczęściej spotykanym rodzajem lasów, były lasy równikowe. Dzisiaj po wycinkach, ich miejsce w większości zajmują lasy sosnowe. Jednym z najważniejszych gatunków drzew na Filipinach jest mahoń filipiński.

Chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem są Czekoladowe wzgórza na wyspie Bohol. Swoją nazwę zawdzięczają kolorowi trawy, jakiego w porze suchej nabiera za sprawą słońca. Zostały one wyrzeźbione na przestrzeni lat przez wietrzenia skał.

Wyspy filipińskie, które oblewają gorące wody Oceanu Spokojnego cechują się bardzo bogatym ekosystemem podwodnym – można się zetknąć z jeżowcami, rozgwiazdami oraz różnymi rodzajami ryb, takich jak błazenki, rogatnice piękne, pasterniki. W głębinach oceanu można również spotkać się z przepiękną rafą koralową, która na pewno zachwyci niejednego miłośnika nurkowania.

Z kolei na lądzie występują aż 34 endemiczne gatunki zwierząt. Do najcenniejszych zaliczany jest małpożer, będący jednym z najpotężniejszych ptaków na świecie, który zarazem jest jednym z najbardziej zagrożonych gatunków. Obecnie szacuje się, że na świecie pozostało tylko ok. od 200 do 450 ptaków z tego gatunku.

Wartym odwiedzenia miejscem na wyspie Bohol jest Sanktuarium Wyraków. Za dobrowolną, symboliczną opłatą można w nim wraz z przewodnikiem udać się do wnętrza lasu, w której żyją te zaledwie 15 centymetrowe ssaki. Samemu bardzo ciężko jest je dostrzec pomiędzy konarami drzew oraz liśćmi, dlatego pomoc przewodnika jest niezbędna. Dozwolone jest robienie zdjęć, jednak warunkiem jest bardzo ciche zachowanie, by nie wystraszyć tych uroczych stworzeń.

Wszystko to sprawia, że Filipiny wakacje są z pewnością fascynującym, barwnym i wartym odwiedzenia miejscem.Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.