Madagaskar - praktyczne informacje

Na tropie lemurów i baobabów

Prywatna wycieczka objazdowa dla wszystkich osób pragnących zobaczyć na własne oczy niezwykłą faunę i florę "Czerwonej Wyspy" oraz przyjrzeć się z bliska jej najsławniejszym mieszkańcom - lemurom.

Podana cena za osobę dotyczy rezerwacji wyjazdu dla minimum 4 uczestników!


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Przylot na Madagaskar

Po przylocie i przywitaniu na lotnisku przez naszego przedstawiciela w stolicy Madagaskaru - Antananarivo, udacie się Państwo na odpoczynek do hotelu, aby zregenerować siły przed dalszym zwiedzaniem "Czerwonej Wyspy".  

Nocleg w hotelu Au Bois Vert

Dzień 2 - Antananarivo- Tulear - Ifaty

Krótka wizyta w stolicy zwanej potocznie Tana. Strome, silnie pochylone uliczki, niekończące się schody, prowadzące do „nieba”, tradycyjne domy z charakterystycznymi werandami czy lokalne targi nadają stolicy unikalnego klimatu. Po krótkim locie do Tulear, miasta zwanego „miastem słońca" czeka na Państwa przystanek w malowniczej nadmorskiej miejscowości Ifaty.

Nocleg w hotelu Le Paradisier

Dzień 3 - Ifaty - Rezerwat Reniala

Ifaty to kurort zagubiony pomiędzy półpustynnym krajobrazem, a laguną. Czas na relaks, nurkowanie we wspaniałej rafie koralowej i zbieranie skorupiaków na plaży w czasie odpływu. Popołudniu zapraszamy na wizytę po ścieżkach przyrodniczych prywatnego rezerwatu Reniala, który jest domem dla wielu endemicznych roślin, ptaków oraz słynnych baobabów. Największy z nich, to 1500 letni okaz, którego mieszkańcy nazywają "czajnik", ze względu na jego wygląd. Oprócz sędziwego wieku wyróżnia się imponującym ponad 10 metrowym obwodem.

Nocleg w hotelu Le Paradisier

Dzień 4 - Ifaty - Ranohira

Po śniadaniu czeka na Państwa podróż z Ifaty wzdłuż wybrzeża poprzez rybacką wioskę Vezo do Tulear, a dalej do Ranohira. Po drodze zauważycie Państwo zmianę krajobrazu - na nieco bardziej suchy i pustynny, w którym dominują baobaby i kaktusy. Na trasie znajdują się również - kolorowe, kamienne grobowce ludów Mahafaly, o bardzo oryginalnych kształtach. Charakterystyczne na nich są malowane sceny przedstawiają całe życie zmarłego. Opcjonalnie możliwy postój w wiosce Ilakaka, która powstała z inicjatywy poszukiwaczy szafiru na zupełnym pustkowiu. Idealnym zakończeniem dnia będzie podziwianie zachodzącego słońca poprzez kamienne okno Isalo.

Nocleg w hotelu Le Relais de La Reine

 

Dzień 5 - Park Narodowy Isalo

Lokalny przewodnik oprowadzi Państwa po Parku Isalo, który słynie ze spektakularnych krajobrazów - malowniczych formacji piaskowca z okresu jurajskiego, głębokich kanionów, porozrzucanych miniaturowych baobabów i endemicznych gatunków aloesów. Na terenie parku żyją również lemury Katta czy Sifaka biała oraz 14 gatunków nocnych. Na koniec odpoczynek w okolicach pięknego malowniczego jeziorka, gdzie można oddać się prawdziwemu relaksowi.

Nocleg w hotelu Le Relais de La Reine

Dzień 6 - Ranohira - Rezerwat Anja -Ranomafana

Przejazd przez Ambalavoa do Ranomafana. Po drodze postój w niewielkim rezerwacie Anja, gdzie zobaczycie Państwo m.in lemury i kameleony.

Nocleg w Setam Lodge

Dzień 7 - Park Narodowy Ranomafana - Antsirabe

Wizyta w Parku Narodowym Ranomafana z lokalnym przewodnikiem. Będzie to prawdziwe połączenie relaksu i inspirującego źródła informacji przyrodniczej. Park jest jednym z najpiękniejszych obszarów chronionych i zachwyca fauną i florą, niespotykaną nigdzie indziej na ziemi. Szansa na stanięcie twarzą w twarz z urokliwymi kameleonami, prawie setką gatunków ptaków i pociesznymi lemurami. Flora natomiast stanowi przekrój najbardziej charakterystycznych roślin wilgotnych lasów tropikalnych - królują tu orchidee, paprocie, porosty i liany. Na zakończenie opcjonalnie kąpiel w gorących źródłach. Późnym popołudniem przejazd do Antsirabe.

Nocleg Coulear Cafe

Dzień 8 - Antsirabe -Antananarivo - transfer na lotnisko

Miasto Antsirabe, było kiedyś popularnym francuskim kurortem, ze względu na przyjemny, chłodniejszy klimat i gorące źródła. Nadal miejsce to przyciąga swoją leczniczą przeszłością, ale również słynie z obróbki kamieni szlachetnych. Przejazd z Antsirabe do Antananarivo i transfer na międzynarodowe lotnisko.

Koniec wspaniałej przygody na Madagaskarze.


Przylot do Polski tego samego dnia lub następnego - w zależności od wybranego lotu.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W razie niedostępności pokoi w wyżej wymienionych hotelach, zostaną zaproponowane inne hotele/lodge o takim samym standardzie.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij