RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Hawaje - praktyczne informacje

Hawaje - Pogoda i Klimat

Ze względu na położenie w środkowej części Północnego Pacyfiku, poniżej Zwrotnika Raka, Hawaje cechuje klimat zwrotnikowy morski. Dzięki ciepłym i łagodnym wiatrom, tropikalnemu klimatowi oraz słonecznemu niebu, Hawaje są idealnym miejscem do wypoczynku przez cały rok. Te niezwykłe wyspy charakteryzują się optymalną wilgotnością i rześką bryzą oceaniczną, która tylko umila wypoczynek w gorącym słońcu.

Temperatura na Hawajskich wyspach oscyluje pomiędzy 28- 31 °C w okresie letnim (od maja do października) oraz 26- 29 °C w okresie zimowym (od października do kwietnia) na wysokości poziomu morza. Zasada spadku temperatury wynosi około 1,5 °C dla każdych 300 m. wzrostu wysokości.

Czerwiec i lipiec to najbardziej suche miesiące na każdej z wysp, ale należy pamiętać, że nawet w okresie zimowym, na Hawajach opady deszczu i zachmurzenia występują sporadycznie. Pora deszczowa praktycznie nie zmniejsza aktywności wysp, gdyż nadal jest ciepło, porównując ze strefą klimatu umiarkowanego, a dzięki deszczom Hawaje otoczone są soczystą zielenią i bujną, egzotyczną roślinnością.

Czynniki, takie jak zmiany ciśnienia, opady czy wiatry, tworzą niepowtarzalny klimat na wyspach. Można tu napotkać wilgotne strefy tropikalne, suche i półsuche strefy w najcieplejszych częściach wyspy oraz strefy umiarkowane. Eksplorując hawajskie wulkany, trzeba należy zaopatrzyć się w kurtkę przeciwdeszczową, wygodne i mocne buty oraz długie spodnie, natomiast kiedy zjedziemy nad ocean, będzie gorąco i sucho.

Wyspiarskiej pogody z całą pewnością nie da się nazwać nużącą. W jednej chwili można pławić się w słońcu, a w następnej- przemoknąć do suchej nitki. Ciepło dnia kontrastuje z chłodem nocy.

Wyjątkowy klimat panujący na Hawajach sprawia, że jest to kierunek całoroczny i tak naprawdę o każdej porze roku można się tu cieszyc wysokimi temperaturami i pięknym słońcem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Znajdź idealne wakacje dla siebie z naszym biurem podróży we Wrocławiu - Unique Moments!

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.