Kuba - praktyczne informacje

Kuba - podstawowe informacje

 

Nikogo nie trzeba przekonywać, że Wyspy Karaibskie są cudowym miejscem na spędzenie idealnego urlopu. Wspaniała pogoda, błękitne niebo, lazurowa woda i niekończące się piaszczyste plaże same w sobie są już wystarczajacym powodem, żeby wybrać za cel podróży właśnie którąś z wysp tego regionu. Jeżeli dodamy do tych naturalnych uroków również fascynującą historię, zmysłową salsę, najlepsze cygara i rum oraz kultowe samochody, to uzyskamy mieszankę wybuchową, czyli Kubę. Ten kraj nie ma sobie równych pod względem róznorodności atrakcji i od lat fascynuje podróżników i miłośników plażowego wypoczynku.

 

Idealny czas na wyjazd na Karaiby to miesiące od listopada do maja. Kuba last minute jest świetnym pomysłem na ucieczkę przez zimą i rozgrzanie się w tropikalnym słońcu i zaznanie odrobiny luksusu w hotelu all inclusive.

Trudno jest okreslić, który z elementów kubańskiej kultury jest najsilniejszym magnesem przyciągającym turystów. Być może jest to przede wszystkim niezwykły klimat, kóry znamy z kubańskich filmów czy muzyki sławnego Buena Vista Social Club lub też specyficzna atmosfera tejmniczości i niedostępności wynikająca ze skomplikowanej sytuacji politycznej. Historia kraju jest bardzo burzliwa i ciekawa, gdyż od momentu odkrycia wyspy w 1492r. aż do dziś na Kubie mieszają się różne wpływy międzynarodowe, a samo państwo przez wieki targane było wieloma relucjami i powstaniami. Nazwiska Che Guevara i Fiedel Castro chyba w każdym wywołują emocje, a dla osób szczególnie zainteresowanych polityką wyjazd na Kubę będzie na pewno czymś więcej niż tylko wylegiwaniem się na plaży. Jedną z pozostałości po amerykańskim protektoracie na wyspie są charakterystyczne stare samochody – tak zwane old timery, którymi Kubańczycy wciąż jeszcze się przemieszczają. Codziennie około 60 tys. zabytkowych pojazdów wyjeżdża na ulice Hawany i innych miast, dzięki czemu odwiedzając wyspę ma się wrażenie, że czas się tam zatrzymał.

Poza old timerami to, co najbardziej kojarzy się z Kubą to oczywiście cygara. Nawet osoby niepalące doceniają ich zapach, a na wycieczki do miejsc, gdzie te tytoniowe arcydzieła są wytwarzane często trzeba się zapisywać z kilkudniowym wyprzedzeniem. Produkcja cygar to proces tylko z pozoru prosty, w rzeczywistości wszystkie liście najlepszych cygar są bardzo starannie selekcjonowane, a samo rolowanie wymaga lat wprawy i doświadczenia. Ciekawostką jest to, że w jednym cygarze często znajdują się liście pochodzące z różnych części kraju.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na wyjazd na Kubę? Kolejne powody to urok kolonialnych miasteczek, między innymi wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Trinidad oraz zachwycająca przyroda, z którą spotykamy się we wszystkich częściach kraju. I jeszcze prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników latynoskich rytmów – możliwość wzięcia udziału w lekcjach salsy w prawdziwej kubańskiej szkole tańca w samym sercu Hawany! A po tych wszystkich wrażeniach doskonały relaks w jednej z klimatycznych restauracji kubańskiej stolicy lub po prostu pod palmą na złocistej plaży.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij