Indie - praktyczne informacje

Indie - Cuda pustyni

DELHI - AGRA - JAIPUR - PUSHKAR - UDAIPUR

Przestawiamy program prywatnej wycieczki objazdowej, podczas której odwiedzą Państwo najciekawsze miejsca cudownego Radżastanu oraz ikony indyjskiego Złotego Trójkąta (Delhi - Jaipur - Agra). Przelot powrotny do Polski odbywa się z Udaipuru, co sprawia, że program tej wycieczki mógł być krótszy niż siostrzana 15-dniowa wersja. Jest to więc idealne rozwiązanie dla tych z Państwa, którzy chcieliby poznać najpiękniejsze miejsca północnych Indii bez konieczności dwutygodniowej podróży.

Czekają na Państwa:

  • majestatyczne forty Radżastanu
  • zabytkowa architektura tradycyjnych haweli
  • rejs po jeziorze Pichola
  • święty Pushkar
  • Złoty Trójkąt: Delhi, Jaipur, Agra

Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Przylot do Indii – New Delhi

Transfer z lotniska do hotelu prywatnym samochodem. Zakwaterowanie możliwe jest od ok. godz. 13:00.

Nocleg w hotelu: Lemon Tree Premier Leisure Valley lub Africa Avenue lub w podobnym

Dzień 2 - Zwiedzanie Delhi / śniadanie

Tego dnia zobaczą Państwo wiele ciekawych miejsc w stolicy kraju, która dzieli się na stare i nowe miasto (Stare i Nowe Delhi). Obie części dostarczają wielu atrakcji, takich jak Czerwony Fort, India Gate (Brama Indii) czy tradycyjne bazary z przyprawami. Będzie okazja przejechać się tradycyjną rikszą po starej i tłocznej części miasta. Jeśli czas pozwoli, chętne osoby mogą zwiedzić Czerwony Fort (opłata za wstęp: 5 USD, transfer: 15 USD), jednak jest on dość podobny do Fortu w Agrze, więc można go bez żalu pominąć.

Nocleg w hotelu: Lemon Tree Premier Leisure Valley lub Africa Avenue lub w podobnym

Dzień 3 - Delhi – Agra / 210 km (ok. 5h) śniadanie

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Agry. Zwiedzanie Taj Mahal – wspaniałego pomnika miłości, który wybudował po śmierci swojej żony Szach Dżahan. Mauzoleum zbudowane jest z białego marmuru i otoczone ogrodami, wygląda tak samo okazale zarówno od frontu, jak i z pozostałych trzech stron. Symetria oraz misterne zdobienia sprawiają, że Taj Mahal uznawany jest przez wielu za cud świata.

Następnie wizyta w ogromnym Czerwonym Forcie w Agrze – jest on bardzo podobny do tego w Delhi, z jego okien roztaczają się piękne widoki – w Forcie został uwięziony Szach Dżahan, który z okien swojej celi mógł nadal podziwiać Taj Mahal.

Nocleg w hotelu: Atulaya Taj lub Clarks Shiraz lub w podobnym

Dzień 4 - Agra – Fatehpur Sikri – Jaipur / 240 km (ok. 5-6h) śniadanie

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Agry (7:30). Po drodze zatrzymają się Państwo w niezwykle ciekawym miejscu – Fatehpur Sikri, starodawnym mieście i kompleksie pałacowym, który został opuszczony niemal zaraz po wybudowaniu (ze względu na wysychające studnie). Jest to świetna okazja, by zobaczyć szesnastowieczne budowle w niemal nietkniętym stanie.

Wieczorem opcjonalnie: pokaz gotowania (2h) odbywać się będzie u tradycyjnej arystokratycznej rodziny. Zobaczą Państwo, w jaki sposób używać indyjskich przypraw i jak łączyć składniki, by potem w domu móc odtworzyć oryginalne hinduskie potrawy. Po pokazie gotowania wszystkie dania będą zaserwowane Państwu w formie tradycyjnej kolacji. Jest to niepowtarzalna okazja, by poznać autentyczną rodzinę indyjską oraz zjeść z nimi posiłek (około 41 USD / os. – do ustalenia).

Nocleg w hotelu: Umaid Mahal lub Umaid Bhawan lub w podobnym

Dzień 5 - Jaipur / śniadanie

Po śniadaniu czeka na Państwa wspaniała wyprawa do Fortu Amer (Amber), położonego na wzgórzu za miastem. Jego wnętrza przypominają pałac, a w labiryncie komnat zgubił się niejeden turysta. Po drodze do fortu zatrzymają się Państwo przy Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal) – osobliwej budowli, dzięki której damy dworu mogły oglądać życie uliczne bez pokazywania twarzy. Na szczyt wzgórza fortowego dostaną się Państwo na grzbiecie słonia. Następnie będzie okazja do zwiedzenia centrum Jaipuru oraz jego wspaniałych targowisk z przyprawami. Zobaczą też Państwo okazały Pałac Miejski oraz Obserwatorium Astronomiczne.

Wieczorem możliwość skorzystania z opcjonalnych aktywności/wycieczek. Zostaną zaproponowane przed wyjazdem lub na miejscu – w miarę dostępności (np. nocny spacer po mieście z przewodnikiem).

Nocleg w hotelu: Umaid Mahal lub Umaid Bhawan lub w podobnym

Dzień 6 - Jaipur – Pushkar / 148 km (ok. 3h) śniadanie

Przejazd do Pushkaru, jednego z najświętszych miejsc dla hinduistów. Miasto położone jest na brzegu jeziora i jest to świetne miejsce na zrobienie zakupów – wzdłuż głównej uliczki ciągną się kramy z lokalnymi wyrobami. Samo miasto jest wyjątkowo urocze, nieduże i bardzo malownicze. Raz do roku organizowana jest tam aukcja wielbłądów, ale w tym czasie nie można niestety liczyć na wolne miejsca w hotelach.

Nocleg w hotelu: Jagat Palace lub w podobnym

Dzień 7 - Pushkar – Udaipur / 283 km (ok. 4h) śniadanie

Po śniadaniu przejazd do Udaipuru, pięknego „białego miasta” położonego nad jeziorem. Popołudnie wolne do własnej dyspozycji – czas na relaks i zakupy.

Nocleg w hotelu: Udai Kothi lub Jagat Niwas Palace lub w podobnym

Dzień 8 - Udaipur / śniadanie

Zwiedzanie tego pięknego miasta położonego nad jeziorem Pichola – białe domy odbijają się w tafli wody. Rejs po jeziorze do hotelu Jag Mandir Palace (położony na jeziorze, można przespacerować się po jego ogrodach). Wizyta w Pałacu, który obecnie w połowie stanowi muzeum, a w połowie nadal zamieszkany jest przez rodzinę królewską. Przejażdżka tuk-tukiem, czyli rikszą motorową, które stanowią główny środek miejskiego transportu publicznego w Indiach.

Nocleg w hotelu: Udai Kothi lub Jagat Niwas Palace lub w podobnym

Dzień 9 - Wylot do Polski / śniadanie

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Polski. Wykwaterowanie z hotelu o godz. 11:00 (w przypadku późniejszych lotów możliwość osobnej dopłaty do przedłużonej doby hotelowej).

Dodatkowe informacje

Uwaga: przejazd na słoniach zależy od dostępności miejsc – w przypadku ich braku zorganizowany zostanie transfer jeepem; wizyta w Mehtab Bagh może się nie odbyć, jeśli nie dojadą Państwo na miejsce przed zachodem słońca – zależy to od ruchu drogowego. Taj Mahal jest zamknięty w piątki i większe święta muzułmańskie.

Dostępność polskojęzycznego przewodnika wymaga wczesnego potwierdzenia.

Zdjęcia: pixabay.com, freeimages.com, materiały własne, Flickr (zdjęcia opisane, przycięte do rozmiaru 800x600, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij