RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Filipiny - praktyczne informacje

Filipiny: położenie

 

 Filipiny to archipelag oblewany na wschodzie przez wody Oceanu Spokojnego, morza Sulu
i Celebes na południu, cieśniny Luzon na północy, a na zachodzie przez morze Południowochińskie.
Filipiny są też najdalej na wschód położonym krajem Azji.

Geograficznie kraj podzielony jest na regiony Luzon, Visayas i Mindanao. Każdy z nich ma swój
niepowtarzalny charakter, a razem tworzą różnorodną kompozycję kraju. Luzon to największa
spośród wysp, na której położona jest stolica kraju Manila oraz słynne tarasy ryżowe Banaue
wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

      

Tylko część z 7107 filipińskich wysp jest zamieszkana, reszta wciąż pozostaje królestwem przyrody. Wyselekcjonowaliśmy dla Państwa te, które dają różnorodne możliwości do wypoczynku.

Boracay – to niewielka wysepka, mająca zaledwie 7km długości i bardzo popularna wśród turystów ze względu na swoje cudowne plaże o śnieżnobiałym piasku, otoczone palmami kokosowymi.

Palawan – region położony w południowo - zachodniej części kraju, na który składa się jedna główna i szereg pomniejszych wysp. Jest domem dla wspaniałej, tropikalnej przyrody, która stworzyła tu niezwykłe formacje skalne, gęste lasy, podziemną rzekę czy idylliczne laguny z rafą koralową.

Bohol/Panglao - to dwie skomunikowane ze sobą wyspy, z których pierwsza znana jest przede wszystkich dzięki charakterystycznemu krajobrazowi Czekoladowych Wzgórz, a druga to wspaniałe zaplecze do relaksu na plaży.

Cebu – to ważna wyspa w regionie Visayas z miastem Cebu jako głównym węzłem ekonomicznym i komunikacyjnym. Dla turystów pozostaje głównie mekką nurków, którzy doceniają walory tutejszej rafy.

Luzon – wyspa, której północna część znana jest zwłaszcza z imponujących tarasów ryżowych, wiszących grobów Sagady oraz wiosek pełnych lokalnego kolorytu.

Filipiny to kraj z jednej strony dobrze znany zagranicznym turystom, z drugiej wciąż jeszcze pełen tajemnic i niespodzianek, pozostający na pograniczu kultury zachodniej i tej orientalnej.

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.