Indie - praktyczne informacje

Wycieczki Indie

Wycieczki do Indii dostarczają ogromnych emocji ze względu na różnorodność i wielkość tego kraju. Łatwo dolecieć tam z Polski (tylko jedna przesiadka do Delhi czy do Bombaju), ceny są przystępne, a pogoda przez większość roku gorąca, więc kierunek ten staje się coraz bardziej popularny.

Ciężko opisać najważniejsze atrakcje i wycieczki w Indiach. Zacząć należy od części północnej, która szczyci się ogromną liczbą zabytków, takich jak majestatyczny Taj Mahal, wielki fort w Jaipurze czy pałac na wodzie w Udaipurze. Wszystkie te miejsca warte są odwiedzenia, choć zwykle wymagają wyboru wycieczki objazdowej – ze względu na odległości nie da się ich bowiem zwiedzić w ciągu jednodniowego wypadu z plaży.

Można oczywiście połączyć wypoczynek na plaży w Goa z jednodniowymi wypadami w ciekawe zakątki tego pięknego regionu. Popularną wycieczką jest zwiedzanie kolonialnych zabytków (głównie kościołów) pozostawionych przez Portugalczyków. Warto też wybrać się na przejażdżkę wzdłuż wybrzeża, by w pełni docenić piękno i egzotykę indyjskich plaż. Tamtejsze zachody słońca nie mają sobie równych.

Wielu turystów decyduje się na skorzystanie z oferty opcjonalnych atrakcji w postaci sportów wodnych, przede wszystkim surfingu, windsurfingu oraz skuterów i nart wodnych. W wielu miejscowościach można również odwiedzić stadninę i wybrać się na konną przejażdżkę o zachodzie słońca. Świetnym pomysłem dla rodzin z dziećmi jest też wypożyczenie rowerów (dostępne w wielu hotelach) i wybranie się na przejażdżkę po bocznych drogach.

Wycieczka do Indii nie byłaby pełna bez spróbowania lokalnych przysmaków. Dla smakoszy mamy propozycję opcjonalnych atrakcji np. Indie wycieczki kulinarne lub Indie wycieczka z wizytą w tradycyjnym domu – gdzie pod okiem wprawionej kucharki spróbują Państwo swoich sił w przyrządzeniu prawdziwie hinduskich potraw. Kuchnia subkontynentu indyjskiego jest prosta i pożywna, jednak bogactwo przypraw sprawia, iż Europejczykom wydaje się ona dość skomplikowana. Warto więc po zakończeniu wycieczki do Indii zabłysnąć w domu własnoręcznie przygotowanym curry z kurczaka!

Niezależnie od wybranego regionu wakacje w Indiach będą niezapomnianym przeżyciem. Warto zdecydować się najpierw na objazd (trwający na przykład tydzień), a następnie na pobyt na plaży (w Goa lub na bajkowych Andamanach). W swojej ofercie mamy propozycje programów objazdowych po najciekawszych regionach kraju, również połączone ze zwiedzaniem Nepalu czy Bhutanu. Bo tego typu wycieczce spokojny i niemal leniwy wypoczynek na plaży sprawi prawdziwą przyjemność.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij