Filipiny - praktyczne informacje

Fascynujący Bohol, Filipiny

Położona na wschód od Cebu wyspa Bohol znana jest ze swojego bogactwa przyrodniczego i historycznego. Przykładem tego ostatniego mogą być zabytkowe zabudowania stolicy regionu Tagbilaran. Ponadto są tu jedne z najlepszych plaży w kraju. Nasza wycieczka pokazuje to co najlepszego ma do zaoferowania wyspa Bohol!

Po opuszczeniu hotelu, pierwszym przystankiem na trasie zwiedzania jest Philippine Tarsier Foundation w mieście Corella. To właśnie tu znajduje się rezerwat najmniejszych małpek świata, czyli uroczych wyraków o wielkich oczach. Zobaczycie Państwo jak dzięki swoimi chwytliwym łapkom, te niezwykłe zwierzęta zwinnie przemieszczają się pomiędzy gałęziami. Potrafią one również obrócić głowę prawie o 360 stopni. Następnym przystankiem będzie Baclayon, czyli miejsce, gdzie symboliczne przymierze krwi zawarli lokalny dowódca Datu Sikatuna i hiszpański Miguel Lopez de Legazpi. Tu także odwiedzą Państwo muzeum z lokalną sztuką sakralną. Wzdłuż drogi do głównego punktu wycieczki zobaczą Państwo, zasadzony niegdyś przez ludzi, gęsty, mahoniowy las. Jednak główną atrakcją dnia jest bajkowy widok słynnych Czekoladowych Wzgórz, które są znakiem rozpoznawczym całej wyspy Bohol. Ponad 1200 kopułowych wzgórz wznosi się na wysokość 40-120m. Porastająca je i brązowiejąca latem trawa nadaje im charakterystycznego czekoladowego koloru. Wycieczkę zakończy przyjemny rejs po rzece Loboc z lunchem na pokładzie. Powrót do hotelu w godzinach późnopopołudniowych.

Czas trwania wycieczki: 8 h


Cena:
Osoba dorosła - 323 PLN
Cena zawiera:
  • transfery lądowe i łodzią z/do hotelu
  • lunch
  • opieka anglojęzycznego przewodnika
  • bilety do atrakcji
  • rejs łodzią

Cena nie zawiera:
  • dodatkowych posiłków i napojów

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij