Kuba - praktyczne informacje

Hotele, Kuba

Planując wyjazd na Kubę warto wziąć pod uwagę fakt, iż standard hoteli w tym kraju często nie jest porównywalny do tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni podróżując po innych egzotycznych krajach. O ile kubańska przyroda, plaże czy turkusowa woda w Morzu Karaibskim nie rozczarują spragnionych rajskiego wypoczynku podróżników, o tyle większości hoteli nie zaliczymy do luksusowych. Niemniej jednak nie powinno to nikogo zniechęcić od wybrania tej destynacji jako wakacyjnego celu, gdyż hotele Kuba ma w swojej ofercie dość różnorodne. Należy tę „niedogodność” uznać raczej za element kubańskiego folkloru i docenić autentyczność, za którą właśnie Kuba jest uwielbiana. Za dużą zaletę można uznać to, że ośrodki położone przy plażach, zwłaszcza na Cayo Santa Maria czy Cayo Coco nie są ogromnymi betonowymi budowlami, ale częściej kompleksami mniejszych domków – willi. Większość z nich oferuje wyżywienie w formie All Inclusive.

Pomimo braku superluksusowych resortów, na wyspie można znaleźć niedawno wybudowane, stylizowane na butikowe hotele przeznaczone tylko dla dorosłych dla gości. Spodobają się one nawet osobom o bardziej wysublimowanym guście i wyższych wymaganiach. Dla rodzin z dziećmi również nie zabraknie odpowiednich resortów. Zwłaszcza w Varadero istnieje przynajmniej kilka hoteli z ciekawą infrastrukturą do zabawy dla najmłodszych oraz z bogatymi programami animacyjnymi.

Podczas wycieczek objazdowych po Kubie warto przynajmniej jedną lub kilka nocy spędzić w tak zwanej casa particular , czyli tradycyjnym kubańskim domu, którego właściciele oferują pokoje dla turystów. Jest to ciekawa odmiana i możliwość poznania „od kuchni” życia kubańczyków. Casas particulares oferują często lepsze ceny niż zwykłe pensjonaty. W miejscowościach w głębi wyspy Kuba hotele oferuje zazwyczaj 3-gwiazdkowe, często stworzone w dawnych kolonialnych budynkach i mające w sobie niezaprzeczalny urok.

Pod względem hoteli, na tle pozostałych miast, wyróżnia się oczywiście Hawana. Wybierając miejsce na nocleg w stolicy Kuby warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale również atmosferę i historię miejsca. Za najbardziej luksusowy hotel w Hawanie uważa się Hotel Saratoga. Natomiast za ten najsławniejszy Hotel National- to właśnie w nim kilkadziesiąt lat temu nocowały dawne gwiazdy takie jak Frank Sinatra i Marlena Dietrich czy sławni politycy jak amerykański prezydent Franklin D. Roosevelt.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij