RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Hawaje - praktyczne informacje

Wycieczki, Hawaje

Wycieczka na Hawaje obfitować może w różnego typu atrakcje - na pewno jest to miejsce, w którym nikt nie będzie się nudził. Najpopularniejszą wyspą jest oczywiście O'ahu, która oferuje najwięcej możliwości jednodniowych wypadów i aktywności sportowych.

Warto choć na chwilę poderwać się z leżaka i wyruszyć na eksplorację wnętrza wyspy. Można odwiedzić np. Centrum Kultury Polinezji, gdzie goście poznają historię i kulturę najważniejszych regionów Pacyfiku (wycieczka połączona jest z rejsem canoe, hawajską ucztą oraz pokazem "Oddech Ha" w teatrze). Innym ciekawym miejscem wartym odwiedzenia podczas wycieczki na Hawaje jest Pearl Harbor, czyli baza wojskowa w zatoce, gdzie atakiem japońskich wojsk rozpoczęła się dla Amerykanów II Wojna Światowa. Widoki nie są tam może spektakularne, ale wielu miłośników historii uzna ten punkt za ważny zobaczenia.

Hawaje stanowią istotne centrum kulturowe Pacyfiku, ale najważniejszym ich walorem jest jednak przyroda. Oferowane przez nas podczas wyjazdu na Hawaje wycieczki krajoznawcze na wyspie O'ahu pozwalają odkryć prawdziwe piękno regionu. Polecamy wyprawę do wodospadu Manoa - aby do niego dotrzeć należy odbyć niezbyt długi (45 minut) spacer przez tropikalną dżunglę, oczywiście z przewodnikiem. Dzięki tej wycieczce można poznać bardziej dziką i naturalną twarz O'ahu. Możemy także zaproponować wyjeżdżającym na Hawaje atrakcje bardziej ekskluzywne, jak na przykład lot helikopterem, podczas którego zobaczyć można plaże, zatoki i dżunglę z podniebnej perspektywy. Dzieciom na pewno spodoba się wyprawa łodzią podwodną - to niezapomniane przeżycie, dzięki któremu można mieć florę i faunę Pacyfiku niemal na wyciągnięcie ręki. Kochającym plaże osobom wyjeżdżającym na Hawaje wycieczka na "oceaniczne wydmy" sprawi nie lada radość. Są to piaszczyste "wysepki", które od lądu dzieli kilkaset metrów oceanu - prawdziwy raj dla plażowiczów!

Osobom, które szukają jeszcze bardziej ekscytującej wycieczki Hawaje oferują nie tylko O'ahu, ale również inne wyspy, na przykład Hawaii - krainę wulkanów. Tak zwana Big Island jest największa w archipelagu i od O'ahu dzieli ją krótki lot. Turyści mogą tam być świadkami erupcji siarki czy zobaczyć zastygłą lawę. Tych z Państwa, których zainteresuje ta wycieczka Hawaje uraczą wspaniałymi widokami i niezwykłą przyrodą. Innymi łatwo dostępnymi i równie pięknymi wyspami są Maui i Kauai, obie znajdują się w naszej stałej ofercie wycieczek.

Nie wolno także zapominać, że Hawaje są wspaniałym miejscem do uprawiania sportów - przede wszystkim wodnych, ale również trekking czy jazda na rowerach są bardzo popularne (sprzyjają temu ukształtowanie terenu i łagodny klimat). Zapraszamy na dalekie Hawaje!

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.