Kuba - praktyczne informacje

Wycieczka na Kubę

Jako największa i przez wielu uważana za najciekawszą wyspa Karaibów, Kuba przyciąga turystów nie tylko ze względu na świetnie walory wypoczykowe, ale też możliwość poznania fascynującej kultury i przyrody tego regionu. Udając się na wypoczynek do gorącej ojczyzny salsy każdy powinien znaleźć choć kilka dni na zwiedzenie najważniejszych miejsc na wyspie. Nikogo nie trzeba przekonywać, że wizyta w Hawanie jest obowiązkowym punktem programu wycieczki na Kubę, ale nie wszyscy być może wiedzą jakie jeszcze skarby kryje w sobie ten tętniący życiem kraj.

Zwiedzanie Kuby faktycznie warto rozpocząć od przynajmniej jednodniowego pobytu w Hawanie i noclegu w jednym z jej majestatycznych legendarnych hoteli. Spacer po mieście można zacząć od najbardziej ruchliwej ulicy Calle Obispo, następnie warto zobaczyć historyczne place leżace w centrum starej Hawany, później przejechać przez kilka dzielnic charakterystycznym dla Kuby klasycznym samochodem, tzw. oldtimerem, a dzień zakończyć lekcją salsy i doskonałą kolacją w jednej z klimatycznych restauracji. Wrażeń z jednego dnia w stolicy Kuby może nam wystarczyć do końca pobytu na wyspie, ale na spragnionych kolejnych wrażeń czekają tak niezwykłe miejsca jak Pinar del Rio oraz urocza miejscowość Vinales, kolonialne miasteczka Trinidad czy Cienfuegos oraz legendarna Zatoka Świń. Jeżeli chodzi o interesujące wycieczki Kuba to prawdziwa studnia bez dna.

Na zwiedzenie wyspy na pewno warto poświęcić kilka dni. Objazd można rozpocząć od leżącego na zachód od Hawany Pinar del Rio, które zachwyca zielonymi wzgórzami oraz znany jest z produkcji cygar. Właśnie tam należy się udać, by na własne oczy przkonać się jak wyglądają plantacje tytoniu oraz w jaki sposób wytwarza się legendarne kubańskie cigarro. Jadąc dalej dotrzemy do Vinales, które nie ma sobie równych jeżeli chodzi o cudowne krajobrazy oraz lokalna kuchnię. Region ten słynie z niezliczonej ilości rodzinnych małych restauracji rozpieszczających turystów tradycyjnymi kubańskimi daniami oraz niezapomnianą atmosferą.

Każda wycieczka na Kubę powinna mieć też w swoim programie chociaż krótka wizytę w przepięknym kolonialnym miasteczku Trinidad zwanym „klejnotem Kuby”. O autentyczny klimat miejsca dbają nie tylko lokalni mieszkańcy, ale też UNESCO, które w 1988 roku wpisało je na Listę Światowego Dziedzictwa. Trinidad to przede wszystkim charakterystyczne kolorowe domki, ale też budowane z pełnym rozmachem i świadczące o dawnej zamożności tego regionu haciendy „baronów cukrowych” zarządzających okolicznymi plantacjami trzciny. Leżące niedaleko Ciefuegos zwane miastem „Stu Ogni”również często bywa celem podróży podczas wycieczki na Kubę. Tam warto odwiedzić między innymi park miejski Parque Jose Marti oraz najbardziej oryginalny budynek- mauretański Palacio de Valle.

Po zwiedzeniu tych kilku najważniejszych atrakcji Kuby najwytrwalsi podróżnicy mogą udać się w dalszą podróż w niedkryte i mało znane przez turystów wchodnie krańce wyspy, a na tych, którzy będą już marzyć o relaksie czekają rajskie plaże oraz gorące słońce.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij