Filipiny - praktyczne informacje
Przewodnik po kierunkachWięcej informacji
POLECANE

Filipiny - sen o wyspach

Filipiny to bardzo ciekawy wyspiarski kraj, który pozostaje wciąż stosunkowo mało znany wśród europejskich turystów. Nasza fascynująca wycieczka pozwala odwiedzić kilka filipinskich wysp, takich jak Luzon, Cebu, Bohol czy Palawan, z których każda jest zupełnie inna. Wszystkich wysp archipelagu odwiedzić się nie da, gdyż jest ich ponad 7000, ale my chcemy zaprezentować Państwu te najciekawsze wraz z ich największymi atrakcjami i sekretami. Zobaczą Państwo, że Filipiny to nie tylko wspaniałe plaże i rafa koralowa, ale znacznie, znacznie więcej!


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Przylot na Filipiny

Po kilkunastogodzinnej podróży, zaczynającej się poprzedniego dnia, przylot na międzynarodowe lotnisko Ninoy Aquino w stolicy Filipin Manili. Po przywitaniu przez naszego przedstawiciela na lotnisku, transfer do hotelu. Reszta dnia przeznaczona na odpoczynek i aklimatyzację.

Nocleg #1 w hotelu w The Henry Hotel 4* w Manili.
Dzień 2 - Manila - Banaue / śniadanie, lunch, obiadokolacja

Wyjazd ze stolicy w kierunku północnej części wyspy Luzon, którą zwiedzać będziecie Państwo  w formie wycieczki grupowej. Podróż do oddalonej o ok.360 km miejscowości Banaue odbywa się autostradą, która biegnie przez całe wschodnie Filipiny, w tym przez Cagayan Valley Road. Jest to malowniczy odcinek trasy wijący się pośród pięknych zielonych dolin, z których słynie wyspa. Po dotarciu do miejscowości Bagabag w regionie Nueva Vizcaya, będą Państwo stopniowo wjeżdżać na wysokość 1300 m npm, na której położone jest Banaue. Po zameldowaniu w hotelu, popołudnie wolne do wykorzystania we własnym zakresie.

Nocleg #2 w hotelu w Banaue Hotel 2* w Banaue.
Dzień 3 - Tarasy ryżowe Banaue – wioska plemienia Ifugao / śniadanie, lunch, obiadokolacja

W tym dniu będą Państwo mieli możliwość przejazdu typowym, filipińskim środkiem transportu, czyli jednym z kolorowo udekorowanych jeepeney’ów. Odwiedzą Państwo wioskę Banga–an zamieszkiwaną przez lokalne plemię i dostępną po krótkiej wspinaczce. Następnie przejazd do punktu widokowego, skąd rozpościera się panorama na tarasy ryżowe spektakularnie opadające po zboczach, będące jedną z najciekawszych miejsc wyspy Luzon. Utworzone przez plemię Ifugao przy użyciu jedynie podstawowych narzędzi, do dziś zasilane są rzecznym systemem irygacyjnym.

Nocleg #3 w hotelu w Banaue Hotel 2* w Banaue.
Dzień 4 -  Muzeum w Bontoc - wiszące trumny Sagady – Mount Data / śniadanie, lunch, obiadokolacja

Od rana dalsza podróż poprowadzi Państwa wzdłuż krętych, górskich dróg do stolicy regionu Bontoc. Zaplanowano tu wizytę w ciekawym, lokalnym muzeum, prowadzonym przez belgijskie siostry zakonne. Przy sprzyjających warunkach pogodowych zwiedzą Państwo miejscowość Sagada, a także zobaczą słynne zawieszone na skałach trumny, które zgodnie z tradycją umieszczane były tu niegdyś przez mieszkańców. Kontynuacja podróży wśród pięknych krajobrazów aż do wzgórza Mount Data, na szczycie którego znajduje się miejsce dzisiejszego noclegu.

Nocleg #4 w Mount Data Lodge lub w Bontoc.
Dzień 5 - Baguio / śniadanie, lunch, obiadokolacja

Tego dnia przejazd do Baguio, nazywanego letnią stolicą Filipin, gdzie odbędzie się zwiedzanie największych atrakcji miasta takich jak najstarszy park, letnia rezydencja prezydenta, katedra oraz targ, na którym mieszkańcy okolicznych wiosek sprzedają swoje wyroby. Na zakończenie dnia typowa, filipińska kolacja.

Nocleg #5 w hotelu El Cielito Inn 3* w Baguio.
Dzień 6 - Baguio - Manila / śniadanie, lunch

Po wymeldowaniu z hotelu podróż powrotna do stolicy Filipin. Jej trasa prowadzi przez centralną część wyspy Luzon, gdzie znajduje się wiele upraw ryżu. Gwarantuje to malownicze i niezapomniane widoki.

Nocleg #6 w hotelu w The Henry Hotel 4* w Manili.
Dzień 7 - Manila – przelot na wyspę Bohol / śniadanie

Po śniadaniu opuszczą Państwo hotel i przejadą na lotnisko w Manili, skąd odbędzie się przelot do Tagbilaran. Jest to główne miasto wyspy Bohol, które będą Państwo mieli okazję zobaczyć w trakcie krótkiej, popołudniowej wycieczki. Reszta dnia przeznaczona na wypoczynek na rajskich plażach wyspy Panglao, połączonej z Bohol mostem. Od tego dnia wycieczka będzie miała charakter prywatny.

Nocleg #7 w hotelu Bohol Beach Club 4* na Panglao.
Dzień 8 - Fascynujący Bohol / śniadanie, lunch - piknik

Po opuszczeniu hotelu, pierwszym przystankiem na trasie zwiedzania będzie kościół Baclayon. To własnie tutaj lokalny dowódca Datu Sikatuna i hiszpański Miguel Lopez de Legazpi zawarli symboliczne przymierze krwi. Po drodze zobaczą Państwo, zasadzony niegdyś przez ludzi, gęsty, mahoniowy las Bilar. Główną atrakcją dnia jest bajkowy widok słynnych Czekoladowych Wzgórz, które są znakiem rozpoznawczym całej wyspy Bohol. Ponad 1200 kopułowych wzgórz wznosi się na wysokość 40-120m. Porastająca je i brązowiejąca latem trawa nadaje im charakterystycznego czekoladowego koloru. Wycieczkę zakończy przyjemny rejs po rzece Loboc z lunchem na pokładzie.

Nocleg #8 w hotelu Bohol Beach Club 4* na Panglao.
Dzień 9 - Wypoczynek na Panglao / śniadanie

Dzień wolny, który można spędzić na błogim wypoczynku na rajskiej plaży lub skorzystać z dodatkowej wycieczki po okolicach.

Nocleg #9 w hotelu Bohol Beach Club 4* na Panglao.
Dzień 10 - Bohol – transfer promem na wyspę Cebu / śniadanie

Tego dnia przepłyną Państwo promem z Bohol na sąsiednią wyspę Cebu, będącą sercem regionu Visayas w środkowych Filipinach. Po zakwaterowaniu w hotelu odbędzie się wycieczka po Cebu, które znane jest z bogatego dziedzictwa kulturowo – historycznego. W trakcie wycieczki zobaczą Państwo pomnik bohatera narodowego Lapu-Lapu, bazylikę z obrazem Dzieciątka Jezus, świątynię z krzyżem, który w 1521r. wzniósł Ferdynand Magellan czy hiszpański fort San Pedro. Ciekawostką jest z pewnością odrestaurowana, XVII-wieczna posiadłość Casa Gorordo czy taoistyczna świątynia. Na zakończenie wizyta na targu z lokalnymi rzemieślniczymi wyrobami i pamiątkami.

Nocleg #10 w hotelu Maribago Bluewater Resort 4* na Cebu.
Dzień 11 - Cebu – przelot na malowniczą wyspę Palawan / śniadanie

Po śniadaniu czas wolny do wykorzystania we własnym zakresie aż do czasu transferu na lotnisko i przelotu na malowniczą wyspę Palawan. Po przylocie i przywitaniu przez naszego przedstawiciela transfer do hotelu. Popołudniu zobaczą Państwo najciekawsze atrakcje miasta Puerto Princesa, będącego stolicą regionu. Zobaczą tam Państwo muzeum State College, farmę krokodyli i warsztat tkaczy, którzy wytwarzają tkaniny z włókien ananasa. A na koniec niezwykłe Iwahig Penal Colony, które nazywane jest więzieniem bez krat, gdyż więźniowie, którzy wykazali się dobrym zachowaniem żyją tu na wolności ze swoimi rodzinami i trudnią się uprawą roli.

Nocleg #11 w hotelu Legend Palawan Hotel 3* w Puerto Princesa.
Dzień 12 - Park Narodowy Rzeki Podziemnej Puerto Princesa / śniadanie, lunch

Tego dnia udadzą się Państwo do Parku Narodowego Podziemnej Rzeki Puerto Princesa wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to jedno z tych niezwykłych miejsc, które na długo pozostają w pamięci - ponad 8-kilometrowa rzeka płynie pośród spektakularnych jaskiń, wprost do Morza Południowochińskiego. W czasie wycieczki odbędzie się spływ udostępnioną częścią rzeki z lokalnym przewodnikiem, który barwnie opowiada o cudach natury. Na koniec dnia przepłyną Państwo typową, filipińską łodzią w okolice Sabang na lunch w nadmorskim resorcie. Po południu powrót do Puerto Princesa.

Nocleg #12 w hotelu Legend Palawan Hotel 3* w Puerto Princesa.
Dzień 13 - Island hopping w zatoce Honda / śniadanie, lunch - piknik

Przedostatniego dnia pobytu zapraszamy na wspaniałą wycieczkę do zatoki Honda położonej w niedużej odległości od Puerto Princesa. Zaplanowano odwiedziny znajdujących się w niej wysp Snake, Pandan i Starfish, gdzie są doskonałe warunki do kąpieli w ciepłym morzu lub wypoczynku na pięknych, piaszczystych plażach. W okolicy występuje również rafa koralowa, którą można obserwować w czasie nurkowania powierzchniowego. Przed powrotem do hotelu lunch w formie pikniku na jednej z wysp.

Nocleg #13 w hotelu Legend Palawan Hotel 3* w Puerto Princesa.
Dzień 14 - Palawan – Manila – wylot z Filipin do Polski / śniadanie

Po śniadaniu czas wolny do momentu transferu na lotnisko, skąd udadzą się Państwo w podróż powrotną do Polski.

 

 

Zdjęcia: pixabay.com, Flickr.com zgodnie z atrybucją na zdjęciach - zdjęcia przycięte i zmniejszone do rozm. 800 x 600 pix, CC By 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij