Japonia - praktyczne informacje

Japonia z kursem Sushi

8 dniowa wycieczka objazdowa z lekcją przygotowywania Sushi!

Świątynia Kinkakuji - Japonia Złoty Pawilon
Trasa objazdu: Tokio - Fudżi - Hakkone - Kioto - Nara - Osaka

Wylot z Warszawy!

Typ wyżywienia: 2 posiłki

Długość: 8 dni


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Wylot z Warszawy do Tokio
Dzień 2 - Przylot do Tokio – transfer do hotelu

Po przylocie do Tokio, transfer do hotelu.

Dzień 3 - Zwiedzanie Tokio – Świątynia Sensoji – Nakamisedori – Swiątynia Meiji - Harajuku

Po śniadaniu rozpocznie się całodzienne zwiedzanie stolicy Japonii. Pierwszym punktem będzie świątynia Sensoji – najczęściej fotografowany obiekt w Tokio. Budowla została pierwotnie wybudowana w połowie VII wieku, w czasie wojny uległa zniszczeniu podczas nalotów bombowych, a 8 lat później została zrekonstruowana i jest najstarszym obiektem sakralnym w Tokio. Rocznie odwiedza ją ponad 30 milionów osób. Następnie przejście alejką Nakamise-dori (w dosłownym tłumaczeniu oznacza „uliczkę pośród sklepów), która jest kwintesencją japońskiego folkloru. Przejście na dziedziniec przed Pałacem Cesarskim. Czas wolny na lunch.


Kolejnym punktem dnia będzie zobaczenie świątyni Meiji, poświęconej Cesarzowi i jego żonie. Otoczona jest wspaniałym parkiem Yoyogi i tworzy jeden wielki zielony kompleks. Po krótkim spacerze znajdziemy się w dzielnicy Harajuku. Jest to jedna z najpopularniejszych dzielnic Tokio, centrum kultury młodzieżowej i mody. Młodzież przebiera się w kolorowe stroje inspirowane mangą i anime, muzyką pop czy światowym kinem. Intensywnie dzień zakończy się w obserwatorium położonym na wysokości 202 metrów, które mieści się w Metropolitan Government Office. Obserwacja panoramy miasta, a przy dobrej pogodzie można zobaczyć górę Fudżi.
Nocleg w hotelu

Dzień 4 - Fudżi – Hakone – rejs po jeziorze Ashi – Dolina Owakudani

Czas wolny lub opcjonalna wycieczka fakultatywna (dodatkowo płatna w kwocie 440 zł/os.).


Po śniadaniu przejazd na górę Fudżi –czynny wulkan i najwyższy szczyt Japonii, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na 5 stację Kawaguchiko, położoną na wysokości 2305 m n.p.m., gdzie znajduje się sklepy i restauracje (w zależności od warunków pogodowych). Kolejnym punktem zwiedzania jest miejscowość Hakone, gdzie będzie czas wolny na lunch.
Po przerwie rejs statkiem pirackim po jeziorze Ashi (dodatkowo płatny). Następnie zwiedzanie Doliny Owakudani, położonej w pobliżu krateru pozostałego po erupcji sprzed 3000 lat.
Przejazd do hotelu w Tokio.

Dzień 5 - Kioto – Kiyomizudera – Sannenzaka – Gion: Dzielnica Gejsz

Po śniadaniu przejazd super szybkim i ultranowoczesnym pociągiem Shinkansen do Kioto. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na lunch.
Zwiedzanie rozpocznie się od wizyty w kompleksie świątyń Kiyomizu-dera, który jest jednym z najważniejszych obiektów kulturalnych w Japonii. U podnóża głównego pawilonu znajduje się wodospad, który rozdziela się na trzy strumienie. Japończycy uważają, że picie wody z każdego z nich przynosi inną korzyść: długowieczność, sukcesy w nauce i szczęście w miłości. Napić się można tylko z jednego – inaczej zostanie się uznanym za zachłannego. Następnie przejście ulicami Sannenzaka i Ninenzaka, gdzie znajduje się wiele tradycyjnych sklepików i restauracji. Tuż obok znajduje się dzielnica Gion, znana głównie z zamieszkałych tam Gejsz. Przejazd do hotelu.

 

Uwaga! Prosimy spakować podręczny bagaż na pierwszy nocleg, ponieważ transport bagażu głównego zajmuje 1 dzień.

Dzień 6 - Las Bambusowy – Most Togetsukyo – Złoty Pawilon Kinkakuji – Targ Nishiki

Po śniadaniu przejazd i spacer po wspaniałym lesie bambusowym. Następnym ważnym obiektem jest 155-metrowy Most Togetsukyo, jego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza „most, którym przechodzi księżyc”, została nadana przez Cesarza Kameyama. Czas wolny na lunch.
Po przerwie zwiedzanie świątyni Kinkakuji, zwanej Złotym Pawilonem. W przeszłości wielokrotnie niszczona, ostatni raz w 1950 roku przez fanatycznego mnicha. Została odbudowana 5 lat później, a jej zewnętrzne ściany pokryto złotem w 1987, jest kolejnym zabytkiem Kioto z listy UNESCO. Następnym punktem jest Centrum Tkackie Nishijin, gdzie odbędzie się pokaz kimon. Ostatni miejsce zwiedzania to Targ Nishiki, uznawany za „Kuchnię Kioto” i jeden z najsłynniejszych targów na świecie. Powstał w XV wieku jako targ rybny i część sklepików jest prowadzonych od tamtych czasów przez kolejnych członków rodziny. Można kupić tu różne pamiątki, herbatę czy akcesoria kuchenne.
Przejazd na nocleg do hotelu

Dzień 7 - Nara – Swiątynia Todaiji – kurs przyrządzania Sushi - Osaka

Po śniadaniu przejazd do Nary (pierwszej stolicy Japonii), gdzie znajduje się świątynia Todaiji. Jest to największa drewniana budowla na świecie, a w środku znajduje się wielki posąg Buddy o wysokości ponad 16 metrów. W całym kompleksie można spotkać jelenie, które są uważane za posłańców bogów.
Lunch w tym dniu nie będzie zwyczajny. Uczestnicy udadzą się na kurs przygotowywania sushi, w kraju z którego się ono wywodzi, gdzie jest najsmaczniejsze, a efekt ich starań będzie dzisiejszym posiłkiem. Po powrocie do Polski będą oni mogli odtworzyć potrawę i w ten sposób przywrócić wspomnienia wspaniałego wyjazdu.
Następnie przejazd do Osaki i spacer po dzielnicach Shinsaibashi i Dotombori. Pierwsza z nich to centrum zakupowe, druga to centrum życia nocnego, z mnóstwem teatrów, neonów i restauracji. Dzień zakończy wizyta w Umeda Sky Building, gdzie znajduje się platforma widokowa, z której można podziwiać panoramę nowoczesnego miasta. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 8 - Wylot z Osaki – przylot do Polski

Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Przelot do Polski i koniec niezwykłej przygody z krajem kwitnącej wiśni...

Dodatkowe informacje

CENA ZAWIERA
 przelot samolotem na trasie Warszawa-Tokio-Osaka-Warszawa renomowanymi liniami Air France/KLM
 pakiet zwiedzania zgodnie z opisem
 pakiet 2 posiłków (śniadania i obiady)
 profesjonalna lekcja przygotowywania sushi
 zakwaterowanie w hotelu Candeo Hotels Ueno Park 3* (lub podobny) na 06 nocy wraz ze śniadaniami w pokojach dwu-osobowych
 transfery lotniskowe
 Opiekę polskiego przewodnika Unique Moments
 Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 ubezpieczenie KL (60 000 EUR), NNW i bagażu

 

CENA NIE ZAWIERA:
 dodatkowych posiłków oraz napoi do obiadów
 wydatków własnych, napiwków
 biletów wstępów w kwocie 26 800 JPY (ok. 235 USD/os.)
 kosztów opcjonalnej wycieczki Fuji – Hakome (dzień 4.) w kwocie 440 zł/os.
 dopłaty do pokoju 1-osobowego

 

Przykładowy PLAN LOTU:
AF 1047 15.05.19 Warszawa (WAW) - Paryż (CDG) 19:35 - 22:00

AF 274 15.05.19 Paryż (CDG) - Tokio (HND) 23:25 - 18:20 (+1 dzień)

---

KL 868 22.05.19 Osaka (KIX) - Amsterdam (AMS) 10:25 - 15:00

KL 1369 22.05.19 Amsterdam (AMS) - Warszawa (WAW) 20:20 - 22:10

 

DODATKOWE INFORMACJE DO WYJAZDU:
- od podróżujących do Japonii nie są wymagane wizy
- od podróżujących do Japonii nie są wymagane obowiązkowe szczepienia
- Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w sytuacji gdy liczba uczestników będzie mniejsza niż 20 osób
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzanych miejsc

 

 

 

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij