RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Filipiny - praktyczne informacje

Filipiny - podstawowe informacje

     Filipiny leżą w południowo-wschodniej części Azji i położone są na archipelagu około 7100 wysp, z czego mniej niż tysiąc jest zamieszkałych. Jedenaście dużych wysp, skupionych w trzy regiony - Luzon, Visayas i Mindanao, stanowi główną część państwa. Oprócz tego w obręb Filipin wchodzą tysiące małych wysepek, z których większość to pojedyncze skały lub rafy koralowe.

Filipiny są bardzo różnorodne nie tylko pod względem geograficznym, ale również kulturowym. Kraj jest prawdziwą mieszanką kultur, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem. Widoczne są wpływy nie tylko azjatyckie, ale również europejskie i amerykańskie, co czyni Filipiny niezwykle bogatymi i z drugiej strony zaskakującymi. Jest to jedyny kraj azjatycki, gdzie dominującą religią jest chrześcijaństwo.

Pod względem turystycznym Filipiny są atrakcyjnym krajem. Stanowią idealną destynację zarówno dla osób, chcących wypoczywać jak i zwiedzać. Oferują niezliczoną ilość miejsc, z których na pewno warto zobaczyć Wzgórza Czekoladowe, wizytówkę całych Filipin, podziemną rzekę w Parku Narodowym Puerto Princesa, tarasy ryżowe w Banaue, uważane przez Filipińczyków za ósmy cud świata czy wiszące trumny w Sagadzie.

Przede wszystkim na Filipiny wakacje przyciągają rajskie plaże oraz ocean, który kryje jedną z najładniejszych raf koralowych na świecie. Słynnymi plażami są te na wyspie Boracay, Bantayan, Apo, Panglao, Camiguin, Siargao czy Siquijor. Wszystkie miejsca są idealne do uprawiana sportów wodnych, nurkowania czy snorkelingu. Mindanao, druga co do wielkości z filipińskich wysp, Palawan z licznymi wioskami rybackimi oraz miejscami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO czy Boracay, wyspa o zaledwie 7 km długości to idealne miejsca na wczasy. Z pewnością każdy znajdzie tu swój prywatny raj wśród tysiąca innych wysp. Filipiny last minute to świetna oferta dla tych, którzy w krótkim czasie chcą przenieść się w wyjątkowe miejsce i odpocząć. Filipińskie wyspy na pewno będą strzałem w dziesiątkę.

Do najpopularniejszych destynacji na Filipinach zalicza się także Manila, stolica i jednocześnie największe miasto Filipin, które zamieszkuje 20 milionów osób, nazywane Perłą Orientu, pełne przeciwieństw, gdzie historia łączy się z nowoczesnością, a bogactwo z ubóstwem. Jako była stolica hiszpańskiej kolonizacji zachowała zabytkową część miasta, która nosi nazwę Intramuros. Z kolei Cebu jest najstarszym miastem na Filipinach i fascynuje swoją historią, licznymi zabytkami oraz tradycją. Przyciąga co roku wielu turystów ze względu na festiwal kulturalno-religijny Sinulog, który jednocześnie oddaje chrześcijański charakter kraju. Z drugiej strony wyspa Cebu, poza swoim historycznym znaczeniem, jest także kolejną popularną propozycją wypoczynku na Filipinach.

Filipiny to nie tylko rajskie plaże, krystalicznie czyste wody czy doceniane na całym świecie rafy koralowe. Gwarantują niezwykłe bogactwo możliwości, a miejsca zaskakują swoją różnorodnością. Filipiny zyskują znacznie na popularności w porównaniu z innymi azjatyckimi państwami jak Tajlandia i Indonezja. Dodatkowo mieszkańcy Filipin są jednym z najszczęśliwszych narodów na świecie. Wyróżniają się niezwykłą gościnnością oraz otwartością, przez co Filipiny to przyjazny i niezwykle barwny kraj.  

 

 

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.