Jamajka Last Minute

Najpierw rodzi się potrzeba wyjazdu, regeneracji sił, zmiany klimatu i otoczenia, która szybko ewoluuje w ocenę warunków sprzyjających podróży. W głowie pojawiają się obrazy nieskończenie długich plaż i kolorowych drinków z kokosa. Warunek jest jeden – osiągnąć możliwie jak najlepszą cenę, przy założeniu, że warunki wypoczynku będą równie zadowalające. Nasuwa się więc pytanie - zamówić wakacje z dużym wyprzedzeniem czy skorzystać z opcji Jamajka Last Minute? 

czytaj dalej...
Spośród wielu egzotycznych destynacji, Jamajka Last Minute spodoba się tym, którzy planują uciec od polskiej zimy, szarej codzienności i wielu innych przyziemnych spraw w kolorowe, roztańczone miejsce...

Last minute dla poszukujących przygód!

W tym przypadku decyzja o wakacjach „na już” wydaje się być idealna pod kilkoma względami. Eksploracji tej karaibskiej wyspy nie planuje się bowiem tygodniami. Za równo atrakcje, jak i trasy, które można pokonać na Jamajce dość łatwo jest ustalić. Zdecydowanym plusem, przemawiającym za rezerwacją i spakowaniem walizek na kilka dni przed urlopem jest fakt, że podróżując na Jamajkę nie musimy ubiegać się wcześniej  o wizy. Z medycznego punktu widzenia żadne szczepienia ochronne, aplikowane z kilkutygodniowym wyprzedzeniem również przy tym kierunku nie są wymagane. Wydaje się więc, że wystarczy podjąć decyzję, spakować do walizki ulubione książki oraz kremy z filtrem i wylecieć za kilka dni. Pytanie tylko jak wygląda atrakcyjność takiej oferty? Czy można oczekiwać niskiej ceny i wielu wolnych miejsc, skoro do wylotu pozostało już tylko kilka dni?    

Kiedy zacząć planować wakacje na Jamajce?

Oferta last minute, którą w wolnym tłumaczeniu rozumiemy jako ofertę wakacji wykupioną na chwilę przed wylotem, nie zawsze oznacza najatrakcyjniejszą cenę w roku. Szczególnie w przypadku, gdy zależy Państwu na wielu udogodnieniach, między innymi bardzo dobrym hotelu czy wylocie z innych niż Warszawa lotnisk (np. Wrocławia, Katowic, Krakowa czy Poznania). Decyzja „na ostatnią chwilę” jest również ryzykowana przy założeniu, że podróżować będą Państwo w dużej grupie – wówczas wolnych miejsc w samolocie czy hotelu może nie wystarczyć dla wszystkich.

Wyjazdy, które oparte są na wygodnych przelotach rejsowych, wykupione na długo przed planowaną datą podróży, mają z reguły najkorzystniejsze ceny.

Oczywiście zdarzają się naprawdę korzystne ceny przelotów czarterowych last minute, obniżane na kilka dni przed wylotem. Tutaj ważna jest wnikliwa obserwacja dostępności i gotowość podjęcia decyzji na już. Takie promocyjne bilety pojawiają się z reguły poza wysokim sezonem turystycznym, a więc ciężko będzie „upolować” dobre ceny czarterów np. tuż przed świętami albo Sylwestrem.

„Dobrze, wykupujemy przelot. A co z hotelem? Czy to nie jest tak, że hotelarze trzymają na sam koniec kilka pokoi i w ostatniej chwili pojawiają się one w najlepszej cenie?” – pytają Państwo często, a my odpowiadamy, że najkorzystniejsze ceny w wielu hotelach na Jamajce, uzyskać można poprzez wcześniejszą rezerwację. Są to bonusy, które przysługują Państwu za dokonanie rezerwacji z dużym wyprzedzeniem – np. tzw. „gratisowe noce” co oznacza, że przy rezerwacji minimum 10 noclegów, otrzymują Państwo 2 noce zupełnie za darmo lub zniżki procentowe od 5 do nawet 50%. Jamajka Last Minute w tym przypadku po upływie terminu promocji, może osiągnąć wyższą cenę, niż wyjazd zarezerwowany z dużym wyprzedzeniem. Jeśli planują  Państwo podróż w miesiącach zimowych, warto zastanowić się nad rezerwacją już na początku roku, aby załapać się na najkorzystniejsze promocje hotelowe.

Czy w ofercie last minute można zarezerwować dobry hotel?

Hoteli o wysokiej jakości świadczonych usług na Jamajce jest sporo. Do tej grupy zaliczają się jednak w dużej mierze obiekty, które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród podróżników z całego świata. Istnieje ryzyko, że zanim dostępność oferty utrzyma się do kilku dni przed planowanym przez Państwa urlopem, hotel ze względu na pełne obłożenie, nie będzie mógł przyjąć rezerwacji. Takie sytuacje często mają miejsce z rewelacyjnymi hotelami dla par Couples Resorts (5*) albo rodzinnymi obiektami znanej sieci Iberostar.

Jamajka Last Minute nie gwarantuje, więc pobytu w najlepszym hotelu lub takim, który szczególnie sobie Państwo upodobali, przeglądając podróżnicze foldery kilka miesięcy przed planowaną datą rezerwacji. Podobna sytuacja ma miejsce z dostępnymi pokojami. Najczęściej wyższe typy zakwaterowania, a więc pokoje o najlepszym standardzie – z widokiem na morze, pokoje typu Deluxe, duże pokoje rodzinne, wyprzedają się jako pierwsze.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij