Indie - praktyczne informacje

Indie - Złoty Trójkąt

DELHI - JAIPUR - FATEHPUR SIKRI - AGRA - DELHI

Dzięki tej prywatnej wycieczce odwiedzą Państwo najsłynniejsze zabytki kultury i miejsca w Indiach, np. Taj Mahal, fort w Jaipurze czy Stare Delhi. Bez pośpiechu i bez konieczności spędzania czasu w autokarze - dzięki temu będą Państwo mogli jeszcze lepiej poczuć klimat tego wspaniałego kraju.

Specjalnie dla Państwa starannie wybieramy hotele podczas naszych wycieczek objazdowych - są to bardzo dobrze oceniane miejsca, często prezentujące piękną architekturę i niepowtarzalny klimat (jak np. hotel Umaid Mahal w Jaipurze).


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Przylot do Indii – New Delhi

Wylot tego samego dnia lub dzień wcześniej. W Delhi transfer z lotniska do hotelu prywatnym samochodem. Zakwaterowanie możliwe jest od ok. godz. 13:00.

Nocleg w hotelu: Lemon Tree Premier Leisure Valley lub Avalon Courtyard lub w podobnym

Dzień 2 - Zwiedzanie Delhi / śniadanie

Tego dnia zobaczą Państwo wiele ciekawych miejsc w stolicy kraju, która dzieli się na stare i nowe miasto (Stare i Nowe Delhi). Obie części dostarczają wielu atrakcji, takich jak Czerwony Fort, India Gate (Brama Indii) czy tradycyjne bazary z przyprawami. Będzie okazja przejechać się tradycyjną rikszą po starej i tłocznej części miasta. Jeśli czas pozwoli, chętne osoby mogą zwiedzić Czerwony Fort (opłata za wstęp: 5 USD, transfer: 15 USD), jednak jest on dość podobny do Fortu w Agrze, więc można go bez żalu pominąć.

Nocleg w hotelu: Lemon Tree Premier Leisure Valley lub Avalon Courtyard lub w podobnym

Dzień 3 - Delhi – Jaipur / 256 km (ok. 5-6h) śniadanie

Po śniadaniu transfer do Jaipuru (7:30), zwanego różowym miastem. Jest to jeden z najpopularniejszych kierunków wycieczek w Indiach – tamtejsze zabytki zapierają dech w piersiach. Zanim jednak dotrą Państwo do Jaipuru, czekać będzie na Państwa przejazd autostradą przez dość pustynny krajobraz, mijając stada „świętych” krów, które często blokują drogę. Wieczorem czas na odpoczynek lub możliwość skorzystania z opcjonalnej lekcji gotowania (dostępność serwisu wymaga potwierdzenia):

Opcjonalnie: pokaz gotowania (2h) odbywać się będzie u tradycyjnej arystokratycznej rodziny. Zobaczą Państwo, w jaki sposób używać indyjskich przypraw i jak łączyć składniki, by potem w domu móc odtworzyć oryginalne hinduskie potrawy. Po pokazie gotowania wszystkie dania będą zaserwowane Państwu w formie tradycyjnej kolacji. Jest to niepowtarzalna okazja, by poznać autentyczną rodzinę indyjską oraz zjeść z nimi posiłek (około 41 USD / os. – do ustalenia).

Nocleg w hotelu: Umaid Mahal lub Umait Bhawan lub Paradise Hotel lub w podobnym

Dzień 4 - Jaipur / śniadanie

Po śniadaniu czeka na Państwa wspaniała wyprawa do Fortu Amer (Amber), położonego na wzgórzu za miastem. Jego wnętrza przypominają pałac, a w labiryncie komnat zgubił się niejeden turysta. Po drodze do fortu zatrzymają się Państwo przy Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal) – osobliwej budowli, dzięki której damy dworu mogły oglądać życie uliczne bez pokazywania twarzy. Na szczyt wzgórza fortowego dostaną się Państwo na grzbiecie słonia (jeśli usługa nie będzie dostępna - transfer jeepem). Następnie będzie okazja do zwiedzenia centrum Jaipuru oraz jego wspaniałych targowisk z przyprawami. Zobaczą też Państwo okazały Pałac Miejski oraz Obserwatorium Astronomiczne.

Wieczorem możliwość skorzystania z opcjonalnych aktywności/wycieczek. Zostaną zaproponowane przed wyjazdem lub na miejscu – w miarę dostępności (np. nocny spacer po mieście z przewodnikiem).

Nocleg w hotelu: Umaid Mahal lub Umait Bhawan lub Vesta International lub w podobnym

Dzień 5 - Jaipur – Fatehpur Sikri – Agra / 240 km (ok. 5-6h) śniadanie

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Agry (7:30). Po drodze zatrzymają się Państwo w niezwykle ciekawym miejscu – Fatehpur Sikri, starodawnym mieście i kompleksie pałacowym, który został opuszczony niemal zaraz po wybudowaniu (ze względu na wysychające studnie). Jest to świetna okazja, by zobaczyć szesnastowieczne budowle w niemal nietkniętym stanie.

Po przyjeździe do Agry (o ile czas pozwoli) wizyta w Mehtab Bagh – są to ogrody, z których rozpościera się piękny widok na Taj Mahal o zachodzie słońca.

Nocleg w hotelu Four Points by Sheraton lub w podobnym

Dzień 6 - Taj Mahal – Agra Fort – Delhi / 210 km (ok. 5h) śniadanie

Po śniadaniu (7:30) zwiedzanie Taj Mahal – wspaniałego pomnika miłości, który wybudował po śmierci swojej żony Szach Dżahan. Mauzoleum zbudowane jest z białego marmuru i otoczone ogrodami, wygląda tak samo okazale zarówno od frontu, jak i z pozostałych trzech stron. Symetria oraz misterne zdobienia sprawiają, że Taj Mahal uznawany jest przez wielu za cud świata.

Następnie wizyta w ogromnym Czerwonym Forcie w Agrze – jest on bardzo podobny do tego w Delhi, z jego okien roztaczają się piękne widoki – w Forcie został uwięziony Szach Dżahan, który z okien swojej celi mógł nadal podziwiać Taj Mahal.

Transfer do Delhi, wypoczynek w hotelu.

Nocleg w hotelu: Lemon Tree Premier Leisure Valley lub Africa Avenue lub w podobnym

Dzień 7 - Wylot do Polski / śniadanie

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Polski. Wykwaterowanie z hotelu o godz. 11:00 (w przypadku późniejszych lotów możliwość osobnej dopłaty do przedłużonej doby hotelowej).

 

Dodatkowe informacje

Uwaga! Dostępność polskojęzycznego przewodnika wymaga wczesnego potwierdzenia!

Taj Mahal jest zamknięty w piątki - prosimy wziąć to pod uwagę podczas planowania wycieczki!

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie - w tym kolejność noclegów (najpierw Jaipur, potem Agra).

zdjęcia: materiały własne, Pixabay.com, zdjęcie Fatehpur Sikri - Wikimedia Commons / autor: Arian Zwegers / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (przycięte i zmniejszone)

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij