Malediwy - praktyczne informacje
Przewodnik po kierunkachWięcej informacji
POLECANE

Sri Lanka - Odkrywanie Cejlonu

Nasz program „Odkrywanie Cejlonu” to kompleksowa wycieczka po Sri Lance, która pozwala zobaczyć najciekawsze, najpiękniejsze i najchętniej odwiedzane zakątki wyspy.

Wycieczka ma charakter całkowicie prywatny, nie ma więc ryzyka, że np. będą Państwo tracić czas w oczekiwaniu na spóźnialskich członków grupy. Do Państwa dyspozycji będzie prywatny samochód z szoferem, dzięki czemu bez problemu można zatrzymać się na robienie zdjęć pięknym sceneriom czy pójść na spacer w mijanym po drodze miasteczku.


Proponowany program wyjazdu

Dzień 1 - Przylot na Sri Lankę – przedszkole dla żółwi – Galle / (ok. 160 km) kolacja

Rozpoczęcie przygody na Cejlonie. Po wylądowaniu czekać będzie na Państwa prywatny kierowca (angielskojęzyczny), który towarzyszyć będzie Państwu podczas tej wycieczki.

Przejazd wybrzeżem do miejscowości Kosgoda, gdzie odwiedzą Państwo wylęgarnię żółwi morskich. W wodach Sri Lanki żyje aż pięć gatunków tych zagrożonych wyginięciem stworzeń. Będzie również możliwość skorzystania z opcjonalnej wycieczki:

Safari na rzece – Podczas wycieczki łodzią (max. 6 osób) zobaczą Państwo Sri Lankę od zupełnie innej strony. Rzeka Madu jest domem dla wielu gatunków ptaków oraz płazów i gadów, które żyją w zaroślach lasów namorzynowych. Cena: 20 USD / cała łódź 6-osobowa

Przejazd do Galle. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek.

Nocleg w hotelu Lady Hill (hotel na wzgórzu) lub w podobnym

Dzień 2 - Galle – (Mirissa) – Koggala – Tissamaharamaya / (ok. 150 km) śniadanie, kolacja

Po śniadaniu czeka na Państwa dalsza podróż wzdłuż wybrzeża – do Parku Narodowego Yala. Najpierw jednak odwiedzą Państwo holenderski fort w zabytkowym mieście Galle. Po drodze do Yala będą Państwo mieli okazję zobaczyć charakterystyczny dla Sri Lanki widok – rybaków na szczudłach w okolicach Koggala.

Tego dnia można skorzystać z jeszcze jednej niezwykłej opcjonalnej wycieczki – rejsu po oceanie w poszukiwaniu wielorybów i delfinów. W tym celu dzień należy rozpocząć bardzo wcześnie – około 6 rano (dzień wcześniej warto poprosić hotel o przygotowanie śniadania na wynos).

Safari na oceanie – Mirissa jest jednym z najlepszych miejsc w Azji Południowo-Wschodniej na obserwację tak pięknych i rzadkich zwierząt, jak płetwal błękitny. Dodatkowo będą też Państwo mieli szansę zobaczyć delfiny i kaszaloty. Należy jednak pamiętać, że organizatorzy wycieczki nie mają wpływu na pojawienie się tych dzikich zwierząt w danym dniu. Cena: 60 USD / os.

Uwaga: może nie starczyć czasu na wycieczkę po Galle jeśli zdecydują się Państwo na skorzystanie z wodnego safari. W miarę możliwości zwiedzanie Galle odbędzie się dzień wcześniej – o ile starczy czasu.

Nocleg w hotelu Chandrika lub w podobnym

Dzień 3 - Safari w Yala – Ella – (rafting) – Nuwara Eliya / (ok. 160 km) śniadanie, kolacja

Po śniadaniu wezmą Państwo udział w safari jeepami po Parku Narodowym Yala. Jest to największy park na Sri Lance, gdzie przy odrobinie szczęścia zobaczą Państwo słonie, wodne bawoły, pawie i rzadkiego, zagrożonego wyginięciem lamparta. Jeśli nawet zwierzyna danego dnia nie pojawi się na horyzoncie, to i tak safari jeepem po parku jest wspaniałym przeżyciem.

Przejazd przez piękne góry Ella do Nuwara Eliya. Po drodze zatrzymają się przy wodospadzie Rawana.

Dla aktywnych propozycja wycieczki opcjonalnej:

Rafting na rzece Kelani – Spływ pontonami (5 km) po rzece pod okiem przeszkolonego przewodnika-opiekuna. Egzotyczna przyroda, piękne widoki i tereny, gdzie kręcono niektóre sceny filmu „Most na rzece Kwai”. Minimalny wiek uczestników to 16 lat. Cena: 30 USD / os.

Przyjazd do Nuwara Eliya popołudniową porą. Krótkie zwiedzanie tego niewielkiego, ale uroczego miasteczka, które położone jest w dolinie wśród wzgórz herbacianych. Transfer do hotelu.

Nocleg w hotelu Tea Bush Ramboda (hotel nad wodospadem za miastem) lub w podobnym

Dzień 4 - Ramboda – plantacja herbaty – Paradeniya – Kandy / (ok. 80 km) śniadanie, kolacja

Po śniadaniu przystanek przy wodospadzie Ramboda i przejazd do plantacji herbaty – wyspa słynie z rozległych, pięknych upraw tej rośliny na malowniczych wzgórzach. Następnie wizyta w fabryce batiku i kamieni szlachetnych oraz w Królewskich Ogrodach Botanicznych, gdzie podziwiać można porośnięte palmami aleje i niesamowicie kolorowe kwiaty. Jest tam nawet polski akcent – drzewko zasadzone przez Cyrankiewicza.

Przejazd do Kandy, dawnej stolicy Sri Lanki i jej kulturowego serca. Zwiedzanie centrum miasta z jego kolorowymi straganami i targami. Wizyta w najświętszym miejscu na Sri Lance – Świątyni Zęba Buddy, gdzie oddawana jest cześć tej ważnej dla buddyzmu relikwii.

Wieczorem zobaczą Państwo pokaz lokalnych tańców i muzyki. W zależności od repertuaru dodatkowo pokaz tańców z ogniem i chodzenie po gorących węglach.

Nocleg w hotelu Earls’s Regent lub w podobnym

Dzień 5 - Matale – Dambulla – (Polonnaruwa) – Sigiriya / (ok. 100 km + wycieczki) śniadanie, kolacja

Po śniadaniu wizyta w ogrodzie przypraw w Matale, gdzie zobaczyć można, jak rosną popularne przyprawy – pieprz, gałka muszkatołowa, goździki, wanilia czy cynamon. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO skalnej świątyni Dambulla, gdzie jaskinie kryją w sobie dziesiątki posągów Buddy i ścienne malowidła.

Odpoczynek w hotelu lub wycieczka opcjonalna:

Polonnaruwa – Podczas tej wycieczki zobaczą Państwo ruiny jednej z antycznych stolic Cejlonu. Pozostałości po kamiennych świątyniach pokazują, jak imponujące były dokonania mieszkańców Cejlonu w antycznych czasach. Cena: 75 USD / cała grupa + wstęp 37 USD / os.

Nocleg w hotelu Camellia Resort lub w podobnym

Dzień 6 - Sigiriya – (Minneriya/Polonnaruwa) / (ok. 30 km + wycieczki) śniadanie, kolacja

Po śniadaniu czeka Państwa wspinaczka na Lwią Skałę (Sigiriya) – najbardziej znany i charakterystyczny punkt Sri Lanki. Na szczycie skały, która wyłania się znad przepastnej dżungli, król Kassapa kazał wybudować pałac i fortecę, była to przez pewien czas stolica dawnego Cejlonu. Sigiriya robi na odwiedzających ogromne wrażenie, na szczyt (370m) wchodzi się najpierw po kamiennych schodach, a następnie po przytwierdzonych do skały pomostach i galeriach.

Po dość męczącej wspinaczce na Srigiriyę mogą się Państwo udać na popołudniowy odpoczynek w hotelu przy basenie lub na skorzystanie z wycieczek opcjonalnych:

Safari na słoniu – Dla wielu podróżników wizyta na Sri Lance nie była kompletna bez przejażdżki na grzbiecie cejlońskiego słonia. Cena: 12 USD / os.

Safari jeepami w parku Minneriya – Pełne wrażeń safari po dość wilgotnym parku narodowym, gdzie latem przy wodopojach zbierają się stada słoni. Dodatkowo towarzyszyć będą Państwu niesamowite egzotyczne widoki i rośliny oraz wiele gatunków ptaków. Cena: 95 USD / cała grupa max 6 osób + wstęp 25 USD / os.

Polonnaruwa – Podczas tej wycieczki zobaczą Państwo ruiny jednej z antycznych stolic Cejlonu. Pozostałości po kamiennych świątyniach pokazują, jak imponujące były dokonania mieszkańców Cejlonu w antycznych czasach. Cena: 75 USD / cała grupa + wstęp 37 USD / os.

Nocleg w hotelu Camellia Resort lub w podobnym

Dzień 7 - Sierociniec dla słoni Pinnawala – transfer na lotnisko / (ok. 170 km) śniadanie

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Pinnawali, sierocińca dla słoni, gdzie schronienie znalazły słabe i ranne osobniki. Stado w Pinnawali jest największym na świecie żyjącym w naturalnych warunkach (jednak nie na wolności). Będą tam Państwo mogli obserwować słonie kąpiące się w rzece oraz ich karmienie – w tym małych słoniątek. Wizyta w Pinnaweli dla wielu podróżników jest dość silnym przeżyciem.

Transfer na lotnisko. Przed wylotem mogą Państwo skorzystać z prysznica i relaksu w pokoju hotelowym w Pinnawali (hotel 2*) – za dopłatą.

Koniec wspaniałej przygody na Sri Lance.

Przylot do Polski tego samego dnia lub następnego - w zależności od wybranego lotu.

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami. Nie znalazłeś oferty dla siebie? Skontaktuj się z nami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Zamknij