Kuba - praktyczne informacje
Kuba  / Praktyczne informacje / Klimat i pogoda
Kuba - przykładowe propozycje wyjazdów

Kuba - Pogoda i Klimat

Pogoda na Kubie sprzyja wyjazdom w ten region praktycznie przez cały rok. Są okresy bardziej lub mniej polecane, ale w zasadzie w każdym miesiącu można się na wyspę udać by spędzić tam wymarzone wakacje. Liczba godzin słonecznych w ciągu doby jest zawsze wysoka – zimą jest to 7-8 godzin, latem nawet 10.

Większa część Kuby leży w rejonie klimatu podrównikowego wilgotnego, natomiast w południowej części kraju można oberwowac wpływy klimatu równikowego wybitnie wilgotnego. W ciągu roku średnia temperatura w dzien to 25 stopni. Temperatura wody morzu zaelży od pory roku i wynosi od 24 do nawet 29 stopni. Najbardziej gorące miesiące to okres od czerwca do sierpnia. W tym czasie średnie temperatury powietrza wynoszą 27-30 stopni, a wilgnotność jest bardzo wysoka (powyżej 80%). Pod koniec lata (sierpień, wrzesień) mogą pojawić się wieczorami bardziej intensywne deszcze oraz istnieje ryzyko wystąpienia huraganu.

Najbardziej polecany okres na wyjazd na Kubę to miesiące od listopada do maja, kiedy średnie dzienne temperatury są bardzo przyjemne (22-26 stopni), a opady zdarzają się rzadko. W miesiącach zimowych (grudzień, styczeń, luty) mogą zdarzyć się chłodniejsze dni, podczas których przyda się lekka kurtka lub sweter. Starając się ograniczyć ksozty wyjazdu na Kubę warto wziąć pod uwagę wyjazd w październiku, kwietniu oraz maju, gdyż wtedy na wyspie trwa niższy sezon i ceny w hotelach są korzystniejsze, niż w pozostałych miesiącach.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij