RejsyWypoczynekWycieczki objazdowe Wyjazdy specjalneLast MinuteŚlub za granicą
Malediwy - praktyczne informacje

Malediwy - podstawowe informacje


Malediwy to kraj muzułmański położony na archipelagu składającym się z ponad tysiąca wysp, z których jedynie około 200 jest zamieszkałych. Wyspy powstały na podłożu wulkanicznym i w najwyższych miejscach sięgają jedynie 2 metrów n.p.m. - przez to grozi im powolne zalewanie spowodowane podwyższaniem się wód oceanicznych. Kraj ten słynie głównie z turystyki, a powód ku temu jest jeden, choć ogromny - jest tam absolutnie pięknie!

 

Pogoda na Malediwach

Klimat na Malediwach jest gorący przez cały rok, a kierunek ten uważany jest za całoroczny - nie ma tam bowiem niebezpiecznych huraganów czy innych intensywnych zjawisk atmosferycznych. Właśnie ze względu na ową całoroczność wyjazdy na Malediwy last minute są jak najbardziej możliwe (dla osób planujących wyjazdy last minute Malediwy mają jeszcze jedną niespodziankę - nie ma tam wymaganych wiz!). Powszechnie uważa się, że pora sucha trwa od końca grudnia do końca marca, jednak jako że jest to kraj tropikalny, deszcze mogą pojawić się o każdej porze roku. Najcieplejszymi i najbardziej mokrymi miesiącami są kwiecień i maj, choć intensywność opadów zależy także od wybranego atolu. Podczas planowania wyjazdu nie należy więc sugerować się ogólnymi prognozami pogody.

 

Malediwy - RAJ NA ZIEMI

Myśląc o Malediwach wyobrażamy sobie białe plaże, nieskazitelnie lazurowy ocean oraz charakterystyczne chatki na palach. Trzeba przyznać, że ta rajska wizja całkiem dobrze oddaje rzeczywistość. Malediwy takie właśnie są - ich największym dobrem naturalnym jest ich uroda, doceniona przez podróżników z całego świata. To tam na wakacje wybierają się największe gwiazdy i najbogatsi biznesmeni, ale wbrew pozorom na pobyt tam pozwolić sobie mogą także ludzie z mniej zasobnymi portfelami. W ofercie Unique Moments znajduje się sporo hoteli, które oferują wspaniałą plażę i bardzo dobre warunki zakwaterowania, a jednocześnie mieszczą się z możliwościach finansowych Polaków.

 

Dobór właściwego hotelu

Hotele na Malediwach prezentują bardzo szeroki przedział zarówno pod względem cen, jak i standardu. W zdecydowanej większości przypadków jeden resort odpowiada jednej wyspie, daje to gościom poczucie odosobnienia, intymności i spokoju. Wybraliśmy dla Państwa te, które sami odwiedziliśmy i które według nas prezentują najlepszy stosunek jakości do ceny. Na Malediwach znajduje się największa liczba hoteli z domkami na wodzie, warto więc zastanowić się nad wyborem właśnie takiej opcji zakwaterowania. Doradzamy kontakt z nami przed podjęciem decyzji co do hotelu - podpowiemy, który resort oferuje najlepsze warunki do nurkowania, gdzie oferowane jest najbogatsze All Inclusive oraz gdzie piasek jest najbielszy i najdrobniejszy. Wbrew pozorom warto przed wyjazdem zwrócić uwagę na takie szczegóły, bo Malediwy to nietypowy kierunek - większość czasu spędza się bowiem na jednej małej wyspie należącej do jednego hotelu i właściwie podjęta decyzja zaważy na całym pobycie. 

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.