Indie - praktyczne informacje

Hotele Indie

Hotele w Indiach prezentują coraz wyższy standard i coraz więcej jest tam obiektów zarządzanych przez duże międzynarodowe firmy, jak Hilton czy Sheraton. Największy wybór hoteli położonych przy plaży jest oczywiście w Goa – regionie, który niegdyś był ostoją hippisów, a dziś jest popularną turystyczną destynacją.

Plaże w Goa są długie i zwykle dość szerokie, piasek ma kolor żółto-szary lub czasem pomarańczowy i brązowy. Wiele plaż publicznych jest dość brudnych, jednak duże ekskluzywne hotele dbają o utrzymanie prywatnych terenów i chcąc spędzić urlop na plaży w Indiach warto skupić się przede wszystkim na ośrodkach najbardziej luksusowych.

Jeśli chcą Państwo doskonale wypocząć, skorzystać ze słońca, pysznego jedzenia i przyrody, ale nie są Państwo nastawieni na spędzanie wielu godzin na plaży, to warto zastanowić się nad wspaniałymi obiektami położonymi nieco dalej od oceanu, ale za to z widokiem na dżunglę i pola ryżowe.

Hotele w Indiach rzadko oferują opcję wyżywienia All Inclusive. Częściej spotykane są dwa lub trzy posiłki (zwłaszcza w hotelach z pakietami Ayurveda – tam dieta poszczególnych gości ustalana jest przez lekarza) – głównie dlatego, że jedzenie w Indiach jest tanie i pyszne, szkoda więc ograniczać się do hotelowego menu.

Szczególnie polecamy hotele w Kerali, które oferują pakiety zabiegów Ayurveda – potocznie nazywanego „indyjskim spa”, choć jest to raczej połączenie stylu życia, diety, masaży, olejków relaksacyjnych i jogi, co zbawiennie wpływa na wiele schorzeń oraz na kondycję fizyczną. Większość hoteli z najlepszymi zabiegami Ayurveda nie jest zbyt luksusowa (np. pokoje nie posiadają klimatyzacji, która uważana jest za niezdrową), ale nie o luksus tu chodzi, a o spróbowanie legendarnych metod leczenia i relaksacji.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij