Kuba - praktyczne informacje
Przewodnik po kierunkachWięcej informacji
POLECANE

Kuba w pigułce - dziedzictwo UNESCO | PRIV

Obowiązkowa propozycja dla wszystkich, którzy podczas pobytu na Kubie chcą nie tylko wypocząć na plaży, ale również poznać najważniejsze miejsca na wyspie. Podczas tej prywatnej wycieczki goście będą mieli okazję dowiedzieć się nieco o fascynującej historii kraju, poczuć klimat kolonialnych miasteczek oraz zobaczyć na własne oczy jak piękna jest kubańska przyroda.

W programie między innymi:

Zabytki Hawany i przejazd kultowym Oldtimerem

Muzeum cygar i sławne bary w Hawanie

Odkrywanie tradycyjnej kubańskiej kuchni

Wizyta na plantacji tytoniu

Niezwykłe krajobrazy Parku Nardowego Vinales

Kolonialne miasto Cienfuegos

Perła kubańskiej architektury - Trinidad

 


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - PRZYWITANIE W HAWANIE

W godzinach porannych wylot z wybranego lotniska na Kubę.

Przylot do Hawany, powitanie na lotnisku przez naszego przedstawiciela i transfer do hotelu na Starym Mieście.

Wieczorem czas wolny na odpoczynek po podroży lub samodzielny spracer po Hawanie.

Nocleg w hotelu Telegrafo 4* lub podobnym

Uwaga: Istnieje możliwość zakwaterowania w Hawanie w hotelach National, Saratoga lub Iberostar Parque Central. W celu kalkulacji ceny wyjazdu z noclegami w tych hotelach prosimy o kontakt z biurem.

Dzień 2 - HAWANA

Rano po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem, a następnie wspólne wyjście na zwiedzanie Hawany. Poznawanie tego pełnego życia miasta rozpocznie się od spaceru po Starej Hawanie, między innymi po najbardziej ruchliwej ulicy Calle Obispo oraz czterech najbardziej znanych placach starego miasta: Plaza de la Catedral, Plaza Vieja, Plaza de Armas oraz Plaza San Francisco de Asis. Następnie w hotelu Conde de Villanueva będą Państwo mieli możliwość zobaczenia w jaki sposób tradycyjnie wyrabiane są kubańskie cygara, a dla chcących skosztować ich smaku przewidziana jest również „degustacja”. Oprócz cygar w hotelu będzie przygotowana dla Państwa kubańska kawa oraz rum.

Na lunch udadzą się Państwo do rodzinnej restauracji w samym sercu Hawany np. restauracji Dona Eutimia. W drugiej części dnia główną atrakcją będzie Panorama Tour w charakterystycznym zabytkowym amerykańskim samochodzie-Oldtimerze - przejazd przez dzielnice Vedado i Miramar. Przystanek w legendarnym Hotel National, (gdzie nie tak dawno nocowali m.in. Frank Sinatra, Marlena Dietrich czy Marlon Brando) i wizyta w klimatycznym „mafijnym” barze hotelowym Bar de La Fama. Odwiedzą Państwo również „zielone płuca” Hawany – Metropolitan Park, w którym odbywają się popularne rytuały afro-kubańskiej religii zwanej Santeria. Powrót do hotelu.
Wieczorem czekał będzie na Państwa zarezerwowany stolik w słynnej restauracji La Guardia (http://www.laguarida.com/en/ ). Restaurację tę odwiedzało wiele gwiazd kina oraz hiszpańska królowa (koszt kolacji niewliczony w cenę wyjazdu).


Po kolacji możliwość wyjścia na Kabaret Tropicana (dodatkowo płatne 80 euro za osobę) lub transfer powrotny do hotelu.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie, lunch

Nocleg w hotelu Telegrafo 4* lub podobnym

Dzień 3 - VIÑALES

Rano po śniadaniu przejazd do zielonego serca Kuby – malowniczej prowincji Pinar del Rio oraz miejscowości Viñales. W programie oprócz podziwiania niesamowitych widoków przewidziana jest wizyta na plantacji tytoniu "Casa del veguero" i poznawanie tajników uprawy tej rośliny oraz produkcji cygar. Następnie przystanek w punkcie widokowym Loz Jazmines oraz „gwóźdź programu” - lunch u lokalnego mistrza kuchni np. u Alberto Vitamina, którego ryż z fasolą to prawdziwa perła kubańskiej kuchni. Po tych atrakcjach będą Państwo mieli możliwość zwiedzenia indiańskiej jaskini Cueva del Indio, do której dopływa się łódką przez podziemną rzekę. Nie zabraknie też czasu na obejrzenie sławnego Mural de la Prehistoria. To naskalne malowidło zostało stworzone ponad 50 przez artystę i naukowca Leovigildo Gonzaleza i opisuje etapy ewolucji życia na Kubie.

Późnym popołudniem wyjazd do Hawany.

Posiłki wliczone w cenę: śniadanie, lunch

Długość przejazdu: 400 km, ok. 7 h

Nocleg w hotelu Telegrafo 4* lub podobnym

Dzień 4 - HAWANA - ZATOKA ŚWIŃ - CIENFUEGOS

Rano po śniadaniu wyjazd z Hawany i przejazd przez centralną część wyspy do kolonialnego Cienfuegos. Po drodze mijają Państwo historyczną Zatokę Świń. Przystanek na wycieczkę łódką przez bujne namorzyny do laguny Del Tesor. Po przyjeździe do Cienfuegos czas na zwiedzanie miasta. Zobaczą Państwo między innymi Plac Jose Marti oraz Teatr Tomasa Terry’ego oraz wiele innych zachwycających budynków w kolonialnym francuskim stylu. Wieczorem czas wolny.


Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Długość przejazdu: 265 km, ok. 4 h

Nocleg w hotelu La Union 3* lub podobnym

Dzień 5 - TRINIDAD

Rano po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd do miasteczka Trinidad, które od 1988 roku jest częścią Światowego Dziedzictwa UNESCO. W programie zwiedzania m.in. spacer po historycznym centrum Plaza Mayor, wokół którego podziwiać można włości dawnych właścicieli okolicznych plantacji trzciny cukrowej, odwiedziny w warsztacie lokalnych artystów, zwiedzanie miejskiego muzeum. Nie zabraknie czasu także na świetny lunch w rodzinnej restauracji oraz koktajl w sławnym barze La Chanchanchara. Będzie również okazja na poznanie kultury muzycznej Trinidad podczas przystanku na drinka w Casa de La Musica, gdzie mieszkańcy i turyści wspólnie zasiadają na schodach klubu lub tańczą w rytm kubańskiej muzyki granej na żywo. Wieczorem przejazd do hotelu i czas na odpoczynek.


Posiłki wliczone w cenę: śniadanie, lunch

Długość przejazdu: 90 km, ok. 1 h 15 min

Nocleg w hotelu Las Cuevas 3,5* lub podobnym

Dzień 6 - TRINIDAD – SANTA CLARA - LOT POWROTNY

Rano po śniadaniu przejazd do miasta Santa Clara, w którym zobaczą Państwo sławny pomnik i mauzoleum Che Guevary. Jest to ostatni punkt programu objazdowego. Po wyjeździe z Santa Clara nastąpi transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski. Przylot do Polski odbędzie się dnia kolejnego.

Uwaga: Po zakończonej wycieczce objazdowej istnieje możliwość zorganizowania wypoczynku w dowolnym hotelu nadmorskim na dowolną liczbę nocy.

W celu kalkulacji ceny wyjazdu 'Wycieczka Objazdowa + Wypoczynek' prosimy o kontakt z biurem.

 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij