Kuba - praktyczne informacje
Przewodnik po kierunkachWięcej informacji
POLECANE

Perły Kuby

Perły Kuby to 9-dniowa wycieczka dedykowana osobom, które chcą się cieszyć zwiedzaniem Kuby w swoim własnym tempie. Wycieczka daje możliwość poznania najlepszych miejsc wyspy – poczynając od spacerów po wąskich, kolorowych uliczkach Trinidad, poprzez odpoczynek na pięknej, piaszczystej plaży, próbowania kolorowych koktajli w Hawanie, kończąc na nauce toczenia cygar i wizycie w słynnym muzeum Che Guevary.


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Przylot na Kubę (bez wyżywienia)

Przylot na międzynarodowe lotnisko Jose Martini w Havanie. Transfer do hotelu.

Nocleg 1 w hotelu Habana Libre 3*

Dzień 2 - Havana – Viñales (śniadanie, lunch)

Śniadanie w hotelu Habana Libre, następnie transfer na prowincję miasta Pinar del Rio znaną na całym świecie z hodowli tabaki. Zwiedzą Państwo słynną fabrykę, gdzie produkowane są kubańskie cygara oraz zobaczą proces ich wytwarzania. Następnym przystankiem będzie zielona plantacja tytoniu otoczona charakterystycznymi dla tego rejonu skałami wapiennymi zwanymi mogotes. Przyjazd do uroczego hotelu Los Jazmines w Vinales. Lunch odbędzie się w jednej z lokalnych restauracji.

Nocleg 2 w hotelu Los Jazmines

Dzień 3 - Viñales (śniadanie)

Dziś mają Państwo cały dzień wolny. Jest to idealna okazja, by zwiedzić miasto Vinales otoczone przez plantacje tabaki i trzciny cukrowej oraz udać się na zakupy do lokalnych sklepów.

Nocleg 3 w hotelu Los Jazmines

Dzień 4 - Viñales – Havana (śniadanie, lunch)

Powrót do Hawany i zwiedzanie historycznej części miasta - La Habana Vieja, która w 1982 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W podróż po zabytkach położonych poza ścisłym centrum Hawany zabierze Państwa jeden ze słynnych, kolorowych, zabytkowych samochodów.

Nocleg 4 w hotelu Habana Libre

Dzień 5 - Havana - Santa Clara - Sancti Spiritus (śniadanie, lunch, kolacja)

Po śniadaniu przejadą Państwo do zachwycającego miasta Santa Clara, gdzie zobaczą historyczne perły tego miasta. Pierwszą z nich będzie słynne muzeum Che Guevary pełne pamiątek po przywódcy, następnie Ten Blindado – muzeum oraz park upamiętniające wydarzenia z rewolucji kubańskiej. Na końcu zatrzymają się Państwo w mieście Santici Spiritus, które jest jednym z najważniejszych miejsc o charakterze duchowym.

Nocleg 5 w hotelu Plaza Rijo

Dzień 6 - Sancti Spiritus – Trinidad

Przejazd do Trinidad - miasta uważanego za jedno z najpiękniejszych na Kubie. Podczas pieszej wycieczki będą mieli państwo okazję cieszyć się widokiem kolorowych domów w ponadczasowych dzielnicach. Dla chętnych istnieje możliwość wzięcia udziału w lekcji salsy.

Nocleg 6 w hotelu Costa Sur

Dzień 7 - Trinidad (all inclusive)

Dzień wolny w mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można zrelaksować się na plaży lub samodzielnie zwiedzić to urocze miasteczko. Szczególnie polecamy Park El Cubano znajdujący się tuż przy hotelu. Wieczorem mogą Państwo udać się do Casa de la Trova, by potańczyć w rytmie kubańskiej muzyki.

Nocleg 7 w hotelu Costa Sur

Dzień 8 - Havana (śniadanie, kolacja)

Powrót do Hawany. Dziś, po raz ostatni będą mieli Państwo okazję udać się na spacer ulicami stolicy Kuby. Wieczorem pożegnalna kolacja w jednej z lokalnych restauracji.

Nocleg 8 w hotelu Habana Libre

Dzień 9 - Wylot z Kuby (śniadanie)

Transfer na lotnisko i lot powrotny z Havany. Przylot do Polski dnia następnego.

Dla chętnych istnieje możliwość wydłużenia wyjazdu o wypoczynek w jedym z hoteli położonych na słonecznym karaibskim Półwyspie Varadero.

Dodatkowe informacje

Jeśli hotel wymieniony w programie wyjazdu będzie niedostępny, zostaną Państwo zakwaterowani w hotelu o podobnym lub wyższym standardzie.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij