RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Filipiny - praktyczne informacje

Wycieczki, Filipiny

     Filipiny położone są na ponad 7 tysiącach wysp, z czego mniej niż tysiąc jest zamieszkałych. Wyróżnia się trzy główne regiony - Luzon, Visayas i Mindanao, z których każdy oferuje piękne plaże, wzgórza oraz góry. Niezliczona ilość miejsc zaskakuje swoją niezwykłą różnorodnością oraz mnóstwem atrakcji.

Do najpopularniejszych destynacji zalicza się Manila, nazywana Perłą Orientu, miasto pełne przeciwieństw, gdzie historia łączy się z nowoczesnością, a bogactwo z ubóstwem. Jako była stolica hiszpańskiej kolonizacji zachowała najstarszą część miasta z licznymi zabytkami - Intramuros. Wyspa Cebu to kolejna popularna propozycja na Filipiny wycieczki, która stanowi również historyczne miejsce z takimi zabytkami jak Krzyż Magellana oraz pobliską 400-letnią Bazylikę Mniejszą Dzieciątka Jezus. Cebu przyciąga co roku turystów ze względu na festiwal kulturalno-religijny Sinulog, który jednocześnie oddaje chrześcijański charakter tego kraju.

Filipiny są idealne także dla osób, chcących wypocząć. Oferują cały wachlarz miejsc do zobaczenia, w tym bujne lasy tropikalne, tarasy ryżowe czy piaszczyste plaże. Mindanao, druga co do wielkości z filipińskich wysp, Palawan z licznymi wioskami rybackimi oraz miejscami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO czy Boracay, wyspa o zaledwie 7 km długości to idealne miejsca na wczasy na Filipinach. Każdy znajdzie swój prywatny raj wśród tysiąca innych wysp.

Filipiny mają jedną z najdłuższych linii brzegowych spośród państw azjatyckich. Przyciągają przede wszystkim swoimi rajskimi plażami o białym piasku i z krystaliczną wodą. Jedne z najlepszych plaż, jakie cieszą się światową sławą, znajdują się na wyspie Boracay, spośród których trzeba wymienić szczególnie dwie - Yapak i Balinghai. W rejonie El Nido, należącym do wyspy Palawan czy na wyspie Panglao zlokalizowanej niedaleko wyspy Bohol można znaleźć przepiękne plaże z przeźroczystymi wodami, przez które obserwacja tętniącego życia morskiego przychodzi z dużą łatwością. Z tego powodu Filipiny są stolicą nurkowania, a także idealnym miejscem do uprawiania innych sportów wodnych.

Przyroda na Filipinach potrafi zaskakiwać niejednokrotnie. Tarasy ryżowe w Banaue uważane przez Filipińczyków za ósmy cud świata z pewnością do takich miejsc należą. Liczą ponad 2 tysiące lat, a sztuka ich uprawy przekazywana jest z pokolenia na pokolenie i stanowi wyraz niezwykłej harmonii pomiędzy środowiskiem a człowiekiem. Turystów przyciąga na Filipiny wycieczka do podziemnej rzeki na wyspie Palawan w Parku Narodowym Puerto Princesa, znajdująca się z kolei na liście nowych siedmiu cudów świata. Obejmuje również imponujące jaskinie z przepięknymi formacjami skalnymi, nienaruszone stare lasy oraz charakterystyczne dla tego obszaru gatunki roślin i zwierząt, na przykład żółw zielony czy krokodyl filipiński. W trakcie wypoczynku nie można ominąć wizytówki całych Filipin, czyli Wzgórz Czekoladowych, znajdujących się na wyspie Bohol. Te stożkowe pagórki przyciągają swoimi zmieniającymi się barwami w porze suchej właśnie na kolor czekoladowy.

Filipiny gwarantują bogactwo możliwości. Rajskie plaże, rafy koralowe czy tarasy ryżowe to tylko część z tego, co oferuje ten tropikalny kraj. Obecnie zyskuje znacznie na popularności w porównaniu z innymi azjatyckimi państwami jak Tajlandia i Indonezja, a gościnność oraz otwartość są cechą charakterystyczną Filipińczyków.

 

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.