Madagaskar - praktyczne informacje

Kraina Lemurów

Podana cena za osobę dotyczy rezerwacji wyjazdu dla minimum 4 uczestników!


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Warszawa – Antananarivo

Przylot do Antananarivo późnym wieczorem i transfer do hotelu. Antananarivo - "The City of a Thousand Warriors" (Miasto Tysiąca Wojowników) - stolica Madagaskaru, zbudowana została na wysokim granitowym wzniesieniu w ksztalcie litery Y w otoczeniu ryżowych pól. Na szczycie najwyższego wzgórza miasta znajduje się Rova ("królewski zamek"), w którym mieści się muzeum starożytnych malagaskich krolów. Dziś miasto jest powszechnie określane jako "Tana".

1# Nocleg w hotelu przy lotnisku.

Dzień 2 - Antananarivo - Andasibe

Śniadanie w hotelu, następnie przejazd w kierunku wschodnim do Andasibe przez typowy krajobraz gór i wschodnich lasów deszczowych. Przystanek na zwiedzanie rezerwatu Peyreras, gdzie można zobaczyć wystepujace wylacznie na Madagaskarze kameleony, żaby, węże oraz inne endemiczne gady i płazy. Przyjazd do Andasibe. Zakwaterowanie i odpoczynek. Następnie opcjonalny (nie wliczony w cenę) wieczorny spacer po lesie Mitsinjo w poszukiwaniu nocnych lemurow: mouse lemur, dwarf lemur, hairy eared murle eastern woolly lemur;  jak również endemicznych gatunków kameleonow, gadów i płazow.

2# Nocleg w hotelu

Dzień 3 - Andasibe

Śniadanie w hotelu. Poranny spacer w rezerwacie Analamazaotra zamieszkalego przez lemury Indri Indri, największego żyjącego gatunku lemura. Rezerwat zamieszkaly jest przez 6 gatunków lemurów dziennych - Indri Indri, czarno-biały ruffed lemur, diademed sifaka lemur, common brown lemur, grey bamboo lemur i red bellied lemur. Mantadia jest również jednym z najlepszych miejsc do obserwacji ptaków, można tutaj znaleźć endemiczne gatunki w tym: blue coua, red breasted coua, pitta like ground roller, scaly ground roller, short legged ground roller, velvet asity, schlegels asity, crossley’s babbler, nuthatch vanga, blue vanga, red tailed vanga, cuckoo hawk, Madagascar buzzard, blue vanga. Po wizycie w parku powrót do hotelu. Po południu wizyta w prywatnym rezerwacie Vakona oraz małej wyspie lemurów.

3# Nocleg w hotelu. 

Dzień 4 - Andasibe - Antananarivo - Antsirabe

Śniadanie w hotelu. Powrot do Antananarivo. Następnie kontynuacja na południe do Antsirabe przez typowy krajobraz  górski, pomarańczowych wzgórz i dwupiętrowych domów w tym samym kolorze. Przystanek w wiosce Antsahabe , która jest typową osadą plemienia Merina. Miejscowa ludność żyje z rolnictwa i rzemiosła wrabianego głównie  z ratafii. Po południu krótkie zwiedzanie miasta  Antsirabe, które słynie z ciepłych źrodeł i ciekawego, największego na Madagaskarze kompleksu sanatoryjnego. Antsirabe było  również ośrodkiem wypoczynkowym dla mieszkańców stolicy. Możliwosć przejażdżki słynnym „puss puss”, rykszą ciągniętą przez człowieka (nie wliczone w cenę). Miasto ze względu na dużą ilość i różnorodność ryksz nazywane jest również malgaską stolicą ryksz.

4# Nocleg w hotelu.

Dzień 5 - Antsirabe - Ambositra - Ranomafana

Śniadanie w hotelu. Z Antsirabe przejazd do Ambositry znanej z malgaskiego rzemiosła i niepowtarzalnych drewnianych rzeźb. Po południu przejazd do Ambohimahasoa, gdzie zatrzymają się Państwo na typowy malgaski lunch (nie wliczony w cenę). Po lunchu kontynuacja podróży do Ranomafana, poprzez lasy eukaliptusowe. Przyjazd do hotelu późnym popołudniem.

5# Nocleg w hotelu. 

Dzień 6 - Ranomafana

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Parku Narodowego Ranomafana. Park powstał w celu ochrony dwóch gatunków lemurów Bamboo, które zostały odkryte w tym rejonie w latach 80-tych. Rezerwat znajduje się na skraju płaskowyżu Madagaskaru, z bardzo górzystym terenem ze stromymi stokami od 600 m do 1400 m. Nachylenie stoku ochroniło park przed eksloatacją (wycięciem drzew) w 1986 roku. Różnice wysokości powodują różnorodność lasów - od nizinnych lasów deszczowych po wysoki las płaskowyżu. Park jest podzielony na strefę chronioną (41.500 hektarów) otoczoną strefą obwodową, w której eksploatacje lasu są zabronione. Strefa obwodowa zawiera ponad 100 miejscowości i ponad 25.000 mieszkańców, z których większość to rolnicy. Park Ranomafana jest znany z lemurów bamboo (można tu spotkać trzy gatunki tych lemurów) - położony w deszczowym lasie, wśród wzgórz i dolin jest jednym z najładniejszych chronionych obszarów. Podglądanie ptaków, zwiedzanie parku, zamieszkałego licznie przez kilkanaście gatunków lemurów (mi.in. Bamboo Lemur, Sifaka, Lemur Czerwonobrzuszny, Lemur Brazowy).

6# Nocleg w hotelu w Ranomafana 

Dzień 7 - Ranomafana – Antsirabe - Antananarivo

Wczesne śniadanie w hotelu. Powrót do Antananarivo. Przejazd do Antananarivo przez ciekawy krajobraz środkowego Madagaskaru, charakterystycznych  wiosek składających się z pomarańczowych domów krytych strzechą, wzgórz i dolin pokrytych tarasami pól ryżowych.  Późnym popołudniem odpoczynek w hotelu do wylotu po północy. Transfer na lotnisko, odprawa i wylot do Europy. 

Późne wykwaterowanie w hotelu

Dzień 8 - Przylot do Polski

Koniec fascylnującej podróży...

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij